Jump to content
danichro

Εβδομαδα παραγωγης 22η - Aλλαγή στις προδιαγραφές;

Recommended Posts

Γεια σε ολους!!!

Περασα προχθες απο την αντιπροσωπια να τους ρωτησω τι γινεται με το κουκλι μου κ μου ειπαν οτι ειναι στο πλοιο κ ερχετε ναι ερχετε κ το καλο ειναι οτι θα εχω κ τις αλλαγες . το μονο που δεν ξερω ειναι αν θα εχω το παλιο cruise control η το ΑCC!!! ξερει κανεις???? ααα κ κατι αλλο ξερει κανεις ποσες ημερες κανει το πλοιο να ερθει??? γιατι δεν την παλευω καστανο!!!!!

Τι εβδομάδα παραγωγής έχεις?

Link to comment
Share on other sites

Τι εβδομάδα παραγωγής έχεις?

Στην αρχη ειχα 26η μετα μου ειπαν 24η κ τελικα κατεληξε 23η!!! μου ειπαν οτι αρχες Ιουλιου θα το εχω....ααα να δουμε!!!!

ααα κ κατι ασχετο , ελεγαν οτι απο 22η εβδομαδα θα βαζουν το ΑCC (Adaptive cruise control) αντι για το απλο CC (cruise control) ισχυει τελικα η οχι???

Link to comment
Share on other sites

δεν ισχυει.το adaptive cruise control στα προ αλλαγων μοντελα δεν ηταν διαθεσιμο προς παραγγελια.ενω στα μετα αλλαγων μοντελα ειναι.αυτο δεν σημαινει οτι θα ανηκει στον βασικο εξόπλισμο ουτε οτι θα καταργηθει το απλο cruise control.κ επισης αφορα μονο τα μοντελα με dsg.προτεινω να διαβαζουμε 1-2-3 σελιδες τουλαχιστον απο το θεμα που μας ενδιαφερει,πριν κανουμε μια ερωτηση,γιατι στο τελος καταληγουμε να συζηταμε παντα τα ιδια θεματα.το θεμα εχει λαβει απαντηση λιγο καιρο πριν.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα στην καρέντα έφτασαν τα scirocco με τις αλλαγές, είναι τα πρώτα της 22 εβδομάδας , μια μάτια τους έριξα γιατί δεν είχα πολύ χρόνο, όντος οι αλλαγές ομόρφυναν το εσωτερικό αλλά κατά τα άλλα παρέμειναν όλα ιδία ,αύριο που θα είμαι λίγο λάσκα θα τα περιεργαστώ καλύτερα.

Επίσης προστέθηκε μια καινούργια έκδοση του DSG7 με κωδικό 0AMJ - LWW.

Περισσότερα αύριο.

post-12723-1246373708_thumb.jpg

post-12723-1246373725_thumb.jpg

Edited by panozz
Link to comment
Share on other sites

off-topic-maker.gif

προτεινω να διαβαζουμε 1-2-3 σελιδες τουλαχιστον απο το θεμα που μας ενδιαφερει,πριν κανουμε μια ερωτηση,γιατι στο τελος καταληγουμε να συζηταμε παντα τα ιδια θεματα.το θεμα εχει λαβει απαντηση λιγο καιρο πριν.

Σιγα ρε φιλαρακι...σε λιγο θα μας πεις οτι πρεπει να διαβαζουμε και το manual οταν παρουμε και το αυτοκίνητο ;)

Δεν παλευεται η κατασταση.....

Link to comment
Share on other sites

off-topic-maker.gif

Σιγα ρε φιλαρακι...σε λιγο θα μας πεις οτι πρεπει να διαβαζουμε και το manual οταν παρουμε και το αυτοκίνητο B)

Δεν παλευεται η κατασταση.....

Δεν σου ειπε κατι κακο ο Κωνσταντινος. ;)

Δηλαδη δεν το διαβαζεις το manual :lol:

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα στην καρέντα έφτασαν τα scirocco με τις αλλαγές, είναι τα πρώτα της 22 εβδομάδας , μια μάτια τους έριξα γιατί δεν είχα πολύ χρόνο, όντος οι αλλαγές ομόρφυναν το εσωτερικό αλλά κατά τα άλλα παρέμειναν όλα ιδία ,αύριο που θα είμαι λίγο λάσκα θα τα περιεργαστώ καλύτερα.

