Jump to content
Nightcrawler80

Lambo Doors

Recommended Posts

Πρόσφατα το είδα με Lambo doors απο την LSD. Τι γνώμη έχετε??? Προσωπικά ψάρωσα και ψάχνω να βρώ πληροφορίες όπως κόστος, αντοχή, εφαρμογή, μειονεκτήματα κτλ. Μήπως είναι καγκουριά?????

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα το είδα με Lambo doors απο την LSD. Τι γνώμη έχετε??? Προσωπικά ψάρωσα και ψάχνω να βρώ πληροφορίες όπως κόστος, αντοχή, εφαρμογή, μειονεκτήματα κτλ. Μήπως είναι καγκουριά?????

Μπλιαχ.. μη το κανει κανεις σας, sorry αλλα θα γινει καγκουρικο το αμαξι...

Κοιτα αν σενδιαφερει ομως, επειδη ολοι εχουμε αλλα γουστα, σιγουρα θα ειναι η τιμη στα 1200+περαστηκα..

Link to comment
Share on other sites

Μπλιαχ.. μη το κανει κανεις σας, sorry αλλα θα γινει καγκουρικο το αμαξι...

Κοιτα αν σενδιαφερει ομως, επειδη ολοι εχουμε αλλα γουστα, σιγουρα θα ειναι η τιμη στα 1200+περαστηκα..

κοίτα όπως το είδα στην φωτό και σε ένα βίντεο δεν έδειχνε άσχημο, ίσως λόγω του ότι δεν έχει πλαίσιο η πόρτα ενώ σε άλλα αυτοκίνητα που έιχα δεί παρόμοιες προσθήκες ήταν μια αηδία. Φαντάσου ότι και εγώ την ίδια άποψη με εσένα περι καγκουριάς είχα για κάτι τέτοιο απλά μου έκανε εντύπωση στο συγκεκριμένο γιατί δεν έδειχνε παράταιρο. Βέβαια 1200 και βάλε ευρώ για κάτι τέτοιο δεν δίνω....να μιλάγαμε για ζάντες, εξατμίσεις ή κάτι τέτοιο μάλιστα.

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα το είδα με Lambo doors απο την LSD. Τι γνώμη έχετε??? Προσωπικά ψάρωσα και ψάχνω να βρώ πληροφορίες όπως κόστος, αντοχή, εφαρμογή, μειονεκτήματα κτλ. Μήπως είναι καγκουριά?????

Μη χαλασεις το αμαξι plz :lol: Λαμπο πορτες προσωπικα το θεωρω πιο καγκουρικο και απο νεον φωτα στο σασι :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μη χαλασεις το αμαξι plz ;) Λαμπο πορτες προσωπικα το θεωρω πιο καγκουρικο και απο νεον φωτα στο σασι ;) ;)

ok παίδες με πείσατε.....απλά μου έκανε εντύπωση αρχικά....

Link to comment
Share on other sites

ok παίδες με πείσατε.....απλά μου έκανε εντύπωση αρχικά....

Στο νετ σε φωτο ή σε βιδεακια μπορει να ειναι λιγο "ψαρωτικο".

Αλλα αμα το δει κανεις live στο δρομο να παρκαρει και να ανοιγουν τα ψαλιδια ... ειμαι σιγουρος οτι θα το σχολιασει αρνητικα :o (τουλαχιστον η πλειοψηφια)

Edited by del1rium
Link to comment
Share on other sites

Το αμάξι είναι πανέμορφο όπως είναι και οποιαδήποτε τέτοια επέμβαση το μόνο που κάνει είναι να το ασχημαίνει και να το κάνει καγκούρικο. Μην το πειράζετε, κρατήστε το αυθεντικό. Ότι του βάζετε επιπλέον σε εμφάνηση, να είναι μόνο μαμά!

Είναι φοβερό το αμάξι αλλά είπαμε.. άλλο Scirocco άλλο Lamborghini.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου..μας δειχνεις το βιντεακι που το ειδες?? θα χε ενδιαφερον..αλλα κ εγω κατα της κινησης αυτης ειμαι!

