Jump to content
tsilis_1

Golf 5/6 - Βάση Οργάνων Της Osir

Recommended Posts

Παίδες καλησπέρα!!!

Μετά από αρκετούς μήνες και ώρες ψάχνοντας στο Web οι κόποι μου απέδωσαν!!!

Μόλις αγόρασα την παρακάτω εκπληκτική (κατά την προσωπική μου άποψη, τις δικές μου ανάγκες, και το δικό μου γούστο) βάση για όργανα της Osir, η οποία ταιριάζει πολύ ωραία και είναι φτιαγμένη για το Golf V, στην Super Τιμή των ¤47 , συμπεριλαμβανομένων και των εξόδων αποστολής!

Σας παραθέτω και το Link για όποιον ενδιαφέρεται καθώς πιστεύω ότι πραγματικά αξίζει τα ¤47, αφού δεν απαιτείται καμιά "μοντίφα" με τρύπες και κολλήματα και βάσεις βιδωτές, με επένδυση κλπ στα αυτοκίνητα μας.

http://www.zmaxautosport.com/neosdeodugam.html

Και καλές αγορές... B)

Link to comment
Share on other sites

πολυ ομορφη η βαση οργανων αλλα δεν εχει καλο οπτικο πεδιο ο οδηγος.

οσον αφορα τα εξοδα αποστολης πως το ειδες?εκανα add to cart αλλα δεν εμφανισε εξοδα αποστολης..εχει αρκετα ψιψινια για αγορα

αν κ λεω να αρκεστω σε ενα μπαρομετρακι με την βαση του

Link to comment
Share on other sites

Σας παραθέτω αναλυτικότερες λεπτομέρειες προς διευκόλυνση σας :

1. Η επικοινωνία μου μέσω e-mail με την εν λόγω εταιρεία:

From: Stefanos *********************

Sent: Wednesday, April 01, 2009 9:06 AM

To: sales@zmaxautosport.com

Subject: Item# GTIOFPOD - OSIR

Dear Sir,

Im interested on the Item# GTIOFPOD $52.99 inc. Sales VAT product that I saw on your Website (http://www.zmaxautosport.com/neosdeodugam.html), and i would like to ask you if you can ship it to Greece and how much is going to be the Total Cost.

Contact Details

Name:

Stefanos ***********

Country:

Greece

Vehicle:

VW Golf MK5 TSI 140ps

Best Regards,

Stefanos

--------------------------------------------------------------------------------

Hi Stefanos:

Thank you for your email, we do ship to Greece, Item# GTIOFPOD is $52.99 + $7.38 shipping, your total is $60.37, and also we send it as GIFT,

We have it in stock & ready to ship, You can order it on our website

http://www.zmaxautosport.com/neosdeodugam.html

Please let us know if you have any question, thank you for your time & have a good day.

Sam

2. Λεπτομέρειες για την διαδικασία της αγοράς :

Πατάμε Add to Cart

Στην επόμενη Σελίδα "Shopping Cart"

Πατάμε Chek out with Paypal (εγώ έτσι το έκανα γιατί έχω Paypal και είναι ότι πιο ασφαλές έχω δει μέχρι σήμερα στις Online Αγορές)

Κάνουμε Login στο Site της Paypal (που μας έχει προωθήσει αυτόματα)

Στην Σελίδα της Paypal μας ενημερώνει για την αγορά , την εταιρεία, το προϊόν και την τιμή του

και πατάμε Continue (αν θυμάμαι καλά)

Στην επόμενη σελίδα μας ζητάει να συμπληρώσουμε την εταιρεία αποστολής και τα στοιχεία στα οποία θα αποσταλεί το προϊόν.

Αφού συμπληρώσουμε τα στοιχεία συνεχίζουμε με την επιλογή της ταχυμεταφορικής

Εγώ επέλεξα αυτήν που γράφει στην παρένθεση (ΕΤΑ 6-10) . Νομίζω ήταν η τρίτη ή η τέταρτη στην σειρά προς τα κάτω.

