Jump to content
tsitas

Golf Vi Gti - επίσημο

Recommended Posts

τα ιδια παντελακη μου τα ιδια παντελη μου.

2 φαναρια μπροστα,2 φαναρια πισω,προφυλακτηρες και ενας καλος λαμαρινας ετοιμο το V,ολοιδιο VI θα γινει.

ρε τολη ειλικρινα θα εβγαζες τον δικο σου προφυλακτιρα για να βαλεις αυτον τον κακασχημο?ουτε καν ξεχωριζει ρε συ απο το απλο?μονο 2 κοκκινες γραμμες εχει!οχι το 5 δεν το δινω για το 6...κι ας ειναι καλυτερο το 6...

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, ενα botox το χρειαζόταν. Είναι πολύ πιο φρέσκο. Επίσης, βελτιώθηκε ο κινητήρας και απέκτησε πολύ ενδιαφέροντα στοιχεία εξοπλισμού. Ό,τι και να λέμε, είναι καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

ρε τολη ειλικρινα θα εβγαζες τον δικο σου προφυλακτιρα για να βαλεις αυτον τον κακασχημο?ουτε καν ξεχωριζει ρε συ απο το απλο?μονο 2 κοκκινες γραμμες εχει!οχι το 5 δεν το δινω για το 6...κι ας ειναι καλυτερο το 6...

σε καμια περιπτωση δεν θα το εκανα(αυτη τη στιγμη).το 5 ειναι ενα και μοναδικο,ειδικα η μουρη του αλλα οσο υπαρχει το μικροβιο του golfακια καποια στιγμη θα θελησω να αποκτησω το νεοτερο μοντελο.

Link to comment
Share on other sites

Πηρα το CAR Απριλιου σημερα, με την πρωτη παρουσιαση του GTi. Παραθετω μερικα νουμερα:

GTi V 0-100, 7.2

GTi VI 0-100 7.2

Τελικη V 234

Τελικη VI 238

Και ο συντακτης του αρθρου γραφει " Το ΜΚ6 GTi δεν αποτελει ενα γιγαντιο αλμα σε σχεση με το 5. Προκειται περισσοτερο για ενα προσεκτικο facelift"

Link to comment
Share on other sites

είναι απλό το θέμα.Με το να βγάζει ένα νέο μοντέλο το οποίο μοιάζει τόσο πολύ στο παλιό αυτο που καταφέρνει είναι πως με την πάροδο του χρόνου το VI θα δείχνει παλαιότερο σε σχέση με τα υπόλοιπα της αγοράς που συνεχώς εξελίσσονται...βλέπε διαφορά σχεδιασμού σε Civic...Φυσικά υπάρχει και ο αντίλογος πως ομάδα που κερδίζει δεν αλλάζει.... Σωστό και αυτο....Πάντως όσοι έχουμε το V με αυτά που κάνει η VW θα έχουμε ένα αμάξι να φαίνεται καινούργιο για πολλά χρόνια

Link to comment
Share on other sites

χάλια... δέν με αρέσει έτσι να έιναι οι προβολής... 5άρι τελικός είναι πολύ ποιό όμορφο απο μπροστά... αλλά το κάτω μέρος του πίσω προφυλακτίρα με τις δύο μπούκες αριστερά-δεξιά μου αρέσει ποιό πολύ του 6 από ότι είναι στο 5...

Link to comment
Share on other sites

Guest Grouper_8L
χάλια... δέν με αρέσει έτσι να έιναι οι προβολής... 5άρι τελικός είναι πολύ ποιό όμορφο απο μπροστά... αλλά το κάτω μέρος του πίσω προφυλακτίρα με τις δύο μπούκες αριστερά-δεξιά μου αρέσει ποιό πολύ του 6 από ότι είναι στο 5...

