Jump to content
Nightcrawler80

Parking Sensors

Recommended Posts

ΡΕ ΠΑΙΔΕΣ ΚΑΜΙΑ ΑΚΡΗ ΓΙΑ ΑΝΙΧΝΕΥΤΕΣ ΠΑΡΚΑΡΙΣΜΑΤΟΣ???? ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΤΙ ΤΗΣ ΠΡΟΚΟΠΗΣ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΩ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ.

ΚΑΤΙ ΕΧΩ ΔΕΙ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΑ TMS. TI ΛΕΝΕ ΤΑ ΠΡΟΪΟΝΤΑ ΤΗΣ???? ΕΧΕΙ ΒΑΛΕΙ ΚΑΝΕΙΣ? ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΚΑΜΕΡΑ Η ΑΝΙΧΝΕΥΤΕΣ?

Link to comment
Share on other sites

ΡΕ ΠΑΙΔΕΣ ΚΑΜΙΑ ΑΚΡΗ ΓΙΑ ΑΝΙΧΝΕΥΤΕΣ ΠΑΡΚΑΡΙΣΜΑΤΟΣ???? ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΤΙ ΤΗΣ ΠΡΟΚΟΠΗΣ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΩ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ.

ΚΑΤΙ ΕΧΩ ΔΕΙ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΑ TMS. TI ΛΕΝΕ ΤΑ ΠΡΟΪΟΝΤΑ ΤΗΣ???? ΕΧΕΙ ΒΑΛΕΙ ΚΑΝΕΙΣ? ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΚΑΜΕΡΑ Η ΑΝΙΧΝΕΥΤΕΣ?

εγω σκεφτομαι κατι τετοιο http://www.parkingdynamics.co.uk/

Link to comment
Share on other sites

εγω σκεφτομαι κατι τετοιο http://www.parkingdynamics.co.uk/

Καλό δεν λέω.....δεν κάνεις και τρύπες στους προφυλακτήρες......αλλά τους ξηλώνεις πράγμα το οποίο σημαίνει ότι το αμάξι πρέπει να πάει αντιπροσωπεία γιατί δεν εμπιστεύομαι να μου το λύσει ο οποιοσδήποτε άλλος, γιατί δεν ξέρω αν θα τους βάλει και σωστά.....

Link to comment
Share on other sites

Guest N.O.S.-->
Καλό δεν λέω.....δεν κάνεις και τρύπες στους προφυλακτήρες......αλλά τους ξηλώνεις πράγμα το οποίο σημαίνει ότι το αμάξι πρέπει να πάει αντιπροσωπεία γιατί δεν εμπιστεύομαι να μου το λύσει ο οποιοσδήποτε άλλος, γιατί δεν ξέρω αν θα τους βάλει και σωστά.....

και προτιμας να στον τρυπησουν ??? :wacko: 12 βιδες ειναι ο προφυλακτήρας δεν νομιζω να μην μπορουν να βαλουν ενα προφυλακτήρα στην θεση του καλητερο ειναι αυτο και το πουλανε και εδω δεν χρειαζετε να το παρεις απο Αγγλια

κανε κλικ ΕΔΩ

Edited by N.O.S.-->
Link to comment
Share on other sites

και προτιμας να στον τρυπησουν ??? ;) 12 βιδες ειναι ο προφυλακτήρας δεν νομιζω να μην μπορουν να βαλουν ενα προφυλακτήρα στην θεση του καλητερο ειναι αυτο και το πουλανε και εδω δεν χρειαζετε να το παρεις απο Αγγλια

κανε κλικ ΕΔΩ

καλή φάση μου φαίνεται, είναι και φθηνότερο απο αυτό που υπάρχει στην Αγγλία. Απλά φαντάσου οτι στο προηγούμενο αμάξι μου (Opel Astra Sport 2002) η ίδια η Opel, όταν μου έφτιαξε κάτι στον μπροστινό προφυλακτήρα, δεν τον είχε βάλει καλά με αποτέλεσμα να φύγουν και φυσικά να χάσω στο δρόμο τα λάστχάκια κάτω απο τα φανάρια :wacko::lol:

Από εκεί και πέρα καταλαβαίνεις γιατί το φοβάμαι.....

Link to comment
Share on other sites

εγω σκεφτομαι κατι τετοιο http://www.parkingdynamics.co.uk/

ΛΟΙΠΟΝ ΠΑΙΔΕΣ ΡΩΤΗΣΑ ΚΑΝΑ ΔΥΟ ΜΑΓΑΖΙΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΝΙΧΝΕΥΤΕΣ ΜΕ "ΤΑΙΝΙΑ" ΟΠΩΣ ΛΕΓΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΝΑΙ ΜΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΙ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΑΛΛΑ ΕΧΟΥΝ ΕΝΑ ΒΑΣΙΚΟ ΜΕΙΝΟΝΕΝΤΗΜΑ.....ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΑΜΑΞΩΜΑ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ (ΣΤΟ ΜΕΤΑΛΛΟ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΔΛΔ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΗΡΑ) ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΠΑΡΕΜΒΟΛΕΣ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΕΝΩ ΑΛΛΕΣ ΟΧΙ. ΠΙΘΑΝΟΤΑΤΑ ΝΑ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΠΕΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΩΣ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΜΕΤΑΛΛΑ.....ΟΠΟΤΕ ΜΑΛΛΟΝ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΤΡΥΠΕΣ :D

ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΥΡΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ.

BTW ΕΜΑΘΕ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝ ΤΟ RCD 510 ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ ΚΑΜΕΡΑ ΟΠΙΣΘΟΠΟΡΕΙΑΣ??????

Link to comment
Share on other sites

ΛΟΙΠΟΝ ΠΑΙΔΕΣ ΡΩΤΗΣΑ ΚΑΝΑ ΔΥΟ ΜΑΓΑΖΙΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΝΙΧΝΕΥΤΕΣ ΜΕ "ΤΑΙΝΙΑ" ΟΠΩΣ ΛΕΓΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΝΑΙ ΜΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΙ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΑΛΛΑ ΕΧΟΥΝ ΕΝΑ ΒΑΣΙΚΟ ΜΕΙΝΟΝΕΝΤΗΜΑ.....ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΑΜΑΞΩΜΑ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ (ΣΤΟ ΜΕΤΑΛΛΟ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΔΛΔ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΗΡΑ) ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΠΑΡΕΜΒΟΛΕΣ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΕΝΩ ΑΛΛΕΣ ΟΧΙ. ΠΙΘΑΝΟΤΑΤΑ ΝΑ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΠΕΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΩΣ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΜΕΤΑΛΛΑ.

Τους είχα 5 χρόνια σε Renault Megane και δεν παρουσίασαν ποτέ κανένα πρόβλημα. Μπορώ να σου πω, ότι δούλευαν καλύτερα από ότι οι "τρυπητοί"!

Link to comment
Share on other sites

Επειδη τους εχω ηδη σε 2 αυτοκινητα και αλλοι 5 φιλοι μου φορανε τετοιου ειδους αισθητηρες,δεν παιζει να σου κανει προβληματα παρεμβολων.Αν τους τοποθετησεις στο σωστο σημειο συμφωνα με τις οδηγιες δεν θα εχει κανενα προβλημα.

Το μονο μειονεκτημα που εχουν ειναι οτι οταν βρεχει αρκετα,ειναι πιθανο να το διαβαζουν σαν επαφη και να σου χτυπανε συνεχεια.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.