Jump to content
tsitas

Golf Vi Gti - επίσημο

Recommended Posts

Και εγώ συμφωνώ, δεν αξίζει να δώσει κανείς το 5 GTi για 6άρι GTi. Παιδιά είναι το ίδιο αυτοκίνητο, με λίγο καλύτερο ταμπλώ και διαφορετικά φανάρια.

Link to comment
Share on other sites

ααα να πω και το αλλο, σαν 5αρι gti με facelift και καπως πιο πλουσιο μεσα(αρκετα βασικα), λιγα extra χρειαζετε ακομα. επιπλεον οι ζαντες δν ειναι ακριβως ιδιες με του 5, ειναι βαμενες μαυρες απο μεσα και στα πλαγια. απο κοντα ειναι πλ πιο ωραιο απ οτι στις pic και δν εχει καμια σχεση με το 6αρι το απλο!

Panos18,οι βαμμένες μέσα μαυρες ζάντες που λες είναι οι 18αρες που δεν είναι στον βασικό εξοπλισμό,χρεώνονται 700 ευρω εξτρά.Αν και δεν είμαι σίγουρος,νομίζω ότι και οι 18άρες που προσφέροταν σαν extra στο gti mkv έτσι ήταν.

Και εγώ συμφωνώ, δεν αξίζει να δώσει κανείς το 5 GTi για 6άρι GTi. Παιδιά είναι το ίδιο αυτοκίνητο, με λίγο καλύτερο ταμπλώ και διαφορετικά φανάρια.

Aυτο που λες το έχουν πει το περισσότερα παιδιά εδώ,και συμφωνώ και εγω ως επί το πλείστον.Εντάξει εγώ είχα το golf gt(σε μαύρο) χωρίς καθόλου extra ουτε καν τεμπέλη να φανταστείς!,και όσο να ναι νιώθω οτι το ένα με το αλλο πολυ απλά δεν θα έχουν καμία συγκριση μεταξύ τους . Ασε που ενα κόκκινο gti είναι όνειρο μου χρόνια τώρα :whistling: .Γενικότερα πιστεύω δηλαδή οτι για κάποιον που είχε οποιοδήποτε 5αρι golf περαν του gti, και σκέφτεται να το αλλάξει, το καινούριο gti vi πρέπει να είναι στις top επιλογές του

Link to comment
Share on other sites

Aυτο που λες το έχουν πει το περισσότερα παιδιά εδώ,και συμφωνώ και εγω ως επί το πλείστον.Εντάξει εγώ είχα το golf gt(σε μαύρο) χωρίς καθόλου extra ουτε καν τεμπέλη να φανταστείς!,και όσο να ναι νιώθω οτι το ένα με το αλλο πολυ απλά δεν θα έχουν καμία συγκριση μεταξύ τους . Ασε που ενα κόκκινο gti είναι όνειρο μου χρόνια τώρα :( .Γενικότερα πιστεύω δηλαδή οτι για κάποιον που είχε οποιοδήποτε 5αρι golf περαν του gti, και σκέφτεται να το αλλάξει, το καινούριο gti vi πρέπει να είναι στις top επιλογές του

Mπα μην το λες....αν εχεις καλα εξοπλισμενο Gt ουτε τοτε δε συμφερει να πας σε καινουριο GTI κατα τη γνωμη μου. τουλαχιστον οχι ακομα....

Link to comment
Share on other sites

Παίδες πήγα προχθες στον Παζαρόπουλο και είδα στη βιτρίνα το MkVI GTI με τις 18άρες. Αυτή τη στιγμή προσπαθούν ακόμη να καθαρίσουν τα σάλια μου από τη τζαμαρία. Εντάξει, το αμάξι είναι κούκλα.

Αλλά...

Για να κάνω αναβάθμιση από το δικό μου GTI πρέπει να δώσω άλλα 14.000 εκεί που έχουν πέσει τα μεταχειρισμένα. Θα το έκανα με κλειστά τα μάτια αν άλλαζα κατηγορία, όχι όμως για να πάρω το ίδιο ουσιαστικά αυτοκίνητο.

Link to comment
Share on other sites

οκ η παραγγελια . 15 ιουλιου παραδοση ,ηλιοροφη ,bi xenon ,ρυθμιζομενη αναρτηση ,αναδιπλουμενοι καθρεπτες ,18αρες ,λευκο ,πενταθυρο με DSG

Link to comment
Share on other sites

οκ η παραγγελια . 15 ιουλιου παραδοση ,ηλιοροφη ,bi xenon ,ρυθμιζομενη αναρτηση ,αναδιπλουμενοι καθρεπτες ,18αρες ,λευκο ,πενταθυρο με DSG

¶ντε καλώς να σου έρθει και καλό κουράγιο με την αναμονή !! Μόλις έρθει με το καλό ανέβασε καμιά φωτο να μας τρέξουν κι εμάς λίγο τα σάλια .... :o;) ;)

