Jump to content
ΜΙΧΑΛΗΣ

ΕΞΑΤΜΙΣΗ ΣΕ Golf V Gt ΠΟΥ ? ? ?

Recommended Posts

ΓΙΑ ΠΕΙΤΕ ΚΑΜΙΑ ΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΕΞΑΤΜΙΣΗ ΣTO ΑΜΑΞΑΚΙ MOY ?? ΕΧΩ ΕΝΑ GOLF V GT ΚΑΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΤΟ ΠΕΙΡΑΞΩ ΛΙΓΟ.. ΣΚΟΠΕΥΩ ΝΑ ΤΗΝ ΑΛΛΑΞΩ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΞΑΤΜΙΣΗ ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΚΑΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ( ΚΑΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ) !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΕΛΕΓΑ ΓΙΑ ΤΟ EXAUST CENTER ΣΤΟΥΣ ΑΓΙΟΥΣ ΑΝΑΡΓΥΡΟΥΣ

Edited by MIXOSGOLFGT
Link to comment
Share on other sites

ΓΙΑ ΠΕΙΤΕ ΚΑΜΙΑ ΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΕΞΑΤΜΙΣΗ ΣTO ΑΜΑΞΑΚΙ MOY ?? ΕΧΩ ΕΝΑ GOLF V GT ΚΑΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΤΟ ΠΕΙΡΑΞΩ ΛΙΓΟ.. ΣΚΟΠΕΥΩ ΝΑ ΤΗΝ ΑΛΛΑΞΩ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΞΑΤΜΙΣΗ ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΚΑΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ( ΚΑΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ) !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΕΛΕΓΑ ΓΙΑ ΤΟ EXAUST CENTER ΣΤΟΥΣ ΑΓΙΟΥΣ ΑΝΑΡΓΥΡΟΥΣ

Δεν εχω δει δουλεια τους ........αλλα εχω ακουσει πολυ καλα λογια

Με τον Καραμπελα ομως εχω μεινει πολυ ευχαριστημενος ......οπως επισις φιλος μου εχει να λεει για την δουλεια που του εκανε ο Δανελατος

Link to comment
Share on other sites

εγω θα ελεγα να βρεις ενα catback απο gti για να εισαι ησυχος oem λυση διακριτικο μπασακι και plug and play

Συμφωνω απολυτως ........250-300 euro περιπου το catback απο GTI και 150 euro η σωληνα απο μεσαιο ως καταλυτη (σπιραλ-πλακακι)+ 50 euro εργασια θα φτασει γυρω στα 450-500 euro και θα εχεις μια λειτουργικη λυση και ΟΕΜ στα 63,5 χιλιοστα !!

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω απολυτως ........250-300 euro περιπου το catback απο GTI και 150 euro η σωληνα απο μεσαιο ως καταλυτη (σπιραλ-πλακακι)+ 50 euro εργασια θα φτασει γυρω στα 450-500 euro και θα εχεις μια λειτουργικη λυση και ΟΕΜ στα 63,5 χιλιοστα !!

Μήπως λες πολλά?

Εγώ πήρα απο φίλο στο φορουμ 150¤ μεσαίο τελικό και 50¤ τοποθέτηση

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω απολυτως ........250-300 euro περιπου το catback απο GTI και 150 euro η σωληνα απο μεσαιο ως καταλυτη (σπιραλ-πλακακι)+ 50 euro εργασια θα φτασει γυρω στα 450-500 euro και θα εχεις μια λειτουργικη λυση και ΟΕΜ στα 63,5 χιλιοστα !!

Η μόνη ένστασή μου είναι ότι οι OEM εξατμήσεις δεν είναι ανοξείδοτες, δηλαδή με άλλα λόγια μετά από καιρό σαπίζουν και τρυπάνε.....(Ή μήπως κάνω λάθος). Ενώ αν φτιάξεις μια ανοξείδωτη χειροποίητη πιστεύω είναι καλύτερα από αυτή την άποψη (και αν ψάξεις έχει και οικονομικούς εξατμισάδες :) )

Link to comment
Share on other sites

Η μόνη ένστασή μου είναι ότι οι OEM εξατμήσεις δεν είναι ανοξείδοτες, δηλαδή με άλλα λόγια μετά από καιρό σαπίζουν και τρυπάνε.....(Ή μήπως κάνω λάθος). Ενώ αν φτιάξεις μια ανοξείδωτη χειροποίητη πιστεύω είναι καλύτερα από αυτή την άποψη (και αν ψάξεις έχει και οικονομικούς εξατμισάδες :) )

Nαι ετσι ειναι φιλε μου .......το ανοξειδωτο το βαζεις επανω και τελος.....

Μιλωντας ομως με τον Καραμπελα κατα την τοποθετηση στο αυτοκινητο μου, απαντησε οτι το θεμα αντοχης με τις ΟΕΜ ειναι σχετικο και μπορει ενα catback GTI να φτασει μεχρι και 10 χρονια σε διαρκεια.

Φιλος μου ομως με βελτιωμενο GT εβαλε ανοξειδωτο catback και σωληνα απο τον ιδιο και η τιμη ηταν περιπου εκει στα 450-500 euro

Η δουλεια ειναι εξαιρετικη και ο θορυβος διακριτικος στα χαμηλα ενω στις ψηλες ...δειχνει τα δοντια του !!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως λες πολλά?

Εγώ πήρα απο φίλο στο φορουμ 150¤ μεσαίο τελικό και 50¤ τοποθέτηση

......... ετσι οπως το θετεις ........ναι ειναι τα διπλασια

Εχω να ασχοληθω με την αγορα του catback GTI εδω και 1 χρονο περιπου..........μιας και οι περισσοτεροι κατοχοι GTI εχουν αλλαξει τις εξατμισεις τους, λογικα οι τιμες θα εχουν πεσει λογο πληθωρας

Ενας λογος παραπανω για την αγορα του !!

..........για να συμπληρωσω ομως στο προηγουμενο post μου , το πλεονεκτημα στις custom εξατμισεις ειναι οτι εσυ το διαμορφωνεις συμφωνα με τις απαιτησεις σου στα πλαισια του εφικτου παντα !!

Edited by keegan.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.