Jump to content
Σπύρος

Μου αφαίρεσαν το δίπλωμα για 6 μήνες!

Recommended Posts

Και σου ειιιπα ρε Σπυρο αφου τα ρημ@δια τα ληγμενα μονο σε μενα κανουν δουλεια ( σιγα μην κανουν ) τι τα κανεις? Παμε μαζι να το παραλαβουμε!!!! :whistling: Αλλα με μενα οδηγο :lol: και με σενα συνοδηγο :lol: μας βλεπω εμας κατευθειαν Κορυδαλλο, χωρις καν αυτοφωρο και το αμαξι κατασχεση :lol:

Αστα να πάνε το δίδυμο που σκοτώνει :whistling:

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι χωρίς δίπλωμα ΔΕΝ πας αυτόφορο. Εγώ σπάνια το έχω μαζί γιατί αλλάζω αυτοκίνητα.

Απλά πρέπει αν σε γράψουν (και δεν το ψάξουν επί τόπου γιατί τότε θα δουν ότι στο έχουν πάρει)

να το παρουσιάσεις στο τμήμα, κάτι που προφανώς και δεν μπορείς να κάνεις.

Οι πόντοι από τις κλήσεις ΔΕ σβήνονται αν σβηστεί κλήση...

Τώρα για το scirocco, θα ήθελα να πάω να παραλάβω στη θέση σου,

το ρισκάρεις βέβαια αλλά δν ξέρω τι να σου πω, εσύ ξέρεις.

Υπομονή μόνο...

Link to comment
Share on other sites

Τώρα για το scirocco, θα ήθελα να πάω να παραλάβω στη θέση σου,

το ρισκάρεις βέβαια αλλά δν ξέρω τι να σου πω, εσύ ξέρεις.

Υπομονή μόνο...

Έχω 1 μήνα να το σκεφτώ πολύ σοβαρά :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ρε τρελε τι πηγες και εκανες παλι? Ιστορια εγραψες!

Τωρα που θα σε χρειαστω στις 31 Μαϊου τι θα κανουμε? tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

όχι ρε φίλε! κρίμα! και πάλι εξετάσεις μετά για να το πάρεις πίσω! :D:whistling:-_-

Αν τους πω οτι το έχω ξεχάσει ?? :lol: :lol: :lol:

εμένα μια φορά που με σταμάτησαν με το αμάξι της δουλειάς και δεν είχα μαζί μου το δίπλωμα μου είπαν (εκτός από τα 10 ευρώ πρόστιμο που δεν το είχα μαζί) να πάω ως το βράδυ σε ένα τμήμα με το δίπλωμά μου και να το στείλουν αυτοί με υπηρεσιακό FAX ένα αντίγραφο στο τμήμα που μου έκοψε την κλήση γιατί αλλιώς θα μου έκαναν λέει μήνυση την άλλη μέρα.

το scirocco αν θέλεις το παραλαμβάνω εγώ και στο κρατάω εδώ να το ξεσκουριάζω κιόλας μέχρι να πάρεις το δίπλωμα πίσω tongue.giftongue.gif

Edited by atrias
Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις 60.000 - 80.000 Χλμ τον χρόνο δεν είναι και δύσκολο να συμπληρώσεις 25 πόντους. Το θέμα είναι οτι ήρθε η αστυνομία σπίτι μου ξαφνικά. Δεν άνοιξα την πόρτα και πήγαν στην πλατεία του χωριού και είπαν οτι αν δεν πάω το δίπλωμα μου μέχρι την Παρασκευή θα πάω αυτόφορο. Έκανα κάτι τηλέφωνα αλλά δεν γινόταν τίποτα η απόφαση έχει εκδοθεί από 4/10/08. Τώρα?

80000 Κμ το χρόνο βρε θηρίο, εγω τόσα είχα κάνει σε 6χρονια!!!

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου ειχαν παρει το διπλωμα λογω παρανομιας με την μηχανη μου,και φυσικα μετα δεν ειχα διπλωμα ουτε για το αυτοκινητο,αλλα οδηγουσα κανονικα για 1 εβδομαδα χωρις διπλωμα, μετα εβαλα κατι κονέ που ειχα και πηγα και τα πηρα πισω.

Βεβαια ειναι ρίσκο να οδηγεις χωρις διπλωμα,δεν στο προτεινω, ψαξε βρες κανα κονέ να σου δωσουν πισω το διπλωμα.

Edited by ORESTIS82
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου ειχαν παρει το διπλωμα λογω παρανομιας με την μηχανη μου,και φυσικα μετα δεν ειχα διπλωμα ουτε για το αυτοκινητο,αλλα οδηγουσα κανονικα για 1 εβδομαδα χωρις διπλωμα, μετα εβαλα κατι κονέ που ειχα και πηγα και τα πηρα πισω.

