Jump to content
kouliss

Συνήθεις Απορίες - Ερωτήσεις

Recommended Posts

1. Το πρώτο δημοσίευμα εμφανίζεται κανονικά ενώ οι απαντήσεις ως λίστα - περιληπτικά.

Η εμφάνιση αυτή έχει ενεργοποιηθεί εκ παραδρομής κατά την περιήγηση σας στο φόρουμ ή κατά την προβολή της σελίδας μας μετά απο ανακατευθυνσιοδότηση απο κάποια μηχανή αναζήτησης, π.χ. Google.

Μπορείτε να επαναφέρετε την κανονική εμφάνιση ανοίγοντας ένα οποιοδήποτε δημοσίευμα και επιλέγοντας επάνω δεξιά το κουμπί "Options / Επιλογές" και το υπομενού "Display Mode / Εμφάνιση". Εκεί επιλέγετε το "Standard / Κανονική - Προεπιλεγμένη Προβολή" ή δοκιμάζετε την εμφάνιση που είναι καλύτερη για εσάς.



2. Δίπλα από τα στοιχεία μου εμφανίζεται το "Προειδοποίηση (Warn): (0%)"

Το κείμενο αυτό εμφανίζεται στα στοιχεία του χρήστη και του δείχνει το ποσοστό προειδοποίησης. Αυτό ξεκινάει από το μηδέν και ανεβαίνει κατά 10% τουλάχιστον ανάλογα με τις παρατηρήσεις που δέχεται ο χρήστης από τους συντονιστές του συστήματος δημόσιων συζητήσεων (φόρουμ) όταν καταπατεί κάποιον όρο χρήσης του δικτυακού τόπου. Ο μέγιστος αριθμός είναι το 100% όπου τότε αποβάλλεται μόνιμα ή προσωρινά από το φόρουμ. Το στοιχείο αυτό προβάλεται μόνο στον ίδιο τον χρήστη και στους συνοτνιστές.


3. Τι σημαίνει "η συζήτηση διευθύνεται από τον .... " ή "Moderators του φόρουμ";

Ο γενικός διαχειριστής αυτού του δικτυακού τόπου έχει ορίσει άτομα τα οποία έχουν την ιδιότητα του συντονιστή και οφείλουν στο μέτρο του δυνατού να ελέγχουν το περιεχόμενο που καταχωρείται σε αυτό το σύστημα δημόσιων συζητήσεων. Εάν το περιεχόμενο σε κάποιο δημοσίευμα είναι μεμπτό και δεν τηρούνται οι όροι χρήσης τότε ο συντονιστής έχει το δικαίωμα να επέμβει σε αυτό και να επιβάλει ποινή στο μέλος που έκανε την δημοσίευση. Όλοι οι συντονιστές δεν έχουν το ίδιο επίπεδο πρόσβασης και τις ίδιες αρμοδιότητες. Υπάρχουν οι εξής κατηγορίες συντονιστών:

- Τοπικού επιπέδου πρόσβασης (Local Moderator) και έχει πρόσβαση σε συγκεκριμένες κατηγορίες του φόρουμ
- Γενικού επιπέδου πρόσβασης (Global Moderator) και έχει πρόσβαση σε όλες τις κατηγορίες του φόρουμ
- Ειδικού επιπέδου πρόσβασης (Supervisor) και έχει πρόσβαση σε όλα τα σημεία του συστήματος δημόσιων συζητήσεων αλλά και αυξημένες αρμοδιότητες εποπτείας
- Ιστοσελίδας (Webmaster) και έχει πρόσβαση στην επεξεργασία των ιστοσελίδων (γραφικά, μορφή, περιεχόμενο & κώδικα)
- Βοηθός διαχειριστή (Co-Admin) και έχει πρόσβαση σε όλα τα σημεία του δικτυακού τόπου
- Γενικός διαχειριστής (Admin/Root) και έχει πλήρη πρόσβαση σε όλα τα σημεία του δικτυακού τόπου και του διακομιστή
Οι χρήστες μπορούν να επικοινωνούν για οποιοδήποτε πρόβλημα ή απορία με κάθε συντονιστή ή τον γενικό διαχειριστή.




