Jump to content
Stelios_Golf 6

Tο Bodykit Της Vw Για Το Νεο Golf 6

TO BODYKIT THS VW  

1 member has voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Η μόνη ένστασή μου στο Body της VW είναι ότι δεν αλλάζει ιδιαίτερα το look του αυτοκινήτου, αλλά αυτό μπορεί να είναι και το ζητούμενο για όποιον θέλει να είναι διακριτικός.

+1

Ελπίζω αυτή την εβδομάδα να έρθει το bodykit και μέχρι την Παρασκευή να είναι κομπλέ το Golfάκι... Προς το παρόν, σε αναμονή...

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο body kit είναι άψογο για το αυτοκίνητο!!

Διακριτικό & δυναμικό ταυτόχρονα!

Και καμία σχέση δεν έχει με καγκουριές από τον κάθε μαστροπετράκη, μαστροκωστάκη κλπ ή με άλλα σχέδια από ξένους οίκους!

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο body kit είναι άψογο για το αυτοκίνητο!!

Διακριτικό & δυναμικό ταυτόχρονα!

Και καμία σχέση δεν έχει με καγκουριές από τον κάθε μαστροπετράκη, μαστροκωστάκη κλπ ή με άλλα σχέδια από ξένους οίκους!

<_< <_< :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Εδώ θα συμφωνήσω...το συγκεκριμένο Body Kit μαζί με αυτό της Rieger μόνο καγκούρικα δεν είναι...

Είδα και αυτό της rieger ....υπερβολή θα έλεγα !!!........αλλα αυτό της ΑΒΤ σου προκαλεί αμέσως στομαχικές διαταραχές......

Edited by keegan.
Link to comment
Share on other sites

Καλό το bodykit αλλά όπως αναφέρθηκε πιο πάνω είναι αρκετά διακριτικό,δλδ δεν αλλάζει και πολύ την εμφάνιση.Είμαι γενικότερα υπέρ του διακριτικού αλλά θα ήθελα και να αγριεύει λίγο η μουρίτσα του...Υποκειμενικές οι απόψεις και φυσικά δεκτές.

Κάτι άλλο όμως.

Είναι κακό να θέλεις το αμάξι σου να φοράει ντύσιμο απο GTI(αν δεν είναι,εννοώ)? Δεν νομίζω πως απαραίτητα παραπέμπει σε ''wannabe GTI''. Προσωπικά θεωρώ πως το GTI και ειδικά το V είναι απο τα πιο όμορφα αυτοκίνητα που υπάρχουν. Διακριτικότατα επιθετικό. Και επίσης δεν κρύβω πως θέλω να ντύσω το tsi μου σε GTI. Δεν καπηλεύομαι κάποιον που έχει το αμάξι,-μαγκιά του φυσικά- αλλά θεωρώ πως εγώ επιλέγω πως θα με κάνει το αυτοκίνητό μου να νιώθω όμορφα.

Link to comment
Share on other sites

Είναι κακό να θέλεις το αμάξι σου να φοράει ντύσιμο απο GTI(αν δεν είναι,εννοώ)? Δεν νομίζω πως απαραίτητα παραπέμπει σε ''wannabe GTI''. Προσωπικά θεωρώ πως το GTI και ειδικά το V είναι απο τα πιο όμορφα αυτοκίνητα που υπάρχουν. Διακριτικότατα επιθετικό. Και επίσης δεν κρύβω πως θέλω να ντύσω το tsi μου σε GTI. Δεν καπηλεύομαι κάποιον που έχει το αμάξι,-μαγκιά του φυσικά- αλλά θεωρώ πως εγώ επιλέγω πως θα με κάνει το αυτοκίνητό μου να νιώθω όμορφα.

Κανείς δεν θα πει τον άλλον πως να έχει το αμάξι του! Και σαφώς κανείς δεν πρέπει να "απολογείται" για το πως θέλει ή ήδη έχει κάνει το αμάξι του! Συμφωνώ ότι το GTI V είναι πανέμορφο αμάξι όπως βγαίνει από το εργοστάσιο. Όμως το σουλούπι του και τα διακριτικά του, είναι ευρέως γνωστά και βλέποντάς το, ξέρεις από μακριά ότι είναι το GTI. Αν τώρα δω εγώ ένα αμάξι ίδιο το GTI και μετά πλησιάσω και δω ότι είναι το TSI (πχ), το πρώτο πράγμα που μου έρχεται στο μυαλό (καλώς ή κακώς) είναι "όσα δεν φτάνει η αλεπού..."... <_< Βέβαια αυτή ειναι η προσωπική μου γνώμη και μόνο...

