Jump to content
Stelios_Golf 6

Tο Bodykit Της Vw Για Το Νεο Golf 6

TO BODYKIT THS VW  

1 member has voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

LINK

Προφυλακτήρας(χωρίς αισθητήρες parking): 5K6 807 421 H

Diffuser μαύρο: 5K0 807 521 AA 9B9

Αντάπτορας δεξ.: 5K6 802 398

Αντάπτορας αρ.: 5K6 802 397

Αντάπτορας δεξ.: 5K6 802 658

Αντάπτορας αρ.: 5K6 802 657

Ανακλαστήρας δεξ.: 5K0 945 106 C

Ανακλαστήρας αρ.: 5K0 945 105 C

Συνολικό κόστος εν Ελλάδι άνω των 600 € (μόνο τα ανταλλακτικά)..ouch..! :suicide:

Edited by PiNiOn
Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερει κανεις εμεις που ειμαστε rline εαν στο πισω προφυλακτηρα ταιριαζει το κατω μερος του προφυλακτηρα του R20

Μπαίνει κανονικά το diffuser του R γιατί ο προφυλακτήρας είναι ο ίδιος, απλά οι απολήξεις στο τελικό της εξάτμισης που θα βάλεις πρέπει να είναι στη μέση (R style).

Edited by PiNiOn
Link to comment
Share on other sites

Σωστό tοmmy, τα αναφέρει link σε παραπάνω post. Οι τιμές σε Ελλάδα διαφέρουν δυστυχώς απ του link (Γερμανίας).. :sad:

Πίσω diffuser R: 5K6 807 100 L 041

Εμπρός προφυλακτήρας R:

5K0 807 221 R GRU - Βασικό κομμάτι προφυλακτήρα

5K0 955 109 G GRU - Καπάκι (πιτσιλιστ.φώτων) αριστερά

5K0 955 110 G GRU - Καπάκι (πιτσιλιστ.φώτων) δεξιά

5K0 807 241 D GRU - Καπάκι (για towing)

5K0 805 903 F 9B9 - Πλαστικό κομμάτι spoiler απο κάτω

5K0 853 671 J 041 - Μεσαία γρίλλια

5K0 853 665 E 041 - Γρίλλια αριστερά

5K0 853 666 E 041 - Γρίλλια δεξιά

5K0 941 055 - LED-φως ημέρας αριστερά

5K0 941 056 - LED-φως ημέρας δεξιά

Edited by PiNiOn
Link to comment
Share on other sites

Σωστό tοmmy, τα αναφέρει link σε παραπάνω post. Οι τιμές σε Ελλάδα διαφέρουν δυστυχώς απ του link (Γερμανίας).. :sad:

Πίσω diffuser R: 5K6 807 100 L 041

Εμπρός προφυλακτήρας R:

5K0 807 221 R GRU - Βασικό κομμάτι προφυλακτήρα

5K0 955 109 G GRU - Καπάκι (πιτσιλιστ.φώτων) αριστερά

5K0 955 110 G GRU - Καπάκι (πιτσιλιστ.φώτων) δεξιά

5K0 807 241 D GRU - Καπάκι (για towing)

5K0 805 903 F 9B9 - Πλαστικό κομμάτι spoiler απο κάτω

5K0 853 671 J 041 - Μεσαία γρίλλια

5K0 853 665 E 041 - Γρίλλια αριστερά

5K0 853 666 E 041 - Γρίλλια δεξιά

5K0 941 055 - LED-φως ημέρας αριστερά

5K0 941 056 - LED-φως ημέρας δεξιά

Καλησπέρα και καλή χρονιά. Έχω το golf 6 higline και θελω να αλαξω τον εμπρός προφιλακτήρα με του r20. Τα παράνω part number είναι r20 ή για r line? Πήγα στην αντιπροσωπεία σήμερα και μου ζήτησαν αριθμό πλαισίου από golf r20 για να βρουν το προφυλακτήρα. Ξέρει κάνείς μήπως και καμιά τιμή?

Link to comment
Share on other sites

Φίλος τα είδα αυτά από προηγούμενα post. Απλά ρώτησα μήπως κάποιος ξέρει τιμές εδώ από Ελλαδιστάν γιατί είμαστε πιο έξυπνοι και τα πουλάμε ακριβότερα. Επίσης να ρωτήσω βρε παιδιά το σημαντικότερο. Ταιριάζει ο R20 κουτί στο stock Golf?

