Jump to content
nillion

Nillion-Το Καμάρι Μου Golf Mk1 Cabriolet

Recommended Posts

Ετσι ήταν όταν το πήρα

image6281.jpg

dsc021931o.jpg

image5301.jpg

dsc024322a.jpg

Και μετά μπήκε η προσωπική μου πινελιά

ab4rx0.jpg

ab7up4.jpg

ab1ac3.jpg

dsc02606jyj.jpg

dsc02647.jpg

dsc026381.jpg

dsc026311.jpg

dsc026451.jpg

imag00851.jpg

imag00781.jpg

Από μοτέρ φοραει το 1,8 ke-jetronic καναδικών προδιαγραφών με τα 98 άλογα το αντίστοιχο μοτέρ στην Ευρώπη βγάζει 115 άλογα

Στο εσωτερικό έχει αλλαχτεί ο φωτισμός τον οργάνων και τα όργανα και όλος ο φωτισμός στο ταμπλό + φωτισμός δαπέδου

dsc026052mq2.jpg

dsc02423np3.jpg

dsc02419rv4.jpg

και τώρα τα επόμενα στάδια είναι αναρτήσεις χαμήλωμα και ζάντες και μετά έρχεται η ώρα του μοτέρ

Edited by nillion
Link to comment
Share on other sites

να το χαίρεσαι την Golfάρα φίλε πολύ όμορφο!

Link to comment
Share on other sites

φιλαρακι ειναι κουκλι σκετο! εισαι μερακλης! να το χαιρεσαι..καλοταξιδο!

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έφτασε η ώρα του μοτέρ μετά από κόπιες μέρες εργασίας είμαι σε θέση να σας παρουσιάσω την μικρή μετατροπή μου

μοτέρ 1,8 digifant 2 από άσο

πρώτο στάδιο

το μοτέρ λύθηκε και έγινε ένα καλό service και πλήρης καθαρισμός του

το σώμα του κινητήρα βάφτηκε ασημή στην αρχή και μετά σκιάστηκε με μαύρο χρώμα

imag0847.jpg

imag0876.jpg

imag0851.jpg

imag0879.jpg

δεύτερο στάδιο

το παλιό μοτέρ βγήκε και μπήκε στην αποθήκη ο χώρος το μοτέρ πλύθηκε και ξεκίνησε το φρεσκάρισμα του

imag0883.jpg

τρίτο στάδιο

τρίφτηκε μέχρι μέταλλο και μετά περάστηκε πίσσα (το μεγαλύτερο μου λάθος) άκουσα το πολίτη στο μαγαζί ότι η πίσσα πιάνει κανονικά αλλά δεν έπιασε πάνω στο γυμνό μέταλλο και έτσι αναγκαστήκαμε και ξανά τρίψαμε όλον το χώρο από την αρχή περάστηκε αστάρι της body και μετά βάφτηκε αφού στέγνωσαν τα χρώματα αρχίσαμε να την τοποθέτηση του καινούριου μοτέρ. Αλλάχτηκαν τα συνεμπλοκ του κινητήρα μπήκε το μοτέρ και άρχισε η σύνδεση της πλεξούδας του είχαμε ένα θεματική το μοτέρ κατάφερε και πίρε μπροστά μετά από 12 ώρες συνεχομένης προσπάθειας και όλα αυτά οφείλονται σε ένα καλώδιο της μίζας αυτά

imag0884.jpg

imag0885.jpg

imag0890.jpg

imag0891.jpg

imag0898.jpg

imag0899.jpg

imag0902.jpg

imag0904a.jpg

imag0905.jpg

imag0906a.jpg

imag0908.jpg

imag0909z.jpg

imag0910.jpg

imag0911.jpg

imag0913.jpg

imag0914.jpg

imag0915.jpg

δεν έχω δει ακόμα καμία διάφορα στο αμάξι γιατί πρέπει αύριο το πρωί να πάει ηλεκτρολόγο και για καθαρισμό μπεκ σειρά έχει ένα πρόγραμμα και μια σωστή εξάτμιση και το αμάξι θα έχει φτάσει στο επίπεδο που θελα

δυστυχώς ο καιρός μας έσκισε με την βροχή και δεν μπόρεσα να βγάλω όσες φωτογραφίες ήθελα

imag0886.jpg

όλη η μετατροπή έγινε σε δικό μου χώρο με ένα πολλή καλό μου φιλο θυσιαστήκαν αρκετά λίτρα μπίρας καφέ και coca cola

Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκο η μετατροπή σου απλά ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ!!!!!!!!!!! Και ο άσσος στον χώρο της μηχανής πρωτότυπος και θα δένει όμορφα με το μαύρο μοτέρ σου.... Περιμένουμε και άλλες φότο....

Link to comment
Share on other sites

Όταν βλέπω έτσι κάποιον να δουλεύει με τόσο μεράκι σε ένα δύσκολο project

και να βοηθούν και οι φίλοι, παρόλο που όλοι έχουμε τα "δικά μας", ένα μόνο μπορώ να πω. Ένα τεράστιο ΜΠΡΑΒΟ

Ειδικά το μεράκι και η λαχτάρα φαίνεται όταν με λίγα μέσα και χρήματα προσπαθείς να αναστηλώσεις ή να

βελτιώσεις το καμάρι σου.

(off topic Σήμερα πολλά αυτοκίνητα με ιστορία και αξιόλογα σαπίζουν σε μάντρες.....)

Να το χαίρεσαι φίλε μου ....μου θυμίζει τα δικά μας με έναν επί πολλά έτη φίλο μου

που έχουμε αναστήσει ένα Cosworth 4Χ4.

;)

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

μιας και το ειδα απο κοντα...

Ας πω και εγω τη γνωμη μου.

γενικα τα project αυτα δεν ειναι του γουστου μου για να μην πω ψεματα.

ΑΛΛΑ. πραγματικα με το δικο σου αναθεωρισα δεδομενα μου.

να το χερεσαι ειναι τελειο!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια εύχομαι μια μέρα να συναντηθούμε όλα τα γεροντάκια από το club για να δούνε όλα τα μέλη ότι υπάρχουν πραγματικά ωραία αμάξια μέσα στο club που αξίζουν προσοχής

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια εύχομαι μια μέρα να συναντηθούμε όλα τα γεροντάκια από το club για να δούνε όλα τα μέλη ότι υπάρχουν πραγματικά ωραία αμάξια μέσα στο club που αξίζουν προσοχής

αντε να δούμε !!!! :) θα μαζευτούμε ??(Sorry gia ta greeklish alla mpiiiim to pc)

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

μπράβο παλικάρι όταν βλέπω τέτοιες δουλειές σε τέτοια αυτοκίνητα γουστάρω μια και go είμαι της παλιάς σχολης...συγχαρητήρια

Edited by Speedy
greeklish
Link to comment
Share on other sites

μηκρα update

ενα μηκρο service

dsc03496s.jpg

dsc03515jg.jpg

δοκιμη custom ψαλιδομπαρας

dsc03511s.jpg

ψείρες στο χρωμα του παγου

dsc03591ju.jpg

dsc03614c.jpg

μονοφαναρη μασκουλα μια ευγενικη χορηγια του lory

dsc036342.jpg

dsc03633a.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.