Jump to content
danichro

Εβδομαδα παραγωγης 22η - Aλλαγή στις προδιαγραφές;

Recommended Posts

Ξερει κανεις τι γινεται αν θελησω να εχω μοντελο 2010;

Το παραγγελθεν scirocco ειναι στην 19η εβδομαδα (9 μαϊου) για παραγωγη.

Χανω την προκαταβολη;

Μπαινω στο τελος της λιστας και αναμονη απο την αρχη;

Βραχυκυκλωνει ο πωλητης που του ζηταω την αλλαγη;

Ολα απο τα παραπανω;

(Αν δεν ειχα το ψυχολογικο μου με το παρων εσωτερικο δεν θα το κουβεντιαζα καν...)

Μαλλον οπως λες θα βραχυκυκλωσει ο πωλητης σου :lol: και ισως σου κρατησουν την προκαταβολη.

Αλλα εγω δεν θα το ρυσκαριζα... μαλλον θα μπεις ξανα απο την αρχη της λιστας..

Βαλτα σιγα σιγα μετα, το τιμωνει κανει περιπου 450ε. τα αλλα δεν ξερω, και τα τωρινα σου πουλα τα,

εγω ετσι θα κανω, αλλα εχω και το πλεονεκτημα οτι εχω συνεργειο..

Link to comment
Share on other sites

...αλλα εχω και το πλεονεκτημα οτι εχω συνεργειο..

ωραια... θα σε εχω υπ'οψιν στην περιπτωση που θελησω να κανω το ιδιο...

Λεω να κανωενα τηλεφωνακι αυριο στον αντιπροσωπο να δω τι θα μου πουνε... (προβλεπω γέλιο).

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια.να ρωτησω και εγω κατι γιατι δεν πολυκαταλαβα.το τιμονι το καινουριο που

αναφερεται οτι θα βαλλουν εχει χειριστηρια πανω η οχι?

Link to comment
Share on other sites

Κανωντας μια βολτα στο γερμανικο δικτυακο τοπο της volkswagen βρηκα τις εξης εικονες στο configurator της.

Σημερα και το παλιο για συγκριση

post-4327-1240476232_thumb.jpg post-4327-1240476316_thumb.jpg

τιμονι και rns 310 :

post-4327-1240478261_thumb.jpg post-4327-1240478251_thumb.jpg

... και αυτο μου εβγαλε οταν ζητησα πληροφοριες για τον υπολογιστη ταξιδιου "plus"

post-4327-1240477134_thumb.jpg

Στα galleries εχουν τις παλιες φωτο.

Edited by sppphoenix
Link to comment
Share on other sites

Αχ! μου προλαβες το edit... την συγκεκριμενη εικονιτσα την βγαζει στα χειροκινητα κιβωτια βλεπω.

Το θεμα ειναι ποιον πιανουν και ποιον οχι πλεον...

btw μιλησα με αντιπροσωπο και ειπε οτι δεν εχει καμια ενημερωση απο κοσμοκαρ ακομα.

Edited by sppphoenix
Link to comment
Share on other sites

ναι και πλεον ειναι εφικτη η παραγγελια του μικρου Navigation RNS-310.To εχει περιοπου 500ε.

Α και κατι αλλο που εμαθα...Καταργουν το καρχαριακι απο οτι καταλαβα

στο eos στο configurator εχουν αλλαξει το τιμονι , εχουν προσθέσει το χρωμα rising blue και την εκδοση gt sport με μαυρα φαναρια και εσωτερικο alcantara./δερμα.

στο tiguan ναι μεν εχουν αλλαξει τον πινακα οργανων εχων αφησει ομως το παλιο τιμονι.εχουν προσθεσει και νεο χρωμα το πορτοκαλι σαν αυτο οταν πρωτοπαρουσιαστηκε.

Link to comment
Share on other sites

Guest Heras

Παιδιά τί γίνεται τελικά??

Οι αντιπροσωπίες δεν ξέρουν τόποτα ακόμα..?

