Jump to content
Stelios_Golf 6

Tο Bodykit Της Vw Για Το Νεο Golf 6

TO BODYKIT THS VW  

1 member has voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Εγώ σε 1 εβδομάδα περιμένω το Golf 6 Highline 160PS DSG (3θυρο) της συζήγου, λευκό με σπορ ανάρτηση και 18άρες Vancouver, και έχει ήδη 2 εβδομάδες που έχω παραγγείλει και το εν λόγω bodykit, το οποίο το θεωρώ πολύ καλό, κυμπάρικο, και ποιοτικό. Γνωρίζοντας ήδη από αυτό που έβαλα στο Passat, θα ταιριάξει γάντι (χωρίς κόψε ράψε και να εξέχουν άκρες κλπ) και θα είναι σχεδιασμένο να ταιριάξει με το υπόλοιπο αμάξι.

Δεν ξέρω αν τα έχετε δει, αλλά αυτο της ΑΒΤ μάλλον το καταστρέφει το αμάξι παρά το φτιάχνει, και της Rieger μοιάζει πολύ με το μαμά, απλά είναι πιο έντονο το νύχι μπροστά...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σε 1 εβδομάδα περιμένω το Golf 6 Highline 160PS DSG (3θυρο) της συζήγου, λευκό με σπορ ανάρτηση και 18άρες Vancouver, και έχει ήδη 2 εβδομάδες που έχω παραγγείλει και το εν λόγω bodykit, το οποίο το θεωρώ πολύ καλό, κυμπάρικο, και ποιοτικό. Γνωρίζοντας ήδη από αυτό που έβαλα στο Passat, θα ταιριάξει γάντι (χωρίς κόψε ράψε και να εξέχουν άκρες κλπ) και θα είναι σχεδιασμένο να ταιριάξει με το υπόλοιπο αμάξι.

Δεν ξέρω αν τα έχετε δει, αλλά αυτο της ΑΒΤ μάλλον το καταστρέφει το αμάξι παρά το φτιάχνει, και της Rieger μοιάζει πολύ με το μαμά, απλά είναι πιο έντονο το νύχι μπροστά...

file exeis apolyto dikaio gia ta alla dyo bodykit.

kai ego ayto tha balo mallon otan me to kalo erthei to amaksi mou.

ypopsin oti tha bgei kai h aerotomh gia to bodykit ths VW telos iouniou mallon.

Link to comment
Share on other sites

file exeis apolyto dikaio gia ta alla dyo bodykit.

kai ego ayto tha balo mallon otan me to kalo erthei to amaksi mou.

ypopsin oti tha bgei kai h aerotomh gia to bodykit ths VW telos iouniou mallon.

Φίλε μου, την έχω ήδη παραγγείλει και την αεροτομή. 250€ χωρίς βάψιμο-τοποθέτηση. 4 τεμάχια στο σύνολο: μπροστά, πλαϊνά, πίσω προφυλακτήρα και αεροτομή. Όλα κομπλέ, ώστε το αμάξι να το πάρω από την αντιπροσωπεία με όλα φορεμένα και να μην το ξαναπηγαίνω για το bodykit.

σιγα το body kit!!! ουτε που φαινεται καλα καλα..... η je disign θα βγαλει σιγουρα κατι πολυ καλυτερο....

Φίλε Χανιώτη, είναι και στο τι ψάχνει ο καθένας. Εσύ μπορεί να θέλεις κάτι που να κάνει το αμάξι αγνώριστο και να τραβάει έτσι την προσοχή των άλλων. Εμένα μου αρέσει να έχει αλλαγές στην λεπτομέρεια, να το βλέπει ο άλλος και να ξέρει ότι βλέπει κάτι διαφορετικό, αλλά να μην μπορεί να καταλάβει τι είναι αυτό. Αυτή είναι -για μένα - και η σημασία του εργοστασιακού bodykit. Το αμάξι δεν θα χάσει την ταυτότητά του, απλά θα βελτιωθεί στα σημεία και θα έχει έναν πιο σπορ χαρακτήρα... :)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, την έχω ήδη παραγγείλει και την αεροτομή. 250€ χωρίς βάψιμο-τοποθέτηση. 4 τεμάχια στο σύνολο: μπροστά, πλαϊνά, πίσω προφυλακτήρα και αεροτομή. Όλα κομπλέ, ώστε το αμάξι να το πάρω από την αντιπροσωπεία με όλα φορεμένα και να μην το ξαναπηγαίνω για το bodykit.