Βεβαια ειναι ρίσκο να οδηγεις χωρις διπλωμα,δεν στο προτεινω, ψαξε βρες κανα κονέ να σου δωσουν πισω το διπλωμα.

Προσπαθώ μακάρι να τα καταφέρω :cry:

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εχεις διπλωμα μαζι σου δεν πας αυτοφωρο καθθοτι δε μπορει να ξερει ο αστυνομικος αν στο εχουν παρει αλλα πρεπει να το παρουσιασεις στο τμημα.Αν δεν το παρουσιασεςι θα σου γινει μηνυση, θα πας δικαστηριο κι εκει θα φανουν ολα.Θα φας λοιπον ενα προστιμο που δε θα ειναι και μικρο και αντε πληρωνε μετα.Δε συμφερει το ρισκο.

Επισης για τον φιλο Ιασονα που ειπε οτι οι ποντοι δε σβηνονται αν σβηστει η κληση δεν ισχυει.Αν σβηστει μια κληση ειναι ως μη γενομενη.Οι ποντοι δεν καταχωρουνται.

Edited by NASOS_ea
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εχεις διπλωμα μαζι σου δεν πας αυτοφωρο καθθοτι δε μπορει να ξερει ο αστυνομικος αν στο εχουν παρει αλλα πρεπει να το παρουσιασεις στο τμημα.Αν δεν το παρουσιασεςι θα σου γινει μηνυση, θα πας δικαστηριο κι εκει θα φανουν ολα.Θα φας λοιπον ενα προστιμο που δε θα ειναι και μικρο και αντε πληρωνε μετα.Δε συμφερει το ρισκο.

Επισης για τον φιλο Ιασονα που ειπε οτι οι ποντοι δε σβηνονται αν σβηστει η κληση δεν ισχυει.Αν σβηστει μια κληση ειναι ως μη γενομενη.Οι ποντοι δεν καταχωρουνται.

Εκεί όμως θα φανεί οτι είσαι υπότροπος, όπερ σημαίνει τα σίδερα τις φυλακής είναι για τους λεβέντες, γιατί ως γνωστόν σε αυτή την χώρα οι νόμοι είναι πάντα με το μέρος του πολίτη. ;):( :(

Link to comment
Share on other sites

Το χειρότερο είναι σε περίπτωση που (χτύπα ξύλο) συμβεί κάτι.

Εκεί δεν έχει ούτε ασφαλιστικές ούτε τίποτα...

Για τους πόντους επιμένω.. Αλλά μια και δεν είμαι 100% βέβαιος δέχομαι απόψεις ;)

Edited by iasonas
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο ρε Σπύρο. Δεν βάζεις μυαλό αγόρι μου και τα θέλεις και τα παθαίνεις. Για το αμάξι κάποια λύση θα βρεις.

Αυτό που ξέρω εγώ είναι ότι αν σε πιάσουν να οδηγείς χωρίς δίπλωμα, τότε απλά την ίππευσες! Ειδικά αν στο έχει πάρει η αστυνομία, έχεις δικαστήριο, αντιμετωπίζεις ποινή φυλάκισης και το κυριότερο, δεν ξαναβγάζεις δίπλωμα ποτέ. Είναι μεγάλο το ρίσκο και ειδικά εσένα που σε έχουν στην μπούκα, θα σε ξετινάξουν.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ξεπέρασα τους 25 πόντους στο σύστημα ΣΕΣΟ και μου αφαιρέσαν το δίπλωμα για 6 μήνες και μετα πρέπει να ξαναδώσω σήματα/μηχανολογία στα Α,Β,Γ,Ε και οδήγηση στην Ε μόνο. Τι κάνω τώρα 6 μήνες χωρίς δίπλωμα? Πως θα πάω να πάρω το Scirocco από Θεσσαλονίκη. Ακούω Γνώμες/Συμβουλές :D

ε ρε σπύρο δε μπορεί μια ζωή να πηγαίνεις τάπα, να περνάς μπλόκα και να την γλιτώνεις. Τι να κάνεις πλεον; Αν δεν έχεις γνωριμία απλά πήγαινε κλάψου ότι το θέλεις για την δουλειά σου και από εδώ και πέρα κυρία.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Μου κάνατε την καρδιά περιβόλι ;)

Έχω μια απάντηση απο γνωστό μου δικηγόρο

Ερώτηση

Καλημέρα

Αν μετά απο 25 πόντους σου αφαιρέσουν το δίπλωμα οδήγησης και στην συνέχεια σε πιάσουν να οδηγείς χωρίς αυτό, όταν πας στο δικαστήριο ποια θα είναι η ποινή που θα σου επιβάλουν??? αφού βέβαια αποδειχτεί οτι σου έχουν αφαίρεση το δίπλωμα.