Υπάρχει κάτι οριστικό για τις αλλαγές ή οχι ακόμα..! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Το τιμόνι δεν το ζηλεύω και τόσο .... μια χαρούλα είναι και αυτό.... αλλά το κεντρικό καντράν το λιγουρεύομαι.... :D

Πάντως για μένα ήταν μεγάλη @@αριά αυτό που έκανε η Volkswagen... Με λίγα λόγια ήθελε να ξεφορτωθεί STOCK.....

Καλά έκανε.. αλλά για μένα αυτή η αλλαγή θα έπρεπε να γίνει ΜΕΤΑ από κανένα χρόνο.... και όχι μέσα σε μερικούς μήνες.....

Βασικά με τον STOCK εξοπλισμό το πήραν όσοι το πήραν ετοιμοπαράδοτο στα πρώτα που είχαν έρθει.... και οι αμέσως μετά που τα παραγγείλανε!!!!

rocket.gifrocket.gifrocket.gifrocket.gifrocket.gif

sc0140_2009_800x600.jpg

Edited by solaris
Link to comment
Share on other sites

Από ότι είδα και στην πάνω φωτογραφία... στο καντράν απλά άλλαξαν το χρώμα του PLUS Trip computer.... και άλλαξαν και θέση στις ενδείξεις... το όλο design δεν έχει αλλάξει.... π.χ στο GOLF 6 όλα τα όργανα είναι χωστά!!!!

¶ρα η ουσιαστική διαφορά είναι το λευκό φως.... που θα πάει... θα βρούμε τι LED μπαίνουν και εκεί και θα το αλλάξουμε ;)

Τώρα το τιμόνι.... όταν θα το βάλει η TMTUNING θα έχει περίπου 500-550ευρώ... άρα άμα κάποιος τρελαίνετε για το τιμονάκι αυτό θα μπορεί να το βάλει

Edited by solaris
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!εγω το παραγγειλα πριν μια εβδομαδα και μ ειπαν εβδομαδα παραγωγης 22 ή 23..ρώτησα και στον γκρατσια π το πήρα και μ ειπαν οτι δεν εχουν επισημη ενημερωση αλλα έχουν ακουστα το σουσουρο π εχει γίνει..και μ ειπε οτι πιθανον και αυτοι να το δουν οταν ερθει το πρώτο αλλαγμένο αμάξι :D

Link to comment
Share on other sites

Τοσο ενημερωμενοι ειναι οι ασχετοι πωλητες μας...Οτι πρεπει να τους εμπιστευομαστε!!!

σε αυτο φταιει αποκλειστικα η Kosmocar και οχι ο εκαστοτε πωλητης...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως όλο το σύστημα με στροφόμετρο, ταχύμετρο για 280κμ έχει 430ευρώ.... άρα τόσο περίπου θα έχει και το καινούργιο

Link to comment
Share on other sites

Από ότι είδα και στην πάνω φωτογραφία... στο καντράν απλά άλλαξαν το χρώμα του PLUS Trip computer.... και άλλαξαν και θέση στις ενδείξεις... το όλο design δεν έχει αλλάξει.... π.χ στο GOLF 6 όλα τα όργανα είναι χωστά!!!!

¶ρα η ουσιαστική διαφορά είναι το λευκό φως.... που θα πάει... θα βρούμε τι LED μπαίνουν και εκεί και θα το αλλάξουμε :D

Λάθος. Η οθόνη είναι μεγαλύτερη από την παλιά και πιο εργονομική. Πχ, για τις εκδόσεις με DSG δείχνει την ταχύτητα που έχεις (και μόνο αυτήν) με μεγάλους χαρακτήρες πάνω δεξιά, και όχι απλά highlighted μαζί με όλες τις άλλες, στο κάτω μέρος και με μικρούς χαρακτήρες, όπως συνέβαινε στο παλιό. Αν θέλεις, μπες σε ένα Golf VI για να καταλάβεις τι εννοώ.