Επίσης προστέθηκε μια καινούργια έκδοση του DSG7 με κωδικό 0AMJ - LWW.

Περισσότερα αύριο.

ξερουμε κατι παραπανω για αυτη την καινουργια εκδοση του dsg7?μηπως αντικαθιστα τα dsg6 στα 2λτ?η αντικαθιστα την αντιστοιχη στα 1.4λτ?κ τι διαφορες φερει?

Link to comment
Share on other sites

Δεν σου ειπε κατι κακο ο Κωνσταντινος. ;)

Δηλαδη δεν το διαβαζεις το manual ;)

Ξερει ο Κωνσταντινος πως το εννοώ, ειρωνευομαι αυτους που δεν κανουν τον κοπο να κοιτάξουν τι θέματα υπάρχουν σε ενα φόρουμ πριν αρχισουν τις ερωτησεις και καταντουν τα φορουμ να είναι γεματα απο τις ιδιες ερωτήσεις. Να μου πεις υπαρχουν αλλοι που βαριούντε οχι μονο να ξεφυλλισουν το μανουαλ αλλα ακομα και να εχουν απορια δεν το ανοιγουν και ποσταρουν. Και φυσικα δεν αναφερομαι σε ατομα τα οποια δεν εχουν το αμαξι ακομα

Και ακομα χειροτερα υπαρχουν ατομα που τους απαντας και σε ξαναρωτανε καπακι το ιδιο......................

Link to comment
Share on other sites

Ξερει ο Κωνσταντινος πως το εννοώ, ειρωνευομαι αυτους που δεν κανουν τον κοπο να κοιτάξουν τι θέματα υπάρχουν σε ενα φόρουμ πριν αρχισουν τις ερωτησεις και καταντουν τα φορουμ να είναι γεματα απο τις ιδιες ερωτήσεις. Να μου πεις υπαρχουν αλλοι που βαριούντε οχι μονο να ξεφυλλισουν το μανουαλ αλλα ακομα και να εχουν απορια δεν το ανοιγουν και ποσταρουν. Και φυσικα δεν αναφερομαι σε ατομα τα οποια δεν εχουν το αμαξι ακομα

Και ακομα χειροτερα υπαρχουν ατομα που τους απαντας και σε ξαναρωτανε καπακι το ιδιο......................

Απο δαυτους ειχαμε/εχουμε πολλους, αλλα οι περισσοτεροι την εκαναν στο clubaki tous ;)

Link to comment
Share on other sites

πανεμορφες οι αλαγες παιδια...με το καλο να το παραλαβουν οι κατοχοι ..

ΑΛΛΑ

Για μενα θα επρεπε να ειχε καλυτερο τιμονι οσο αφορα τις πληροφοριες που δινει..να ειναι σκληρο-σπορ οπως αρμωζει...

Θα επρεπε να εχουν μια μεγαλυτερη οθονη με θερμοκρασιες και πιεσεις κομα....η θερμοκρασια λαδιου..βασικοτατο...ευτιχως το εβαλαν..

κατα τα αλλα πανεμορφο....

Link to comment
Share on other sites

ξερουμε κατι παραπανω για αυτη την καινουργια εκδοση του dsg7?μηπως αντικαθιστα τα dsg6 στα 2λτ?η αντικαθιστα την αντιστοιχη στα 1.4λτ?κ τι διαφορες φερει?

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?sho...4133&st=500

post 511

Link to comment
Share on other sites

Εδώ βλέπουμε το scirocco του φίλου μας eliasj που μόλις έφτασε....... με τις αλλαγές , του ευχόμαστε καλορίζικο και καλοτάξιδο με πολλά απροβλημάτιστα χιλιόμετρα .

post-12723-1246552540_thumb.jpg

post-12723-1246552551_thumb.jpg

post-12723-1246552559_thumb.jpg

Edited by panozz
Link to comment
Share on other sites

Εδώ βλέπουμε το scirocco του φίλου μας eliasj που μόλις έφτασε....... με τις αλλαγές , του ευχόμαστε καλορίζικο και καλοτάξιδο με πολλά απροβλημάτιστα χιλιόμετρα .