4. Τι είναι η "αναφορά / report";

Κάτω απο κάθε δημοσίευμα στην δεξιά πλευρά εμφανίζεται το κουμπί "αναφορά / report" με το οποίο κάθε μέλος / επισκέπτης μπορεί να αναφέρει στους συντονιστές κάποιο κείμενο που περιέχει μεμπτό περιεχόμενο. Τέτοιο περιεχόμενο συνήθως είναι υβριστικό ή μπορεί να προκαλέσει παρεξηγήσεις μεταξύ μελών. Ο συντονιστής μπορεί στο βαθμό που έχει δικαίωμα να επιβάλει τους κανόνες συμπεριφοράς ή να ενημερώσει τον γενικό διαχειριστή ώστε να εξομαλύνει την κατάσταση.
Είναι αποδεκτό να γίνεται χρήση του συστήματος αναφοράς μια και η κοινότητα αυτή στηρίζεται στα μέλης της για να επιδιώξουν κοινούς στόχους και κυρίως να προβάλουν την αγάπη τους για τα οχήματα VW. Δεν υπάρχει κάτι που μας χωρίζει αντιθέτως υπάρχουν πολλά που μας δένουν και στο πλαίσιο αυτό είναι καλό να μην δημιουργούνται κακές εντυπώσεις ή παρεξηγήσεις.
Έρευνα έχει δείξει ότι οι περισσότερες παρεξηγήσεις στα φόρουμς οφείλονται σε λάθος κατανόηση του γραπτού κειμένου μια κι αυτό δεν καταγράφει την συναισθηματική κατάσταση του συγγραγέα. Βοηθήστε λοιπόν αναφέροντας μια κατάσταση προτού οδηγηθούμε σε μια δυσκολότερη θέση.



5. Εμφάνιση "φωτογραφίας στις δημοσιεύσεις μου"

Για την προβολή της φωτογραφίας σας ή κάποιου εικονιδίου στις δημοσιεύσεις θα πρέπει από το Members Menu να οριστεί κάποια φωτογραφία ή μια επιθυμητή εικόνα στο σημείο Avatar. Η εικόνα θα πρέπει να είναι μέχρι 80Χ80 εικονοστοιχεία (pixels), μέγεθος 50KB και τέλος η φόρμα του αρχείου να είναι τύπου gif ή jpg ή jpeg ή png.


6. Τρόποι απόκτησης "ιδιότητας συντονιστή (Moderator)"

Ο γενικός διαχειριστής αυτού του δικτυακού τόπου αποφασίζει εάν κάποιος χρήστης - επισκέπτης αποκτήσει δικαιώματα επεξεργασίας του περιεχομένου που δημοσιοποιείται. Η ιδιότητα του συντονιστή - όλων των επιπέδων - αποτελεί εθελοντική εργασία και προσθέτει στον χρήστη πρόσθετες αρμοδιότητες - εργασίες που πρέπει να πραγματοποιεί σε εύλογο χρονικό διάστημα.
Ωστόσο η επιλογή των ατόμων γίνεται με βάση τον χαρακτήρα του ατόμου, την ειλικρίνεια, την τιμιότητα, την συμμετοχή στις δραστηριότητες της κοινότητας και την δυνατότητα καλής επικοινωνίας. Επίσης οι συντονιστές θα πρέπει να είναι αντικειμενικοί υπό όποιες συνθήκες και αν τους τύχουν. Καλό θα είναι να έχουν κάποιες γνώσεις πάνω στην τεχνολογία Η/Υ για την χρήση των δυνατοτήτων του συστήματος δημοσιεύσεων.
Ένα μέλος μπορεί να προταθεί για την ανάληψη σημαντικών καθηκόντων απο κάποιον άλλο συντονιστή και εφόσον υπάρξει αποδοχή, τότε ο γενικός διαχειριστής αποφασίζει αν θα υλοποιηθεί η πρόταση ή θα απορριφθεί εντελώς.



