Jump to content
ndsnks

Dsg-7 Launch Control

Recommended Posts

δεν ξερω αν μπορει να σε βοηθισει αυτο το video.....Σου δειχνει πως πρεπει να το χρησιμοποιεις....ριξε μια ματια.... :rolleyes:

http://www.youtube.com/watch?v=MpHsaQkkAJU&NR=1

και αυτο εδω....

http://www.youtube.com/watch?v=hgEK17Ffslk&feature=related

Edited by drifter_tou_dromou
Link to comment
Share on other sites

Τα εχω δει τα videakia στο youtube :), απενεργοποιησα το anti-spin το λαμπακι του ESP αναβοσβήνει στο καντραν, το εβαλα στο tiptronic αλλα πανω απο 1200 στροφες δεν παει ^_^, θα κανω αλλη μια δοκιμη οταν μπορεσω...

Edited by ndsnks
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι αν κανει, αν κανει... κανει παντου :o

Από αυτά που έχω ακούσει κάνει. Το ιδανικό είναι στις 2.400 στροφές που δεν σπινιάρει πολύ. Αν δεις στο Youtube πολλά GOLF V GTI DSG να κάνουν. Γιατι να μην κάνει το DSG 7? Δεν έχει λογική.

Edited by Σπύρος
Link to comment
Share on other sites

Έχω έναν συμπλέκτη στην αποθήκη, τον χαρίζω.........Κανείς;

Μολις ειδες DSG μπηκες :D Αστα γιατι εχω ψιλοξενερωσει με το 7αρι που εχει το Scirocco

Link to comment
Share on other sites

Guest Grouper_8L
Μολις ειδες DSG μπηκες B) Αστα γιατι εχω ψιλοξενερωσει με το 7αρι που εχει το Scirocco

Εννοείται , αφού είπαμε.......η μεγάλη μου αγάπη.

Προλαβαίνεις δεν προλαβαίνεις να αλλάξεις την παραγγελιά. ¶ντε μπράβο. :D

Link to comment
Share on other sites

Γιατί φίλε?

Ισως και να φταιει το Rocco και ετσι οπως βγαζει τη δυναμη. Γενικα, περιμενα παραπανω σε σχεση με το TSi που ειχα. Δε ξερω ισως ειμαι εγω περιεργος tongue.gif Anyhow. Επειδη το εψαξα το θεμα το 7αρι δεν εχει LC. Ισως να βγει προγραμα να το ενεργοποιει, αλλα, μην ξεχναμε οτι το συγκεκριμενο κιβωτιο ειναι λιγοτερο πολυπλοκο, φθηνοτερο και ελαφρυτερο απο το 6αρι και σιγουρα οχι "σπορ". Φτιαχτηκε για να μειωσει την καταναλωση και οχι για επιδοσεις. Για αυτο δεν ειναι τυχαιο, οτι μπορει να διαχειριστει μεχρι 25 kg of torque.

Link to comment
Share on other sites

Ισως και να φταιει το Rocco και ετσι οπως βγαζει τη δυναμη. Γενικα, περιμενα παραπανω σε σχεση με το TSi που ειχα. Δε ξερω ισως ειμαι εγω περιεργος tongue.gif Anyhow. Επειδη το εψαξα το θεμα το 7αρι δεν εχει LC. Ισως να βγει προγραμα να το ενεργοποιει, αλλα, μην ξεχναμε οτι το συγκεκριμενο κιβωτιο ειναι λιγοτερο πολυπλοκο, φθηνοτερο και ελαφρυτερο απο το 6αρι και σιγουρα οχι "σπορ". Φτιαχτηκε για να μειωσει την καταναλωση και οχι για επιδοσεις. Για αυτο δεν ειναι τυχαιο, οτι μπορει να διαχειριστει μεχρι 25 kg of torque.

Όλα δεκτά αλλά δεν μπορώ να δεχτώ οτι δεν έχει LC. Δεν έχω οδηγήσει ποτε αυτοκίνητο αυτόματο αλλά από αυτά που έχω ακούσει είναι οτι όλα τα αυτόματα έχουν LC κάποιας μορφής. Για ψάξτο λίγο καλύτερα δεν μπορεί να μην έχει

Link to comment
Share on other sites

Όλα δεκτά αλλά δεν μπορώ να δεχτώ οτι δεν έχει LC. Δεν έχω οδηγήσει ποτε αυτοκίνητο αυτόματο αλλά από αυτά που έχω ακούσει είναι οτι όλα τα αυτόματα έχουν LC κάποιας μορφής. Για ψάξτο λίγο καλύτερα δεν μπορεί να μην έχει

Κανεις μεγαλο λαθος. SMG, SMG II, F1, DSG και ισως ακομα 2-3 που ξεχναω εχουν. Απο την αλλη κατσε να παρω το RAV4 της μανας μου να δω αν εχει LC αν επιμενεις tongue.gif

Το 6αρι DSG εχει. Το 7αρι οχι :lol:

Link to comment
Share on other sites

Και εγω την ιδια εντυπωση εχω, οτι δεν εχει το 7αρι LC. Ασε που δεν αναφερει κατι τετοιο και στο manual οπως το αναφερει στα 6αρια !!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στο εγχειρίδιο που διάβασα στο Golf VI DSG7, γράφει ότι έχει LC. Απλά ακόμη τα χλμ είναι λίγα και δεν το ανοίγω. Με την 1η ευκαιρία θα το δοκιμάσω...

Link to comment
Share on other sites

οταν το lc δεν ειναι ενεργοποιημενο σε οποιοδηποτε dsg πχ το εχετε στο "D" πατατε φρενο με το αριστερο και συγχρονως γκαζι το αμαξι σαν να προσπαθει να φυγει αλλα το κρατανε τα φρενα του οταν κανεις την ολη διαδικασια για να ενεργοποιησεις το lc πατησεις βαθια το αριστερο πενταλ και τερμα γκαζι το αμαξι θα δειχνει οτι εχει ταχυτητα στο ταμπλο αλλα θα συμπεριφερεται σαν να την εχει συμπλεκταρισμενη δλδ θα ανεβαζει στροφες αβιαστα και χωρις το αμαξι να "θελει να φυγει"...ελπιζω να βοηθησα καπως

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.