Link to comment
Share on other sites

οκ η παραγγελια . 15 ιουλιου παραδοση ,ηλιοροφη ,bi xenon ,ρυθμιζομενη αναρτηση ,αναδιπλουμενοι καθρεπτες ,18αρες ,λευκο ,πενταθυρο με DSG

Mε το καλό να σου ερθει φίλε μου,και περαστικα μας για την αναμονη.Τελικα αυτο που ειχες πει οτι παει 35600 και με την εκπτωση 32600 δεν ισχυει . Ετσι οπως σε υπολογιζω γυρω στα 35000 θα σου παει και αυτη η τιμη ειναι δυστυχως ΜΕ τη μειώση του τέλους :o

Link to comment
Share on other sites

εγω το παιρνω στην εταιρεια μου με χρονομισθωση οι εταιρειες χρονομισθωσης παιρνουν εκπτωσεις απο 5% εως 20% στην συγκεκριμενη περιπτωση το gti επειδη ειναι καινουργιο τους δινουν 8% .δεν περιλαμβανονται και οι πινακιδες και κατι αλλο οποτε με το 3ο πακετο απο 35600 βγαινει το προτιμολογιο προς την emporiki rent 32220 και απο αυτη την τιμη κοστολογει για τρια χρονια με 12000 πρωτο μισθωμα με 3000 χιλιαδες εξαγορα για να γινει δικο μου και 35 μισθωματα χ 678 +φπα συνολο κοστους 43200 ευρω περιλαμβανει τελη κυκλοφοριας μικτη ασφαλεια οχημα αντικαταστασης .δεν περιλαμβανει service

Link to comment
Share on other sites

Α τωρα καταλαβα. Απλα στο 1ο Post που είχες κάνει και είπες οτι το έκλεισες είπες ακριβώς : ''βγαίνει 35600 και με τη μείωση του τέλους ταξινόμησης πάει στα 32300''.Παραξενεύτηκα γιατί εμένα μου βγήκε παραπάνω από την τιμή που έιπες και+ με λιγότερα εξτρα από το δικό σου,και μου είπανε ότι η τιμή αυτή περιλαμβάνει και το τέλος ταξινόμησης .Τρόμαξα προς στιγμήν ότι παιχτηκε βλακεια !

Edited by through
Link to comment
Share on other sites

ετσι ειναι και το gt που ειχα το πενταρι με χρονομισθωση το ειχα γιατι απο τα 43000 βγαλε την εξαγορα που δεν περναει στα εξοδα ειναι σαραντα χιλιαρικα .περναει σαν εξοδο οποτε περιπου 14-15 χιλιαρικα γλυτωνεις απο φορους

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το 6αρι golf μου φαινετε λίγο κοιμισμένο λογω των φωτων μπρος και κυριως πισω(σαν να εχει βλεφαροπτωση ειναι),εχει λιγο πιο ωραιο εσωτερικο αλλα μεχρι εκει.οσοι εχουν το 5 συνιστω να το κρατησουν επειδη ειναι πιο ομορφο εξωτερικα.οσοι παρουν το 6 καλοταξιδο.ειναι κριμα ομως να πουλας το 5 για το 6 :D

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω την παρεα.

Την προηγουμενη βδομαδα παρηγγειλα το GTI VI σε λευκο,5θ,ηλιοροφη,bi-xenon(τι διαφορα εχει με τα απλα xenon;),18" ζαντες,αναρτηση.

Βασικα ειχα αποφασισει οτι το ηθελα σε ασπρο ή κοκκινο,5θ με ηλιοροφη και αναρτηση.Μου ειπαν οτι σε 5θ ετοιμοπαραδοτο υπηρχε ΕΝΑ μονο σε λευκο

με το πακετο ζαντα-ηλιοροφη-αναρτηση-ξενον.Οποτε το εκλεισα.

Μετα μου ειπαν οτι δεν ειναι ακριβως ετοιμοπαραδοτο,αλλα ειχαν κανει ηδη προπαραγγελεια για αυτους.

Το αυτοκινητο μου εχει ημερομηνια παραγωγης 26η βδομαδα δηλ 4η βδομαδα Ιουνιου.

32640 ευρω με 500 ευρω εκπτωση.