7. Πως μπορώ να διαγράψω τον λογαριασμό μου;

Η διαγραφή του λογαριασμού γίνεται χειροκίνητα από τον γενικό διαχειριστή κατόπιν αιτήματος. Το αίτημα μπορεί να σταλεί σε αυτόν με δυο τρόπους:
- Α) Αυτόματα.
Συνδεθείτε με τα στοιχεία σας και εν συνεχεία απο το μενού του χρήστη, που συνήθως βρίσκεται πάνω δεξιά, επιλέξετε το "Οι ρυθμίσεις μου". Στη νέα σελίδα που θα ανοίξει υπάρχει η επιλογή "Request to delete account". Κάνοντας κλικ εκεί εμφανίζεται ο οδηγός διαγραφής, όπου ζητάει την επιβεβαίωση σας για να στείλει στο email που είχατε δηλώσει κατά την εγγραφή σας ένα μήνυμα επαλήθευσης. Στο μήνυμα επαλήθευσης περιλαμβάνεται μια μοναδική διεύθυνση που ενεργοποιεί την διαδικασία διαγραφής. Όταν λάβετε το email κάντε κλικ πάνω στην διεύθυνση. Στο επόμενο διάστημα θα γίνει η διαγραφή του λογαριασμού σας.
- Β) Χειροκίνητα.
Στείλτε στον γενικό διαχειριστή του δικτυακού τόπου ένα μήνυμα ηλεκτρονικής αλληλογραφίας ζητώντας του να γίνει διαγραφή του λογαριασμού σας. Το αίτημα θα πρέπει να σταλεί από το email που είχατε ορίσει κάτα την εγγραφή σας. Μπορείτε να επικοινωνήσετε με τον διαχειριστή στο webmaster @ vwclub . gr (συμπληρώστε την διεύθυνση χωρίς κενά).

Link to comment
Share on other sites

Η διαγραφή του λογαριασμού γίνεται χειροκίνητα από τον γενικό διαχειριστή κατόπιν αιτήματος. Το αίτημα μπορεί να σταλεί σε αυτόν με δυο τρόπους:
- Α) Αυτόματα.

Συνδεθείτε με τα στοιχεία σας και εν συνεχεία απο το μενού του χρήστη, που συνήθως βρίσκεται πάνω δεξιά, επιλέξετε το "Οι ρυθμίσεις μου". Στη νέα σελίδα που θα ανοίξει υπάρχει η επιλογή "Request to delete account". Κάνοντας κλικ εκεί εμφανίζεται ο οδηγός διαγραφής, όπου ζητάει την επιβεβαίωση σας για να στείλει στο email που είχατε δηλώσει κατά την εγγραφή σας ένα μήνυμα επαλήθευσης. Στο μήνυμα επαλήθευσης περιλαμβάνεται μια μοναδική διεύθυνση που ενεργοποιεί την διαδικασία διαγραφής. Όταν λάβετε το email κάντε κλικ πάνω στην διεύθυνση. Στο επόμενο διάστημα θα γίνει η διαγραφή του λογαριασμού σας.
- Β) Χειροκίνητα.
Στείλτε στον γενικό διαχειριστή του δικτυακού τόπου ένα μήνυμα ηλεκτρονικής αλληλογραφίας ζητώντας του να γίνει διαγραφή του λογαριασμού σας. Το αίτημα θα πρέπει να σταλεί από το email που είχατε ορίσει κάτα την εγγραφή σας. Μπορείτε να επικοινωνήσετε με τον διαχειριστή στο webmaster @ vwclub . gr (συμπληρώστε την διεύθυνση χωρίς κενά).

Link to comment
Share on other sites

Guest Rouleman

Βλεπω το θεμα μου για αιτηση διαγραφης μου, διαγραφηκε, αλλα εγω ειμαι ακομα εδω!! αν και το εκανα χειροκινητα στελνοντας email στον ''webmaster''!! τωρα το εκανα και αυτοματα, αντε να δουμε....τοσο δυσκολο ειναι??

Edited by Rouleman
Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει περιπτωση να κρατησουν τον λογαριασμο σου,αν δεν το θες οποτε ειναι ανουσιο να κανεις τετοια post...

εκτος αν ο σκοπος δεν ειναι μονο η διαγραφη...

 

δεν μας ζητανε να κανουμε εγγραφη αλλα τους το ζηταμε...το ιδιο ειναι και με την διαγραφη...

 

και κατα την γνωμη μου πολυ κρατησε η διαγραφη...επρεπε να εχει γινει διαγραφη απο τον webmaster

απο τις 2 πρωτες μερες...

Edited by activious
Link to comment
Share on other sites

Βλεπω το θεμα μου για αιτηση διαγραφης μου, διαγραφηκε, αλλα εγω ειμαι ακομα εδω!! αν και το εκανα χειροκινητα στελνοντας email στον ''webmaster''!! τωρα το εκανα και αυτοματα, αντε να δουμε....τοσο δυσκολο ειναι??