Φίλε Χανιώτη, είναι και στο τι ψάχνει ο καθένας. Εσύ μπορεί να θέλεις κάτι που να κάνει το αμάξι αγνώριστο και να τραβάει έτσι την προσοχή των άλλων. Εμένα μου αρέσει να έχει αλλαγές στην λεπτομέρεια, να το βλέπει ο άλλος και να ξέρει ότι βλέπει κάτι διαφορετικό, αλλά να μην μπορεί να καταλάβει τι είναι αυτό. Αυτή είναι -για μένα - και η σημασία του εργοστασιακού bodykit. Το αμάξι δεν θα χάσει την ταυτότητά του, απλά θα βελτιωθεί στα σημεία και θα έχει έναν πιο σπορ χαρακτήρα... :)

ΟΚ, αυτο ειναι μια αλλη αποψη. απλα το συγκεκριμενο ειναι πολυ απλο κ συντηρητικο (για body kit), σχεδον σαν το μαμα. εγω ας πουμε που εχω το λεον 2 φοραω το force. (ξερεις, το εργοστασιακο με τους αεραγωγους αρστερα - δεξια) ουτε εμενα μ αρεσουν κατι χειροποιητες κακοφτιαγμενες καγκουριες με σκασμενους πολυεστερες οι οποιοι μαζευουν τα σκουπιδια απ το δρομο.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Χανιώτη, είναι και στο τι ψάχνει ο καθένας. Εσύ μπορεί να θέλεις κάτι που να κάνει το αμάξι αγνώριστο και να τραβάει έτσι την προσοχή των άλλων. Εμένα μου αρέσει να έχει αλλαγές στην λεπτομέρεια, να το βλέπει ο άλλος και να ξέρει ότι βλέπει κάτι διαφορετικό, αλλά να μην μπορεί να καταλάβει τι είναι αυτό. Αυτή είναι -για μένα - και η σημασία του εργοστασιακού bodykit. Το αμάξι δεν θα χάσει την ταυτότητά του, απλά θα βελτιωθεί στα σημεία και θα έχει έναν πιο σπορ χαρακτήρα... ;)

+100000000000000000000000

:):huh::D :D :D :D

h aerotomi einai diathesimi ? eisai sigouros ? steile merikes plhrofories !!!

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ, αυτο ειναι μια αλλη αποψη. απλα το συγκεκριμενο ειναι πολυ απλο κ συντηρητικο (για body kit), σχεδον σαν το μαμα.

Συμφωνώ και όπως λες κι εσύ, γούστα είναι αυτά! :D

εγω ας πουμε που εχω το λεον 2 φοραω το force. (ξερεις, το εργοστασιακο με τους αεραγωγους αρστερα - δεξια) ουτε εμενα μ αρεσουν κατι χειροποιητες κακοφτιαγμενες καγκουριες με σκασμενους πολυεστερες οι οποιοι μαζευουν τα σκουπιδια απ το δρομο.

+100000

h aerotomi einai diathesimi ? eisai sigouros ? steile merikes plhrofories !!!

Golf VI:

5K0 071 609 GRU.......350......Μπροστά προφυλακτήρα

5K0 071 685 GRU.......485......Πλαϊνά

5K0 071 610 A GRU....365......Πίσω προφυλακτήρα

5K0 071 644 GRU.......250......Αεροτομή

Τιμές χωρίς βάψιμο-τοποθέτηση...

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και όπως λες κι εσύ, γούστα είναι αυτά! ;)

+100000

Golf VI:

5K0 071 609 GRU.......350......Μπροστά προφυλακτήρα

5K0 071 685 GRU.......485......Πλαϊνά

5K0 071 610 A GRU....365......Πίσω προφυλακτήρα

5K0 071 644 GRU.......250......Αεροτομή

Τιμές χωρίς βάψιμο-τοποθέτηση...

thx !!!

:D :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Και για να έχεις μια πιο πλήρη εικόνα σχετικά με τι καλούδια μπορείς να το φορτώσεις, πάρε και αυτό το pdf με τους κωδικούς... :D

Edited by Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Και για να έχεις μια πιο πλήρη εικόνα σχετικά με τι καλούδια μπορείς να το φορτώσεις, πάρε και αυτό το pdf με τους κωδικούς... :D

eyxaristo. polli kalo to arxeio. gia opiadipote alli enimerosi sxetika me to golf 6 endiaferomai.steile mhnhma!

Link to comment
Share on other sites

μολις ειδα αυτο το τοπικ και αρχισα (νομιζω) να βρισκω φως στο τουνελ του tuning που σκοπευω να κανω στο δικο μου golfaki 6 με τα 160!

Μεχρι τωρα ειχα δει το bodykit της ΑΒΤ και η αληθεια ειναι οτι δεν μου αρεσε καθολου ενω αυτο της VOTEX που λετε δεν ειναι καθολου ασχημο....αν και οχι αυτο που ζηταω ακριβως.Θα το βρω στην vw και στον αντιπροσωπο απο τον οποιο πηρα το αμαξι??