Link to comment
Share on other sites

γειά και από μένα στην παρέα vw!!όσο για το ποιό gti είναι πιο ωραίο,όπως είπε και ο φίλος παραπάνω είναι καθαρά υποκειμενικό....αντικειμενίκα όμως είναι και τα 2 κουκλιά και πόλυ ολοκληρώμενα αυτοκίνητα!!τι να πεις για το 5αρι??οτι ξεπεράστηκε όχι δα...ξάδερφος μου έχει το edition 30 dsg κάτι πάνω από 360ps και φύσαει!!όμως και το 6αρι είναι νέο,είναι όμορφο και έχει όλα τα καλά του 5 με λίγο καλύτερη ποιότητα θεωρώ!!προσωπικά έχω το 6αρι το gti σχεδόν 1 μήνα!!το βλέπω και δεν το χορταίνω,είναι κούκλα!!!κάθε μέρα μου αρέσει και περισσότερο!!!είμαι χιλιόευχαριστήμενος σε όλα!!!πραγματικά φοβερό!!!!!το αυτοκίνητο είναι 4θυρο λεύκο με dsg,ηλιοροφή,οθόνη αφης και ηχοσύστημα!!περιμένω νέους κατόχους για γνώμες!!

Edited by agrinio_gti6_dsg
Link to comment
Share on other sites

Καλοταξιδο και απο εμενα!

Για πες εντυπωσεις;Τι σε χαλασε/εφτιαξε;

Πως το στρωνεις;

tongue.gif

Edited by moysatos
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ παιδιά για τις ευχές σας!!το στρώνω με γενικά ήρεμη οδήγηση μέχρι 4000 στροφές δηλαδή και αραιά και που το ανοίγω και σε υψηλές στροφές!!όσο για τι μου άρεσε πολλά...το dsg,το ροπάτο μοτέρ,η ποιότητα κύλισης,η φοβερή αίσθηση τιμονίου(όπως και στο 5αρι βέβαια) και γενίκα ολο το σύνολο!!φίλε mousate πραγματικά δεν υπάρχει το παραμικρό στο αυτοκίνητο που να με χαλάει έστω και λίγο!!!έχω ανεβάσει φώτο στο προφίλ μου παιδιά...από το gti και από αυτοκίνητα φίλων μου!!

post-12808-1244627287_thumb.jpg

Edited by agrinio_gti6_dsg
Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε βρε παιδιά,γιατί νέκρωσε έτσι το θέμα ?? Ολοι στην αναμονη ??

Agrinio πολύ όμορφο το λευκό, να το χαίρεσαι φίλε μου .

Εγω το έχω παρει εδω και μια βδομαδα και επιτελους βρηκα χρονο να βαλω καποιες φωτογραφίες .Ελπιζω τα παιδια που ειναι στην αναμονη να μη με μισησουν !

Εντυπωσεις ? Τι να πω ? Η γνωμη μου ειναι οτι είναι ακριβως ιδιας φιλοσοφιας με το 5αρι το gti , αλλα ειναι σε ολα ενα κλικ πανω .Δηλωνω κατενθουσιασμενος !

post-5935-1246005060_thumb.jpg

post-5935-1246005073_thumb.jpg

post-5935-1246005084_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραιο φιλε καλοριζικο και καλο σκησιμο!

το gti ειναι ενα μεγαλο χρονιο παθος για μενα :lol:

καποια στιγμη θα το καταφερω

Link to comment
Share on other sites

Nα σαι καλα φιλε μου ,σε ευχαριστω πολυ . Και για μενα το gti ηταν οπως ακριβως το περιγραφεις . Μου εκατσε η καλη και τα καταφερα να το πραγματοποιησω. Ευχομαι το ιδιο και σε σενα !

Link to comment
Share on other sites

Φιλε mkonitsiotis και through σας ευχομαι πολλα πολλα απολαυστικα χιλιομετρα!

Περιμενω και εγω πως και πως το δικο μου.

Η προηγουμενη ηταν η εβδομαδα παραγωγης του δικου μου.Ποτε να το περιμενω;

Εσεις μετα απο ποσες βδομαδες το πηρατε;

Link to comment
Share on other sites

mkonitsioti καλοριζικο ,με πολλα καλα και ασφαλη χιλιομετρα ! Περιμενουμε photos, ειμαι πολυ περιεργος να το δω σε μαυρο, μονο κατι βιντεακια απο εξωτερικο εχω δει.

Μoysatos ευχαριστω πολυ για τις ευχες σου .Με το καλο να σου ερθει και να το χαρεις. δυστυχως δε μπορω να σε βοηθησω στο ποτε να το περιμενεις,καθως εγω δεν πηγα σε παραγγελια ,πηρα το εκθεσιακο ως ειχε. Απο την πειρα μου παντως σε προηγουμενες παραγγελιες, να υπολογιζεις περιπου 1-1μιση μηνα μετα την εβδομαδα παραγωγης που σου εχει δοθει.

Link to comment
Share on other sites

mkonitsioti καλορίζικο και από μένα φίλε είμαι σίγουρος πως θα το λατρέψεις!!!through,κυκλοφορεί εδώ στο Αγρίνιο μαύρο...αλλά τι να λέμε το αυτοκίνητο είναι κουκλί σε όλα τα χρώματα!!!moysate εύχομαι στο δικό σου τον γρήγορο ερχομό του!!!η παρέα των νέων GTI μεγαλώνει!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.