Jump to content
yiannisbib

Αναβάθμισα τα φρένα μου

Recommended Posts

Αναβάθμισα τα φρένα μου με του cupra II 345mm και τις μεγάλες δαγκάνες. Τα πήρα από seat και όχι από R32 για να είναι κόκκινο χρώμα όπως τα μαμά και τα πίσω. Από απόδοση ειναι "αντε γεια", πολυ καλα !

Link to comment
Share on other sites

Πόσο κόστισε και το βασικότερο, τι άλλαξες; Αν ήταν GTI, τότε θα ήταν μόνο βάσεις δαγκάνας και δίσκοι. Τώρα να υποθέσω ήταν (εκτός από δίσκους-τακάκια) βάσεις δαγκανών, δαγκάνες, σωληνάκια; Χρειάστηκε κάτι άλλο μήπως στο όλο σύστημα; Η σεατ τα έχει στις ίδιες τιμές με τη VW; Ρωτάω γιατί κάποια στιγμή θα βάλω μπρος-πίσω από GTI και μάλλον κατα κει (σεατ) θα ψάξω.

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμισα τα φρένα μου με του cupra II 345mm και τις μεγάλες δαγκάνες. Τα πήρα από seat και όχι από R32 για να είναι κόκκινο χρώμα όπως τα μαμά και τα πίσω. Από απόδοση ειναι "αντε γεια", πολυ καλα !

ποσο σου κοστισε ??? σε τι ζαντες μπορουν να μπουν αυτα???

Link to comment
Share on other sites

παιδια αμα πατε καμια εκδρομουλα προς Χαλκιδα, ΣΕΑΤ ΜΠΕΝΗΣ, τα μπροστινα απο κουπρα με 2 χρονια εγγυηση τοποθετημενα 1000 ευρω. εχω και φιλαρακι που δουλευει εκει...

Link to comment
Share on other sites

παιδια αμα πατε καμια εκδρομουλα προς Χαλκιδα, ΣΕΑΤ ΜΠΕΝΗΣ, τα μπροστινα απο κουπρα με 2 χρονια εγγυηση τοποθετημενα 1000 ευρω. εχω και φιλαρακι που δουλευει εκει...

μιλαμε για καινουργο πληρες σετ(κιθαρες,βιδες,σωληνακια,τακακια,δισκους,βασεις δαγκανων,δαγκανες,υγρα φρενων) και εργασια με φπα;;; :)

επισης κανει και κωδικοποιηση στον εγκεφαλο του abs για την εγκατασταση των νεων φρενων;

αν θες ρωτησε τον φιλο σου γιατι με ενδιαφερει το θεμα.ευχαριστω! :lol:

Link to comment
Share on other sites

μιλαμε για καινουργο πληρες σετ(κιθαρες,βιδες,σωληνακια,τακακια,δισκους,βασεις δαγκανων,δαγκανες,υγρα φρενων) και εργασια με φπα;;; :o

επισης κανει και κωδικοποιηση στον εγκεφαλο του abs για την εγκατασταση των νεων φρενων;

αν θες ρωτησε τον φιλο σου γιατι με ενδιαφερει το θεμα.ευχαριστω! :lol:

αν τα σωληνακια πχ ειναι ιδια, δεν ξερω αν θα στα αλλαξει. παντος κ η τελευταια βιδα που εχει διαφορα θα αλλαχτει. ΟΛΑ ΚΟΜΠΛΕ! και με 2 χρονια εγγυηση.... αν πας πες μου να το πω στο φιλαρακι μου να πας μιλημενος....

Link to comment
Share on other sites

δωσε μου αν μπορεις ενα τηλεφωνο που μπορω να τον βρω και το ονομα του να του μιλησω προσωπικα ωστε να τον ρωτησω καποια πραγματα που ειναι σημαντικα για την αναβαθμιση.ας ειναι και της αντ/πιας που δουλευει αρκει να ξερω το ονομα του να τον ζητησω .δεν θελω να σου πω ενταξει κανονισε το και οταν παω εκει να μην μεινω ευχαριστημενος για καποιο λογο.

ενημερωσε με με pm,σε ευχαριστω! <_<

Link to comment
Share on other sites

Πηγα εχθες στην γνωστη αντιπροσωπεια της ΣΕΑΤ στην Χαλκιδα και εβαλα τα μπροστινα φρενα απο Cupra!

Τα φρενα μπηκανε γαντι(ουτε προσθηκες,ουτε τιποτα,εχω τις μαμα ζαντες 17ρες)!

Πολυ καλη δουλεια,και επειδη αναφερθηκε για τα σωληνακια,επειδη αυτα που ειχα δεν κανανε μου τα αλλαξανε και βαλανε καινουργια(δεν αλλαξε η τιμη απ'οσα συμφωνησαμε)!

Πολυ καλοι και αψογοι στην δουλεια τους!

Απλα για 200-300 χλμ θελουνε προσεκτικο "δουλεμα" για να στρωσουν!

Edited by ManolisGti
Link to comment
Share on other sites

Πηγα εχθες στην γνωστη αντιπροσωπεια της ΣΕΑΤ στην Χαλκιδα και εβαλα τα μπροστινα φρενα απο Cupra!

Τα φρενα μπηκανε γαντι(ουτε προσθηκες,ουτε τιποτα,εχω τις μαμα ζαντες 17ρες)!

