Jump to content
koralli

Λαμπάκι καυσαερίων σε Golf Tsi

Recommended Posts

Ρε η Καρεντα ειναι για το πε*** τελειως..πολυ μαλακες και εμενα μου τα εχουνε κανει αυτα...το αμαξι σου εκανε κοψιμματα??πηγαινε αλλου εγω λεω και μην πεις τπτ δεν 8α το καταλαβουν.. ;) αλη8εια στο λεω ειναι ασχετοι..εκτος και αν σε βγαλλουν εκτος εγγυησης λογω εξατμισης ή εισαγωγης..

+10000 Καρέντα τον παίρνει (τι παίρνει μην ρωτάτε) πήγα σήμερα στο Παζαρόπουλο στην Πειραιώς και τελικά το πρόβλημα είναι η αντλία νερού....το περίεργο είναι ότι την αντλία είναι η δεύτερη φορά που την αλλάζω η πρώτη φορά ήταν στα 5000 χλμ όταν το αυτοκίνητο ήταν καινούργιο χωρίς πρόγραμμα και εξάτμιση...αύριο λοιπόν θα έχω το αυτοκίνητο ετοιμοπόλεμο! :D Να ναι καλά ο Παζαρόπουλος!!!

Link to comment
Share on other sites

+10000 Καρέντα τον παίρνει (τι παίρνει μην ρωτάτε) πήγα σήμερα στο Παζαρόπουλο στην Πειραιώς και τελικά το πρόβλημα είναι η αντλία νερού....το περίεργο είναι ότι την αντλία είναι η δεύτερη φορά που την αλλάζω η πρώτη φορά ήταν στα 5000 χλμ όταν το αυτοκίνητο ήταν καινούργιο χωρίς πρόγραμμα και εξάτμιση...αύριο λοιπόν θα έχω το αυτοκίνητο ετοιμοπόλεμο! :D Να ναι καλά ο Παζαρόπουλος!!!

Παλι καλα που βρηκες ακρη ρε Γιωργο.Φανταζομαι δε θα πληρωσεις ετσι?

Κουφο ομως ,τετοιο συμπτωμα να το κανει η αντλια νερου?

Link to comment
Share on other sites

Πάλι καλά που βρήκες άκρη ρε Γιώργο.Φαντάζομαι δε θα πληρώσεις έτσι?

Κουφό όμως ,τέτοιο σύμπτωμα να το κάνει η αντλία νερού?

Θα μου το περάσει εγγύηση είπε, οπότε δεν θα έχω πρόβλημα...όσο για το αν η αντλία ευθύνεται μόνο για την μείωση της απόδοσης έως τις 2.500 στροφές θα το δούμε αύριο, αν και ο αρχιμηχανικός φάνηκε σίγουρος ότι αυτό είναι το πρόβλημα...εγώ με τα λίγα που σκαμπάζω πάντως την μείωση μπορώ μόνο να την εξηγήσω στο ότι η αντλία έχει να κάνει σχέση με την λειτουργία του κομπρέσορα εξού και η μειωμένη απόδοση μόνο σε αυτές τις στροφές που είπα παραπάνω ενώ στα ψηλά το αυτοκίνητο φέρεται φυσιολογικά...αύριο λογικά θα έχω περισσότερες λεπτομέρειες.

Link to comment
Share on other sites

Αντλία νερού ο λόγος που είχε ανάψει το λαμπάκι καυσαερίων (που τελικά είναι και check engine) αλλά και η μείωση απόδοσης μέχρι περίπου τις 3.000 στροφές, σύμφωνα με τον αρχιμηχανικό του Παζαρόπουλου που είχε αναλάβει το αυτοκίνητο, αφού του ανάφερα ότι αυτή είναι η δεύτερη φορά που αλλάζω αντλία νερού μου είπε ότι δεν οφείλεται κάπου συγκεκριμένα απλά έτυχε και μου συνέβη, και ότι γενικά δεν αλλάζει αντλίες σε πολλά TSI...τέλος καλά όλα καλά...και εντός εγγύησης!