Αν και θα γίνω υπερβολικός (αλλά πιο κατανοητός ίσως), είναι όπως βλέπει κανείς φώτο στο ίντερνετ, όπου παίρνουν MR2 και τα κάνουν να είναι ίδια με Boxster, ή κάποια Lotus ίδια με F355, προσθέτωντας φυσικά καμιά 250 κιλά πολυεστέρα!... -_- Σίγουρα δεν είναι το ίδιο ακριβώς, αλλά στον υπερθετικό του βαθμό έχει την ίδια λογική. Πήρε ένας ένα MR2 αλλά του αρέσει η Boxster. Κακό είνα που θέλει να το κάνει ίδιο?? tongue.gif

Και για να το τραβήξω λίγο από τα μαλλιά και να κάνουμε και πλάκα.... :p:D:D

"Έχω Lada αλλά μου αρέσει η E Class..."

33928d1217462108-pics-weird-wacky-mod-jobs-1152242354.jpg

"Πήρα Hyundai (??) αλλά προτιμώ μπροστά από Skoda και πίσω από Mercedes..." tongue.gif

128988d1240574206t-pics-weird-wacky-mod-jobs-31102007-001-.jpg

128989d1240574206t-pics-weird-wacky-mod-jobs-31102007-002-.jpg

Edited by Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Έτοιμο το εργαλείο! Μπορώ να πω ότι του πάει ΠΑΡΑ πολύ όπως επίσης είναι και αρκετά μεγάλη η διαφορά! :D Το απόγευμα μόλις γυρίσω από την δουλειά, πρέπει να το πάρω μια βόλτα! :o

Ορίστε και οι φώτο. Σήμερα δυστυχώς έβρεχε και δεν είναι και πολύ καθαρό. Επιφυλάσομαι για καλύτερες στο μέλλον... ;)

img1043r.jpg

img1044p.jpg

img1047p.jpg

Link to comment
Share on other sites

Νίκο φεύγω κατευθείαν για στην αντιπροσωπεία......................για να το παραγγήλωωωωωωωωωωωωωωω το bodykittttttttttttttttttttttttttt !!!

:huh::o:lol::thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

'Eγινε πολύ όμορφο Νίκο και πολύ προσεγμένο στις γραμμές που τονίζουν τον σπορ χαρακτήρα του.....

Το πλαισιώνει πολύ καλά επάνω του σε όλες τις πλευρές του αυτοκινήτου.

Kαλορίζικο και καλοτάξιδο !!!

Edited by keegan.
Link to comment
Share on other sites

Νίκο φεύγω κατευθείαν για στην αντιπροσωπεία......................για να το παραγγήλωωωωωωωωωωωωωωω το bodykittttttttttttttttttttttttttt !!!

:o:lol::thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

'Eγινε πολύ όμορφο Νίκο και πολύ προσεγμένο στις γραμμές που τονίζουν τον σπορ χαρακτήρα του.....

Το πλαισιώνει πολύ καλά επάνω του σε όλες τις πλευρές του αυτοκινήτου.

Kαλορίζικο και καλοτάξιδο !!!

Ευχαριστώ παιδιά! Όντως έγινε πολύ καλό. Ανυπομονώ να πάω σπίτι να το πάρω για βόλτες! :huh: Νομίζω ότι είναι πολύ καλή επιλογή για κάποιον που δεν θέλει extreme καταστάσεις... Νομίζω ότι έδειξε αρκετά τούμπανο και όλα είναι εργοστασιακά (ζάντες, χαμήλωμα, bodykit)!

Link to comment
Share on other sites

με γεια , με γεια! πολυ ωραιο ειναι!το ασπρο χρωμα το αναδεικνυει τελικα....

βλεπω και αισθητηρες νομιζω.... αντε να το χαρεις το τουμπανακι σου!

Link to comment
Share on other sites

με γεια , με γεια! πολυ ωραιο ειναι!το ασπρο χρωμα το αναδεικνυει τελικα....

βλεπω και αισθητηρες νομιζω.... αντε να το χαρεις το τουμπανακι σου!

Ευχαριστώ, ευχαριστώ, αν και τις ευχές όλων πρέπει να τις μεταφέρω στην σύζηγο, γιατί δικό της είναι το αμάξι! :lol: Απο αισθητήρες, είναι full!!! :)

Link to comment
Share on other sites

φιλε νικο πραγματι πολυ ωραιο το αποτελεσμα...αγριεψε το γκολφακι χωρις να γινει κιτς...το πισω μερος δν ειναι πλεον τοσο αδειο.αληθεια,η εξατμιση ειναι η ''μαμα''?πολλα και ασφαλη κμ σου ευχομαι!

Link to comment
Share on other sites

φιλε νικο πραγματι πολυ ωραιο το αποτελεσμα...αγριεψε το γκολφακι χωρις να γινει κιτς...το πισω μερος δν ειναι πλεον τοσο αδειο.αληθεια,η εξατμιση ειναι η ''μαμα''?πολλα και ασφαλη κμ σου ευχομαι!

i eksatmisi ayth einai mama

;):lol: :lol: :lol: :lol: :lol::D

Link to comment
Share on other sites

φιλε νικο πραγματι πολυ ωραιο το αποτελεσμα...αγριεψε το γκολφακι χωρις να γινει κιτς...το πισω μερος δν ειναι πλεον τοσο αδειο.αληθεια,η εξατμιση ειναι η ''μαμα''?πολλα και ασφαλη κμ σου ευχομαι!
i eksatmisi ayth einai mama

