Jump to content
loupasmi

Corrado προβλημα....ξανα.......

Recommended Posts

Για αλλη μια φορα το rado μου εχει προβλημα και που αλλου να το συζητησω αν οχι εδω παιδια....Λοιπον αυτη τη βδομαδα ετυχαν διαφορα ευτραπελα με τη δουλεια και αναγκαστηκα να κανω 600 χιλιομετρα μες τη πολη διστυχως με το rado τη παρασκευη λοιπον κι ενω βρισκομουν στο ποταμι πιγμενος στη κινηση ειδα την ενδιξη των λαδιων να αναβει και να ξανασβηνει....με ανησυχησε λιγο και πηγα σπιτι μου παρκαρα (ευτυχως δεν ειχα να παω και αλλο) το αφησα να κρυωσει και το βραδακι κατεβηκα να το επεξεργαστω βγαζω λοιπον τη βελονα και ηταν στεγνο ουτε σταγονα στο δικτι (εννοειται πως δεν ειχα ξεχασει να ελενξω τα λαδια και τα σχετικα)αφου μαλιστα μια βδομαδα πριν τα χα τσεκαρει ηταν κομπλε κι ειχα προγραμματισει γυρω στο τελος του μηνα να παω για αλλαγη (καθε 5000 κανω)με τα πολλα παω περνω λαδι βαζω 2 λιτρα και κατι χριαστηκαν (10/40) ολα οκ ο δικτης εδειχνε κανονικα...και τωρα η συνεχεια την κυριακη επρεπε να παρω το αμαξι να για να παω στη κορινθο αφου πρωτα το χρησιμοποιησα Σαββατο βραδυ κι ηταν ενταξει...Στο γυρισμο λοιπον απο κορινθο βαζω βενζινη και ξεκιναω για αθηνα κανα χιλιομετρο μετα το βενζιναδικο (ΒP) το αμαξι αρχισε να βγαζει ντουμανια λευκα αλλα πολυ ντουμανι και στο πατημα του γκαζιου να μπουκονι μετα απο κανα δεκαλεπτο κι αφου σταματησα και ξαναξεκινησα και πηγαινα σα τη κοτα απο το φοβο μου μη παθει κατι τα ντουμανια σταματησαν και το γκαζι επανηλθε μεχρι και τα τουνελ περιπου οπου εκει πλεον δεν εβγαζε ντουμανια αλλα μπουκοναν οι ταχυτητες δηλαδη ειχα τεταρτη και δεν ανεβαζε στροφες με τιποτα και εβαζα πεμπτη και ανεβαζε κανονικα και το αποκορυφομα φτανοντας στην αθηνα μου ξανααναβει η ενδειξη για τα λαδια παω σπιτι μου παρκαρω το αφηνω να κρυωση και παλυ στεγνος ο δεικτης πηρα παλυ λαδι εβαλα 1.5 λιτρο (10/40)αλλα αυτη τη φορα ο δικτης δεν ανεβηκε Παρα μονο οταν εβαζα μπροστα και τον κοιταγα μετα ειχε λαδι και με το παραπανω.Τσεκαρα για διαροες απο κατω τιποτα ουτε σταγονα.Συγνωμη για ολο αυτο το κατεβατο ομως θελω να ειμαι οσο ποιο ακριβης γινεται γιατι δεν ξερω τη συμβαινει ευχαριστω οποιον καθησε να διαβασει ολο αυτο το λογιδριο και ευχαριστω οποιον θα μπει στο κοπο να απαντησει κιολας για το τι ακριβως συμβαινει με το αμαξι

Edited by loupasmi
Link to comment
Share on other sites

Τελος παιδια σημερα ηταν το αποτελιωμα εχω δοσει ενα σκασμο λεφτα και παλυ σκατα γιναν ολα λοιπον απο της 9 το πρωι σημερα εως πριν μια ωρα γιναν τα εξης (κατα τη διαρκεια πηγαινε και ελα για καφε) που τελικα δεν πηγα.Εσκασε το λαστιχο (βαζω τη ρεζερβα δε πειραζει λεω στραβα ξεκινησε η μερα αλλα θα τη παλεψουμε)Φτανοντας στη καφετερια ξαναστεγνωσε απο λαδια τα περνω στο κρανιο αποφασιζω να γυρισω πισω βαζω λαδια και ξεκιναω για πισω (μου ειχε χαλασει αυτη η μα@@@ που δε θυμαμαι πως λεγεται που ναι σαν φλατζα που ενωνει το χταποδι και εκανε βαβουρα) ε σημερα μιας και ξημερωσε καλα η μερα ειπε να αποτελιωθει τελιος εμπαζε καυσαερια κατω απ το σασμαν η καμπινα το αυτοκινητο δεν ανεβαζε χιλιομετρα ουτε για αστειο πανω απο 50 ηρθα το παρκαρα και να παει να γα@@@@ οταν καταφερω να ξεχρεωσω οσα εχω δανιστει για το rado τοτε θα παω για τροπετο να τελιωνει η ιστορια ως τοτε κουκουλα υπομονη και λεωφορειο αλλα ετσι ειναι....οι μεγαλες οι αγαπες πληγωνουν ητε λεγονται αυτοκινητα ητε γυναικες....Αντε και καλη μερα

