Jump to content
makisg4

προστατευτκιη δερματινη μασκα

Recommended Posts

Χριστος Ανεστη!! Χρόνια Πολλά!!

Θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος που μπορώ να βρω αυτές τις προστατευτικές μάσκες (συνήθως δερμάτινες) για τον προφυλακτήρα και το καπώ...

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

μπορεί να είναι καγκουρία αλλά γλυτώνεις απο ενοχλιτικά πετραδάκια - μυγακία κτλπ που θα συναντίσεις τυχών στον δρόμο...

Link to comment
Share on other sites

Μην το κανεις, ειναι καγκουρια!

και σε μενα δεν αρεσει αλλα ειναι μια καλη προστασια απο μυγακια και κυριως πετραδακια.... στο παλιο μου αυτοκινητο εφαγα πετρα στο καπω οταν ηταν μολις 2-3 μηνων και κοντεψα να τρελλαθω.... τεσπα... αν ειναι κατι πρακτικο που μπαινει ευκολα θα το χρησιμοποιω μονο σε ταξιδια

Link to comment
Share on other sites

και σε μενα δεν αρεσει αλλα ειναι μια καλη προστασια απο μυγακια και κυριως πετραδακια.... στο παλιο μου αυτοκινητο εφαγα πετρα στο καπω οταν ηταν μολις 2-3 μηνων και κοντεψα να τρελλαθω.... τεσπα... αν ειναι κατι πρακτικο που μπαινει ευκολα θα το χρησιμοποιω μονο σε ταξιδια

σωτός B)

Link to comment
Share on other sites

Χριστος Ανεστη!! Χρόνια Πολλά!!

Θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος που μπορώ να βρω αυτές τις προστατευτικές μάσκες (συνήθως δερμάτινες) για τον προφυλακτήρα και το καπώ...

Ευχαριστώ

Δεν γνωριζω πολλα επι του θεματος, αλλα ετυχε να ασχοληθω προσφατα και εχω να σου προτεινω αυτο........

http://www.autobra.co.uk/shop/index.php/cP...e52eb0bea56fb38

Αλλα το θεμα ειναι ο χρονος παραμονης του επανω στο αυτοκινητο .........απο οτι εμαθα καλο ειναι να μεινει το πολυ μια εβδομαδα !!

Link to comment
Share on other sites

Η ονομασία τους στην αγορά (τουλάχιστον στην αμερικάνικη που έχει μεγάλη πέραση και ποικιλία) είναι bra ή autobra και κυκλοφορούν σε δέρμα, vinyl και υπάρχει και άλλο ένα που το ονομάζουν magnetic. Πάντως εάν κρίνω από τις αμερικάνικες τιμές δεν είναι πολύ ακριβά.

Link to comment
Share on other sites

Πρωτον, αν ειναι να τη βαζεις σε ταξιδια, πιστεψε με θα βαρεθεις το βαλε βγαλε.Επισης αναρωτιεμαι μηπως μετα απο πολυ καιρο φαινεται διαφορα στο χρωμα.Επισης στο τελειωμα της εκει που συνεχιζει το καπω, μαζευει διαφορα σκουπιδακια.Ασε τα νερα που θα παγιδευονται οταν το πλενεις.εκτος αν εχεις ορεξη το βαλε βγαλε.

Link to comment
Share on other sites

δεν θα το εβαζα με τιποτα.καλυτερα να βαφω συνεχεια τον προφυλακτηρα...μπορεις να κανεις κ κατι αλλο.

ψαξε κ βρες διαφανη αυτοκολλητη ζελατινα.την χρησιμοποιουν οι γραφηστες για εκτυπωσεις.πανε σε καποιον κ πες του τι θελεις να σε βοηθησει.καλυτερα λοιπον να βαλεις διαφανη τετοια κομματια μπροστα,κ να τα αλλαζεις καθε τοσο.

Link to comment
Share on other sites

εγώ ούτε καν θα είθελα να μπώ στην σκέψη να βγάλω - βάλω προφυλακτίρα και να το βάψο... με τύποτα... πρωτιμό αυτό και εας είναι δύσκολο το μπάσε βγάλε!

Link to comment
Share on other sites

εγώ ούτε καν θα είθελα να μπώ στην σκέψη να βγάλω - βάλω προφυλακτίρα και να το βάψο... με τύποτα... πρωτιμό αυτό και εας είναι δύσκολο το μπάσε βγάλε!

Εσυ μη μιλας γιατι το εχεις ηδη κανει. :huh:

Link to comment
Share on other sites

με μία υποσιμίοση μου το έκαναν αραγμένο το αυτοκίνητο έξω από το σπίτι μου και ήτανε επόδηνη διαδικασία... να μην την θυμάμε...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δείτε κι αυτό!!!!!!!! Δεν θα πω τίποτα:http://cgi.ebay.de/Steinschlagschutzmaske-von-Calbra-fuer-Vw-Passat-3C_W0QQitemZ120407370616QQcmdZViewItemQQptZAutoteile_Zubeh%C3%B6r?hash=item120407370616&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A1229%7C66%3A2%7C65%3A12%7C39%3A1%7C240%3A1318

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δείτε κι αυτό!!!!!!!! Δεν θα πω τίποτα:http://cgi.ebay.de/Steinschlagschutzmaske-von-Calbra-fuer-Vw-Passat-3C_W0QQitemZ120407370616QQcmdZViewItemQQptZAutoteile_Zubeh%C3%B6r?hash=item120407370616&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A1229%7C66%3A2%7C65%3A12%7C39%3A1%7C240%3A1318

Σαν να εχει αφησει μουσια ειναι το πασσατ :D

Link to comment
Share on other sites

Σαν να εχει αφησει μουσια ειναι το πασσατ :D

Πολύ πετυχημένο το σχόλιο!!! :) Έχει το μαύρο του το χάλι!! rocket.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.