Jump to content
solaris2k7

Βιντεάκια από μένα

Recommended Posts

Scirocco 1.4 TSI (160hp) manual - (με 37.2 πυρετό dead.gif )

1. Από 0-κόφτη με 1η

http://www.youtube.com/watch?v=Xduw6cI5ltU

2. 0-100km (δεν έκανα και τις καλύτερες αλλαγές...και απλά χρονομετρήστε!!!! 7.79sec)

3. 0-100km (δεν έκανα και τις καλύτερες αλλαγές...και απλά χρονομετρήστε!!!! 7.42sec)

http://www.youtube.com/watch?v=Nm2bXh5Tt5s

ή το αμάξι είναι πολύ καλά στημένο

ή τα λάστιχα Continental Sport Contact 2 είναι super

ή απλά το χρονόμετρο στο κινητό τα έχει παίξει.... εσείς πόσο το βγάζετε?

Edited by solaris
Link to comment
Share on other sites

Eμενα μαρεσει η μουσικουλα...Πολυ καλο παει καλα!!!

Ναι...δοκίμαζα ταυτόχρονα και μία SD 8gb κάρτα στο RCD510 και ούτε που είχα πάρει χαμπάρι τι έπαιζε....τώρα στο σπίτι το πήρα χαμπάρι και γέλαγα

Link to comment
Share on other sites

σαν μουσικο χαλι σε τσοντα ειναι το τραγουδι χαχαχαχα :D

Κοιτα τι μου κανεις τωρα...το στρωνω και δεν μπορω να τα δω αυτα που βλεπεις εσυ!!! tongue.gif Ενδειξη Esp σε επιταχυνση δεν εχω δει μιας και δεν εχω περασει τις 3500...

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα τι μου κανεις τωρα...το στρωνω και δεν μπορω να τα δω αυτα που βλεπεις εσυ!!! tongue.gif Ενδειξη Esp σε επιταχυνση δεν εχω δει μιας και δεν εχω περασει τις 3500...

Δεν έβγαλε ένδειξη ESP.... Απλά είχα βγάλει το ESP.... Έτσι αναβοσβήνει αν το βγάλεις.... αν θες να κάνεις καλό χρόνο ....πρέπει να το βγάλεις.... μιας και η καλύτερη επιτάχυνση είναι αυτή που έχει ένα 20-30% σπινιάρισμα

Βέβαια από ότι φαίνεται από τα βίντεο τα Continental δεν σπίνιαραν καθόλου.... κόλλησαν κάτω.... :D

Αν είχα το ESP ενεργό θα με έκοβε πολύ...

Πάντως μπορεί το scirocco να είναι λιγάκι "χειρότερο" από το GOLF GT που είχα σε ρεπρίζ.... αλλά αυτούς τους χρόνους δεν μπορούσα να τους κάνω με τα Dunlop και το στίσιμο του GT... πάταγα γκάζι και έκανα πατινάζ

Edited by solaris
Link to comment
Share on other sites

Δεν έβγαλε ένδειξη ESP.... Απλά είχα βγάλει το ESP.... Έτσι αναβοσβήνει αν το βγάλεις.... αν θες να κάνεις καλό χρόνο ....πρέπει να το βγάλεις.... μιας και η καλύτερη επιτάχυνση είναι αυτή που έχει ένα 20-30% σπινιάρισμα

Βέβαια από ότι φαίνεται από τα βίντεο τα Continental δεν σπίνιαραν καθόλου.... κόλλησαν κάτω.... :D

Αν είχα το ESP ενεργό θα με έκοβε πολύ...

Πάντως μπορεί το scirocco να είναι λιγάκι "χειρότερο" από το GOLF GT που είχα σε ρεπρίζ.... αλλά αυτούς τους χρόνους δεν μπορούσα να τους κάνω με τα Dunlop και το στίσιμο του GT... πάταγα γκάζι και έκανα πατινάζ

Και η μ****α ειναι οτι εμενα εχει τα dunlop sp sport 1... :D Καμια βολτα ποτε θα παμε οι κατοχοι?