Link to comment
Share on other sites

Λάθος. Η οθόνη είναι μεγαλύτερη από την παλιά και πιο εργονομική. Πχ, για τις εκδόσεις με DSG δείχνει την ταχύτητα που έχεις (και μόνο αυτήν) με μεγάλους χαρακτήρες πάνω δεξιά, και όχι απλά highlighted μαζί με όλες τις άλλες, στο κάτω μέρος και με μικρούς χαρακτήρες, όπως συνέβαινε στο παλιό. Αν θέλεις, μπες σε ένα Golf VI για να καταλάβεις τι εννοώ.

ναι δεν λέω για αυτό.. εγώ απλά είπα ότι δεν είναι ίδιο με το GOLF 6... .Στο Golf 6 τα όργανα είναι "χωστά" (όπως π.χ σε μία Alfa Romeo 147) ....στο scirocco έχουν διατηρίσει το ίδιο design...απλά αλλάζει ότι είναι πίσω από το τζάμι

Link to comment
Share on other sites

ναι δεν λέω για αυτό.. εγώ απλά είπα ότι δεν είναι ίδιο με το GOLF 6... .Στο Golf 6 τα όργανα είναι "χωστά" (όπως π.χ σε μία Alfa Romeo 147) ....στο scirocco έχουν διατηρίσει το ίδιο design...απλά αλλάζει ότι είναι πίσω από το τζάμι

Σωστό αυτό, αλλά αν τα άλλαζαν τόσο πολύ, θα μιλούσαμε δικαίως για facelift. Πάντως η οθόνη είναι πολύ καλύτερη, όχι λόγω του χρώματός αλλά λόγω του μεγέθους της.

Link to comment
Share on other sites

ναι δεν λέω για αυτό.. εγώ απλά είπα ότι δεν είναι ίδιο με το GOLF 6... .Στο Golf 6 τα όργανα είναι "χωστά" (όπως π.χ σε μία Alfa Romeo 147) ....στο scirocco έχουν διατηρίσει το ίδιο design...απλά αλλάζει ότι είναι πίσω από το τζάμι

Γεια σου φιλε και στους υπολοιπους φιλους που εχουν η θα αποκτησουν τον "ανεμο"! Μπαινω στο ψητο απευθειας. Με πηρανε απο την αντιπροσωπεια και μου ειπανε οτι θα κατασκευαστει ο μαυρος "ανεμος" που τους εχω παραγγειλει (απο τα μεσα φλεβαρη) την 11 Μαιου με 15. οι αλλαγες στο εσωτερικο θα πιασουν και μενα? Αν γνωριζεις, η καποιος απο τους φιλους εδω θα του ημουν ευγνωμων. ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φιλε και στους υπολοιπους φιλους που εχουν η θα αποκτησουν τον "ανεμο"! Μπαινω στο ψητο απευθειας. Με πηρανε απο την αντιπροσωπεια και μου ειπανε οτι θα κατασκευαστει ο μαυρος "ανεμος" που τους εχω παραγγειλει (απο τα μεσα φλεβαρη) την 11 Μαιου με 15. οι αλλαγες στο εσωτερικο θα πιασουν και μενα? Αν γνωριζεις, η καποιος απο τους φιλους εδω θα του ημουν ευγνωμων. ευχαριστω

Ειμαι και εγω σε κοντινες ημερομηνιες (δηλ 19η εβδομαδα / 9 μαιου).

Θεωρητικα οχι αλλα ο μονος τροπος να το μαθουμε ειναι η επισημη ενημερωση (μεσω εγκυκλιου) στους αντιπροσωπους που θα λεει τις αλλαγες και απο ποτε θα εφαρμοστουν. Μεχρι να εχουν καποιο επισημο χαρτι στα χερια τους δεν μπορουν να παρουν θεση.

Τουλαχιστο αυτο εχω καταλαβει εγω. Μακαρι να με πιανουν... αλλα χλωμο το βλεπω.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φιλε και στους υπολοιπους φιλους που εχουν η θα αποκτησουν τον "ανεμο"! Μπαινω στο ψητο απευθειας. Με πηρανε απο την αντιπροσωπεια και μου ειπανε οτι θα κατασκευαστει ο μαυρος "ανεμος" που τους εχω παραγγειλει (απο τα μεσα φλεβαρη) την 11 Μαιου με 15. οι αλλαγες στο εσωτερικο θα πιασουν και μενα? Αν γνωριζεις, η καποιος απο τους φιλους εδω θα του ημουν ευγνωμων. ευχαριστω

11-15 Μαιου ειναι η 20η εβδομαδα.

