Jump to content
danichro

Εβδομαδα παραγωγης 22η - Aλλαγή στις προδιαγραφές;

Recommended Posts

Σε φόρουμ του εξωτερικου διάβασα οτι απο την 22η εβδομαδα παραγωγης θα ελλαξουν κάποια πραγματιακια στο scirocco που ογικα θέλοντας η μη όλα τα αμαξια απο εκει και περα θα εχουν.Καποια όπως εικαζουν ειναι

- trip computer με λευκες ενδειξεις όπως στο Passat CC

- keyless entry

- adaptive cruise control

- Μετεξέλιξη του RCD-310

- 1-2 νέες ζάντες

- new interior colours

- led drls

- ο 2.0TSI θα ειναι αυτός απο το Golf VI GTI ήτοι 210 Hp

Γνωρίζει κανεις τπτ;

εγω εχω 21η εβδομαδα παραγωγης

Link to comment
Share on other sites

Το διάβασα και εγώ!Αν ισχύει θα ξενερώσω όχι τίποτα άλλο για το led και το τιμόνι πιο πολύ!

Αν μάθετε τίποτα ενημερώστε μας!

Link to comment
Share on other sites

ειλικρινα εχω σοκαριστει..δεν υπερβαλλω..γνωριζει καποιος τι γινεται σε αυτες τις περιπτωσεις?στα αυτοκινητα που δεν ειναι ετσι,θα παραμεινουν ως εχουν,η θα καλεσουν απο την αντιπροσωπεια να μας πουν οτι θα ειναι εφικτη η αλλαγη?απογοητευτηκα..22η περιπου υπολογιζω να το εχω στα χερια μου..αν βγει οντως αληθινη η συγκεκριμενη πληροφορια,τοτε μαλλον θα ακυρωσω την παργγελλια κ θα οδευσω προς ιαπωνικες κατασκευες..θα ειναι τραγικο να ''θεωρηθουν παλαια'' τα μοντελα που θα βγαινουν χωρις τις αλλαγες..ελπιζω η vwνα ανταποκριθει στις απαιτησεις κ να σταθει στο υψος των περιστασεων. knife.gif

danichro θα σου ηταν ευκολο να μας δωσεις καποιο link?

Edited by kwnstantinos
Link to comment
Share on other sites

για ολα τα μοντελα ισχυει πως η χρονια του μοντελου(ΜΥ) αλλαζει την 22η εβδομαδα παραγωγης...

=>αλλαγες που αφορουν εκδοσεις , εξοπλισμο, χρωματα ,ακομα και κινητηρες...κτλ

τωρα για να βεβαιωθεις παιρνεις ενα τηλ στον πωλητη σου....και σου λεει...

αν και κανονικα επρεπε να στο ειχε πει απο την αρχη...(αν το γνωριζε και αν εχει βγει επισημη ανακοινωση απο την εταιρεια)

Link to comment
Share on other sites

στο αγγλικο αυτο forum λεει οτι θα ερθει πιθανον μια αλλαγμενη εκδοχη του scirocco που θα εχει κωδικο 1010.κ θα εχει πιθανον ως βασικο εξοπλισμο μεταλλικες πεταλιερες,λευκη οθονη πληροφοριων αντι της υπαρχουσας κοκκινης κ θα εχει ως extra adaptive cruise control,keyless entry,εμπροσθιους αισθητηρες παρκαρισματος ενω καποιος μιλαει ακομα κ για το ταμπλο του golf mk6.αυτα ειναι εικασιες μεχρι στιγμης.εκτος απο ενα μελος που ειπε πως ο αντιπροσωπος του γνωριζει οτι θα ερθει αυτη η εκδοση 1010.αυριο καλω τον αντιπροσωπο μου.αν κ δεν νομιζω να ξερει.αλλα αν ξερει,δεν νομιζω κ να μου το πει.απογοητευτηκα ειναι η αληθεια..

Edited by kwnstantinos
Link to comment
Share on other sites

στο αγγλικο αυτο forum λεει οτι θα ερθει πιθανον μια αλλαγμενη εκδοχη του scirocco που θα εχει κωδικο 1010.κ θα εχει πιθανον ως βασικο εξοπλισμο μεταλλικες πεταλιερες,λευκη οθονη πληροφοριων αντι της υπαρχουσας κοκκινης κ θα εχει ως extra adaptive cruise control,keyless entry,εμπροσθιους αισθητηρες παρκαρισματος ενω καποιος μιλαει ακομα κ για το ταμπλο του golf mk6.αυτα ειναι εικασιες μεχρι στιγμης.εκτος απο ενα μελος που ειπε πως ο αντιπροσωπος του γνωριζει οτι θα ερθει αυτη η εκδοση 1010.αυριο καλω τον αντιπροσωπο μου.αν κ δεν νομιζω να ξερει.αλλα αν ξερει,δεν νομιζω κ να μου το πει.απογοητευτηκα ειναι η αληθεια..

