Jump to content
stavrakos

Πόσα χιλιόμετρα είχε το αμάξι σας όταν το αγοράσατε?

Recommended Posts

εαν η παραλαβη ειναι επαρχια ξερω οτι ρωτανε εαν θελεις να στο φερουν πανω σε γερανο η οδικως εαν επιλεξεις γερανο πληρωνεις το κοστος αλλα και παλι δεν εισαι σιγουρος. εχει τυχει σε γνωστο μου σε BMW να εχουν ξυλωσει την ντιζα του κοντεροποτε τζαμπα πληρωσε tongue.giftongue.giftongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Τα αυτοκίνητα της κάθε αντιπροσωπείας φυλασσονται σε κάποια αποθήκη.Η αποθήκη δεν είναι πάντα εκει που είναι και η έκθεση.Μπορεί να υπάρχει μια κάποια αποσταση μεταξύ αποθήκης-έκθεσης.Καμιά φορά τα αυτοκίνητα μένουν στις αποθήκες της κεντρικής αντιπροσωπείας του κάθε νομού και απο εκει τα παίρνουν οι μικρότερες αντιπροσωπείες και ισως να μετακινηθεί το αυτοκίνητο κινούμενο και οχι φορτωμένο.Σίγουρα 85Km είναι αρκετα ,αλλά δεν είναι αδύνατον να έγιναν μέχρι την παραλαβή.

Προσωπικά το δικό μου είχε 14Km.

Αποσταση αποθηκης και αντιπροσωπειας 85 χλμ χλωμο το κοβω.Τελοσπαντων,ας μας πει το παληκαρι σε ποια περιοχη εγινε αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Το αυτοκίνητο μόλις βγει από την αλυσίδα παραγωγής δοκιμάζεται για μερικά χιλιόμετρα συνήθως 5-6 από έμπειρους μηχανολόγους για την αρτιότητα των μηχανικών και ηλεκτρολογικών του συστημάτων. :lol:

Ευχαριστώ!!!Δεν το ήξερα!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο υποτιθεται κανει και ο αρχιμηχανικος της καθε αντιπροσωποιας εδω στην Ελλαδα πριν παραδοθει το αυτοκινητο.

Και ισχυει αυτο που ειπε ο rallakias για την φυλαξη.

Εμενα προσωπικα ο χωρος φυλαξης απο το συνεργειο, που εβαλαν καποια εξτρα οπως ο συναγερμος, απεχει περιπου 800 μετρα.Οποτε ειναι καπως λογικα τα 11 που ειχα.

Μακαρι να ειχε 1 χιλιομετρο οταν θα το παρελαμβανα,αυτο θα ηταν το ιδανικο για εμενα.

Σε καμια περιπτωση παντως δεν θα δεχομουνα καινουργιο αυτοκινητο με 85 χιλιομετρα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το παρέλαβα την Μεγάλη Πέμπτη με 12 χιλιόμετρα!!!!!!! Όλα καλά!!!! Όσο για το αμάξι........ τρέλα!!!!!!!!!!!!

Αντε κ καλο πασχα μετα σ λενε!!αυριο θα το ριξεις στο golf..!Oxi στο αρνι!

Καλοριζικο φιλε κ χρονια πολλα!

Link to comment
Share on other sites

20 χιλιομετρα ειχε το δικο μου (Golf V GT).το πηρα ετοιμοπαραδοτο απο την αντιπροσωπεια Ξανθης..αλλα πριν μου το παραδωσουν στον τελικο ελεγχο που καναν το βαλαν στον εγκεφαλο και μου μηδενισαν τα χιλιομετρα.....! μου ειπαν οτι παντα παραδιδουν καινουργια αυτοκινητα με 0 χιλιομετρα. το βρίσκετε normal αυτο που εκαναν?

Link to comment
Share on other sites

Kαλυτερα να μην το ψαχνετε εφοσον το αυτοκινητο δεν εχει βγαλει προβλημα και δεν ειχε γδαρσιματα,σκισιματα κλπ κλπ καλυτερα να μην ξερετε γιατι ειχε κανει 20 η 30km,για να μπορειτε να κοιμοσαστε ησυχοι.

YΓ. Kανενα αυτοκινητο αταξινομητο δεν επιτρεπεται να κυκλοφορει,ουτε μεταξυ αποθηκης - αντιπροσωπειας παρα μονο με τις ειδικες νταλικες μεταφορας οχηματων.

Edited by passatempos
Link to comment
Share on other sites

20 χιλιομετρα ειχε το δικο μου (Golf V GT).το πηρα ετοιμοπαραδοτο απο την αντιπροσωπεια Ξανθης..αλλα πριν μου το παραδωσουν στον τελικο ελεγχο που καναν το βαλαν στον εγκεφαλο και μου μηδενισαν τα χιλιομετρα.....! μου ειπαν οτι παντα παραδιδουν καινουργια αυτοκινητα με 0 χιλιομετρα. το βρίσκετε normal αυτο που εκαναν?

νομιζω πως δεν ειναι οτι πιο νομιμο.ειναι σαν να μειωνεις τα χιλιομετρα για να το πουλησεις σαν πιο καινουργιο......(ασε που δεν ξερω αν πραγματικα μπορει το μηχανιμα της αντιπροσωπειας να κανει κατι τετοιο............

ασε που αν ισχυει αυτο που λενε οτι αν μειωσεις τα χιλιομετρα στο golf ,υπαρχει καποιο αλλο μερος που λεει τα πραγματικα χιλιομετρα και ετσι αν καποτε το πουλησεις και παει να το παρει καποιος που ειναι ψαγμενος τοτε θα το δει και θα νομιζει οτι το εκανες εσυ .....βεβαια μπορει να μιλαμε για μια διαφορας 5-10 χιλιομετρων αλλα ποιος σου λεει οτι δεν ηταν παραπανω???

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου 10.Εαν εβλεπα τετοιο αριθμο δεν θα το επαιρνα οτι και να μου λεγανε εως 20 ΤΟ ΜΕΓΙΣΤΟ.δικαιολογω απο εκει και περα οχι φοβαμαι οτι καποια αυτοκινητα επειδη δεν εχουν δοκιμαστικα εαν μυριστουν πελατη...ας ειναι καινουργιο και αλλου το πανε test drive.ΑΦΟΥ ξερουμε τι κατακαθια ειναι στις αντιπροσωπειες

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου ήταν από 8-04-2009 ;) στο τελωνείο και έφτασε ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ :wacko: προχθές στην αντιπροσωπία και θα το παραλάβω την επόμενη εβδομάδα.

Εχθές που πήγα να το δω είχε 9 χλμ. Ελπίζω να μην γράψει άλλα. :lol:

Link to comment
Share on other sites

VW Golf VI 122ps highline παραλαβή τέλη Δεκεμβρίου με 8χλμ.

Link to comment
Share on other sites

Guest ksalex

πισω μαγκες!σας τρωω ολους!(εκτος απο τον τυπο με τα 85,αλλα αυτος δεν συμμετεχει αυτοπροσωπως στο forum, οποτε κερδιζω παλι εγω!) 67km ειναι καλα?να τα 'φησω?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.