Λοιπό η φωτό είναι:

http://www.autoblog.gr/2009/02/25/lsd-doors-for-vw-scirocco/

και το βίντεο:

ενδιαφέρον έχει όντως αλλά εχθές είδα live ένα Civic και όντως φαίνονταν ψαλίδια κτλ και ήταν μια αηδία....όταν το έβλεπες απο μπροστά ψιλό κρυβόταν αλλά απο το πλάι ή απο πίσω έκανε μπάμ. Χώρια του ότι έτριζε.

Link to comment
Share on other sites

Δεν αξίζει να το κάνεις...

1. δεν είναι σαν τις Lamborghini.... όταν είναι πάνω... δεν κλείνει με μία κίνηση προς τα κάτω..... στα aftermarket lambo doors... πρέπει πρώτα να κατεβάσεις την πόρτα κάτω (εκεί που ανοίγει και τώρα ... 1η θέση) .... και μετά να την κλείσεις προς τα μέσα...δηλαδή με 2 κινήσεις....πράγμα που δείχνει άσχημο...

2. Με τα λεφτά που έχει μπορείς να πας να βάλεις δέρμα και μεταλλικά πεντάλ... αν δεν έχεις...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπό η φωτό είναι:

http://www.autoblog.gr/2009/02/25/lsd-doors-for-vw-scirocco/

και το βίντεο:

ενδιαφέρον έχει όντως αλλά εχθές είδα live ένα Civic και όντως φαίνονταν ψαλίδια κτλ και ήταν μια αηδία....όταν το έβλεπες απο μπροστά ψιλό κρυβόταν αλλά απο το πλάι ή απο πίσω έκανε μπάμ. Χώρια του ότι έτριζε.

:tongue.gifB):p σε αυτη τη φωτο ειναι τραγικο xD λες και παει να πεταξει

vw_scirocco_lsd.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι δεν νομίζω να έβαζα αλλά πριν από κανα 3μηνο είχα δει ένα μαύρο golf v gti στην Βαρυμπόμπη και ήταν πολύ εντυπωσιακό. Γενικά όλο το αυτοκίνητο ήταν extreme!

Βέβαια, για άλλους θεωρείται καγκουριά αλλά περι ορέξεως .... κωλοκυθόπιττα!

Πάντως κι εγώ δεν θα έβαζα στη θέση σου.

Link to comment
Share on other sites

φιλε δεν εχει πλαισιο η πορτα...και πραγματικα ταιριαζει στο αμαξι και εινα ολα τα λευτα...ναι αλλου τα θεωρουσα καγκουρια αλλα του παει γαντι αμα εχεις τα λεφτα βαλτα με 10000

Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως μου αρεσουν πολυ και σε ενα τοσο spor αυτοκινητο του τεριαζουν πολυ.

καγκουρια θα το θεωρουσα να πας σε κανενα μαμα sedan ... να τις βαλεις.

+1 να τις βαλεις...

Link to comment
Share on other sites

βασικα η ζαντα που εχει πανω στο σιροκο πισω απο τον μουσατο ειναι ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ!!!

Η ζάντα σκίζει.....

Όσον αφορά τις πόρτες...παρά την αρχική μου σκέψη (και όχι πρόθεση...το τονίζω αυτό!!!) αφού είδα κάποιο βίντεο σε Scirocco βελτιωμένο απο την ΑΒΤ και είδα πώς ανοίγουν και κλείνουν κόντεψα να ξεράσω.....

Κατ' αρχάς ναι του πηγαίνει λόγο του ότι δεν έχουν πλαίσιο οι πόρτες του, αλλά η πόρτα κλείνει κανονικά, δηλαδή την φέρνεις στο ύψος που θα έκλεινε κανονικά και μετά την τραβάς προς τα μέσα μπλιαχ!!! κατα δεύτερον και αυτό είναι το πιό άσχημο, όλη η πόρτα παίζει και όταν είναι κάτω (φυσιολογικό) αλλά κ όταν είναι πάνω και δεν εννοώ ότι παίζει στο πάνω κάτω που είναι λογικό αλλά στο αριστερά δεξιά την ώρα που είναι ανεβασμένη.....οπότε ΑΚΥΡΟ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.