 

το email σου στο webmaster δεν το έχω λάβει εκτός αν χάθηκε με τυχόν spam που λαμβάνω καθημερινά.

Όντας λίγο πηγμένος στη δουλειά δεν είχα προλάβει να ασχοληθώ με το forum τις τελευταίες ημέρες.

Επέστρεψα όμως, είδα το αίτημά σου και.. το υλοποιώ τώρα.

 

Τα σχόλια θα διαγραφούν εντός 2 ημερών και θα παραμείνει μόνο το αρχικό δημοσίευμα του kouliss.

Link to comment
Share on other sites

θέλω να προτέινω κάτι και αν είναι σε λάθος σημείο ας μεταφερθεί ή αν έχει ξαναναφερθεί συγνωμη εκ των προτέρων:

 

δεν θα ήταν καλυτερα να μην κλειδώνονται τα τοπικ με τις παρουσιάσεις των βελτιωμένων αυτοκινήτων;

 

μπορει να θέλω κάτι να ρωτήσω τον ιδιοκτητη για το αυτοκινητο του ή γενικα να γίνει συζητηση για κάποιο θέμα σχετικό με την παρουσίαση του  αλλά όταν το τοπικ κλειδώνεται αυτό δεν είναι εφικτό -

 

θέλω πχ να ανανεωσω κάτι στην δικια μου παρουσίαση και πρεπει να στειλω πμ για ενημέρωση ,αυτό δεν είναι κάπως δεσμευτικο ; τουλάχιστον ας μπορεί ο ιδιοκτητης της παρουσιάσης να ανοιγει και να κλεινει μόνος του την παρουσίαση του

 

ευχαριστώ εκ των προτερων

 

 

υγ By the way φίλε Doggy έχεις Pm

Edited by DIMIV
Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη καλησπέρα,

 

από την μία έχεις δίκιο, από την άλλη είναι ένα φαινόμενο που είχαμε παρατηρήσει, πως από κάποιο σημείο και μετά χάνεται η ουσία της παρουσίασης και της εκδήλωσης θαυμασμού των μελών για ένα αυτοκίνητο.. Πολλές φορές δε, παρατηρούνται φαινόμενα που ξεφεύγανε οι συζητήσεις εντελώς εκτός θέματος με αποτέλεσμα οι original posters να παραπονιούνται. Με το να κλειδώνουμε μια παρουσίαση, θεωρώ πως κρατάμε την παρουσίαση καθαρή και ανά πάσα στιγμή μας ζητηθεί την ξανανοίγουμε προκειμένου ο δημιουργός-ιδιοκτήτης του οχήματος να προσθέσει κάτι νέο.

Ούτως ή άλλως σχεδόν καθημερινά ένας εκ των mods περνάει κάποια ώρα online οπότε μπορεί και να ανοίγει τυχόν παρουσίασεις όταν ένα μέλος το ζητήσει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Είπα να δημοσιεύσω εδώ ένα tip που βρήκα για ένα bug του forum. Κάποιες φορές όταν γίνεται edit ένα post, και γίνεται δημοσίευση, καμμιά φορά το χαλάει και φαίνεται κάπως έτσι:

 

Έφτασε η

 

 

Για να μην τα ξαναγράφει κάποιος από την αρχή, μπορεί να πάει στην παρακάτω σελίδα, να κάνει copy/paste το "χαλασμένο" κείμενο και decode, οπότε σε μεγάλο βαθμό θα το δεί διορθωμένο.

 

http://www.opinionatedgeek.com/DotNet/Tools/HTMLEncode/decode.aspx

Edited by AvatarX
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Είπα να δημοσιεύσω εδώ ένα tip που βρήκα για ένα bug του forum. Κάποιες φορές όταν γίνεται edit ένα post, και γίνεται δημοσίευση, καμμιά φορά το χαλάει και φαίνεται κάπως έτσι:

 

Έφτασε η

 

 

Για να μην τα ξαναγράφει κάποιος από την αρχή, μπορεί να πάει στην παρακάτω σελίδα, να κάνει copy/paste το "χαλασμένο" κείμενο και decode, οπότε σε μεγάλο βαθμό θα το δεί διορθωμένο.

 

http://www.opinionatedgeek.com/DotNet/Tools/HTMLEncode/decode.aspx

 

Πολυ χρήσιμο το link !