Και μια δεύτερη ερώτηση, υπάρχει περίπτωση να μην αποδειχτεί οτι σου έχουν πάρει το δίπλωμα??

Ευχαριστώ

Απάντηση

Δεν υπάρχει περίπτωση να μην αποδειχτεί ότι σου έχουν πάρει το δίπλωμα, γιατί αυτά είναι εγγεγραμμένα ηλεκτρονικά.

Όσον αφορά για τη ποινή που ρωτάτε δεν μπορώ να σας απαντήσω, γιατί η επιμέτρηση της ποινής εξαρτάται από πολλούς παράγοντες και από τους δικαστές.

Link to comment
Share on other sites

ε ρε σπύρο δε μπορεί μια ζωή να πηγαίνεις τάπα, να περνάς μπλόκα και να την γλιτώνεις. Τι να κάνεις πλεον; Αν δεν έχεις γνωριμία απλά πήγαινε κλάψου ότι το θέλεις για την δουλειά σου και από εδώ και πέρα κυρία.

Καλά μην είσα απόλυτος.

Δεν είναι ανάγκη να πηγαίνεις τάπα. Είναι τακτική στα μέρη μας, τα αστυνομικά όργανα να βγαίνουν σε κλασικά σημεία και να σε γράφουν συγκεκριμένες μέρες και ώρες. Σάββατο πρωί ας πούμε που όλοι οι αθηναίοι πηγαίνουν στον τόπο τους.

Τις προάλλες με έγραψαν στην εθνική Κυπαρισσίας-Πύργου επειδή πήγαινα με 89 ενώ το όριο είναι 50. Όποιος πέρναγε από εκεί τον σταμάταγαν και τον έγραφαν με τη μία. Συνεπώς...

Σπυράκο η λύση είναι πινακίδες ΚΜΝ-xxxx και τέλος. tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Θα κυκλοφορείς ρε Μεσσηνία με βοριοελλαδίτικες πινακίδες; Ποιος ο λόγος ρεεεεεεεεεεε!!! tongue.gif

Εγώ σκέφτομαι το καινούριο να έχει πινακίδες Ηλείας.

Θα κυκλοφορώ στην Ελλάδα με Θεσσαλονικιές πινακίδες. Μου αρέσουν καλύτερα από τις Μεσσηνιακές. Ο πινακίδες Ηλείας είναι από τις πιο άσχημες στην Ελλάδα tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Θα κυκλοφορώ στην Ελλάδα με Θεσσαλονικιές πινακίδες. Μου αρέσουν καλύτερα από τις Μεσσηνιακές. Ο πινακίδες Ηλείας είναι από τις πιο άσχημες στην Ελλάδα tongue.gif

Καλα ρε Σπυρο πρεπει παιδακι μου να εισαι πολυ γκαντεμης :cry: . Απο την ημερα που ειπες οτι εκλεισες το sciroccco ολα αναποδα σου πανε :huh: .

Link to comment
Share on other sites

Καλα ρε Σπυρο πρεπει παιδακι μου να εισαι πολυ γκαντεμης :lol: . Απο την ημερα που ειπες οτι εκλεισες το sciroccco ολα αναποδα σου πανε :D .

Έβαλα και εγω το χεράκι μου

Link to comment
Share on other sites

Α ρε σπυράκο τι επάθες ρε φίλε! Καλά η αλήθεια ειναι πως κανεις πολλά χλμ, αλλα θέλει προσοχή. Αντε οταν ανέβεις με το καλό θεσσαλονίκη να τα πούμε!!!!

Link to comment
Share on other sites

Α ρε σπυράκο τι επάθες ρε φίλε! Καλά η αλήθεια ειναι πως κανεις πολλά χλμ, αλλα θέλει προσοχή. Αντε οταν ανέβεις με το καλό θεσσαλονίκη να τα πούμε!!!!

Θα ανέβω για 1 ώρα και χωρίς δίπλωμα. Τι πιθανότητες έχουμε να ειδωθούμε? Καλά να είσαι και εσύ και η οικογενειά σου

Link to comment
Share on other sites

Θα ανέβω για 1 ώρα και χωρίς δίπλωμα. Τι πιθανότητες έχουμε να ειδωθούμε? Καλά να είσαι και εσύ και η οικογενειά σου

Με το φιλο δεν ξερω τι πιθανότητες εχεις, με κατι αλλους να προσέχεις τις πιθανότητες μην τυχόν και συναντηθείς :D:thumbsup::(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.