Jump to content
stavrakos

Πόσα χιλιόμετρα είχε το αμάξι σας όταν το αγοράσατε?

Recommended Posts

καλησπέρα κύριοι ......το δικο μου 1.4 gt sport V 140ps ειχε 26 χιλιομετρα και μου ξίνησαν τα μούτρα.Τους ρωτάω τις πταίει και ποιό παληκάρι χάρηκε το πολυτιμό μου ? ......μου λένε οτι ο ΝΟΜΟΣ λέει οτι η αντιπροσωπεία μπορει να σου το δώσει με χιλιομετρα μέχρι 100 και αν μου αρέσει.

Μετά σκέφτομαι εναν κάγκουρα μηχανικό απο κει μέσα να πιάνει κόφτες στην εθνική επειδή τον παρατησε η ΣΟΥΛΑ και μου γύρισαν τα σκώτια......το σκέφτηκα.....και λέω η μόνη λύση ειναι να το καταπιεις και να πεις τουλάχιστον να το χάρηκε ο κάγκουρας :lol:

Link to comment
Share on other sites

πισω μαγκες!σας τρωω ολους!(εκτος απο τον τυπο με τα 85,αλλα αυτος δεν συμμετεχει αυτοπροσωπως στο forum, οποτε κερδιζω παλι εγω!) 67km ειναι καλα?να τα 'φησω?

Και λιγα ειχε :lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest ksalex
Και λιγα ειχε :D

σιγα μην ειχε λιγα..τεσπα.σε αυτο που λεει ο cherouvim13 συμφωνω κ εγω.καλυτερα να μη το σκεφτεσαι.ή να δημιουργεις ομορφα παραμυθακια για να το χωνεψεις καλυτερα.το δικο μου για παραδειγμα εχει δερματινο σαλονι που τοποθετηθηκε στο γερακα κ εγω το πηρα απο τη συγγρου.ειναι καποια αποσταση,δε λες.επισης του εβαλαν κ συναγερμο που δεν ειχε, οποτε προσθεσε μερικα km ακομα.σκεψου επισης οτι ο μηχανικος ισως εκανε μια παρακαμψη για να ριξει ενα ψιλο στη γκομενα του και βγαινεις και αρνητικος. tongue.gif .εσενα ποσα ειχε δηλαδη?

Link to comment
Share on other sites

σιγα μην ειχε λιγα..τεσπα.σε αυτο που λεει ο cherouvim13 συμφωνω κ εγω.καλυτερα να μη το σκεφτεσαι.ή να δημιουργεις ομορφα παραμυθακια για να το χωνεψεις καλυτερα.το δικο μου για παραδειγμα εχει δερματινο σαλονι που τοποθετηθηκε στο γερακα κ εγω το πηρα απο τη συγγρου.ειναι καποια αποσταση,δε λες.επισης του εβαλαν κ συναγερμο που δεν ειχε, οποτε προσθεσε μερικα km ακομα.σκεψου επισης οτι ο μηχανικος ισως εκανε μια παρακαμψη για να ριξει ενα ψιλο στη γκομενα του και βγαινεις και αρνητικος. tongue.gif .εσενα ποσα ειχε δηλαδη?

19 ειχε το δικο μου, αλλα το προηγουμενο σχολιο ηταν ειρωνικο, γιατι τα χλμ ηταν πραγματι παρα πολλα. Βεβαια το 1999, χρυση εποχη χρηματηστηριου, πολλες φορες ξεφωρτωναν τα αμαξια στην Πατρα και τα εφερναν οδικως στην Αθηνα για παραδοση. Επομενως παρελαμβανες αμαξι ακομα και με 300+ χλμ!!!

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 3+ μήνες αναμονής το αμαξάκι μου είναι στην αντιπροσωπία με 8 km (σήμερα το είδα)....μια χαρά <_< , αρκεί να μη πολλαπλασιαστούν μέχρι την παραλαβή :blink:

Edited by kio
Link to comment
Share on other sites

Guest ksalex

αχχααχααχα!! :lol::lol: βλεπω τα νουμερα σας κ γελαω.οι μισοι δεν ειχατε καν διψηφιο αριθμο! :lol: .σοβαρα τωρα εγω γιατι το πηρα με 67km? :lol: καμια ιδεα?λετε να το πηρε κανενας για test drive?

Link to comment
Share on other sites

αχχααχααχα!! :baby::lol: βλεπω τα νουμερα σας κ γελαω.οι μισοι δεν ειχατε καν διψηφιο αριθμο! :lol: .σοβαρα τωρα εγω γιατι το πηρα με 67km? B) καμια ιδεα?λετε να το πηρε κανενας για test drive?

Στο εδωσαν "στρωμενο" και φωναζεις? tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest ksalex
Στο εδωσαν "στρωμενο" και φωναζεις? tongue.gif

ασε φιλε μου ...περασα ενα δραμα.ξερεις τι ειναι να περιμενεις να κανεις 1500km μεχρι να στρωσει κ να πηγαινεις σα την παπια για να στρωσει σωστα κ να μην εχεις προβληματα μετα κτλ,κτλ?κ ταυτογχρονα να σκεφτεσαι οτι ισως καποιος μηχανικος το εσκισε με το που το εφεραν στην αντιπροσωπεια? :lol: τωρα που περασαν τα 1500km το σκιζω εγω κ γουσταρω :lol: .εγω φταιω?αφου το λεει ξεκαθαρα το manual,:να δουλεψει σε ολο το ευρος των στροφων, σε ολες τις ταχυτητες."μα γιατι κυρ-αστυνομε μου με σταματατε με 200km/h?αφου το λεει το βιβλιο" :lol:tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

XAXAXAXAXAXAAXAXAXXA !!!!!!

:lol: :lol: :lol::D :D :D :D :D :D

φαντασου την εκφραση του οταν θα του το πεις......... :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 3+ μήνες αναμονής το αμαξάκι μου είναι στην αντιπροσωπία με 8 km (σήμερα το είδα)....μια χαρά :D , αρκεί να μη πολλαπλασιαστούν μέχρι την παραλαβή :D

Τελικά το παρέλαβα με 9 km

Link to comment
Share on other sites

Την δευτέρα που μας πέρασε έφτασε επιτέλους το Golf μου.

Έπαθα πλακά παιδιά. Είναι πανέμορφο το αμάξι (το χρώμα ειναι μπλε περλέ).

Το κοντέρ δείχνει 12.9 χιλιόμετρα. Ανυπομονώ να το πάρω από την αντιπροσωπία, αφού περαστούν πρώτα τα accessories που παρήγγειλλα !!!

emoticon_42.gif:lol: :lol: :lol: :lol: :D :D :D :D

:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.