Jump to content
lawrence-gr

Bmc σε Ibiza

Recommended Posts

α οκ!ευχαριστω!πηρα βαθεια ανασα τωρα!βασικα με εβαλε στις πριζες κ ενας γνωστος γιατι μου ειπε οτι επειδη τραβαει πιο πολυ αερα τωρα θα καιει κ λιγο παραπανω.καλα που ρωτησα.να'σαι καλα!βεβαια ασχετα με τον θορυβο,προσπαθω να μην το ανοιγω το αμαξι οταν δεν χρειαζεται,μονο αν βρω κανεναν παιχνιδιαρη τρεχω.κατα τα αλλα ειμαι φρονιμος.κ το φιλτρακι ακουγεται μονο στα ανοιγματα.

Link to comment
Share on other sites

ε λογικο ειναι να ανεβαινει η καταναλωση με προγραμμα. για αυτο και εγω το αφηνω οπως ειναι και κανω την δουλεια μου μια χαρα :lol: ποιο ιμπιζα εχεις φιλε;

Link to comment
Share on other sites

α ιδιο με το πολο δηλαδη. για πες καλο το βαρελακι αξιζει η τσαμπα λεφτα; γιατι το σκεφτομαι κ εγω. ο ηχος φτιαχνει;

Link to comment
Share on other sites

κοιτα,αν δεν πετυχαινα ιδιο ιβιζα στα φαναρια για να δω οτι μου φευγει θα σου ελεγα οτι μπορει να ειναι μονο ηχος.αλλα τελικα δινει.θα καταλαβεις διαφορα.ο ηχος ειναι φυσιολογικος αν δεν ανοιξεις.δεν σε ενοχλει κατι.οταν πατησεις το γκαζακι πιο βαθεια τοτε το ακους και ακουγεται κ αρκετα ομορφα.εγω θα σου ελεγα να το βαλεις αν το σκεφτεσαι.αξιζει.θα δεις βελτιωση παντου.χαμηλες αλλα οχι τοσο,πιο πολυ απο τις 3000 κ μετα κ θα δεις κ την τελικη σου να ερχεται λιγο πιο ευκολα.βεβαια μην περιμενεις να γινει κ 800 αλογα σαν το δικο μου!!!!!!ε ναι,τι λεμε τωρα!!!!

Link to comment
Share on other sites

οοοοχι ρε φιλε ενταξει δεν εχω τοσο μεγαλες βλεψεις να γινει σαν το δικο σου... βασικα δεν περιμενω να παρω και τπτ. tongue.gif αλλα λιγο ηχο σιγουρα τον ηθελα. τα αλλα μπορει περισσοτερο να ειναι ψυχολογικα :D

Link to comment
Share on other sites

χεχε!!!ο ηχος βελτιωνεται στα ανοιγματα.αν πηγαινεις κανονικα δεν εχεις υπερβολικες διαφορες.σχεδον τιποτα.κατα τα αλλα δινει λιγακι.το ειδα κ στον δρομο με αλλο ιβιζα οταν εγω δεν ειχα κ αυτος ειχε.

Link to comment
Share on other sites

ωραια. εστω και αυτη την μικρη βελτιωση τουλαχιστον στον ηχο την θελω. ποιο βαρελακι ομως να βαλω; bmc μονο;; παιζει να βαλω καποιο αλλο (φθηνοτερο :mellow: ) και να μην κανω κακο τουλαχιστον στο αμαξι; αλλα και να μην ειναι χειροτερα αποτι τωρα;

μονος μου υπαρχει περιπτωση να το τοποθετησω;; tongue.gif

Υ.Γ: μηπως εκανα μ@λ@κι@ και το εβαλα το θεμα στη σεατ;;; μαλλον... :mellow:

Edited by spiros23
Link to comment
Share on other sites

χεχε!!!!εγω θα σου ελεγα να βαλεις bmc...ακριβο αλλα απο οτι λενε ειναι πολυ καλο κ δεν ακουσα να δημιουργει κ προβληματα.για να το περασεις μονος σου τωρα,πιστευω οτι αν πιανει το χερι σου θα μπορεσεις.δεν ειναι κ τιποτα απο οτι ειδα.ισως βρεις κ οδηγιες στο νετ.

Link to comment
Share on other sites

χεχε!!!!εγω θα σου ελεγα να βαλεις bmc...ακριβο αλλα απο οτι λενε ειναι πολυ καλο κ δεν ακουσα να δημιουργει κ προβληματα.για να το περασεις μονος σου τωρα,πιστευω οτι αν πιανει το χερι σου θα μπορεσεις.δεν ειναι κ τιποτα απο οτι ειδα.ισως βρεις κ οδηγιες στο νετ.

thanx φιλε μαλλον για bmc το παω για να μην το ρισκαρω με τπτ αλλο και το μετανιωσω για λιγα παραπανω λεφτα. τωρα αμα βρω και τιποτα οδηγιες στο νετ θα το προσπαθησω μονος. θα δουμε :D

Link to comment
Share on other sites

rρε παιδες ξερει κανεις πως το καθαριζουμε αυτο το πραγμα????εχω βρει κατι οδηγιες αλλα κανεις δεν διευκρινιζει κατι...το ανοιγω με καποιο τροπο κ βγαζω το φιλτρο απο μεσα η οπως ειναι ολο το βαρελακι ας πουμε το βουταω στο νερο?

Link to comment
Share on other sites

rρε παιδες ξερει κανεις πως το καθαριζουμε αυτο το πραγμα????εχω βρει κατι οδηγιες αλλα κανεις δεν διευκρινιζει κατι...το ανοιγω με καποιο τροπο κ βγαζω το φιλτρο απο μεσα η οπως ειναι ολο το βαρελακι ας πουμε το βουταω στο νερο?

καλησπερα φιλε μου.

δεν βαζεις ολο το βαρελακι μεσα! ξεβιδωνεις τις 4 βιδες που εχει τραβας την φιλτροχοανη που βρισκεται μεσα και αυτη καθαριζεις!

εγω προσωπικα δε χρησιμοποιω ουτε κιτ καθαρισμου ουτε τιποτα τετοιο! παιρνεις μια λεκανη με χλιαρο νερο και σβελτο για τα πιατα και προσεκτικα και καλα την καθαριζεις την ξεπλενεις με χλιαρο νερο παλι και την αφηνεις καπου να στεγνωσει καλα! προσοχη οχι με αερα με πιεση θα χαλασει!

για μετα αγορασε ενα λαδακι για φιλτρα που υπαρχει παντου σε μαγαζια με αξεσουαρ κτλ και την ψεκαζεις ισα ισα μια φορα να παει παντου ομοιομορφα το λαδακι, προσοχη και εδω οχι πολυ και σταζει, ισα ισα να καλυφτει ολη η φιλτροχοανη με ενα λεπτο στρωμα λαδιου.

Edited by spiros23
Link to comment
Share on other sites

ξερω κ εγω ρε συ.ετσι μου ειπαν κ αυτο ρωταω γιατι μου εκανε κ εμενα εντυπωση.με προγραμμα σκαρφαλωνει πολυ η καταναλωση?

θυμασαι την διαφημηση της seat που ελεγε "ΘΕΛΩ ΝΑ Τ ΑΚΟΥΥΥΥΩΩΩΩΩΩΩΩ......."ε ετσι και εσυ φιλε μου..για αυτο καιει λιγο παραπανω!! :wub:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.