Αφού την επιλέξετε , δεξιά στο πλαίσιο θα φαίνεται η τιμή του προϊόντος και από κάτω τα μεταφορικά και στο τέλος το σύνολο.

Προσοχή στο ποσό των μεταφορικών να είναι ίσο με το ποσό που αναφέρει στο e-mail η εταιρεία, διαφορετικά αλλάξτε την ταχυμεταφορική εταιρεία μέχρι να το βρείτε

Να με συγχωρέσετε μιας και δεν τα θυμάμαι όλα τα βήματα και τις επιλογές απ΄έξω.

Τέλος πατάμε Continue ή Pay Now (κάτι τέτοιο ) και Έτοιμη η αγορά μας.

Συγνώμη για το μεγάλο post αλλά ελπίζω να σας βοηθάει αρκετά.

Στην διάθεση σας για οτιδήποτε άλλο μπορώ να βοηθήσω.

Link to comment
Share on other sites

γουστα ειναι αυτα βαλε οτι χρωματισμο σου αρεσει η οτι εχει το cockpit σου :blush: :blush:

εγω θα εβαζα μπλε κ απο μαρκες μαλλον defi / blitz / apexi.

Link to comment
Share on other sites

¶ντε να σας φτιάξω και για τα όργανα!

Στο εμπόριο κυκλοφορούν πάρα πολλά... Γνωστά και ¶γνωστα. Αξιόπιστα και αναξιόπιστα. Ακριβά και φθηνά. Πολύχρωμα κλπ κλπ κλπ...

Προσωπικά διάλεξα τα παρακάτω μιας και καλύπτουν σε μεγάλο βαθμό αυτά που εγώ ζητάω.

Καθένας μας διαλέγει ότι θέλει ανάλογα με το τι ζητάει!

Η δικιά μου επιλογή:

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAP...#ht_4275wt_1191

Edited by Tsilis_Corfu
Link to comment
Share on other sites

¶ντε να σας φτιάξω και για τα όργανα!

Στο εμπόριο κυκλοφορούν πάρα πολλά... Γνωστά και ¶γνωστα. Αξιόπιστα και αναξιόπιστα. Ακριβά και φθηνά. Πολύχρωμα κλπ κλπ κλπ...

Προσωπικά διάλεξα τα παρακάτω μιας και καλύπτουν σε μεγάλο βαθμό αυτά που εγώ ζητάω.

Καθένας μας διαλέγει ότι θέλει ανάλογα με το τι ζητάει!

Η δικιά μου επιλογή:

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAP...#ht_4275wt_1191

για πεσμου λιγο γιατι δεν μπορω να τα διακρινω καθαρά

το ενα ειναι για το τουρμπο και το αλλο για.... ? δε το βλεπω

ομορφα ειναι

μπραβο ρε φιλε

Link to comment
Share on other sites

για πεσμου λιγο γιατι δεν μπορω να τα διακρινω καθαρά

το ενα ειναι για το τουρμπο και το αλλο για.... ? δε το βλεπω

ομορφα ειναι

μπραβο ρε φιλε

Το άλλο είναι πυρόμετρο!

Όσον αφορά το μπαρόμετρο , θα τους στείλω e-mail εάν το έχουν σε bar. Το προτιμώ από το Psi.

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα αυτο και μου αρεσε πολύ

http://www.namotorsports.net/detail.cfm/part_cd/NPPOD.013

Πολύ ωραίο φίλε μου!

Προσωπικά θέλω κάτι διακριτικό και δεν θέλω να "χάσω" τον κεντρικό αεραγωγό. Αλλά αυτό είναι υποκειμενικό.

Πάντως πολύ καλή επιλογή, με τιμή σε λογικά πλαίσια και εργονομική τοποθέτηση που δεν αλλοιώνει το εσωτερικό του αυτοκινήτου σε μεγάλο βαθμό.