τι αλλη λυση θα μπορουσα να βρω??

θα αξιζε να περιμενω για να βαλω προφυλακτηρες και αεροτομη του gti?ομως δεν θα θελα να χω ενα μαιμου gti....

ή μηπως να βαλω μονο την αεροτομη?

στο προγραμμα μου εχω με σειρα προτεραιοτητας

αεροτομη.... (με ή χωρις bodykit, εξαρταται απο το τι θα βρω στην αγορα)

αναβαθμιση κινητηρα..

xenon....(η αληθεια ειναι οτι ειμαι πολυ ικανοποιημενος και απο τα απλα)

φυμε(αν και ηδη εχει αυτα τα εργοστασιακα σκουρα τζαμια)

α...και κανα χρωμιο ρε παιδια....

Link to comment
Share on other sites

θα αξιζε να περιμενω για να βαλω προφυλακτηρες και αεροτομη του gti?ομως δεν θα θελα να χω ενα μαιμου gti....

Εγώ θα έλεγα να περιμένεις λίγο ακόμη........κερδισμένος θα βγείς.

¶στο λίγο ακόμα να κυκλοφορήσουν όλες οι εκδόσεις και μετά αποφασίζεις τι θα κάνεις με το look στο αυτοκινητό σου.

Πάντως δεν είναι άσχημο να βάλεις προφυλακτήρες GTI.....αρκεί να μην έχει τα διακριτικά του επάνω.......

Απεναντίας το "γεμιζουν" όμορφα στο σύνολο.........

blkmk62ch2a.jpg

μια άποψη της μάσκας έτσι όπως στο προτείνω ...........χωρίς τις ζάντες

..........η απόφαση δική σου

Edited by keegan.
Link to comment
Share on other sites

απ'ότι βλεπω το συγκεκριμενο δεν εχει και τις χαρακτηριστικες κοκκινες γριλιες! δεν ειν κακο...πιο ομορφο ειναι χωρις αυτες...

οταν λες όλες οι εκδόσεις εννοειίς και...τον δυναμίτη R20?

παντως γιαυτες τις καινουριες ζαντες με τη μαύρη επένδυση (καοτσούκ είναι??) που εχει το αμαξι στην φωτο σου (βγαινουν σε 17 και 18 ιντσες) ..ρωτησα στην αντιπροσωπεια και μου ειπαν για κοστος...κοντα στα 3000 ευρώπουλα!

αραγε η προσαρμογη του bodykit των προφυλακτηρων του gti στο απλο γινεται χωρις προβληματα ή χρειαζονται... επιδιορθωσεις τυπου ''κοψε-ραψε'' για να "δεσει" το bodykit με το υπόλοιπο αμάξωμα??

Edited by Iannis
Link to comment
Share on other sites

απ'ότι βλεπω το συγκεκριμενο δεν εχει και τις χαρακτηριστικες κοκκινες γριλιες! δεν ειν κακο...πιο ομορφο ειναι χωρις αυτες...

οταν λες όλες οι εκδόσεις εννοειίς και...τον δυναμίτη R20?

παντως γιαυτες τις καινουριες ζαντες με τη μαύρη επένδυση (καοτσούκ είναι??) που εχει το αμαξι στην φωτο σου (βγαινουν σε 17 και 18 ιντσες) ..ρωτησα στην αντιπροσωπεια και μου ειπαν για κοστος...κοντα στα 3000 ευρώπουλα!

αραγε η προσαρμογη του bodykit των προφυλακτηρων του gti στο απλο γινεται χωρις προβληματα ή χρειαζονται... επιδιορθωσεις τυπου ''κοψε-ραψε'' για να "δεσει" το bodykit με το υπόλοιπο αμάξωμα??

Είναι πιο όμορφο γιατί σου ταιριάζει σε εσένα καλύτερα το συγκεκριμένο αποτέλεσμα.... :D

Οταν λέω για όλες τις εκδοσεις εννοώ GT-GTI-R20 ....μέχρι στιγμής έχουμε δει την απλή και GTI

Οπότε επιλέγεις αυτό που θες να αλλάξεις και σε ευχαριστεί εσένα.....

Για την προσαρμογή δεν γνωριζω να σου πω με βεβαιότητα ακόμη .....αλλά φαντάζομαι όπως και στο Mk5 έτσι και στο Mk6 θα ταιριάζουν μια χαρά..

Π.χ.......Το δικό μου αυτοκίνητο ήταν η απλή έκδοση και έχω βάλει πρόσοψη και πίσω προφυλακτήρα GTI και δεν χρειάστηκε να κόψω ούτε να ράψω τίποτα ...

