Jump to content
stavrakos

Πόσα χιλιόμετρα είχε το αμάξι σας όταν το αγοράσατε?

Recommended Posts

Εγω το πειρα πριν 4 χρονια και 1 μηνα και ειχε 3 χιλιομετρα και τωρα εχει 112.870 ακομα το στρωνω :pardon:

Link to comment
Share on other sites

εγω το golfaki tsi 140ps το πηρα 1-2007 με 6 χιλιομετρα και τωρα ειναι 3 χρονων και 11 μηνων και εχει 62000 χιλιμοετρα!!!ολα καλα μεχρι τωρα και συνεχιζουμε!!!

Link to comment
Share on other sites

Βγαίνει το 6αρι έκδοση GT (στην Ελλάδα εννοώ); Στον καινούριο κατάλογο

του Golf μόνο τα πακέτα R-Line (Exterior και Plus) που τα παραγγέλνεις

για εγκατάσταση από την γραμμή παραγωγής υπάρχουν.

http://www.volkswagen.gr/media/country/gr/x/models/golf/golf/media.Par.0025.File.pdf/0945gl_gm_k72_w1.pdf

Edited by stakyrTSI
Link to comment
Share on other sites

Το αυτοκίνητο μόλις βγει από την αλυσίδα παραγωγής δοκιμάζεται για μερικά χιλιόμετρα συνήθως 5-6 από έμπειρους μηχανολόγους για την αρτιότητα των μηχανικών και ηλεκτρολογικών του συστημάτων. :rolleyes:

Μέχρι εδώ πρόλαβα να διαβάσω...Με σταμάτησε αυτό το post..όχι ότι θέλω να την πω στο παιδί,πιο πολύ για να μοιραστώ μια εμπειρία μαζί σας!

Γύρω στα 15 μου ήμουν έξω βόλτα με ποδήλατο κι είχα πάει από βενζινάδικο να φουσκώσω τα λάστιχα...Εκεί στο πλυντήριο είδα ένα ολοκαίνουριο Scoda Octavia (4) RS... Το είχε πάει ένας για πλύσιμο κ βενζίνη... Του βαλε βενζίνη(χαρακτηριστικά είπε 3€ ίσα να φτάσω...) κ κοκορευόταν είναι 2λιτρο 210 άλογα κλπ!!!

Φεύγοντας του ΗΠΙΕ ΤΟ ΑΙΜΑ!!! το σπίνιαρε σε σημείο που έβγαιναν καπνοί από τα λάστιχα!!!(χωρίς καμιά υπερβολή!!!) κόφτες εννοείται...Ποιός ξέρει τι μεταχείριση τραβάνε τα αμάξια μας πριν μας παραδωθούν...Θέλω να πιστεύω ότι η Καρέντα είναι πιο σοβαρή εταιρία...

Link to comment
Share on other sites

skoda superb dsg7 κάτι λιγότερα από 3 χιλιόμετρα είχε όταν το πήρα ήμουν το πρωί στην αντιπροσωπεία όταν ήθρε με την νταλίκα,

δούλευα χρονια σε αντιπροσωπεία αυτοκινήτων και ξέρω τι τραβάνε τα αυτοκίνητα στον έλεγχο παράδοσης που γίνετε το λεγόμενο PDI από τους μηχανικούς των αντιπροσωπειών τα έχω κάνει και εγώ :drinks:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα στις 4/05/2011 το Golfaki μου το R-line με 9km και το πρώτο βράδυ έκανα 130km και μέσα σε 4 μέρες 500 km (μόνο στην Αθήνα) και μέχρι σήμερα έχω κάνει 750km .

Link to comment
Share on other sites

9/2007 Golf 5 Tsi Gt Sport . Έχω την εντύπωση ότι το είχα πάρει με 30 χλμ αλλά δεν είμαι σίγουρος. Θυμάμαι ότι μου είχαν κάνει εντύπωση τα χιλιόμετρα. Μπορεί να ήταν και λιγότερα. Τώρα έχω 92.000 χλμ. Δεν έχω προβλήματα πέρα από n75 (x2), σκάστρα και ένα πολλαπλασιαστή.

Link to comment
Share on other sites

Βγαίνει το 6αρι έκδοση GT (στην Ελλάδα εννοώ); Στον καινούριο κατάλογο

του Golf μόνο τα πακέτα R-Line (Exterior και Plus) που τα παραγγέλνεις

για εγκατάσταση από την γραμμή παραγωγής υπάρχουν.

http://www.volkswagen.gr/media/country/gr/x/models/golf/golf/media.Par.0025.File.pdf/0945gl_gm_k72_w1.pdf

Το 6αρι TSI με 160ιππους θεωρειται οτι ειναι το νεο GT ετσι μου το ειπαν στην αντιπροσωπεια Κυπρου Unicars.

αμα κοιταξεις και στο αγγλικο site www.vw.co.uk θα δεις οτι το Golf με τους 160 ιππους λεγεται GT. Απλα δεν εχει το λογοτυπο GT πουθενα πανω στο αμαξι. :whistling:

Link to comment
Share on other sites

Το 6αρι TSI με 160ιππους θεωρειται οτι ειναι το νεο GT ετσι μου το ειπαν στην αντιπροσωπεια Κυπρου Unicars.

αμα κοιταξεις και στο αγγλικο site www.vw.co.uk θα δεις οτι το Golf με τους 160 ιππους λεγεται GT. Απλα δεν εχει το λογοτυπο GT πουθενα πανω στο αμαξι. :purple:

+1

Link to comment
Share on other sites

7 αυτο που μου ειχε κανει εντυπωση ομως ειναι οτι ειχε αρκετη βενζινη 1/4 του ρεζερβουαρ περιπου ενω το προηγουμενο μου αμαξι ενα φιεστα οταν το ειχα παρει ελεγα θα φτασει δεν φτασει στο βενζιναδικο...

Link to comment
Share on other sites

Μεγειές!!!Και άσε εμάς να κοπανιόμαστε που ψωνίσαμε βενζίνες και τώρα θα κοιτάμε

στις βιτρίνες και στους δρόμους τα diesel και θα τα ψάχνουμε με το κυάλι να τα δούμε

σε κάποιο βενζινάδικο...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.