Jump to content
stavrakos

Πόσα χιλιόμετρα είχε το αμάξι σας όταν το αγοράσατε?

Recommended Posts

Όντως τα 85 είναι πολλά.Εγώ άλλο αμάξι που είχα πάρει (fiat grande punto) είχε 6 χιλιόμετρα.Ο φίλος έπρεπε να του πεί του αντιπροσώπου οτι δεν παραλαμβάνει το αμάξι.Το πήραν για τέστ ντράιβ και το "σκίζανε" και μετά όλα οκ????Και ποτέ μην σας παρασύρει όπως εμένα και σας πεί σου δίνω το εκθεσιακό με 500 ευρώ έκπτωση,το οποίο εκθεσιακό πάει ο καθένας και σκαλίζει καθίσματα-διακόπτες-χειρόφρενα-καπώ-πόρτες κλπ.Του είχα πει τότε οτι καλύτερα να περιμένω παρά να πάρω το εκθεσιακό και να αρχίζουν να μου μένουν όλα στα χέρια....

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο μου αυτοκίνητο. Αγορά το 2001. VW Polo 101HP του 1997 με 44.000χλμ. Ούτε airbags, ούτε ABS. This is SPARTA, baby!

3.200.000 δραχμές.

 

Πουλήθηκε με 150.000 το 2012 έναντι 1.200 ευρώ και μετά από επένδυση περίπου 300 ευρώ για γενικό σέρβις, ΚΤΕΟ και βελτίωση της εμφάνισης.

 

Bye-bye WROOOM-WROOOM!

Edited by Bitnik
Link to comment
Share on other sites

Guest Polakias TDI

Όλα τα καινούρια που έχω αγοράσει είχαν 6-8 χλμ.

Νομίζω θα κάνω αρκετό καιρό να ξαναγράψω σε αυτό το θέμα πάντως :notfair:

Link to comment
Share on other sites

Μοντέλο 1/2007 (1.600-FSI), αγοράστηκε πριν μια βδομάδα, με 120.000 - καλά - χιλιόμετρα σε Εθνική. Αγοράστηκε από φίλο, οπότε έχω εμπιστοσύνη. Θεωρώ ότι τα 13.000 το χρόνο είναι μια χαρά. Και σαφώς τα 120.000 δεν είναι τίποτα για αυτόν τον κινητήρα. 

Link to comment
Share on other sites

Μοντέλο 1/2007 (1.600-FSI), αγοράστηκε πριν μια βδομάδα, με 120.000 - καλά - χιλιόμετρα σε Εθνική. Αγοράστηκε από φίλο, οπότε έχω εμπιστοσύνη. Θεωρώ ότι τα 13.000 το χρόνο είναι μια χαρά. Και σαφώς τα 120.000 δεν είναι τίποτα για αυτόν τον κινητήρα. 

Εχω το ιδιο πρωτο χερι αγορασμενο 5/2006 με 55.000χλμ σε 10 χρονια. Άλλα 10 χρονια τα βγαζω ανετα πιστευω

Στάλθηκε απο s4 με tapa

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι έτσι θα πάει και για μας στην επόμενη δεκαετία, δεδομένου ότι έχω ένα Smart και μια μηχανή και το αμάξι το πήραμε μόνο για εκτός Αθήνας... Δυστυχώς, αυτός που μου το πούλησε είχε μόνο αυτό και έμενε και επαρχία, οπότε μάζεψε χιλιόμετρα. Από την άλλη, ο κουνιάδος μου έχει αμάξι του 2013 και έχει ήδη 60.000! ;-) ;-) ;-) 

Link to comment
Share on other sites

Golf plus του 05 1400 κ.εκ.  με 40.000 χλμ σε πολύ καλή κατάσταση από ιδιώτη. Με έχει πάει παντού, το μόνο παράπονο η κατανάλωση η οποία είναι λίγο πάνω από μέση.

Link to comment
Share on other sites

VW Polo 1.2 tdi Bluemotion 2011" Ειχε 53000 φυλασσομενο σε γκαραζ απο ιδιωτη και το πουλησε επειδη ειχε φυγει εξωτερικο! Ολα τα χλμ ειχαν γινει εκτος πολεως! Μονο παραπωνο, μερικες γρατζουνιες που φαινονται μονο απο κοντα, το αμαξι ηταν λερωμενο και ειχε τσιμπησει και τον πυροσβεστηρα απο το πορτ μπαγκαζ! Γιατρος ο κυριος και μαλιστα πολυ χοβαρτας παναθεμα τον!

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.