Jump to content
CH1975

ΧΑΜΗΛΩΜΑ ΣΕ Dcc ΑΝΑΡΤΗΣΗ

Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ.ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΟΧΟΣ ΕΝΟΣ ΛΕΥΚΟΥ 160 ΜΕ DCC KAI ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ, ΜΕ ΤΗ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΑΝΑΡΤΗΣΗ,ΓΙΑ ΧΑΜΗΛΩΜΑ MAXIMUM 3 ΠΟΝΤΟΥΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΑΚΟΥΣΕΙ Η' ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΚΑΤΙ ΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

Πριν το παρεις ετσι δεν σκεφτηκες τις ανησυχιες που ειχες.???....δεν ξερω αν μπορεις να το χαμηλωσεις τωρα......ρωτα στο service η στειλε email σε κανενα οικο αναβαθμιισεις !!!

Edited by Dimitris V.
Link to comment
Share on other sites

ΤΕΛΙΚΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΧΑΜΗΛΩΜΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ.ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΙ Η ΑΒΤ ΜΕ ΚΟΣΤΟΣ ΠΕΡΙΠΟΥ 400 ΕΥΡΩ ΚΑΤΟΠΙΝ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑΣ ΜΕ ΧΡΟΝΟ ΑΝΑΜΟΝΗΣ 15 ΗΜΕΡΕΣ ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑΙ.Η ΕΓΓΥΗΣΗ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν... Εβαλα ελατηρια h&r σε dcc ανάρτηση! Χαμήλωμα 3.5 cm...

Εδειξε πολύ ποιο αγριο... χαμηλωσε αρκετα... Και το βασικότερο η αναρτηση δουλευει τέλεια...

Ισως ειναι καλυτερα και απο μαμα... Δεν εγινε κουτσουρο και με το πατημα του κουμπιου καταλαβαινεισ κατευθειαν την διαφορα...

Σε μια βδομαδα μπαινουν και οι 19 αρες... εκει θα εχουμε λιγο προβλημα... ΛΑΚΟΥΒΕΣ!!!!!!!!!!!!!! :cry:

Link to comment
Share on other sites

Βαλε φωτο να το δουμε...

Ποσο σ πηγαν τα h&r με τοποθετηση?

Που τα εβαλες?

Λετε να εχουν προβλημα τα αμορτισερ?

Δεν νομιζω ρε παιδια,αφου το αμορτισερ ειναι κατασκευασμενο να δουλευει σε ολη την διαδρομη του ελλατηριου,και φυσικα το σημειο που θα ισοροπει τωρα το αμαξι περιλαμβανετε στην διαδρομη του μαμα ελλατηριου...

Δηλαδη αν εχεις 2 subwoofer πισω με ενισχυτες και πηγαιναν 100 κιλα που θα κατεβαζε το αμαξι 2 ποντους θα ειχε προβλημα η αναρτηση?

Δεν νομιζω.....

Αναμενω φωτο,εχω dcc και ψηνομαι.........

Link to comment
Share on other sites

k3rn3l ποιες οι εντυπώσεις σου μέχρι σήμερα από τη χαμηλωμένη dcc; Συμπεριφορά, τυχόν φθορές ή προβλήματα; Πόσα χλμ έχεις βάλει από τότε;

Edited by R1der
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα στο cc μου HR ελατήρια και σήμερα θα το παραλάβω. Πιστεύω να κάτσει μια χαρά

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα στο cc μου HR ελατήρια και σήμερα θα το παραλάβω. Πιστεύω να κάτσει μια χαρά

Να πας για ηλεκτρονική επαναρύθμιση της ανάρτησης μετά στην αντιπροσωπία.

Link to comment
Share on other sites

Coilover με κανά 1500€; Μια χαρά κάτσανε τα ελλατήρια και τα 250€. Άμα δεν είχα DCC τότε θα άλλαζα

Link to comment
Share on other sites

οταν ειχα παει να παραγγειλω το αμαξι ρωταω τον πωλητη αν βαλω dcc μπορω να το χαμηλωσω μετα η θα υπαρχει προβλημα λειτουργιας της αναρτησης κ μου απανταει κατηγορηματικα οχι δεν μπορεις να το χαμηλωσεις κ ετσι το πηρα χωρις dcc...μετα απο αρκετο καιρο που πηγα στην αντιπροσωπεια ο συγκεκριμενος ελειπε..ρωτησα που ειναι κ μου ειπαν δεν δουλευει πια εδω...τυχαιο????

Link to comment
Share on other sites

Να γελάσω τώρα η μετά? Μια χαρά δουλεύει με ελατήρια... Το μόνο παράπονο που έχω είναι στο παρκάρισμα όταν έκοβα τέρμα το τινόμι έκανε ένα τακ το οποιο εξαφανίστικε μετά από κάτι χιλιόμετρα. Τώρα είναι μια χαρά. Ακόμα και στο μαλακό είναι σφηχτό και δεν κοπανάει.. Είναι απόλαυση να έχεις χαμηλομένο αμάξι και όταν βλέπεις κακοτεχνίες να μην ανχόνεσαι και όταν θέλεις να γίνεται βράχος.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.