Jump to content
kostakisSs

Servise 60.000km Golf V Tsi E-tuners

Recommended Posts

Καλησπερα σε όλη την παρεα!

Το Golfaki μου παταει τα 60.000 και ηρθε η ωρα για το servise του!

Σκεφτομαι να παω σε εξουσιωδοτημενο συνεργείο και οχι στην αντιπροσωπια μιας απο 2 εχω δει πολλα (στην τελευταια περιπτωση δεν μου βιδωσαν την δευτερη βιδα της σκαστρας!!!! Τελωσπαντων)

Τι πρεπει να αλλαξω?

Τι μπορω να αγορασω εγω και απο που?

Ποσο περιπου να υπολογιζω?

Με λιγο ψαξιμο που εκανα δεν βρηκα πληροφορίες για Tsi και ετσι ειπα να ανοιξω αυτο το θεμα!

Ευχαριστω για την βοηθεια!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε όλη την παρεα!

Το Golfaki μου παταει τα 60.000 και ηρθε η ωρα για το servise του!

Σκεφτομαι να παω σε εξουσιωδοτημενο συνεργείο και οχι στην αντιπροσωπια μιας απο 2 εχω δει πολλα (στην τελευταια περιπτωση δεν μου βιδωσαν την δευτερη βιδα της σκαστρας!!!! Τελωσπαντων)

Τι πρεπει να αλλαξω?

Τι μπορω να αγορασω εγω και απο που?

Ποσο περιπου να υπολογιζω?

Οτι αλλαξες και στα 30.000 ΚΜ + μπουζι .. :lol:

Link to comment
Share on other sites

ρε Bill καπου διαβαζα για ιμαντες και 700ευρα!!! αυτα ηταν για τους Fsi???

Μπουζακια φιλτρα λαδια εχουμε κανα καλο conne να μην μου πιασουν για 4η φορα τον Κ@@λο???

Link to comment
Share on other sites

ρε Bill καπου διαβαζα για ιμαντες και 700ευρα!!! αυτα ηταν για τους Fsi???

Μπουζακια φιλτρα λαδια εχουμε κανα καλο conne να μην μου πιασουν για 4η φορα τον Κ@@λο???

Οι ταπεινες μου γνωσεις με πληροφορουν πως οι TSI δεν εχουν ιμαντα αλλα καδενα. :lol:

Link to comment
Share on other sites

μωρε και εγω για κατι τετοιο ξερω απλα ελεγε 2-3 ιμαντεσ τρομπες νερου και τετοια! αν ειναι μονο λαδια-φιλτρα και μπουζι καλα ημαστε!

Link to comment
Share on other sites

μωρε και εγω για κατι τετοιο ξερω απλα ελεγε 2-3 ιμαντεσ τρομπες νερου και τετοια! αν ειναι μονο λαδια-φιλτρα και μπουζι καλα ημαστε!

πρόσφατα έκανα το service των 60.000.

μόνο λάδια αλλαζονται, φίλτρα και μπουζί.

ιμάντες δεν ύπαρχουν στο tsi αλλά καδένα.

Link to comment
Share on other sites

¶νοιξε και το βιβλίο του service. Φαίνονται όλα.

Λάδια

Φίλτρο λαδιού

Φίλτρο καμπίνας

Φίλτρο καυσίμου

Μπουζί

Link to comment
Share on other sites

Τελεια!!

Πως σας φαινεται η ιδεα συνεργειου και οχι αντιπροσωπιας? βασικα εμενα μ αρεσει που θα μπορω να μπαστακωθω εκει και να ελεγχω!!

Αξιζει να τα αγορασω απ εξω μπουζι λαδια φιλτρα η οχι?? φιλτρο αερος δεν θα χρειαστω μιας και εχω ελευθέρας που το πλενω!

Link to comment
Share on other sites

Τελεια!!

Πως σας φαινεται η ιδεα συνεργειου και οχι αντιπροσωπιας? βασικα εμενα μ αρεσει που θα μπορω να μπαστακωθω εκει και να ελεγχω!!

Αξιζει να τα αγορασω απ εξω μπουζι λαδια φιλτρα η οχι?? φιλτρο αερος δεν θα χρειαστω μιας και εχω ελευθέρας που το πλενω!

Πολυ καλη μου φαινεται εμενα.

Αλλα εχεις εγγυηση?Γιατι εαν την εχεις και ειδικα την επεκταση την εχασες.Αναφερει με μεγαλα γραμματα οτι τα σερβις πρεπει να γινονται σε συνεργειο του ομιλου kosmocar!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ρε Bill καπου διαβαζα για ιμαντες και 700ευρα!!! αυτα ηταν για τους Fsi???

