Jump to content
stavrakos

Πόσα χιλιόμετρα είχε το αμάξι σας όταν το αγοράσατε?

Recommended Posts

Καλημέρα!!!

Έχω παραγγείλει εδώ και κάτι μέρες το νέο Golf Highline 160ps. Θέλω να ρωτήσω το εξής, πόσα χιλιόμετρα είχε το δικό σας golf όταν το αγοράσατε? Ένας γνωστός μου που πήρε το ίδιο του ήρθε με 85 χιλιόμετρα!!!! Λογικό???? Στα προηγούμενα αυτοκίνητα που είχα είχαν το πολύ 5 χιλιόμετρα όταν τα παραλάμβανα!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Έχω παραγγείλει εδώ και κάτι μέρες το νέο Golf Highline 160ps. Θέλω να ρωτήσω το εξής, πόσα χιλιόμετρα είχε το δικό σας golf όταν το αγοράσατε? Ένας γνωστός μου που πήρε το ίδιο του ήρθε με 85 χιλιόμετρα!!!! Λογικό???? Στα προηγούμενα αυτοκίνητα που είχα είχαν το πολύ 5 χιλιόμετρα όταν τα παραλάμβανα!!!

Το δικο μου κοντα στα 10.Φιλε μου ο γνωστος σου δεν επρεπε να το παραλαβει με 85 χλμ.Αυτα τα χλμ ειναι υποπτα. :lol:

Link to comment
Share on other sites

85 χιλιομετρα μπορει να σημαινουν διαφορα.Μπορει να το εδιναν για test drive μερικες φορες, μπορει να το χρησιμοποιουσε για μετακινησεις ο αντιπροσωπος ή κανενας παρατρεχαμενος κ.ο.κ.Σε καμια περιπτωση παντως δεν ειναι χλμ για αναγκαστικες μετακινησεις του αυτοκινητου μεχρι να παραδοθει στον αγοραστη.

Edited by NASOS_ea
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα δεν μου άρεσε! Απλά ρωτάω για να ξέρω, γιατί αν όλα πάνε καλά θα παραλάβω και το δικό μου μέχρι το τέλος της εβδομάδας και δεν θα ανεχθώ πάνω από 10 χιλιόμετρα στο κοντέρ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως αυτός που το πήρε με τα 85 βρισκόταν μακριά από την αντιπροσωπεία ή απο τις αποθήκες της?

Τι σχεση εχει η αποσταση του αγοραστη απο την αντιπροσωπεια;Στο σπιτι του το πηγαινουν;Το αυτοκινητο μεχρι την αντιπροσωπεια ,οπου και να ειναι αυτη ,πηγαινει φορτωμενο.

Link to comment
Share on other sites

Τι σχεση εχει η αποσταση του αγοραστη απο την αντιπροσωπεια;Στο σπιτι του το πηγαινουν;Το αυτοκινητο μεχρι την αντιπροσωπεια ,οπου και να ειναι αυτη ,πηγαινει φορτωμενο.

Μην το λές αυτο, Έδώ στην Κρήτη τα αυτοκίνητα βγαίνουν απο το καράβι και τα πάνε οδηγώντας στην αντιπροσωπεία.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Έχω παραγγείλει εδώ και κάτι μέρες το νέο Golf Highline 160ps. Θέλω να ρωτήσω το εξής, πόσα χιλιόμετρα είχε το δικό σας golf όταν το αγοράσατε? Ένας γνωστός μου που πήρε το ίδιο του ήρθε με 85 χιλιόμετρα!!!! Λογικό???? Στα προηγούμενα αυτοκίνητα που είχα είχαν το πολύ 5 χιλιόμετρα όταν τα παραλάμβανα!!!

Το δικό μου(TSI 122 Highline) είχε 9!!!

Link to comment
Share on other sites

Μην το λές αυτο, Έδώ στην Κρήτη τα αυτοκίνητα βγαίνουν απο το καράβι και τα πάνε οδηγώντας στην αντιπροσωπεία.

Μα και παλι, 85 χλμ δε δικαιολογουνται.Εκτος αν ξεφορτωνουν Χανια και πηγαινουν Ρεθυμνο οδικως αντι να ξεφορτωσουν Ρεθυμνο κατευθειαν.Μου φαινονται αδικαιολογητα πολλα τα χλμ.

Link to comment
Share on other sites

11 αν θυμαμαι καλα

Γενικά ρωτάω...Δεν θα έπρεπε όμως να είναι στο 0????

Θέλω να πω,το αυτοκίνητο είναι καινούργιο και έχει χιλιόμετρα????Δεν είναι υποχρεωμένοι να στο παραδίδουν με 0 χιλιόμετρα??????

Link to comment
Share on other sites

Γενικά ρωτάω...Δεν θα έπρεπε όμως να είναι στο 0????

Θέλω να πω,το αυτοκίνητο είναι καινούργιο και έχει χιλιόμετρα????Δεν είναι υποχρεωμένοι να στο παραδίδουν με 0 χιλιόμετρα??????

Το αυτοκίνητο μόλις βγει από την αλυσίδα παραγωγής δοκιμάζεται για μερικά χιλιόμετρα συνήθως 5-6 από έμπειρους μηχανολόγους για την αρτιότητα των μηχανικών και ηλεκτρολογικών του συστημάτων. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Τι σχεση εχει η αποσταση του αγοραστη απο την αντιπροσωπεια;Στο σπιτι του το πηγαινουν;Το αυτοκινητο μεχρι την αντιπροσωπεια ,οπου και να ειναι αυτη ,πηγαινει φορτωμενο.

Τα αυτοκίνητα της κάθε αντιπροσωπείας φυλασσονται σε κάποια αποθήκη.Η αποθήκη δεν είναι πάντα εκει που είναι και η έκθεση.Μπορεί να υπάρχει μια κάποια αποσταση μεταξύ αποθήκης-έκθεσης.Καμιά φορά τα αυτοκίνητα μένουν στις αποθήκες της κεντρικής αντιπροσωπείας του κάθε νομού και απο εκει τα παίρνουν οι μικρότερες αντιπροσωπείες και ισως να μετακινηθεί το αυτοκίνητο κινούμενο και οχι φορτωμένο.Σίγουρα 85Km είναι αρκετα ,αλλά δεν είναι αδύνατον να έγιναν μέχρι την παραλαβή.

Προσωπικά το δικό μου είχε 14Km.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.