Kαλά εσύ πάρε κανένα αμάξι της προκοπής και μετά σχολιάζεις και για το 6άρι. ¶ντε τώρα. ΑΝΤΕ! upyours.gif

Link to comment
Share on other sites

Kαλά εσύ πάρε κανένα αμάξι της προκοπής και μετά σχολιάζεις και για το 6άρι. ¶ντε τώρα. ΑΝΤΕ! upyours.gif

θα με δανείσεις κάνα φραγκάκι να πάρω κανένα η θα με δώσεις κανένα φραγκάκι με Β στην άρχη και χωρής Γ στην μέση :lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι είναι θέμα συνήθειας. Όταν είχε βγει το 5, δεν άρεσε και σε πολλούς. Έτσι θα γίνει και με το 6. Μόλις το δούμε να κυκλοφορεί στους δρόμους, θα αρχίσουμε να το βλέπουμε με άλλο μάτι!

symfono!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι είναι θέμα συνήθειας. Όταν είχε βγει το 5, δεν άρεσε και σε πολλούς. Έτσι θα γίνει και με το 6. Μόλις το δούμε να κυκλοφορεί στους δρόμους, θα αρχίσουμε να το βλέπουμε με άλλο μάτι!

Οσα 6αρια εχω δει στο δρομο γιατι δεν μου αρεσουν αραγε? :rolleyes: Σαν πολυμορφικα ειναι ρε παιδια

Link to comment
Share on other sites

δείτε και ένα ωραίο link !!

http://central.volkswagen.com/etc/medialib...l?culture=de-DE

τώρα προτιμήθηκε λευκό χρώμα σε σχέση με το κόκκινο του mk5 , πάντως το τελείωμα του διαφημιστικού που τελειώνει με την όπισθεν και το γυρνάει , παραπέμπει σε εκείνο το spot του κόκκινου V όταν είχε βγει.

Link to comment
Share on other sites

φιλε γουστα ειναι αυτα αλλα μαθε ποιος σου σχεδιασε το κουβαδακι σου(υποψιν ολα τα golf κουβαδακια τα λεω γιατι ο χαρακτηρισμος αυτος τα κανει πιο χαριτωμενα) 1 κ μετα ξαναποσταρε για κρεμασταρια

δεν θελω να προσβαλω κανεναν

επισης οπως προειπα γουστα ειναι αυτα κ πολλα ατομα ειναι συνειδητοποιημενα για το ποιο μοντελο 5/6 αγορασαν καθως βγηκαν κ τα 2

προσωπικα δεν λεω οχι στο νεο GTI αλλα μιλαμε μονο για το GTI κ οχι για highline κλπ

Edited by mourh
Link to comment
Share on other sites

φιλε γουστα ειναι αυτα αλλα μαθε ποιος σου σχεδιασε το κουβαδακι σου(υποψιν ολα τα golf κουβαδακια τα λεω γιατι ο χαρακτηρισμος αυτος τα κανει πιο χαριτωμενα) 1 κ μετα ξαναποσταρε για κρεμασταρια

δεν θελω να προσβαλω κανεναν

επισης οπως προειπα γουστα ειναι αυτα κ πολλα ατομα ειναι συνειδητοποιημενα για το ποιο μοντελο 5/6 αγορασαν καθως βγηκαν κ τα 2

προσωπικα δεν λεω οχι στο νεο GTI αλλα μιλαμε μονο για το GTI κ οχι για highline κλπ

τα ιδια λεγανε και οι golf IIII οταν βγηκαν τα v.παντα οταν βγαινει κατι καινουργιο προσπαθεισ να υπερασπιστησ αυτο που εχεισ.τα ιδια θα λεω και εγω οταν βγει το vii

Link to comment
Share on other sites

τα ιδια λεγανε και οι golf IIII οταν βγηκαν τα v.παντα οταν βγαινει κατι καινουργιο προσπαθεισ να υπερασπιστησ αυτο που εχεισ.τα ιδια θα λεω και εγω οταν βγει το vii

Με μια διαφορά : ότι το V και το VI είναι ουσιαστικά το ίδιο αυτοκίνητο (άντε με facelift). Ίδιοι κινητήρες, ίδιο πλαίσιο, παρόμοιο (αν όχι ίδιο) αμάξωμα, παρόμοιο εσωτερικό και το VI λίγο πιο νωχελικό στις στροφές με πιο χαλαρό στήσιμο.