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος AvatarX!

Αν και σήμερα βγήκε νεότερη έκδοση του IPB που τρέχουμε και θα κάνουμε αναβάθμιση σύντομα. Ελπίζω να είναι αχρείαστο το link (αλλά καλό να υπάρχει!).

Link to comment
Share on other sites

Guest Grouper_8L

Όλα ξεκινούν από πάνω πάνω γι'αυτό και το forum δεν άλλαξε ποτέ παρ'όλο που άλλαξε η "φουρνιά" των moderators. Αντί να συμμετέχετε και να ανεβάζουμε το forum όλοι μαζί, σας αρέσει να παίζουμε τους κλέφτες και αστυνόμους. Και ξεστραβωθείτε μπείτε και σε κανένα άλλο forum. Να δείτε πως συμμετέχουν οι mods και οι admins στις συζητήσεις, πως αντιμετωπίζονται τα νέα μέλη, πως αντιμετωπίζεται το χιούμορ και τα off topic σχόλια. Τα posts αν ξεφύγουν δεν σβήνονται μεταφέρονται στην κατάλληλη ενότητα. Είναι προσβολή να ακυρώνεις και να σβήνεις τα γραφόμενα κάποιου ο οποίος εκφράζεται δημόσια (χωρίς να βρίζει), αλλά τα σβήνεις γιατί εσύ έχεις το δικαίωμα να το κάνεις ή γιατί δεν σε συμφέρουν αυτά τα οποία λέει.. 

 

Κάντε παρεούλα μόνοι σας τα on topics σας.

 

Να επιληφθεί ο κύριος που μου έδωσε warm, και τρόμαξα εγώ τώρα πολύ, άμεσα. Έχω ζητήσει την διαγραφή μου.

Link to comment
Share on other sites

Το οτι κλείδωναν τα τοπικς με τις παρουσιάσεις με είχε ξινίσει απο την πρώτη μέρα που είχα γίνει μέλος εδω !

Επίσης δεν χρειάζεται οποίο θέμα βρίσκει λύση να κλειδωνεται !

Οπως επίσης δεν χρειάζονται να σβήνονται τα μικρο-off topics

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Όλα ξεκινούν από πάνω πάνω γι'αυτό και το forum δεν άλλαξε ποτέ παρ'όλο που άλλαξε η "φουρνιά" των moderators. Αντί να συμμετέχετε και να ανεβάζουμε το forum όλοι μαζί, σας αρέσει να παίζουμε τους κλέφτες και αστυνόμους. Και ξεστραβωθείτε μπείτε και σε κανένα άλλο forum. Να δείτε πως συμμετέχουν οι mods και οι admins στις συζητήσεις, πως αντιμετωπίζονται τα νέα μέλη, πως αντιμετωπίζεται το χιούμορ και τα off topic σχόλια. Τα posts αν ξεφύγουν δεν σβήνονται μεταφέρονται στην κατάλληλη ενότητα. Είναι προσβολή να ακυρώνεις και να σβήνεις τα γραφόμενα κάποιου ο οποίος εκφράζεται δημόσια (χωρίς να βρίζει), αλλά τα σβήνεις γιατί εσύ έχεις το δικαίωμα να το κάνεις ή γιατί δεν σε συμφέρουν αυτά τα οποία λέει.. 

 

Κάντε παρεούλα μόνοι σας τα on topics σας.

 

Να επιληφθεί ο κύριος που μου έδωσε warm, και τρόμαξα εγώ τώρα πολύ, άμεσα. Έχω ζητήσει την διαγραφή μου.

το γεγονός πως ένα forum βασίζεται καθαρά στην εθελοντική προσπάθεια αυτών που τον συντηρούν φυσικά δεν φαίνεται να απασχολεί κανέναν. Κανείς δεν έχει κάτσει να σκεφθεί το κατά πόσο μπορεί ο Χ-Ψ να ασχοληθεί με όλες τις ενότητες ενός φόρουμ και να απαντήσει ή να συμμετάσχει σε ένα φόρουμ όταν αυτό έχει μόλις 470601 δημοσιεύσεις. Η υποχρέωσή τους είναι να κάνουν κάποιες εργασίες που αφορούν την τήρηση κανόνων, "καθαριότητα" του φόρουμ κ.α. Από εκεί και πέρα δεν θα βάλουμε σε κανέναν το μαχαίρι στο λαιμό για να μπορεί να απαντάει παντού και να βοηθά. Συγκεκριμένα ένας εκ των νέων mod είναι παραπάνω από απλά ενεργός σε πολλά τεχνικά θέματα. Προσωπικά καλώς ή κακώς δεν έχω τον ελεύθερο χρόνο να να ασχολούμαι με όλες τις ενότητες και να βοηθώ σε τεχνικά θέματα. Είμαι όμως αυτός που πληρώνει για τον server, το domain, τις άδειες χρήσης εδώ από την αρχή του VWClub για να μπορείτε όλοι εσείς να το έχετε δωρεάν.