Link to comment
Share on other sites

Καλα ολα αυτα αλλα με την εγκατάσταση των οργάνων τι γίνεται. Μου φαίνεται λιγο δύσκολο. Είναι???

Link to comment
Share on other sites

Καλα ολα αυτα αλλα με την εγκατάσταση των οργάνων τι γίνεται. Μου φαίνεται λιγο δύσκολο. Είναι???

Προσωπικά , μίλησα με την αντιπροσωπεία και με ένα φίλο μου μηχανικό και η εγκατάσταση έχει ως εξής:

Όσον αφορά τα μηχανικά μέρη (υποπιέσεις,σωληνάκια, γραμμή μέσα στην καμπίνα κλπ) αναλαμβάνει είτε η αντιπροσωπεία είτε κάποιος άλλος μηχανικός της αρεσκείας μας και της εμπιστοσύνης μας

Όσον αφορά τα ηλεκτρολογικά (συνδέσεις, ρεύματα κλπ) αναλαμβάνει είτε ηλεκτρολόγος της αντιπροσωπείας (αν υπάρχει) είτε κάποιος άλλος που πληρεί τις προϋποθέσεις που αναφέρω παραπάνω.

Καλό είναι να μιλήσουμε και με τον μηχανικό και το ηλεκτρολόγο που θα κάνουν την εγκατάσταση, ώστε εάν χρειάζονται κάποιες εξειδικευμένες πληροφορίες να μιλήσουμε με την σειρά μας με τον πωλητή πεοκειμένου να τις παρέχουμε στους εγκαταστάτες μας για να διευκολυνθούν και να είμαστε και εμείς ήσυχοι και σίγουροι για το αποτέλεσμα και την καλή λειτουργία του.

Έτσι δεν φέρουμε και ευθύνη σε τυχόν πρόβλημα ή δυσλειτουργία.

Link to comment
Share on other sites

Tsilis_Corfu αυτή η βάση για οργανάκια είναι από τις πιο όμορφες λύσεις πιστεύω για τα golfάκια μας.

Μια ς και το έχεις πάρει λοιπόν θα ήθελα να σε ρωτήσω αν ανοίγει το καπάκι που είναι στο τασάκι, γιατί αν δεν ανοιγεί ουσιαστικά ... χάνεις το τασάκι :mellow:

(Δεν καπνίζω αλλά το χρησιμοποιώ για ψιλά (κέρματα) και με έχει βολέψει αφάνταστα :( )

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και συγνώμη που ρωτάω:

Εμφανισιακά είναι πολύ όμορφη όμορφη.Πρακτικά πώς είναι δυνατόν να βλέπετε εκεί κάτω ρε παιδιά;Είναι πολύ χαμηλά κι εξαιρετικά επικίνδυνο να αφαιρεθείς!!!!!(Στα πολλά χιλιόμετρα πώς θα μπορεί κάποιος να βλέπει εκεί;)

Link to comment
Share on other sites

πιστευω και εγω οτι ειναι λιγακι επικινδυνη αυτη η βαση.Πολυ ομορφη αλλα τουλαχιστον δεν κανει για οργανο το οποιο θα κοιτας συχνα π.χ μπαρομετρο.Τωρα εαν βαλεις θερμοκρασια-πιεση λαδιου η πυρομετρο δεν ειναι και κατι που το κοιτας και πολυ συχνα.Αλλα οπως και να το κανει κανεις το να κοιτας τοσο χαμηλα ενω οδηγεις σε βγαζει εκτος οπτικου πεδιου του δρομου εντελως.

Χωρις να θελω να πω οτι εκανα καλη επιλογη,πιστευω οτι ειναι απο τις καλυτερες και με OEM look το μπαρομετρο στον αεραγωγο οδηγου.

Επισης δεν μου αρεσει καθολου η τριπλη βαση στον κεντρικο αεραγωγο και δειχνει και λιγο φτηνη.