Link to comment
Share on other sites

Scirocco 1.4 TSI (160hp) manual - (με 37.2 πυρετό dead.gif )

1. Από 0-κόφτη με 1η

http://www.youtube.com/watch?v=Xduw6cI5ltU

2. 0-100km (δεν έκανα και τις καλύτερες αλλαγές...και απλά χρονομετρήστε!!!! 7.79sec)

3. 0-100km (δεν έκανα και τις καλύτερες αλλαγές...και απλά χρονομετρήστε!!!! 7.42sec)

http://www.youtube.com/watch?v=Nm2bXh5Tt5s

ή το αμάξι είναι πολύ καλά στημένο

ή τα λάστιχα Continental Sport Contact 2 είναι super

ή απλά το χρονόμετρο στο κινητό τα έχει παίξει.... εσείς πόσο το βγάζετε?

Στο πρώτο βιντεάκι παρατήρησα ένα κόψιμο στα 55km μετά σαν να ξαναπήρε έφτασε στα 60km και κατόπιν ανέβηκε στα 75km περίπου. Φταίει ο πυρετός ή έκοψες εσύ? ή πείρε η τουρμπίνα μετά τα 55km?

Δεν ξέρω αλλά εγώ στο δεύτερο βιντεάκι είδα ότι ξεκίνησες ποιο καλά και έκανες και καλύτερο χρόνο παρόλο που ήσουν τελείως σταματημένος από 0-100 χρονομέτρησα από την στιγμή που μάρσαρες 6+50 δεύτερα!

στο τρίτο και ενώ ήσουν εν κινήσει έκανες σχεδόν τον ίδιο χρόνο με λίγα 100 ποιο πολλά!

ΦΟΒΕΡΟ!!!

Υ.Γ. Και φυσικά όπως ήταν αναμενόμενο μπήκες στην συλλογή μου! :whistling:

Edited by archery
Link to comment
Share on other sites

Στο πρώτο βιντεάκι παρατήρησα ένα κόψιμο στα 55km μετά σαν να ξαναπήρε έφτασε στα 60km και κατόπιν ανέβηκε στα 75km περίπου. Φταίει ο πυρετός ή έκοψες εσύ? ή πείρε η τουρμπίνα μετά τα 55km?

Δεν ξέρω αλλά εγώ στο δεύτερο βιντεάκι είδα ότι ξεκίνησες ποιο καλά και έκανες και καλύτερο χρόνο παρόλο που ήσουν τελείως σταματημένος από 0-100 χρονομέτρησα από την στιγμή που μάρσαρες 6+50 δεύτερα!

στο τρίτο και ενώ ήσουν εν κινήσει έκανες σχεδόν τον ίδιο χρόνο με λίγα 100 ποιο πολλά!

ΦΟΒΕΡΟ!!!

Υ.Γ. Και φυσικά όπως ήταν αναμενόμενο μπήκες στην συλλογή μου! :rolleyes:

Στο 1ο βιντεάκι... πήγαινα για 0-100 αλλά ξέφυγα λίγο και μπήκε κόφτης στα 60κμ ακριβώς την στιγμή που άλλαζα για δευτέρα... και μετά έβαλα 2α αλλά σταμάτησα

Στα υπόλοιπα βίντεο... το ξέρω ότι άμα τα χρονομετρήσεις βγάζεις αυτά που λες.... Μου φάνηκε όμως ΚΟΥΛΟ!!!! και είπα να προσθέσω σχεδόν μισό sec για να μην με κράξετε!!!! :blink:

Για αυτό και δηλώνω να τα χρονομετρήσετε και εσείς!!!!

Εσύ πόσο τα έβγαλες?