Να εισαι καλα ρε Παναγιωτη :) Νομιζω οτι ειναι ωρα να αλλαξω και την φωτο που εχω για να μην κανω και το Scirocco οπως τη Golfara mou tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Να εισαι καλα ρε Παναγιωτη :) Νομιζω οτι ειναι ωρα να αλλαξω και την φωτο που εχω για να μην κανω και το Scirocco οπως τη Golfara mou tongue.gif

ηλια καλοριζικο,καλοταξιδο κ απροβληματιστο!!να το χαιρεσαι παντα οπως την πρωτη μερα!κ πατνα με προσοχη κ ασφαλεια!!κ χαιρομαι που το αγορασςες με dsg7,μηπως κ μαθεις επιτελους τιποτα για αυτοματα κιβωτια!!! ;) χεχεχεχεχεχεχεχε

Link to comment
Share on other sites

ηλια καλοριζικο,καλοταξιδο κ απροβληματιστο!!να το χαιρεσαι παντα οπως την πρωτη μερα!κ πατνα με προσοχη κ ασφαλεια!!κ χαιρομαι που το αγορασςες με dsg7,μηπως κ μαθεις επιτελους τιποτα για αυτοματα κιβωτια!!! worthy.gifworthy.gifworthy.gifworthy.gif:) χεχεχεχεχεχεχεχε

Ευχαριστω πολυ Κωνσταντινε ;)

Edited by eliasj
Link to comment
Share on other sites

Μεγειά και καλές διαδρομές. Αλλαξε όμως το avatar. Ο,τι έγινε, έγινε.

Link to comment
Share on other sites

Και μια ασήμαντη αλλαγή για όσους παρήγγειλαν με ένδειξη πίεσης ελαστικών το μπουτόν μεταφέρθηκε από την κονσόλα στο ντουλαπάκι,μην το ψάχνετε άδικα -_-

Edited by panozz
Link to comment
Share on other sites

αλλαξαν το τιμονι και το χρωμα στην ενδειξη βενζινης...σιγα τις τρομερες αλλαγες που το καναμε και κυπριακο ζητημα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Και το ταμπλο ολοκληρο αλλαξαν και ενα νεο συστηματακι στα φρενα...Και ναι ειναι πανεμορφο!!!

το ταμπλο σιγουρα δεν εχει αλλαξει,εχουν αλλαξει τμηματα κ εξαρτηματα που εσωματωνονται στο ταμπλο οπως ο πινακας οργανων κ στο r τα χειριστηρια του κλιματισμου.για το συστηματακι στα φρενα δεν γνωριζα κατι,οποτε παω πασο.συμφωνω οτι ειναι πανεμορφο!εξωτερικα..εσωτερικα εχω απλως διαφορετικα γουστα.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς εάν μπορούμε να βλέπουμε και εμείς που έχουμε τα scirocco παραγωγής πρίν την 22η εβδομάδα να βλέπουμε την θερμοκρασία λαδιών με κάποια αναβάθμιση στον εγκέφαλο του αυτοκινήτου????

Link to comment
Share on other sites

Λογικά αυτά που σου δίχνουν θερμοκρασία, πρέπει να έχουν ειδικό ανταπτοράκι που μετράει θερμοκρασία. Σε εμάς θα λείπει αυτό πράγμα.

Απο εκεί και πέρα μπορείς να την δείς απο το μυστικό και καλά μενού που υπάρχει στο κλίμα. Αλλά είναι ποπάτζα απο οτι λένε και δεν είναι ακριβές. Μπορεί να πέρνει και μετρήσεις απο τον εγκέφακο στο περίπου...

Θα γίνω γραφικός και το ξέρω, αλλά μεγάλη μ@λ@κι@ της VW αυτό το πράμα που έκανε. Δεν ξενέρωσα αλλά δεν πήραμε 9.000 ευρώ αμάξι...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.