Συγκρίνοντάς τα σε ομορφιά μπαίνει ο υποκειμενικός παράγοντας.

Εγώ θεωρώ το απλό Vάρι εξίσου όμορφο με το VI, αλλά το GT Sport look στο V είναι πολύ πιο όμορφο κ από τα δύο.

Λυπάμαι πάρα πολύ που αυτό χάθηκε στο VI gti... ας ελπίσουμε ότι σε κάποιο facelift θα βγάλουν κάποιον πιο επιθετικό μπροστά προφυλακτήρα.

Link to comment
Share on other sites

Με μια διαφορά : ότι το V και το VI είναι ουσιαστικά το ίδιο αυτοκίνητο (άντε με facelift). Ίδιοι κινητήρες, ίδιο πλαίσιο, παρόμοιο (αν όχι ίδιο) αμάξωμα, παρόμοιο εσωτερικό και το VI λίγο πιο νωχελικό στις στροφές με πιο χαλαρό στήσιμο.

Συγκρίνοντάς τα σε ομορφιά μπαίνει ο υποκειμενικός παράγοντας.

Εγώ θεωρώ το απλό Vάρι εξίσου όμορφο με το VI, αλλά το GT Sport look στο V είναι πολύ πιο όμορφο κ από τα δύο.

Λυπάμαι πάρα πολύ που αυτό χάθηκε στο VI gti... ας ελπίσουμε ότι σε κάποιο facelift θα βγάλουν κάποιον πιο επιθετικό μπροστά προφυλακτήρα.

γιατι στο 5 gti με το 5 tsi 122ps ποια η δειαφορα στν μασκα

Link to comment
Share on other sites

μιλώντας για τα GTI πάντα αφού αυτό αφορά το τοπικ ,

η εξωτερική εμφάνιση είναι σαφώς κάτι υποκειμενικό , και ειδικά για κάτι που το έχουμε δει μόνο σε φωτογραφίες άντε και video ακόμα ,

και τέλος πάντων είναι κάτι καινούργιο , και δεν το έχουμε "συνιθίσει"

εδώ που λέει ο λόγος ένα τραγούδι ακούς πρώτη φορά και μετά από 5-6 φορές σχηματίζεις άποψη..

σαφώς και παίζει ρόλο οτι δεν είναι κάτι τελείως διαφορετικό όπως απο το το mk4 στο mk5 και μαζί και με το αμάξωμα εξωτερικά που φαίνεται περισσότερο σαν ένα facelift παρά σαν ένα τελείως καινούργιο μοντέλο , αλλά όσον αφορά την τεχνολογία και τον κινητήρα όπως και να τον κάνουμε είναι καλύτερος.

ο χρόνος θα δείξει , αυτό είναι σίγουρο .

κολλημένος δεν είμαι , εμένα μου αρέσει πάντως , τώρα να δώσω το mk5 μου για αυτό μάλλον δεν θα το έκανα αλλά αν έπερνα τώρα αυτοκίνητο χωρίς να ξέρω πιο είναι πιο καινούργιο χρονολογικά , το mk6 θα έπερνα.