Πολυ καλη δουλεια,και επειδη αναφερθηκε για τα σωληνακια,επειδη αυτα που ειχα δεν κανανε μου τα αλλαξανε και βαλανε καινουργια(δεν αλλαξε η τιμη απ'οσα συμφωνησαμε)!

Πολυ καλοι και αψογοι στην δουλεια τους!

Απλα για 200-300 χλμ θελουνε προσεκτικο "δουλεμα" για να στρωσουν!

i knew it B)

το ''μαλλι'';;

εκαναν ρυθμιση του abs με το διαγνωστικο τους;

νιωθεις διαφορα στις επιδοσεις λογω βαρους;στο φρεναρισμα;στις λακουβες/ανωμαλιες τι ''λενε'' οι αναρτησεις/ψαλιδια;

Edited by joop.
Link to comment
Share on other sites

Πηγα εχθες στην γνωστη αντιπροσωπεια της ΣΕΑΤ στην Χαλκιδα και εβαλα τα μπροστινα φρενα απο Cupra!

Τα φρενα μπηκανε γαντι(ουτε προσθηκες,ουτε τιποτα,εχω τις μαμα ζαντες 17ρες)!

Πολυ καλη δουλεια,και επειδη αναφερθηκε για τα σωληνακια,επειδη αυτα που ειχα δεν κανανε μου τα αλλαξανε και βαλανε καινουργια(δεν αλλαξε η τιμη απ'οσα συμφωνησαμε)!

Πολυ καλοι και αψογοι στην δουλεια τους!

Απλα για 200-300 χλμ θελουνε προσεκτικο "δουλεμα" για να στρωσουν!

Αν θέλεις στείλε μου σε παρακαλώ με π.μ. την τιμή γενικά για όλα!!Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

i knew it ;)

το ''μαλλι'';;

εκαναν ρυθμιση του abs με το διαγνωστικο τους;

νιωθεις διαφορα στις επιδοσεις λογω βαρους;στο φρεναρισμα;στις λακουβες/ανωμαλιες τι ''λενε'' οι αναρτησεις/ψαλιδια;

Η τιμη ειναι αυτη που αναφερθηκε!(Περιπου στο 1000ρικο)!

Επειδη δεν ειμουνα παρων σε ολη την εργασια(επινα και καφε ταυτοχρονα και απολαμβανα την Χαλκιδα),εγω που πηγα προς το τελος δεν ειδα καποια ρυθμιση με το διαγνωστικο τους!

Ουτε και ειχα μεχρι τωρα καποια "παρενεργεια"!

Βεβαια θα το δουμε και στην πορεια το πως θα πανε!

Να εχετε υπ'οψιν σας οσοι ενδιαφερεσθε οτι εγω τα ειχα παραγγειλει και κανανε περιπου 20 μερες να ερθουνε απο Γερμανια τα φρενα!

Βεβαια εχουνε ξαναβαλει και σε αλλες περιπτωσεις και τους ειδα αρκετα ανετους!

Υπαρχει καποια μικρη διαφορα στο βαρος απο δισκο σε δισκο,αλλα οχι τοσο σημαντικη ωστε να παιζει καποιο ρολο!

Δεν ειδα/ενοιωσα καποια διαφορα στο handling του αυτοκινητου,και οσον αφορα αναρτησεις/ψαλιδια ειμαι οπως ειμουνα!

Link to comment
Share on other sites

ayta που γραφεται πιο πανω τα 345 μπαινουν και σε γκολφ 4???με ιδια τιμη??

Link to comment
Share on other sites

επειδη ειδα οτι μπαινουν και σε 17αρες υπαρχει περιπτωση να μαθει καποιος αν μπαινει σε μαμα 17αρα ζαντα απο leon fr II?

Link to comment
Share on other sites

ayta που γραφεται πιο πανω τα 345 μπαινουν και σε γκολφ 4???με ιδια τιμη??

δεν ταιριαζουν στο 4αρι δυστυχως

@raven,χωρανε και στις μαμα ζαντες.

Link to comment
Share on other sites

ωρε μαγκααααα φαντασου ποσο τσιτα θα ειναι τα φρενα στις ζαντες.....γαματα κατσε να τελειωσω απο μοτερ και παμε για φρενα.....thx joop ;)

Link to comment
Share on other sites

καταπληκτικα!!!! worthy.gifworthy.gifworthy.gif

εχει γεμισει η ζαντα τοσο, που το οπτικο αποτελεσμα ειναι μακραν απο τα καλυτερα που εχω δει!!!

καλοφορετα Μανωλη! :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: εξαιρετικη επιλογη! love.gif

@

ωρε μαγκααααα φαντασου ποσο τσιτα θα ειναι τα φρενα στις ζαντες.

φιλε raven ιδου...

Edited by joop.
Link to comment
Share on other sites

καταπληκτικα!!!! worthy.gifworthy.gifworthy.gif

εχει γεμισει η ζαντα τοσο, που το οπτικο αποτελεσμα ειναι μακραν απο τα καλυτερα που εχω δει!!!

καλοφορετα Μανωλη! :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: εξαιρετικη επιλογη! love.gif

@

φιλε raven ιδου...

Ευχαριστω πολυ φιλε! :thumbsup:

Εδω που τα λεμε φαινονται και λιγο "μεγαλα"! :thumbsup::thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.