;):o:D :D :D :D :D

Η εξάτμιση είναι μαμά αλλά οι μπούκες είναι αλλαγμένες!... :) Οι μαμά είναι σαν τενεκές, οπότε έβαλα κάτι πιο χοντρό και γυαλιστερό... ;) (κόπηκαν οι μαμά και κολλήθηκαν νέες - 60€)

img1050yja.jpg

Edited by Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Η εξάτμιση είναι μαμά αλλά οι μπούκες είναι αλλαγμένες!... :) Οι μαμά είναι σαν τενεκές, οπότε έβαλα κάτι πιο χοντρό και γυαλιστερό... ;) (κόπηκαν οι μαμά και κολλήθηκαν νέες - 60¤)

apo pou tis agorases aytes ??? einai kapiou sigekrimenoi aytokinitou ???

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

apo pou tis agorases aytes ??? einai kapiou sigekrimenoi aytokinitou ???

Στέλιο ...μπορείς να τα βρείς πολύ εύκολα σε εξατμισά που έχει μεγάλη γκάμα με απολήξεις .

Νίκο ....ναι όντως έγινε καλύτερο...... και μάλιστα οι απολήξεις θυμίζουν ΟΕΜ-gti-mk5 ....πολύ διακριτικό !!

έτσι όπως τις βλέπω πρέπει να είναι 63,5 !!

Edited by keegan.
Link to comment
Share on other sites

Η εξάτμιση είναι μαμά αλλά οι μπούκες είναι αλλαγμένες!... :) Οι μαμά είναι σαν τενεκές, οπότε έβαλα κάτι πιο χοντρό και γυαλιστερό... ;) (κόπηκαν οι μαμά και κολλήθηκαν νέες - 60¤)

img1050yja.jpg

Απο τα πιο ομορφα Golf 6 που εχω δει μεχρι τωρα! Μπραβο φιλε πολυ καλη επιλογη ο συνδιασμος που εκανες!

Link to comment
Share on other sites

Απο τα πιο ομορφα Golf 6 που εχω δει μεχρι τωρα! Μπραβο φιλε πολυ καλη επιλογη ο συνδιασμος που εκανες!

που έκανες εσύ τη συγκεκριμένη αλλαγή μπουκών?

Link to comment
Share on other sites

πριν λιγο καιρο το ειχα κραξει το body kit. τωρα που το βλεπω σε ασπρο μου κινει καπως το ενδιαφερον. το δυνατο του σημειο νομιζω ειναι το πισω κ απο κοντα πρεπει να ναι καλυτερο. απλα πολυ διακριτικο ρε γ@μωτο.... οπως κι αν εχει καλοριζικο να ναι!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά να σας ευχαριστήσω όλους για τα καλά σας λόγια. Οι φώτο σίγουρα το αδικούν! Από κοντά και ειδικά εν κινήσει είναι φανταστικό!

Όσον αφορά για τις μπούκες, δεν είναι κάποιου μοντέλου. Όπως είπε και ο keegan τις βρίσκεις πολύ εύκολα σε έναν εξατμισά. Για την διάμετρο θα σας γελάσω. Είναι ελαφρώς μεγαλύτερες από τις μαμά. Όσον αφορά για την τοποθέτηση, για όσους βρίσκονται Θεσσαλονίκη, συνιστώ τον Γιαλατζή στους Αμπελόκηπους. Εδώ υπάρχει και σχετικό θέμα με χάρτη. Πιστεύω ότι ίσως να είναι ο καλύτερος εξατμισάς στην Θεσ/νίκη σε βελτιώσεις κλπ, πόσο μάλλον για να σου αλλάξει μόνο 2 μπούκες... :cry:

Επιφυλάσσομαι για πιο "καλλιτεχνικές" φώτο στο μέλλον... :o

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά να σας ευχαριστήσω όλους για τα καλά σας λόγια. Οι φώτο σίγουρα το αδικούν! Από κοντά και ειδικά εν κινήσει είναι φανταστικό!

Όσον αφορά για τις μπούκες, δεν είναι κάποιου μοντέλου. Όπως είπε και ο keegan τις βρίσκεις πολύ εύκολα σε έναν εξατμισά. Για την διάμετρο θα σας γελάσω. Είναι ελαφρώς μεγαλύτερες από τις μαμά. Όσον αφορά για την τοποθέτηση, για όσους βρίσκονται Θεσσαλονίκη, συνιστώ τον Γιαλατζή στους Αμπελόκηπους. Εδώ υπάρχει και σχετικό θέμα με χάρτη. Πιστεύω ότι ίσως να είναι ο καλύτερος εξατμισάς στην Θεσ/νίκη σε βελτιώσεις κλπ, πόσο μάλλον για να σου αλλάξει μόνο 2 μπούκες... :cry:

Επιφυλάσσομαι για πιο "καλλιτεχνικές" φώτο στο μέλλον... ;)

eyxaristo polli gia tis plirofories

:o:lol: :lol: :whistling::lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.