Υ.Γ. upyours.gif Καρέντα upyours.gif

Link to comment
Share on other sites

Με πήραν την ίδια μέρα τηλέφωνο από την Καρέντα και μου είπαν οτί το πρόβλημα μάλλον σύμφωνα με αυτά που είδαν στο διαγνωστικό είναι αντλία υψηλής της βενζίνης ή αντλία νερού, αλλά επειδή το αυτοκίνητο φοράει προγραμμα και εξάτμιση μου είπαν δεν γίνεται να σας τα αλάξουμε εντός εγγυησης, τι μάλλον τους λέω εγώ πάτε καλά? τι δουλειά εχει η αντλία υψηλής αυτό είναι παλιό σφάλμα που είχε βγάλει το αυτοκίνητο και το γνωρίζω, η απάντηση τους ήταν τότε μάλλον είναι η αντλία νερού! τι μάλλον τους λέω εγώ πάλι και τρελένομαι και πάω απο εκεί να πάρω το αυτοκίνητο...φτάνοντας εκεί να πάρω το αυτοκίνητο μιας και δεν έβγαζα άκρη μου λένε μισό να βγάλουμε το ποσό που θα πρέπει να πληρώσετε και εκεί γίνεται ένα πάνικός μεσα στην Καρέντα! Ηθελαν να με χρεώσουν μια και μιση εργατοώρα (1ωρα=70ευρώ) έβγαλα αφρούς φώναζα τους έλεγα δεν πληρώνω τίποτα μου λέγαν πρέπει να πληρώσετε γιατί είστε εκτός εγγυησης! τους απαντάω το πρωί που το έφερα δεν το είδατε το αυτοκίνητο ότι φοράει εξάτμιση και πρόγραμμα εξάλου μόνος μου σας τα είπα! η απάντηση τους ήταν συνέχεια η ιδια λόγο προγράμματος και εξάτμισης το αυτοκίνητο τίθεται εκτός εγγυησης και πρέπει να πληρώσετε την διάγνωση που κάναμε (μια τρύπα στο νερό)! επείδη είμαι και λίγο παλάβος έκατσα και μιαμιση ώρα εκεί και τους ζάλισα τα @@ φώναζα και έκανα σκηνικό αποφάσισαν στο τέλος να με αφήσουν να φύγω χωρίς να πληρώσω! Συμπέρασμα η Καρέντα στην Βουλιαγμένη τον παίρνει! Τώρα θα κάνω αναγκαστικά μια στάση από παζαρόπουλο ή σημερα ή αυριο μέσω γνωστού και εκεί ελπίζω να βγάλω άκρη να βρούνε το πρόβλημα αλλα κυρίως να μην πληρώσω δραχμή μιας και η εγγυηση μου ακόμα είναι σε ισχύ.

Υ.Γ. Αντλία νερού είχα αλάξει στο αυτοκίνητο όταν ήταν καινούργιο και μαμά με 5.000 χλμ

φιλαρακο σε καταλαβαινω και σε στηριζω απολυτα για τους απαραδεκτους της καρεντα στη βουλιαγμενη

οι οποιοι ειναι ψευτες και υποκριτες.οταν ειχα προβλημα με το θορυβο απο σασμαν στο ρελαντι..ενω

μπροστα στον αρχιμηχανικο τους το εκανε και παραδεχτηκε οτι κατι συμβαινει με τα ρουλεμαν..μου λεει

ελα αυριο να το κανονησουμε ..παω..με στελνει στην καρεντα πειραιως διοτι απο κει το αγορασες το αυτοκινητο

και κανονισαμε να σε εξυπηρετησουν..παω εκει καναν τους ανηξερους...οτι δεν ξερουν τιποτα..

γυρναω πισω στη βουλιαγμενη ..λεω με δουλευετε???ΚΑΙ ΟΙ ΨΕΥΤΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΩ ΚΑΜΙΑ ΠΙΟ ΒΑΡΙΑ ΚΟΥΒΕΝΤΑ

ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΚΥΡΙΕ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ...ΚΑΙ Ο ΑΡΧΙΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΤΟΥΣ ΠΟΥ ΑΚΟΥΣΕ ΤΟ ΘΟΡΥΒΟ

ΚΑΙ ΤΟ ΕΙΧΕ ΠΑΡΑΔΕΧΤΕΙ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΑ ΠΗΡΕ ΟΛΛΑ ΠΙΣΩ.... ΕΚΑΝΕ ΤΟΝ ΑΝΗΞΕΡΟ..ΚΑΙ ΕΛΕΓΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΟΤΙ

ΑΚΟΥΣΤΗΚΕ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΜΙΣΟ ΔΕΥΤΕΡΟΛ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ.ο θειος μου που ηταν μαζι μου σε ολλα τα περιστατικα

μονο που δεν τον πλακωσε στις μπουνιες που εβγαλε 2 ΑΤΟΜΑ ΨΕΥΤΕΣ!!!!φυγαμε καπακι σε δικηγορο

και τελικα βρηκα ακρη μου τα αλαξανε ολλα(βεβαια δεν το ελυσα το προβλημα μου οριστικα).