Το ACC ειναι για DSG μονο

Link to comment
Share on other sites

το θεμα δεν ειναι ποιο πραγμα αντιστοιχει σε ποιο.αλλα το γιατι να κανουν μια τετοια αλλαγη σε λιγοτερο απο ενα ετος!αν την κανουν τελικα.κ γιατι να μην ειχαμε κ εμεις την δυνατοτητα να εχουμε ως επιλογες την λευκη οθονη πληροφοριων η οτιδηποτε αλλο προστεθει στην ανανεωμενη εκδοση..ελπιζω να αποδειχθει ψευδης η παραπανω πληροφορια..

Link to comment
Share on other sites

Λετε να ισχυσει κατι τετοιο?Θα ειναι μεγαλη βλακεια να το παθουμε.Και εμενα απο 24η εβδομαδα με εριξαν 21η??Δεν το δεχομαι απλα...Για πειτε γνωμες

Link to comment
Share on other sites

ted33 προς το παρον εγω προσωπικα δεν γνωριζω τιποτα περαιτερω.εγω που το παραλαμβανω περιπου 22η εβδομαδα τι να πω?να τους πω να το κανουν με τις νεες προδιαγραφες(εαν αυτες υφιστανται κ δεν ειναι μονο εικασιες..) κ να περιμενω παλι αλλους τοσους μηνες?αποκλειεται!

Edited by kwnstantinos
Link to comment
Share on other sites

Σε φόρουμ του εξωτερικου διάβασα οτι απο την 22η εβδομαδα παραγωγης θα ελλαξουν κάποια πραγματιακια στο scirocco που ογικα θέλοντας η μη όλα τα αμαξια απο εκει και περα θα εχουν.Καποια όπως εικαζουν ειναι

- trip computer με λευκες ενδειξεις όπως στο Passat CC

- keyless entry

- adaptive cruise control

- Μετεξέλιξη του RCD-310

- 1-2 νέες ζάντες

- new interior colours

- led drls

- ο 2.0TSI θα ειναι αυτός απο το Golf VI GTI ήτοι 210 Hp

Γνωρίζει κανεις τπτ;

εγω εχω 21η εβδομαδα παραγωγης

Λοιπον, η πληροφορία ειναι εν γενει σωστη με καποιες μικροδιαφορες.

Συγκεκριμενα, μιλωντας για 1.4 160hp, οσα εχουν εβδομαδα παραγωγης μετα την 22η, θα εχουν:

1. trip computer με λευκες ενδειξεις όπως στο νεο Passat

2. νεα κουμπια χειρισμου στο τιμονι, όπως στο νεο Passat με το τιμονι να παραμενει στη ιδια μορφη (με το κοψιμο κατω)

3. νεα κουμπια χειρισμου του κλιματισμου όπως στο νεο Passat (2 περιστροφικα κουμπια αντι 3 και πληκτρα επιλογων στη μεση, διατηρωντας βεβαιως την διζωνικη δυνατοτητα).

Το keyless entry , δεν αφορα την Ελληνικη αγορα.

Για leds drls, επιλογες για διαφορετικα interior colours, και για ζαντες δεν ξερω.

Το δικο μου θα εχει τις αλλαγες!!!! και μου αρεσαν πολυ που τις ειδα στο passat.

και μη ξεχασω, Ενα μπραβο στην Auto Marin που το εμαθε 1η και ειδοποιησε αμεσως τους πελατες της.

Edited by konas
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν κάπου φωτογραφίες από το εσωτερικό του νέου passat?

Κοιτα στη σελιδα 5 εδω:http://www.vw.gr/site/pics/Passat_flyer.pdf

ψιλοφαινεται το control του κλιματισμου ενω φαινονται καλα τα control στο τιμονι (προσοχη, μονο τα δεξια-αριστερα control του τιμονιου, οχι το κουμπι που ειναι κατω. σε μας εκει ειναι κομμενο το τιμονι...)

Link to comment
Share on other sites

σοβαρη εταιρια η vw..θα την ξαναπροτιμησω..(μωρε ας καταφερω να ακυρωσω εγω το scirocco που θα μου ερθει τελη μαιου,να γλυτωσω κ μετα μονο απο το εμπροσθιο η οπισθιο μπαρμπριζ μου θα βλεπω σημα vw..).οχι απλως απογοητευτηκα..ΞΕΝΕΡΩΣΑ!κ μετα κοροιδευουν τους ιαπωνες..(οσα δεν φτανει η αλεπου..),ζητω συγνωμη απο τους φανατικους ακολουθους της εταιριας,απλως αλλη ηταν η vw(=εγγυηση) στο παρελθον,κ αλλη τωρα..δεν το περιμενα.

vw rocket.gif ,

προς αποφυγην παρεξηγησεων,αναφερομαι στην δικη μου προσωπικη εμπειρια με την εταιρια της vw.κ προς θεου δεν προσβαλω κανενα κατοχο vw.