άλλωστε έρχεται και το r.... :D

Link to comment
Share on other sites

τα ιδια λεγανε και οι golf IIII οταν βγηκαν τα v.παντα οταν βγαινει κατι καινουργιο προσπαθεισ να υπερασπιστησ αυτο που εχεισ.τα ιδια θα λεω και εγω οταν βγει το vii

δεν ειναι θεμα υπερασπισης οπως ειπα πολλοι πηραν το 5 ενω ειχε βγει το 6....κ πολλοι ειναι αυτοι που μιλανε για facelift..δεν ειναι θεμα υπερασπισης ουτε κρεμασταριων της αλεπους

το gti 6 ειναι ομορφο αυτο το παραδεχομαι.εχει σπορτιβ οψη κ τα πισω φαναρια με τα φουσκωματα του προφυλακτηρα σε συνδυασμο με το dark red χρωμα του κρυσταλλου κ το ασπρο χρωμα του αμαξωματος ειναι οκ

το highline ομως δεν θα το ελεγα οτι εχει αγρια οψη..φυσικα αν βγει GT εκδοση μπορει να αλλαξει κ το Look σε πιο επιθετικο

Link to comment
Share on other sites

τα ιδια λεγανε και οι golf IIII οταν βγηκαν τα v.παντα οταν βγαινει κατι καινουργιο προσπαθεισ να υπερασπιστησ αυτο που εχεισ.τα ιδια θα λεω και εγω οταν βγει το vii

για δες το golf 1 me to golf2?εχουν διαφορα..δες μετα το 2 με το 3 επεισης...δες μετα το 3 με το 4 επεισης κατι διαφορετικο αν δεις το 5 με το 6 μονο αν εισαι golfakias καταλαβαινεις διαφορα...σχεδον απαρατηρητα και τα 2 ποιο ειναι το 5 η το 6...και για να σου φυγει η απορεια εχω το 5αρι gti και το πουλαω ξερεις γιατι?οχι για να παρω το 6αρι gti που κατα την γνωμη μου ειναι πιο ασχημο αλλα για να παρω κατι τελειως διαφορετικο γιατι θεωρω οτι το να δωσεις το 5 για το 6 ειναι σα να παιρνεις το ιδιο αμαξι με λιγο πιο ασχημη οψη και βελτιωμενα χαρακτηριστικα εσυ θα το επερνες αν ειχες το 5αρι??δε νομιζω..οποτε ασε τις αλεπουδες και τα κρεμασταρια...προσωικα δεν θεωρω καλυτερο το 5αρι απο το 6αρι αλωστε ποιο και το νοημα να προχωρισουν σε facelift..αλλα το θεωρω πιο ομορφο και δεν μου το αλαζεις με τπτ..να χαιρεσε το αμαξακι σου και καλα χμ και να μην εισαι απολυτος.

Link to comment
Share on other sites

για δες το golf 1 me to golf2?εχουν διαφορα..δες μετα το 2 με το 3 επεισης...δες μετα το 3 με το 4 επεισης κατι διαφορετικο αν δεις το 5 με το 6 μονο αν εισαι golfakias καταλαβαινεις διαφορα...σχεδον απαρατηρητα και τα 2 ποιο ειναι το 5 η το 6...και για να σου φυγει η απορεια εχω το 5αρι gti και το πουλαω ξερεις γιατι?οχι για να παρω το 6αρι gti που κατα την γνωμη μου ειναι πιο ασχημο αλλα για να παρω κατι τελειως διαφορετικο γιατι θεωρω οτι το να δωσεις το 5 για το 6 ειναι σα να παιρνεις το ιδιο αμαξι με λιγο πιο ασχημη οψη και βελτιωμενα χαρακτηριστικα εσυ θα το επερνες αν ειχες το 5αρι??δε νομιζω..οποτε ασε τις αλεπουδες και τα κρεμασταρια...προσωικα δεν θεωρω καλυτερο το 5αρι απο το 6αρι αλωστε ποιο και το νοημα να προχωρισουν σε facelift..αλλα το θεωρω πιο ομορφο και δεν μου το αλαζεις με τπτ..να χαιρεσε το αμαξακι σου και καλα χμ και να μην εισαι απολυτος.

αν ειχα το 5 δεν θα επερνα το 6.αλα αν ηταν να διαλεξω αναμεσα στο 5 και στο 6 θα ηθελα το 6.εσυ πιο θα διαλεγεσ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.