ΑΠΛΑ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ ΚΑΙ ΤΟ ΚΥΡΙΟΤΕΡΟ ΨΕΥΤΕΣ -ΓΙΑΥΤΟ ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ ΚΑΡΕΝΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

ΜΑΚΡΥΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

ΑΑΑΑΑΑ

Link to comment
Share on other sites

Τι λέτε ρε εδώ εγώ την Πέμπτη πριν την Πρωτομαγιά άφησα το αμάξι για λάδια στην Karenta στον Πειραιά και όταν έφερε ο πατέρας μου το αμάξι σπίτι επειδή δούλευα τον είχαν γρατζουνίσει δεξιά πάνω από το μαρσπιέ.

Μετά από τηλέφωνο είπαν να το πάω την Δευτέρα, το ξανά πήγε ο πατέρας μου και τελικά το πήρα την Τετάρτη, μετά από πολύ Παναγία και καντήλια που έφαγε ένα σύμβουλος service την Τρίτη, αφού για να καταλάβετε την Τετάρτη που το ξανά πήρε ο πατέρας μου το κοίταγαν 5 άτομα μην έχει άλλη γρατζουνιά.

Ούτε για λάδια δεν το ξανά πάω αλλά εγώ φταίω ο μ@κάκας που πλήρωσα και την επέκταση, δεν πάνε να γαμ... και μετά μου λες που δεν σου άλλαζαν την αντλία τα @@.

Link to comment
Share on other sites

Α ξέχασα να πω στην αλλαγή λαδιών τους είπα να βάλουν Castrol Edge 5-30 και τελικά μου έβαλαν Korben 5-30 που στο δι@ολο τα βρήκαν δεν ξέρω, τους γ@μ@ς ή δεν τους γ@μ@ς κύριε πρόεδρε!!!

Link to comment
Share on other sites

εμεις ειμαστε οι Μα@λακες οχι αυτοι! Καθε φοραπου συμβαινει κατι τετοιο ενημερωση cosmocar με τηλ και με e-mail. Επισης Αναλυτικοτατο E-MAIL στην volksvagen με ονοματα συνεργεια και cosmocar μεσα ...Θα σας πωε γω μετα...

Link to comment
Share on other sites

παιδια ταχουμε πει παρα πολλες φορες εδω μεσα

και το λεω ακομα μια φορα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!-----

ΟΤΑΝ ΘΑ ΛΗΞΕΙ Η ΕΓΓΥΗΣΗ ΠΑΤΕ ΣΕ ΕΝΑ ΝΤΑΜΑΡΙ

ΠΑΙΡΝΕΤΕ ΕΝΑΝ ΒΡΑΧΟ ΤΟΝ ΒΑΦΕΤΕ ΜΕ ΕΝΑ ΣΠΡΕΥ

ΜΑΥΡΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΞΕΦΟΡΤΩΝΕΤΕ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΙΑ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτές οι ******** που λένε σε μερικές αντιπροσωπείες ότι δεν θα ισχύει η εγγύηση αν βάλεις πρόγραμμα ή εξάτμιση ή δεν ξέρω τι άλλο aftermarket είναι μεγάλο ΨΕΜΑ.

Η VW λέει ότι δεν θα καλύψει μία ζημιά στα όρια της εγγύησης αν αυτή η ζημιά προκληθεί από εξάρτημα που δεν είναι εργοστασιακό!!! Σε καμία περίπτωση δεν ακυρώνεται η εργοστασιακή εγγύηση όλου του οχήματος!

Τώρα συγκεκριμένα τι σχέση έχει το πρόγραμμα ή η εξάτμιση με μια χαλασμένη αντλία νερού δεν μπορώ να το καταλάβω? Ήμαρτον ρε Ήμαρτον!!! Εξάλλου στην περίπτωση σου george80 την πρώτη φορά που άλλαξες αντλία νερού θα ίσχυε ακόμα η εγγύηση ανταλλακτικού (2 έτη από την ημερομηνία αγοράς) οπότε δεν βλέπω τον λόγο να μη την αλλάξανε στα πλαίσια της εγγύησης αυτής!