 

Όπως έγραψα και αλλού τα off topics θα τα ανεχθούμε όταν δεν γίνονται συνεχόμενα με αποτέλεσμα να χάνεται η λογική συνέχεια ενός θέματος.

 

Το επικυρωμένο σου αίτημα έχει διεκπεραιωθεί.

 

Το οτι κλείδωναν τα τοπικς με τις παρουσιάσεις με είχε ξινίσει απο την πρώτη μέρα που είχα γίνει μέλος εδω !

Επίσης δεν χρειάζεται οποίο θέμα βρίσκει λύση να κλειδωνεται !

Οπως επίσης δεν χρειάζονται να σβήνονται τα μικρο-off topics

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Οι παρουσιάσεις κλειδώνουν για να μπορεί ο OP να προσθέτει όταν επιθυμεί καινούριες αλλαγές και όπως θα έχεις παρατηρήσει μένουν ανοιχτές για ένα διάστημα ώστε να υπάρχουν τυχόν σχολιασμοί στη παρουσίαση ενός μέλους.

Για το 2ο θέμα σου, θα το εξετάσω ώστε να κλειδώνουν μόνον όσα θέματα έχουν απαντηθεί σε κάποιο άλλο θέμα, δεδομένου ότι θα δίνεται σύνδεσμος προς το θέμα που γίνεται η κουβέντα ή/και δίδεται η λύση.

Για το 3ο θέμα όπως έγραψα και παραπάνω, τα μικρό off topics θα παραμένουν αλλά όταν τα off topics παίρνουν τα ηνία ενός θέματος θα υπάρχει η λεγόμενη "σκούπα".

 

Κ.

Link to comment
Share on other sites

εχω μια απορια, επειδη  δεν γνωριζουμε μερικοι την αγγλικη γλωσσα, μπορει να μου πει καποιος τη σημαινει το στικι, πινεντ κτλ

Link to comment
Share on other sites

με το Sticky / Pinned = "κολλημένο", κάνεις ένα θέμα να παραμένει πρώτο σε μια ενότητα ασχέτως αν είναι το πιο απαντημένο ή όχι. 

Με αυτό τον τρόπο μπορείς να έχεις πάντα ένα θέμα να εμφανίζεται σαν πρώτο όταν θέλεις τα μέλη ενός φόρουμ να δώσουν προσοχή σε κάτι όπως π.χ. κάποιους συγκεκριμένους όρους χρήσης μιας ενότητας του φόρουμ.

Link to comment
Share on other sites

Τι μήνυμα σου βγάζει και δεν μπορείς να ανοίξεις θέμα;

Πήγες στην κατάλληλη κατηγορία και πάτησες στο Ξεκινήστε Νέο Θέμα και δεν σε άφησε να δημοσιεύσεις;

Link to comment
Share on other sites

 

On 12/11/2016 at 1:01 PM, DubbeR_ChRoniS said:

ωραιο!!!το κρασι μας λειπει η φλοκατη το τζακι και ενας κωλος :D

βάλε εσύ τον κώλο και θα βάλω εγώ τα άλλα :xmas::xmas::xmas::xmas::xmas:

Link to comment
Share on other sites

Τα τρία γράμματα να έχει χτυπημένα AXP που είναι και ο τύπος και δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα άλλο. Τα νούμερα μετά τον κωδικό είναι άχρηστα. 

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago , dasauto said:

Τα τρία γράμματα να έχει χτυπημένα AXP που είναι και ο τύπος και δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα άλλο. Τα νούμερα μετά τον κωδικό είναι άχρηστα. 

ευχαριστώ !!!!!!! 

Edited by prantsidisthemis@gmail.com
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.