Οι αλλαγες ειναι για παραγωγη μετα την 22η εβδομαδα.

Αρα μαλλον δεν σε πιανουν οι αλλαγες

Edited by konas
Link to comment
Share on other sites

11-15 Μαιου ειναι η 20η εβδομαδα.

Οι αλλαγες ειναι για παραγωγη μετα την 22η εβδομαδα.

Αρα μαλλον δεν σε πιανουν οι αλλαγες

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΕΣ....ΤΟ ΠΑΡΕΛΑΒΑ ΠΡΟΧΘΕΣ..... :lol:.

ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΜΙΛΩΝΤΑΣ, ΣΤΑ @@@@@ ΟΙ ΑΛΛΑΓΕΣ, ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΝΑ ΤΟ ΓΥΡΙΣΟΥΝ ΚΑΙ ΑΝΑΠΟΔΑ. ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ Κ ΟΣΟΥΣ ΑΓΑΝΑΚΤΟΥΝ Η ΣΤΕΝΟΧΩΡΙΟΥΝΤΑΙ. ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΘΑ ΒΛΕΠΟΥΝ ΤΑ "ΝΕΟΤΕΡΑ" ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ. ΔΕΝ ΞΕΡΩ, ΙΣΩΣ ΝΑ ΤΟ ΠΑΘΩ Κ ΕΓΩ ΑΛΛΑ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΘΑ ΤΑ ΔΟΥΝ ΠΡΙΝ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΚΛΕΙΣΕΙ ΚΑΝΑ ΧΡΟΝΑΚΙ ΜΕ ΤΟ SCIROCCAKI ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΟΥΣ. ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΤΟ ΩΣ ΕΞΗΣ: ΑΝ ΓΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΔΩΘΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΠΕΡΙΜΕΝΑΤΕ (ΟΠΩΣ Κ ΕΓΩ ΑΛΛΩΣΤΕ) 5 - 6 ΜΗΝΑΚΙΑ ΤΑ ΝΕΟΤΕΡΑ ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΑ ΔΟΥΜΕ ΝΑ ΣΚΑΝΕ ΜΥΤΗ???? ΜΕΤΑ ΔΙΑΒΑΣΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟ ΟΤΙ ΘΑ ΧΑΣΕΙ ΣΕ ΜΕΤΑΠΩΛΗΤΙΚΗ ΑΞΙΑ....ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΙΟΣ ΑΓΟΡΑΖΕΙ ΕΝΑ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΑΜΑΞΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΠΟΥΛΗΣΕΙ (Κ ΕΙΔΙΚΑ ΜΕΣΑ ΣΕ ΣΥΝΤΟΜΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ)?????? 500€ ΣΕ ΑΞΙΑ ΕΧΕΙΣ ΧΑΣΕΙ ΗΔΗ 10 ΛΕΠΤΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΡΑΔΟΣΗ.

ΟΠΟΤΕ ΠΑΡΤΕ ΤΟ ΑΜΑΞΑΚΙ ΣΑΣ ΚΑΙ ΧΑΡΕΙΤΕ ΤΟ, ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΤΑΞΙΔΟ, ΑΣΦΑΛΕΣ ΚΑΙ ΠΟΙΟΤΙΚΟ. ΑΛΛΩΣΤΕ Η ΜΟΝΗ ΕΜΦΑΝΗΣ ΔΙΑΦΟΡΑ (ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ) ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ LEDS ΣΤΑ ΦΩΤΑ ΗΜΕΡΑΣ. ΟΚ ΓΑΜΩ ΘΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΜΑΣ ΕΜΠΟΔΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟ ΝΑ ΠΑΜΕ ΝΑ ΤΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ (ΝΑΙ ΤΟ ΞΕΡΩ ΘΑ ΤΑ ΣΚΑΣΟΥΜΕ ΧΟΝΤΡΑ...ΕΙΔΩΜΕΝ)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.