Υπομονή λοιπόν να κάνουμε, και να ρίχνουμε και τα ΑΚΥΡΑ μας ΟΜΑΔΙΚΑ σε αντιπροσωπείες που κάνουν τέτοιες ********!!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτές οι ******** που λένε σε μερικές αντιπροσωπείες ότι δεν θα ισχύει η εγγύηση αν βάλεις πρόγραμμα ή εξάτμιση ή δεν ξέρω τι άλλο aftermarket είναι μεγάλο ΨΕΜΑ.

Η VW λέει ότι δεν θα καλύψει μία ζημιά στα όρια της εγγύησης αν αυτή η ζημιά προκληθεί από εξάρτημα που δεν είναι εργοστασιακό!!! Σε καμία περίπτωση δεν ακυρώνεται η εργοστασιακή εγγύηση όλου του οχήματος!

Τώρα συγκεκριμένα τι σχέση έχει το πρόγραμμα ή η εξάτμιση με μια χαλασμένη αντλία νερού δεν μπορώ να το καταλάβω? Ήμαρτον ρε Ήμαρτον!!! Εξάλλου στην περίπτωση σου george80 την πρώτη φορά που άλλαξες αντλία νερού θα ίσχυε ακόμα η εγγύηση ανταλλακτικού (2 έτη από την ημερομηνία αγοράς) οπότε δεν βλέπω τον λόγο να μη την αλλάξανε στα πλαίσια της εγγύησης αυτής!

Υπομονή λοιπόν να κάνουμε, και να ρίχνουμε και τα ΑΚΥΡΑ μας ΟΜΑΔΙΚΑ σε αντιπροσωπείες που κάνουν τέτοιες ********!!!

Όντως καμία αλλά τι να πεις στους άχρηστους! Είχα ξαναπάει με χαλασμένο θερμοστάτη και δεν μπορούσαν να το βρουν! πόσο δύσκολο είναι να βρεις ότι ο θερμοστάτης είναι χαλασμένος γιαυτό ανεβαίνει η θερμοκρασία του ψυγείου....αλλά η απάντηση τους ήταν να τους το ξαναπάω την επομένη να το ξανακοιτάξουν μήπως έφταιγε ο συναγερμός που περνούσε πολύ κοντά από τον εγκέφαλο και δημιουργούσε πρόβλημα????? Έλεος με μέσον δουλεύουν μερικοί εκεί μέσα! Ούτε την τοστιέρα μου δεν θα πάω για επισκευή εκεί πέρα!

Link to comment
Share on other sites

¶στα θυμάμαι 85Ε γεμισματα κοροϊδία.....

ΥΓ.Μήπως άλλαξες πρόσφατα μπουζί στο αμάξι σου?

σορρυ που ανασταίνω αυτό το ποστ αλλά τυχαίνει να έχω πρόβλημα με το golfaki μου... Golf V FSI 1.4 ..χτές την ώρα που πήγαινα στην δουλειά μου άναψε το λαμπάκι των καυσαερίων.. το γκολφ είναι 3 χρόνων αλλα το αστείο της υπόθεσης είναι το εξής... εκτός απο τα λάδια που έκαιγε συχνά πυκνά, το αμαξάκι μου δεν μου έχει βγάλει ποτέ τίποτα... και ας το λιώνω εγώ..! πρόσφατα έκανα το service των 60.000, για πρώτη φορά σε συνεργείο εκτός αντιπροσωπίας... επειδή άλλαξα μπουζί και πολλαπλασιαστή μπορεί να φτέει κάτι απο αυτά ? ευχαριστώ..

Link to comment
Share on other sites

σορρυ που ανασταίνω αυτό το ποστ αλλά τυχαίνει να έχω πρόβλημα με το golfaki μου... Golf V FSI 1.4 ..χτές την ώρα που πήγαινα στην δουλειά μου άναψε το λαμπάκι των καυσαερίων.. το γκολφ είναι 3 χρόνων αλλα το αστείο της υπόθεσης είναι το εξής... εκτός απο τα λάδια που έκαιγε συχνά πυκνά, το αμαξάκι μου δεν μου έχει βγάλει ποτέ τίποτα... και ας το λιώνω εγώ..! πρόσφατα έκανα το service των 60.000, για πρώτη φορά σε συνεργείο εκτός αντιπροσωπίας... επειδή άλλαξα μπουζί και πολλαπλασιαστή μπορεί να φτέει κάτι απο αυτά ? ευχαριστώ..