Edited by kwnstantinos
Link to comment
Share on other sites

re paidia xalarwste siga tis kosmogonikes alages!!!! eleos

skeyteite emena otan eixa parei to golf to fsi kai meta apo 3 mhnes emfanisan ton tsi!!! ekei na deis htta

Link to comment
Share on other sites

ποιες κοσμογονικες αλλαγες?κ τι ελεος λες?οταν δωσεις κ εσυ σχεδον 29.000¤ για ενα αυτοκινητο που οταν το παραλαβεις θα βγαινει ανανεωμενο,τοτε ελα πες μου.εκτος κ αν το οικονομικο για σενα δεν ειναι ζητημα.αν εσενα δεν σε αφορα,δεν σημαινει οτι δεν πρεπει να στενοχωρηθουμε κιολας.ουτε οτι απαγορευεται να εκφραζουμε την στενοχωρια μας.(τωρα κολλαει το..) ΕΛΕΟς!!!

Edited by kwnstantinos
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως πιστεύω οτι δεν θα γίνει καμμία αλλαγή είναι πολυ νωρίς για κάτι τέτοιο σε αυτό το αυτοκίνητο. Εδώ δεν έχουν πειράξη το εσωτερικό απο το eos και το tiguan θα κάνουν στο scirocco? 5 μηνών αυτοκίνητο?

Link to comment
Share on other sites

ελεος και στους δυο σας.συμβιβαστειτε με οτι αγοραζετε ασχετα με το τι βγαινει στην πορεια.ετσι ειναι αυτα,η τεχνολογια προχωραει και το μαρκετιγκ προχωραει ακομα πιο γρηγορα.διαφορετικα παρτε απο ενα dacia sandero που η επομενη αλλαγη που θα δεχτει θα ειναι το 2025.

Link to comment
Share on other sites

να συμβιβαστουμε?τοτε θα συμβιβαστουμε..αφου απαγορευεται να στενοχωριομαστε κ να το γραφουμε..μπορεις μηπως να μου δωσεις κ κανενα φραγκο ετσι για να κανεις πιο ευκολο τον συμβιβασμο που μου προτεινεις?αν οχι δεν πειραζει,αλλα ουτε κ εγω θα μπορεσω να συμβιβαστω με την ιδεα οτι μολις ξοδεψα 29.000€ για αυτοκινητο που αλλαξε(εστω κ λιγο) σε μολις 6 μηνες.

δεν καταλαβαινω ρε παιδια γιατι ενοχλειστε αν στενοχωριεμαι.λες κ σας βαζω κ εσας να στενοχωρηθειτε μαζι μου.φασισμο κ στην εκδηλωση στενοχωριας δηλαδη??ΕΛΕΟς πια..να μη γραφουμε τιποτα τοτε..ολα καλα..ολα ανθηρα..το αυτοκινητο με τις αλλαγες ειναι χαλια..καλυτερα που το αλλαξαν γιατι θελω να χασω κανενα 500€ τουλαχιστον στην μεταπωληση κ δεν ηξερα τον τροπο..ναναι καλα αυτη η τελεια εταιρια..κτλ κτλ κτλ..ευχαριστημενοι ετσι?αντε παρτε κ ενα ;)worthy.gif:lol:emoticon_42.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλα την προηγουμενη εβδομαδα εκανα παραγγελια και δεν εχω ακομα εβδομαδα παραγωγης. Λογικα θα ειναι αρκετα αργοτερα απο την 22η. Θα παρω βεβαια και την πωλητρια να την ρωτησω αυριο και θα σας πω αν ξερει τπτ για αλλαγες..(αν κ ειλικρινα δε περιμενω να ξερει και τπτ tongue.gif ). Παντως παιδες ... καρατρελη ξενερα αν γινει τπτ τετοιο ... για τον **** τελειως rtfm.gif

Edited by D4rkst3EL
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστημενος δεν ειναι κανενας απο καμια εταιρια

λογικο να τα εχεις παρει αλλα ως εκει.αποσυρε την προκαταβολη παρε ενα Honda Civic και τελος!

το καθε αυτοκινητο το παιρνεις γιατι το γουσταρεις και το συγκεκριμενο ειναι τελειο, οποτε δεν θα κολλησω στα κουμπακια απο το ραδιο και το κλιμα α! και τα λευκα φωτακια!

οπως θα δεις σε forum του golf παραπονιουνται συνεχεια για τριγμους για βλαβες και οτι αλλο μπορεις να φανταστεις! αν δεν θελουν δεν ξαναπαιρνουν VW.

παραδειγμα εγω που ειχα ενα Golf V και ετριζε σαν τρελο! ειχα πει ποτε πια VW.

ειχα αποφασισει να παρω το Impreza 2,0 sport.

μολις ομως ειδα το μωρο....ΤΕΛΟΣ!

και καλα να παραπονιομαστε εμεις που το πηραμε ηδη το καταλαβαινω...αλλα εσυ που μπορεις ακομα να ακυρωσεις την παραγγελεια?ΕΛΕΟΣ

Edited by Scirocco08
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.