Jump to content
chrisV.

Mfd2 Versionc Βοήθεια

Recommended Posts

Καταρχάς καλως σας βρηκα! Το forum σας ειναι υπεροχο και οσο το εψαξα το βρηκα πολυ ενημερωμενο και πολυ καλοφτιαγμενο. Συγχαρητηρια σ'αυτους που εχουν αφιερωσει τοσο χρονο για να το φτιαξουν σ'αυτη τη μορφη. :wacko:

Να μπω στο θεμα μου.

Ειμαι κατοχος ενος seat leon ΙΙ και προχθες αγορασα και του τοποθετησα ενα navigation mfd2 version c της vw (μεταχειρισμενο) το οποιο μπαινει κουτι στα leon. Μετα απο λιγη χρηση εχω τις εξης αποριες, τις οποιες πιστευω οτι εσεις ειστε οι καταληλοι να μου λυσετε.

1.Κυκλοφορει καποια αναβαθμιση γι'αυτο το μηχανημα? Σε ενα ξενο forum δινανε καποια αναβαθμιση αλλα ηταν για εκδοση Αμερικανικη.

2.Υπαρχει καποιος τροπος να διαβασει dvd? Οποιοδηποτε dvd και αν προσπαθησα να του βαλω δεν το αναγνωριζε. Ειτε ηταν με ταινια ειτε με τραγουδια σε μορφη wav. Το μονο dvd που αναγνωριζει ειναι αυτο του gps.

3.Υπαρχει ή εχει καποιος απο εσας ελληνικο user manual?

4.To gps εχει δυνατοτητα φωνητικων οδηγιων στα ελληνικα?

Σας ευχαριστω πολυ εκ των προτερων. Ελπιζω να μην σας κουρασα και να μην εθεσα το ερωτημα μου σε λαθος thread.

(στα στοιχεια μου που εμφανιζονται διπλα απο το μυνημα μου φαινεται πως εχω golf ενω κατα την εγγραφη μου ειχα επιλεξει ''αλλο του vag'' ή κατι τετοιο.Πως μπορω να το αλλαξω?)

Edited by chrisV.
Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν βλεπω να σου απαντα κανεις θα σου πω οτι ξερω μιας και ημουν και εγω να αγορασω ενα μεταχειρισμενο πριν 2 μηνες περιπου.

1. Αναβαθμιση ως προς τι? Για χαρτες μονο μεσω Teleatlas (η πειρατικα) αλλα για Ελλαδα ακομα και τωρα η καλυψη ειναι πολυ περιορισμενη και δεν υπαρχει τουλαχιστον αμεσα καποια βελτιωμενη αναβαθμιση.

2.Οχι δεν παιζει dvd.

3.Δεν ξερω αλλα κατι θα υπαρχει, αν και το μενου του πρεπει να ειναι σχετικα ευκολο.

4.Οχι

Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχας σ'ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση! :lol:

Απ'οτι καταλαβα στο site που ειχα διαβασει, η αναβαθμιση αφορουσε το λογισμικο της συσκευης.

Οι χαρτες της teleatlas δυστηχως το γνωριζω οτι ειναι αθλιοι και ακομα αθλιοτεροι εκτος Αθηνας.

Απότι καταλαβα δε το αγορασες τελικα και καλα εκανες. Βιαστηκα να κανω την αγορα και το εχω μετανιωσει. Τσιγκουνευτηκα καμια 300αρια ευρω για να παρω κατι πολυ ανωτερο και την πατησα. Πληρωσα και αλλα 130 για να παρω ενα interface για να μπορω να ακουω τραγουδια σε μορφη mp3.... άστα!

Σ'ευχαριστω και παλι για το χρονο σου! Τελικα αγορασες καποιο αλλο για το αμαξι σου?

Link to comment
Share on other sites

Πηρα απο Αγγλια μια μοναδα Kenwwood 5022 και με bluetooth/ανταπτορα τιμονιου 550 ευρω.

Απλα αψογη και σαν ηχοσ και σαν εικονα.

Πλοηγηση παιρνει navibox και χειριζεται απο την οθονη της, αλλα λογω κοστους (450 ευρω) το αφησα για αργοτερα αν και μαλλον βλεπω και τη λυση τυπου mls destinator talk n drive που ειναι πολυ βολικη και δεν επηρεαζει καθολου το οπτικοακουστικο.Βεβαια θα πρεπει να βρεις που να το βαλεις για να μην φαινεται ασχημα αλλα ποσο πραγματικα θα το χρησιμοποιεις ωστε να το εχεις μονιμα καπου?

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Μάλλον θα αγοράσω προσεχώς ένα golf plus του 2007 και έχει το εργοστασιακό radio/navi. Ήθελα να ρωτήσω για τους χάρτες: Ανανεώνονται ακόμη; Από πότε είναι η τελευταία έκδοση; Έχουν φτάσει σε αξιοπρεπές επίπεδο;

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.