Αισθητήρα ΝΟΧ είναι ή αισθητήρας Λάμδα! Βάλτο σε ένα Vag-Com ή πήγαινέ το σε συνεργείο να σου κάνουν διάγνωση.

Η πιο πιθανή αιτία είναι οι *****βενζίνες που βάζουμε στα αμάξια μας!

Δεν σου παρουσιάζει κάποιο πρόβλημα στον κινητήρα? Είναι μόνο το λαμπάκι?

Edited by ta6ape
Link to comment
Share on other sites

Αισθητήρα ΝΟΧ είναι ή αισθητήρας Λάμδα! Βάλτο σε ένα Vag-Com ή πήγαινέ το σε συνεργείο να σου κάνουν διάγνωση.

Η πιο πιθανή αιτία είναι οι *****βενζίνες που βάζουμε στα αμάξια μας!

Δεν σου παρουσιάζει κάποιο πρόβλημα στον κινητήρα? Είναι μόνο το λαμπάκι?

δεν παίζει να είναι αυτό γιατι βάζω μόνο 100άρα... μου κάνει εντύπωση που έγινε αυτό αμέσως μετα το σερβισ. μετα απο 4 μέρες δηλαδή.. ο κινητήρας όχι καμία αλλαγή πάει κομάτια και με χειρόφρενα tongue.giftongue.gif αλλά δεν το πιέζω για να είμαι σίγουρος.... μέχρι να το δουν. thanks για την απάντηση !! <_<

Link to comment
Share on other sites

δεν παίζει να είναι αυτό γιατι βάζω μόνο 100άρα... μου κάνει εντύπωση που έγινε αυτό αμέσως μετα το σερβισ. μετα απο 4 μέρες δηλαδή.. ο κινητήρας όχι καμία αλλαγή πάει κομάτια και με χειρόφρενα tongue.giftongue.gif αλλά δεν το πιέζω για να είμαι σίγουρος.... μέχρι να το δουν. thanks για την απάντηση !! <_<

Για τη βενζίνη ποτέ μην είσαι σίγουρος :lol:

Ιδίως αν βάζεις από συγκεκριμένη μάρκα τότε και 100αρα να είναι τότε σίγουρα είναι ΝΟΧ ή Λάμδα!!!

Link to comment
Share on other sites

Για τη βενζίνη ποτέ μην είσαι σίγουρος <_<

Ιδίως αν βάζεις από συγκεκριμένη μάρκα τότε και 100αρα να είναι τότε σίγουρα είναι ΝΟΧ ή Λάμδα!!!

τελος πάντων θα δούμε απο αύριο (αν έχει ανοίξει κανένα συνεργείο) .. μπορεί να είναι και όπως τα λές αλλα λόγω του οτι το golfaki είναι 90 άλογα καταλαβαίνω πότε είναι καλή η βενζίνη (διαφορά στην απόδοση) και πότε όχι.. και τελευταία δεν είχα πρόβλημα .. και γιατι θυμήθηκε να το κάνει τώρα μετά το service? 3 χρόνια δεν του ρθε να χαλάσει? πολλές συμπτώσεις μαζί..

Link to comment
Share on other sites

τελος πάντων θα δούμε απο αύριο (αν έχει ανοίξει κανένα συνεργείο) .. μπορεί να είναι και όπως τα λές αλλα λόγω του οτι το golfaki είναι 90 άλογα καταλαβαίνω πότε είναι καλή η βενζίνη (διαφορά στην απόδοση) και πότε όχι.. και τελευταία δεν είχα πρόβλημα .. και γιατι θυμήθηκε να το κάνει τώρα μετά το service? 3 χρόνια δεν του ρθε να χαλάσει? πολλές συμπτώσεις μαζί..

Δεν επιμένω.

Θα σου πω τελειώνοντας ότι δεν θα καταλάβαινες διαφορά στο γκάζι, και τα "σκουπιδάκια" στη βενζίνη "βρομίζουν-χαλάνε" τους αισθητήρες αυτούς σιγά σιγά, λίγο λίγο!