Μπουζακια φιλτρα λαδια εχουμε κανα καλο conne να μην μου πιασουν για 4η φορα τον Κ@@λο???

ΑΝ θες εχω καλο κ φτηνο μαστορα, αλλα οχι εξουσιοδοτημενο.
Link to comment
Share on other sites

εχω επεκταση εγγυησης οποτε 8α προτιμουσα να μην την χασω με κανεναν τροπο..

αναγκαστικα τοτε θα πρεπει να επισκεφτεσαι την αντ/πια ή καποιο εξουσιοδοτημενο...

Link to comment
Share on other sites

αναγκαστικα τοτε θα πρεπει να επισκεφτεσαι την αντ/πια ή καποιο εξουσιοδοτημενο...

Στην επεκταση δεν μπορει να παει σε εξουσιοδοτημενο.

Μεσα στο συμβολαιο αναφερει,

Η παρεχομενη καλυψη θα ισχυει υπο τον ορο οτι αποδεδειγμενα εχουν πραγματοποιηθει ολα τα σερβις και οι ελεγχοι που προβλεπει ο κατασκευαστικος οικος στους εξουσιοδοτημενουσ εμπορους/συνεργατες της Kosmocar Α.Ε

Οποτε μαλλον εννοει τις αντιπροσωπειες <_<

Link to comment
Share on other sites

την ιδια δυναμη εχει το εξουσιοδοτημενο συνεργειο με την αντ/πια(εξουσιοδοτημενη και αυτη) απο την κοσμοκαρ.πολυ εξουσιοδοτηση εχει πεσει ρε παιδι μου :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αστα να πανε!!Δεν ξερουμε ποιον να εξουσιοδοτησουμε ;):D

Δεν ξερω εαν μπορουμε να παμε σε ενα συνεργειο εξουσιοδοτημενο εκτος της αντιπροσωπειας.Νομιζω οτι μονο αυτες ειναι απο την kosmocar.Να μενουν τα λεφτα σε αυτους.Και βεβαια μετα μπορει νομικα να αποδειξεις οτι μπορουσες να το πας σε αλλο συνεργειο,αλλα τι δικηγορο θες και ποσα λεφτα για να τα βαλεις με την kosmocar και την Allianz που κανει την επεκταση.Εγω βρηκα την λυση στην επαρχεια.Ειναι 70 ευρω φτηνοτεροι στο σερβις των 30.000 και βαζουν ακριβως τα ιδια πραγματα.Και αντε ενα ταλιρο η βενζινη βαρια-βαρια.Ασε που δεν την εχουν δει επιστημονες σαν τους εδω!!

Link to comment
Share on other sites

πρόσφατα έκανα το service των 60.000.

μόνο λάδια αλλαζονται, φίλτρα και μπουζί.

ιμάντες δεν ύπαρχουν στο tsi αλλά καδένα.

Μήπως γνωρίζει κανείς τι γίνεται με τον FSI 1600 ; Τι πρέπει να αλαχτεί στο service των 60.000 ;

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με την αντιπροσωπια...

ΕΞΟΥΣΙΩΔΟΤΗΜΕΝΑ ΣΥΝΕΡΓΕΙΑ ειναι ΜΟΝΟ οι αντιπροσωπιες

Τα αλλα τα χαρακτηρίζουν Ειδικευμένα! Δεν μου απάντησαν ωστόσο αν χανω την εγγυηση πηγαίνοντας σε ειδικευμένο... Θα μαθω αύριο!

Link to comment
Share on other sites

και στην κοσμοκαρ τα ιδια θα πουν.αφου οι αντ/πιες λενε αυτα που τους εχουν πει να λενε απο την κοσμοκαρ!δεν κανουν του κεφαλιου τους γιατι ειναι απλα συνεργατες οχι ο επισημος εισαγωγεας Ελλαδος.

παντως δεν νπεριμενα διαφορετικη απαντηση.λογικο ειναι οτι θελουν να προστατεψουν τα χρηματα που λαμβανουν απο τα σερβις.η abt ομως που μεχρι και αυτοκινητα εισαγει και πουλαει δεν ειναι εξουσιοδοτημενος συνεργατης;αν κανει δηλαδη καποιος εκει το σερβις του δεν ειναι προβλεπε; :lol: φυσικα και ειναι!εχετε δει ομως να αναφερεται πουθενα σαν επισημη αντ/πια του δικτυου κοσμοκαρ;γιατι αραγε... B) οτι θελουν λενε :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.