Για ζάντα θα σου έλεγα για κατι πιο ελαφρύ από ότι τις υποφαινόμενες ..αν και εμένα μου αρέσουν!! αλλά αν σου κάνουν "κλικ" μετά το πας το πράγμα στο wannabe GTI....και στο ερωτημά σου αν είναι καουτσούκ....όχι...... είνα βαμμένες μαύρες αλλα η τιμή είναι.....εξωφρενική.

Αν αφιερώσεις λίγο χρόνο μέσα στο φόρουμ ψάχνοντας θα διαπιστώσεις πως με 3000 euro μπορείς να κάνεις πολλααααααά πράγματα και από θέμα αισθητικής αλλα και βελτίωσης !!

Edited by keegan.
Link to comment
Share on other sites

Ότι αφήνει το αμάξι μαμά και συγχρόνως το κάνη όμορφο είναι τέλειο και με μια ζαντουλα 18 θα είναι όλα τα λεφτά...

Ουπς 18 φορά...

Edited by MikeTsi
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά, δεν θα διάλεγα προφυλακτήρες του GTI για το απλό. Είναι σαν να θέλεις να το μπασταρδέψεις ή όπως αναφέρθηκε πιο πάνω "wannabe GTI". Τα σύκα σύκα και η σκάφη σκάφη. Θα σου πρότινα να βάλεις ένα bodykit που είναι φτιαγμένο για το αμάξι και όχι να "δανείζεσαι" προφυλακτήρες από άλλα μοντέλα. Αν θέλεις κάτι διακριτικό και να ταιριάζει γάντι στο αμάξι, νομίζω ότι η πρόταση της VW είναι πολύ καλή! Σε καμιά 10αριά μέρες περιμένω εγώ το bodykit, αν δεν βιάζεσαι, περίμενε να δεις περισσότερες φωτογραφίες... :)

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά, δεν θα διάλεγα προφυλακτήρες του GTI για το απλό. Είναι σαν να θέλεις να το μπασταρδέψεις ή όπως αναφέρθηκε πιο πάνω "wannabe GTI". Τα σύκα σύκα και η σκάφη σκάφη. Θα σου πρότινα να βάλεις ένα bodykit που είναι φτιαγμένο για το αμάξι και όχι να "δανείζεσαι" προφυλακτήρες από άλλα μοντέλα. Αν θέλεις κάτι διακριτικό και να ταιριάζει γάντι στο αμάξι, νομίζω ότι η πρόταση της VW είναι πολύ καλή! Σε καμιά 10αριά μέρες περιμένω εγώ το bodykit, αν δεν βιάζεσαι, περίμενε να δεις περισσότερες φωτογραφίες... ;)

Δεν εχεις αδικο σε αυτο......

Η αποψη μου στιριζεται στο οτι το body-kit της VW θα ξεπερνα το ποσο των 1300 euro χωρις βαψιμο ......τελικο κοστος υπολογιζω στα 1600 euro

και δεν ξερω αν αξιζει .....βεβαια αυτο εχει να κανει με το πορτοφολι του καθενος και πως θελει να βλεπει το αυτοκινητο του !!

Link to comment
Share on other sites

Η αποψη μου στιριζεται στο οτι το body-kit της VW θα ξεπερνα το ποσο των 1300 euro χωρις βαψιμο ......τελικο κοστος υπολογιζω στα 1600 euro

1.450€ τα ανταλλακτικά + 750€ βάψιμο/τοποθέτηση = 2.200€ (σε αντιπροσωπεία στην Θεσ/νίκη).

και δεν ξερω αν αξιζει .....

Για το αν αξίζει θα μάθουμε (κι εγώ μαζί) σύντομα. Ακόμη περιμένω να έρθουν τα ανταλλακτικά, για να βαφούν και να πάω να αφήσω το αμάξι για τοποθέτηση. Οπότε φωτογραφίες στα προσεχώς... ;)

Link to comment
Share on other sites

Για το αν αξίζει θα μάθουμε (κι εγώ μαζί) σύντομα. Ακόμη περιμένω να έρθουν τα ανταλλακτικά, για να βαφούν και να πάω να αφήσω το αμάξι για τοποθέτηση. Οπότε φωτογραφίες στα προσεχώς... :D

Νικο αναμενουμε φωτο .......πιστευω θα δειξει πολυ

...........της Votex δεν ειναι αυτο ?

Link to comment
Share on other sites

Καγκουριά τo bodykit της VW??? :baby: Τότε αυτό της ΑΒΤ τι είναι??? B)

Εδώ θα συμφωνήσω...το συγκεκριμένο Body Kit μαζί με αυτό της Rieger μόνο καγκούρικα δεν είναι...

Η μόνη ένστασή μου στο Body της VW είναι ότι δεν αλλάζει ιδιαίτερα το look του αυτοκινήτου, αλλά αυτό μπορεί να είναι και το ζητούμενο για όποιον θέλει να είναι διακριτικός.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.