Πες μας τελικά τι σου βρήκαν στο συνεργείο από αύριο, αν βρεις κανένα ανοιχτό!

Link to comment
Share on other sites

Δεν επιμένω.

Θα σου πω τελειώνοντας ότι δεν θα καταλάβαινες διαφορά στο γκάζι, και τα "σκουπιδάκια" στη βενζίνη "βρομίζουν-χαλάνε" τους αισθητήρες αυτούς σιγά σιγά, λίγο λίγο!

Πες μας τελικά τι σου βρήκαν στο συνεργείο από αύριο, αν βρεις κανένα ανοιχτό!

χμ... σήμερα και μετα απο γέμισμα του ρεζερβουάρ απο τυχαίο βενζινάδικο (ελίν) και αφού είχε κάψει πρώτα όλο το προηγούμενο καύσιμο το λαμπάκι έσβησε... !!! δύο πράγματα μπορεί να συμβαίνουν... η έφταιγε η βενζίνη ... η χάλασε και το λαμπάκι... :rolleyes::D :D

Link to comment
Share on other sites

χμ... σήμερα και μετα απο γέμισμα του ρεζερβουάρ απο τυχαίο βενζινάδικο (ελίν) και αφού είχε κάψει πρώτα όλο το προηγούμενο καύσιμο το λαμπάκι έσβησε... !!! δύο πράγματα μπορεί να συμβαίνουν... η έφταιγε η βενζίνη ... η χάλασε και το λαμπάκι... :rolleyes::D :D

Η λογική λέει το δεύτερο!!! :lol: :lol: :D

Link to comment
Share on other sites

γέμισμα του ρεζερβουάρ απο τυχαίο βενζινάδικο (ελίν)

Η ΕΛΙΝ μπορει να μην εχει πολλα πρατηρια στην Αθηνα παρα μονο στην επαρχια αλλα εχει μακραν την ποιο καθαρη βενζινη.

Στο νησι μου που βαζω παντα ΕΛΙΝ δεν εχω παρατηρησει κανενα προβλημα. Ειδικα οταν βαζω 100αρα το αμαξι σκοτωνει.

Αλλα τι συζηταμε μαλλον το λαμπακι σου χαλασε :excl::D

Link to comment
Share on other sites

Τελικα θελω να σας ενημερωσω οτι το προβλημα οφειλοταν στην κακη λειτουργια των μπεκ και σε καπνα που ειχε μαζευτει στις βαλβιδες.

Εγινε καθαρισμος, αλλαχτηκαν τα μπεκ και τωρα ουτε λαμπακι αναβει ουτε κραδασμοι υπαρχουν (επιτελους!).

Μακρια απο ολους ελπιζω γιατι εχει αρκετη ταλαιπωρια το ολο πραγμα...

Edited by koralli
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα επέστρεψα και εγώ απο τον καθαρισμό της βαλβίδας... προς το παρόν όλα καλά και μόνο με 10 ευρώ τέλος τα λαμπάκια... :D

Link to comment
Share on other sites

για το θεμα της βενζινης.μην νομιζετε οτι ολοι αυτοι που εχουν βενζιναδικα απαραιτητα θελουν να κλεψουν.πολλες φορες η νοθεια ξεκιναει ακομα και πριν φυγει το φορτηγο απο την εταιρια της βενζινης η κατα την διαρκεια της διαδρομης προς τα βενζιναδικα.πολλα γινονται.

Link to comment
Share on other sites

Σε Golfaki φίλης ανάβει το λαμπάκι και σβήνει . Στην Καρεντα της είπαν ότι θα της αλλάξουν δύο (^_^ βαλβίδες στο Turbo γιατί δεν δουλεύει σωστά. Μήπως την δουλεύουν ;

Link to comment
Share on other sites

Σε Golfaki φίλης ανάβει το λαμπάκι και σβήνει . Στην Καρεντα της είπαν ότι θα της αλλάξουν δύο ( ^_^ βαλβίδες στο Turbo γιατί δεν δουλεύει σωστά. Μήπως την δουλεύουν ;

Παίζει και να έχουν δίκιο και να μιλάνε για Ν75 και σκάστρα, τα σύνηθες προβλήματα! Αλλά πες της να κρατά μια πισινή ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.