Εγώ τα έβγαλα

πάνω κάτω 7,18sec και τα 2

σε κανένα βίντεο δεν είμαι εν κινήσει... απλά στο ένα από τα 2 με το που ακινητοποίηση έφυγα (ίσως αργή λίγο η βελόνα)... γιατί ερχόταν αμάξι από πίσω

Edited by solaris
Link to comment
Share on other sites

Στο 1ο βιντεάκι... πήγαινα για 0-100 αλλά ξέφυγα λίγο και μπήκε κόφτης στα 60κμ ακριβώς την στιγμή που άλλαζα για δευτέρα... και μετά έβαλα 2α αλλά σταμάτησα

Στα υπόλοιπα βίντεο... το ξέρω ότι άμα τα χρονομετρήσεις βγάζεις αυτά που λες.... Μου φάνηκε όμως ΚΟΥΛΟ!!!! και είπα να προσθέσω σχεδόν μισό sec για να μην με κράξετε!!!! :blink:

Για αυτό και δηλώνω να τα χρονομετρήσετε και εσείς!!!!

Εσύ πόσο τα έβγαλες?

Εγώ τα έβγαλα

πάνω κάτω 7,18sec και τα 2

σε κανένα βίντεο δεν είμαι εν κινήσει... απλά στο ένα από τα 2 με το που ακινητοποίηση έφυγα (ίσως αργή λίγο η βελόνα)... γιατί ερχόταν αμάξι από πίσω

Ναι το είδα απλά υπολόγισα ότι τσούλαγες λίγο αλλά αυτό δεν λέει κάτι! Στο γράφω πόσο το χρονομέτρησα μόλις γκαζώνεις και πριν σηκωθεί η βελόνα έχω πατήσει το χρονόμετρο και μου έδειξε 6 δευτερόλεπτα και 80 εκατοστά για την ακρίβεια!!! πάρα πολύ καλός χρόνος!!! βέβαια αυτά είναι και λίγο όχι αξιόπιστα γιατί αλλιώς είναι να είσαι εκεί και με το πάτημα να ξεκινήσεις και αλλιώς από το βίντεο! Σε γενικές γραμμές σε αξιολογώ με άριστα το 10 =7,5 tongue.gif:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Σε γενικές γραμμές σε αξιολογώ με άριστα το 10 =7,5 tongue.gif:rolleyes:

Ακόμα και σκεπτόμενος ότι το 160άρι scirocco δηλώνει 0-100κμ 8.0sec?

Μόλις γίνω καλά θα πάρω το χρονόμετρο στο αμάξι για να γίνει πιο σωστή μέτρηση

Πάντως τα νούμερο επαληθεύονται αν σκεφτείς ότι σε κόντρα με Alfa Romeo Mito που δηλώνει και αυτό 8sec ....το είχα άνετα και όσες φορές και αν τα βάλαμε

Link to comment
Share on other sites

Στο 2ο βίντεακί, το οποίο είναι και πιο ξεκάθαρο απο τα άλλα λόγω το οτι ξεκινάς απο στάση..όσες φορές και αν χρονομέτρησα-αυστηρά- δεν έβγαλα ποτέ πάνω απο 7,15 sec!!!!

Πάρα πολύ καλό!!Μπράβο ρε Solaris :)

¶ντε να δούμε και εμείς πότε θα πιστολιάζουμε...χεχεχε

ps: Σε ευχαριστούμε για το ενθαρυντικό υλικό και αν και off topic πολύ θα ήθελα να μάθω πόσο ξύλο έφαγε το Mito,έτσι να γουστάρουμε και να τσακώνομαι με ένα φίλο alfisti tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

σημερα που του εκανα τα πρωτα 2 0-100, με φιλο μεσα να εχει το κινητο εκανα 7,7 sec κ μετα 7,5!!! στη μεσογειων στο σταυρο... τι να πω αψογο το θεωρω!! κ ακομα εχω 3500 khm... πιστευω το ριχνω κ αλλο....

Link to comment
Share on other sites

Scirocco 1.4 TSI (160hp) manual - (με 37.2 πυρετό dead.gif )

1. Από 0-κόφτη με 1η

http://www.youtube.com/watch?v=Xduw6cI5ltU

2. 0-100km (δεν έκανα και τις καλύτερες αλλαγές...και απλά χρονομετρήστε!!!! 7.79sec)

3. 0-100km (δεν έκανα και τις καλύτερες αλλαγές...και απλά χρονομετρήστε!!!! 7.42sec)

http://www.youtube.com/watch?v=Nm2bXh5Tt5s

ή το αμάξι είναι πολύ καλά στημένο

ή τα λάστιχα Continental Sport Contact 2 είναι super

ή απλά το χρονόμετρο στο κινητό τα έχει παίξει.... εσείς πόσο το βγάζετε?