Link to comment
Share on other sites

Τελος παιδια σημερα ηταν το αποτελιωμα εχω δοσει ενα σκασμο λεφτα και παλυ σκατα γιναν ολα λοιπον απο της 9 το πρωι σημερα εως πριν μια ωρα γιναν τα εξης (κατα τη διαρκεια πηγαινε και ελα για καφε) που τελικα δεν πηγα.Εσκασε το λαστιχο (βαζω τη ρεζερβα δε πειραζει λεω στραβα ξεκινησε η μερα αλλα θα τη παλεψουμε)Φτανοντας στη καφετερια ξαναστεγνωσε απο λαδια τα περνω στο κρανιο αποφασιζω να γυρισω πισω βαζω λαδια και ξεκιναω για πισω (μου ειχε χαλασει αυτη η μα@@@ που δε θυμαμαι πως λεγεται που ναι σαν φλατζα που ενωνει το χταποδι και εκανε βαβουρα) ε σημερα μιας και ξημερωσε καλα η μερα ειπε να αποτελιωθει τελιος εμπαζε καυσαερια κατω απ το σασμαν η καμπινα το αυτοκινητο δεν ανεβαζε χιλιομετρα ουτε για αστειο πανω απο 50 ηρθα το παρκαρα και να παει να γα@@@@ οταν καταφερω να ξεχρεωσω οσα εχω δανιστει για το rado τοτε θα παω για τροπετο να τελιωνει η ιστορια ως τοτε κουκουλα υπομονη και λεωφορειο αλλα ετσι ειναι....οι μεγαλες οι αγαπες πληγωνουν ητε λεγονται αυτοκινητα ητε γυναικες....Αντε και καλη μερα

Μεγάλη πικρα φιλε... υπομονή. Το πήγε συνεργειο να δεις τι επαθε τελικα? Φιλαρακι εχει τροπετο απο VR6 σε πολυ καλή τιμή, αν ενδιαφέρεσε για τετοιο μοτερ στειλε pm.

Link to comment
Share on other sites

φιλε οσο μπορει να γινει διαγνωση μεσα απο ενα foroum μαλον σου εχει καψει φλατζα.

αν πιανουν τα χερια σου δεν ειναι πολλα λεφτα η επισκευη .αν οχι ειναι αναλογα που θα το πας για επισκευη.

για ριξε και μια ματια στο δοχειο του νερου αν λειπει ποσοτητα ή αν εχει κηλιδες λαδιων .

περαστικα ......στο rado σου

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου ως ανθρωπος τα χερια μου πιανουν ομως φοβαμαι να πειραματιζομαι με πραγματα που δεν εχω ξανακανει ουτε καν...Οποτε μαλλον σε μαστορα θα καταληξω αν αποφασισω να το φτιαξω απο οσο καταλαβα και γω φλατζα πρεπει να ναι ναι τωρα για περετερω τριτη η τεταρτη θα το παω θα μαθουμε σιγουρα οχι η σταθμη δεν εχει πεσει ουτε λαδι ειχε μεσα το δοχειακι....

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου ως ανθρωπος τα χερια μου πιανουν ομως φοβαμαι να πειραματιζομαι με πραγματα που δεν εχω ξανακανει ουτε καν...Οποτε μαλλον σε μαστορα θα καταληξω αν αποφασισω να το φτιαξω απο οσο καταλαβα και γω φλατζα πρεπει να ναι ναι τωρα για περετερω τριτη η τεταρτη θα το παω θα μαθουμε σιγουρα οχι η σταθμη δεν εχει πεσει ουτε λαδι ειχε μεσα το δοχειακι....

Loupasmi, το αμαξι ειναι G60 και εχει τον g-lader πανω?

Αν ναι- λυσε το κολαρο πριν την πεταλουδα και δες αν εχει γεμισει λαδι...

Φιλικα, Αλεξανδρος...

Link to comment
Share on other sites

@Alex με προλαβες....στην στροφη, θα το ελεγα!

Aσε που αμα τα λαδια εχουν φθασει εως εκει, το ιντερκουλερ θα ειναι γεματο.

Σου ειπα και στα pm, οτι αμα το g ειναι χρεπι, τα λαδια τα περναει παντου.

Respect...

Yπαρχει ενα ολοκληρο αμαξι (g60) για οτι χρειαστεις

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το αμαξι πηγε στο μηχανικο η ζημια ειναι λεει η βαλβιδες η ελατηρια θα μου πει λεει με σιγουρια μολις ανοιξει καπακι και ειναι γυρω στο 500 λεει για να το φτιαξει τι λετε ειναι καλα απο λεφτα?Α και να μην ξεχασω τα συν 250 που θα χριαστω για χταποδι γιατι το δικο μου ειναι για τα σκουπιδια

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.