Link to comment
Share on other sites

John30 οι κωδικοί είναι για το το R ("R20"), όχι R-line. Μπαίνει κανονικά και στα απλά, απλά πρέπει να πάρεις όλα τα ανταλλακτικά, όπως και αντάπτορες για τα LED. Το κόστος είναι πολύ μεγάλο πάντως, δεν ξέρω αν αξίζει.. Αντιθέτως ένας R-line προφυλακτήρας εμπρός είναι πιο budget friendly αλλαγή, μιας και οι γρίλλιες παραμένουν οι υπάρχουσες. Περί ορέξεως...

Link to comment
Share on other sites

Αφού ταιριάζει κουτί είναι πολύ καλά. Πιστεύω το κόστος θα είναι μεγάλο αλλά το αμάξι θα είναι όλα τα λεφτά. Εδώ που τα λέμε δεν θα έχει καμιά σχέση με το R-line. Αύριο άμα προλάβω θα πάω αντιπροσωπεία για τιμή.

Edited by john30
Link to comment
Share on other sites

Αφού ταιριάζει κουτί είναι πολύ καλά. Πιστεύω το κόστος θα είναι μεγάλο αλλά το αμάξι θα είναι όλα τα λεφτά. Εδώ που τα λέμε δεν θα έχει καμιά σχέση με το R-line. Αύριο άμα προλάβω θα πάω αντιπροσωπεία για τιμή.

1.100 Euro βγαίνει περίπου στην αντιπροσωπία. Πρόταση μου να κοιτάξεις στο ebay.

Link to comment
Share on other sites

Να επιβεβαιώσω και εγώ τον φίλο παραπάνω. Μόλις γύρισα από αντιπροσωπεία. Το κόστος με βάση τους προηγούμενους κωδικούς είναι 1.134 ευρώ. Σαν να είναι πολλά. Από ebay δεν ξέρω τι θα μου έρθει. Π.χ άμα γίνει μια ζημιά κατά την μεταφορά την πάτησα. Τρέχα γύρευα μετά. Θα το σκεφτώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να βαλω τον προφιλακτηρα του R στο golf 6 gt sport που ειναι το δικο μου.με χτιπησαν πριν καμια βδομαδα απο πισω και μαλλον θα το βαλω στην ασφαλεια.το προβλημα ειναι οτι μου ειπαν οτι μπορει να μην ταιριαζει ο προφιλακτηρας του R σε μενα και να θελει αλλες βασεις και τετοια...παιζει κατι τετοιο??θα ηθελα βοηθεια το σηντομοτερο αν γινεται γιατι ο φαναρτζης περιμενει απαντηση.ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα πλάκα αυτός ο προφυλακτήρας από το R παίζει να μπαίνει σε Golf V? (Για το κάτω κομμάτι εννοώ μόνο...)

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα πλάκα αυτός ο προφυλακτήρας από το R παίζει να μπαίνει σε Golf V? (Για το κάτω κομμάτι εννοώ μόνο...)

http://srs-tec.de/ca...olf-V::258.html

για δες αυτο :thumbsup:

Edited by svouras
Link to comment
Share on other sites

Έτοιμο το εργαλείο! Μπορώ να πω ότι του πάει ΠΑΡΑ πολύ όπως επίσης είναι και αρκετά μεγάλη η διαφορά! grin.png Το απόγευμα μόλις γυρίσω από την δουλειά, πρέπει να το πάρω μια βόλτα! ^_^

Ορίστε και οι φώτο. Σήμερα δυστυχώς έβρεχε και δεν είναι και πολύ καθαρό. Επιφυλάσομαι για καλύτερες στο μέλλον... ;)

img1043r.jpg

img1044p.jpg

img1047p.jpg

παιδια ξερει κανεις που μπορω να βρω αυτο το εκπληκτικο μποντι κιτ σε ιμιτασιον?και αν μπει κομματι-κομματι θα φαινεται ακυρο?επισης ολα αυτα τα χειλακια γυρω μπαινουνε βιδωτα η κολλουνται?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.