μη τα κανεισ αφτα τα ζορισματα με τοση λιγη βενζινη γιατι θα σου παρει φωτια

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,

Το θεωρώ πολύ δύσκολο το 7.40 που μετράτε.

Μετράτε τα 100km/hr στο κοντέρ?

Γιατί αν είναι έτσι έχει απόκλιση που δεν την λαμβανεται υπόψη.

7.20 δηλωνει το gti που είναι δύσκολο να γίνει γιατί απαιτεί ειδικές συνθήκες.

Το gt μετρημένο απο διάφορα περιοδικά ήταν στο 7.9. Και ενα μόνο το εβγαζε 7.6.

Φιλικα

Link to comment
Share on other sites

παιδια για καντε κ μια μετρηση 0-100 ετσι απο περιεργεια με βαση την ενδειξη του κλιμα.. ξερετε ..πατωντας 2 κουμπια του αιρ-κον. κ μπαινοντας στ μενου που βγαινει η ακριβης ταχυτητα!

να δουμε περιπου ποσο δινει τ κοντερ...

Link to comment
Share on other sites

Guest Grouper_8L
μη τα κανεισ αφτα τα ζορισματα με τοση λιγη βενζινη γιατι θα σου παρει φωτια

<_<

Για κάν'το πιο λιανά να το καταλάβω κι εγώ

Link to comment
Share on other sites

παιδια για καντε κ μια μετρηση 0-100 ετσι απο περιεργεια με βαση την ενδειξη του κλιμα.. ξερετε ..πατωντας 2 κουμπια του αιρ-κον. κ μπαινοντας στ μενου που βγαινει η ακριβης ταχυτητα!

να δουμε περιπου ποσο δινει τ κοντερ...

xm ??? gia na mou pei kapoios :) de to ksero auto

Link to comment
Share on other sites

τελικα το τραγουδι που παιζει ποιο ειναι? new_sugkrotima.gif

Είναι το Veridis Quo από Daft Punk... Καταπληκτικό ταξιδιάρικο κομμάτι, είναι και στη δική μου SD..

Έχει δοκιμάσει κανείς γρήγορη SD να μας πει αν την υποστηρίζει?

Link to comment
Share on other sites

Είναι το Veridis Quo από Daft Punk... Καταπληκτικό ταξιδιάρικο κομμάτι, είναι και στη δική μου SD..

Έχει δοκιμάσει κανείς γρήγορη SD να μας πει αν την υποστηρίζει?

εχω μια SDHC 8GB Class 6 παιζει μια χαρα, αλλα αργει να την διαβάσει.... κανει το ίδιο και στις μικρότερες?? βγηκαμε λιγο off-topic tongue.gif ωραια τα videakia παντως

Edited by ndsnks
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,

Το θεωρώ πολύ δύσκολο το 7.40 που μετράτε.

Μετράτε τα 100km/hr στο κοντέρ?

Γιατί αν είναι έτσι έχει απόκλιση που δεν την λαμβανεται υπόψη.

7.20 δηλωνει το gti που είναι δύσκολο να γίνει γιατί απαιτεί ειδικές συνθήκες.

Το gt μετρημένο απο διάφορα περιοδικά ήταν στο 7.9. Και ενα μόνο το εβγαζε 7.6.

Φιλικα

Έχεις απόλυτο δίκιο φίλε μου όταν εννοούμε 0-100 δεν εννοούμε χιλιόμετρα, αλλά μέτρα. Δηλαδή σε πόσα δεύτερα διανύει την απόσταση από σταματημένο μέχρι τα 100, 200, ή 400 μέτρα!!! tongue.gif:D

Edited by archery
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.