Αυτα ειναι προσωπικες αποψεις παντα.

Link to comment
Share on other sites

Tsilis_Corfu αυτή η βάση για οργανάκια είναι από τις πιο όμορφες λύσεις πιστεύω για τα golfάκια μας.

Μια ς και το έχεις πάρει λοιπόν θα ήθελα να σε ρωτήσω αν ανοίγει το καπάκι που είναι στο τασάκι, γιατί αν δεν ανοιγεί ουσιαστικά ... χάνεις το τασάκι :o

(Δεν καπνίζω αλλά το χρησιμοποιώ για ψιλά (κέρματα) και με έχει βολέψει αφάνταστα ;) )

Φίλε μου ευχαρίστως να σου λύσω την απορία σου όταν την εγκαταστήσω και εγώ. Δεν έχω καταλήξει ακόμα στα όργανα, οπότε έχε λίγο υπομονή.

Και εμένα με βολεύει να ανοίγει το τασάκι κανονικά, καθώς χρησιμοποιώ πολύ τον αναπτήρα για φόρτιση διαφόρων συσκευών (κινητά, gps κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες για δείτε και τα παρακάτω :

http://cgi.ebay.com/Race-Tech-60mm-Blue-LE...:0|293:1|294:50

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/SWOOSH-60mm...#ht_2402wt_1197

Όποιες γνώμες και απόψεις δεκτές!

Αν και μάλλον το πρώτο θα πάρω που ταιριάζουν καλύτερα και τα χρώματα του με του αυτοκινήτου.

Στο δεύτερο μου αρέσει περισσότερο το ασημί δαχτυλίδι του και πλησιάζει πολύ και την φωτό στο πρώτο post αυτού του θέματος

Μόλις έχω νέα και από τον πωλητή θα σας ενημερώσω!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε, από τα 2 το πρώτο είναι το πιο ωραίο!

Απλά ν' άξίζει τα λεφτά του!

Thanks Φίλε

Ζήτησα από τον πωλητή εάν έχει το 2ο σε μπλε και μου το έστειλε.

Παραθέτω φωτογραφία μιας και το 2ο έχει μεγαλύτερή, ασημί στεφάνη που ταιριάζει πολύ όμορφα με την βάση (φέρνει λίγο σε Defi)

Παραθέτω και το πυρόμετρο

Edited by Tsilis_Corfu
Link to comment
Share on other sites

Thanks Φίλε

Ζήτησα από τον πωλητή εάν έχει το 2ο σε μπλε και μου το έστειλε.

Παραθέτω φωτογραφία μιας και το 2ο έχει μεγαλύτερή, ασημί στεφάνη που ταιριάζει πολύ όμορφα με την βάση (φέρνει λίγο σε Defi)

Παραθέτω και το πυρόμετρο

Πολύ όμορφα φίλε!!! Καλορίζικα!! :unsure:

Περιμένω απάντηση για το θέμα με το τασάκι :lol: και όταν με το καλό τα τοποθετήσεις πες μας που και πόσο! -_-

Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφα φίλε!!! Καλορίζικα!! :unsure:

Περιμένω απάντηση για το θέμα με το τασάκι ;) και όταν με το καλό τα τοποθετήσεις πες μας που και πόσο! :D

Για το θέμα με το τασάκι θα σου πω σίγουρα όταν τα εγκαταστήσω. Σου απάντησα και στο post #18. :D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά!!!

Μόλις παρέλαβα και την παρακάτω βάση της Osir για τον αεραγωγό του αυτοκινήτου!

Τιμή : ¤41.51 (Συμπεριλαμβανομένων και των μεταφορικών)

Σας παραθέτω και το σχετικό Link : http://www.zmaxautosport.com/omovesigapod.html

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! μπορω να εχω μια εικονα κοστους?

Το μπαρομετρακι που εβαλες + βαση για OSir για οδηγό + τοπο8ετηση...?

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.