Jump to content
tsilis_1

Golf 5/6 - Βάση Οργάνων Της Osir

Recommended Posts

Λοιπον παρηγγειλα και την βαση του αεραγωγου του μικρου οσιρ αλλα και την τριπλη για το κεντρικο αεραγωγο,εν αναμονη....

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παρηγγειλα και την βαση του αεραγωγου του μικρου οσιρ αλλα και την τριπλη για το κεντρικο αεραγωγο,εν αναμονη....

Έτσιιιιι...Ξεκινάμε δυναμικά...!!! sillyhorse1rb5.gifsillyhorse1rb5.gifsillyhorse1rb5.gif

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παρηγγειλα και την βαση του αεραγωγου του μικρου οσιρ αλλα και την τριπλη για το κεντρικο αεραγωγο,εν αναμονη....

απο που τις παρηγγειλες?? ειδικα αυτη για το κεντρικο αεραγωγο με ενδιαφερει

Link to comment
Share on other sites

απο εκει που ειναι και τα οργανα...New south performance......το σωστο σωστο,ε βρε πεινα που εχει να πεσει....για τοποθετηση στεφανε θα παω στου κουρκουλου ολα μαζι....

Link to comment
Share on other sites

απο εκει που ειναι και τα οργανα...New south performance......το σωστο σωστο,ε βρε πεινα που εχει να πεσει....για τοποθετηση στεφανε θα παω στου κουρκουλου ολα μαζι....

Εννοείται πως θα πάς στον Κούρκουλο και μόνο!!!

Τις μηχανικές συνδέσεις σε ποιον θα τις κάνεις??? Μόνο μην μου πείς τον ακατανόμαστο...!!!

Link to comment
Share on other sites

γιατι οχι???απλα πραγματα...που ν αακουσεις τι μαθαινω για την αντιπροσωπεια στα γιαννενα.με εχουν φρικαρει....

Link to comment
Share on other sites

γιατι οχι???απλα πραγματα...που ν αακουσεις τι μαθαινω για την αντιπροσωπεια στα γιαννενα.με εχουν φρικαρει....

Απλά τα πράγματα για το mk4...

Για το mk5 GTI...?????????????????????

Link to comment
Share on other sites

απο που τις παρηγγειλες?? ειδικα αυτη για το κεντρικο αεραγωγο με ενδιαφερει

απο εκει που ειναι και τα οργανα...New south performance......το σωστο σωστο,ε βρε πεινα που εχει να πεσει....για τοποθετηση στεφανε θα παω στου κουρκουλου ολα μαζι....

Δώσε στο φίλο και ένα Link να μην ψάχνεται... :whistling:

Ορίστε το link για τον Detuner: :whistling:

http://www.newsouthperformance.com/Mk5dashpod.htm :D

Link to comment
Share on other sites

ηρθαν οι βασεις,εχουμε και τα οργανα.μενει να κανονισω ημερα νακατεβω κερκυρα.....για αρχη παντως το αμαξι παει φανοποιειο για 5 ημερες,παω ταξιδι κιολας και θα το αφησω εκει,παει να γινει σκυλακι δαλματιας..και να φτιαξουμε τις μποτες.... το θεμα ειναι να αφησω και τα μεταλλικα δακτυλιδια τα ασημενια η να ειναι μαυρα οπως στην φωτογραφια της south performance,βλεπεις την υπογραφη οτι εχω αημενια καπακια στα ρολογακια...τελοσπαντων καπακωτα μπαινουν...θα δοκιμασουμε...και ετσι και αλλιως το δευτερο παραδοξο που καταφερα ειναι να εχω δυο αεραγωγους για ρολογακι 52 για αριστερι τιμονι...το προβλημα ειναι οτι εχω δυο.... ποιο να κρατησω ,τιλετε???? εχω περασει και τοοργανακι στην οσιρ για να δω πως φαινεται μετο κενο που αφηνει γυρω γυρω λογω 52μμ στη διαμετρο 100_2448.jpg100_2449.jpg100_2450.jpg100B2470.jpg100B2460.jpg

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

Τις Γιορτές κάθισα και πέρασα και το Aem afr, μιας και το αμάξι (Golf V) έχει ξεφύγει κατά πολύ από τον εργοστασιακό τρόπο λειτουργίας.

Το καλοκαίρι το πυρόμετρο πήρε την άγουσα για το ταμπλό, οπότε η βάση της osir καθόταν.

Είναι ευκαιρία να δω με τις χαμηλές θερμοκρασίες τα μίγματα για τυχόν μικροδιορθώσεις και φυσικά για να έχουμε το νου μας..

post-5289-0-52916700-1357136940_thumb.jp

post-5289-0-27365600-1357136945_thumb.jp

post-5289-0-32995700-1357136948_thumb.jp

post-5289-0-99880100-1357136965_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις ηχοσυστημα @@το δεν κανουν οι οθονες ακομα και οι επωνυμες υστερουν σε ποιοτητα ηχου

Προφανώς! Με ενισχυτές Helix, ακριβά ηχεία, Sub κλπ το να αφήσω τον ουραγό της VW ή κάποια κινέζικη πηγή θα ήταν αυτοκτονία.

Ακόμη και πηγές 2din των 1500Ε της Alpine ή της Pioneer δεν έχουν τις δυνατότητες των καλών 1 din των ίδιων εταιριών. Όπως αυτή που φοράω.

Όταν κάποια στιγμή τα πουλήσω όλα, ίσως θα βάλω ένα Rns510.

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Ωραία έκατσε!

Στο ρελαντί σου δείχνει σταθερή τιμή ή κυμαινεται;

Sent from my iPhone using Tapatalk

Πρέπει να βρώ λίγο χρόνο να κουμπώσω τον λ επάνω και θα σου πω Μάκη.

Λογικά να παίζει +-ελάχιστα όμως

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Προχτές έβαλα κούμπωσα και τον λ, οι τιμές στο ρελαντί είναι πάνω κάτω σταθερές +-0,1 περίπου.

Αναλόγως και το αμάξι ζεστό - κρύο κλπ.

Link to comment
Share on other sites

ειναι ευκολο ομως να τοπο8ετητουν εδω???θελω να πω τα καλωδια και αυτα όλα ειναι ευκολο να περαστουν εκει? απευ8είνομε στο διπλο πλαστικο που ειναι μπροστα απο τις ταχυτητες VGTI-OPOD-PC-01.JPG

Link to comment
Share on other sites

O σωστός ηλεκτρολόγος θα μπορεί να το φτιάξει ή θα σου πει ότι δεν γίνεται. Πάντως και αυτή η βάση είναι καλύτερη από το να ανοίγεις την πόρτα  και να βλέπεις να κάθεται σαν ξένο σώμα στο ταμπλό ένα μπαρόμετρο λες και είναι ποτηροθήκη...

Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε το ξερω εχεις δικαιο και εγω αυτο ψηνομε να αγωρασω μου αρεσει πολυ αλλα αυτο που φοβαμαι ειναι αν για να περαστουν τα καλωδια ειναι μεγαλη διαδικασια και μην μου κάνει καμεια μα**κιαο ηλεκτρολόγος

Link to comment
Share on other sites

Οπου θες τα βαζεις μην ανησυχεις τα καλωδια ειναι μεγαλα.

Προσωπικα πιστευω οτι η βαση πανω απο το τασακι ειναι επικινδυνη και αποσπα την προσοχη του οδηγου απο το δρομο.

1" αρκει για να γινει το κακο.

Βαλτα ψηλα στο υψος του ταμπλο καπου. Ειναι πιο χρηστικα. Εκτος αν θες μονο φιγουρα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.