Jump to content
cherouvim13

ΣΩΣΤΗ ΕΠΙΛΟΓΗ? ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΗΘΙΚΟΥ..

Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟY VWCLUB.EIMAI NEO MEΛΟΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΕΝΑ ΘΕΜΑ.

ΑΓΟΡΑΣΑ ΕΝΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ GOLF 5 GT SPORT ΤΟΥ 2008. 18689 EYΡΩ ΜΕ ΕΠΙΤΟΚΙΟ 6,9% ΓΙΑ 4 ΧΡΟΝΙΑ.

ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΑ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΣΩΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΜΕ ΕΚΑΝΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΤΑΝΙΩΣΑ ΗΔΗ.

Α)ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΕΔΩΣΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΠΩΣ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΤΟ ΒΡΩ ΜΤΧ ΜΕ 16000 ΚΑΙ ΟΧΙ 18689 ΜΕ ΔΟΣΗ 214 ΓΙΑ 4 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΚΛΑΨΕ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΑΦΟΥ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΜΕΡΟΚΑΜΑΤΙΑΡΗΣ (30 ΕΥΡΩ/ΜΕΡΑ).

Β)ΜΟΥ ΛΕΝΕ Ο ΤSI 1.4 ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΟΤΑΝ ΑΛΛΑΖΕΙ ΑΠΟ ΚΟΜΠΡΕΣΣΟΡΑ ΣΕ ΤΟΥΡΜΠΟ ΚΑΙ ΟΤΙ ΚΡΕΜΑΕΙ.ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΠΑΙΖΕΙ Ο ΚΟΜΠΡΕΣΣΟΡΑΣ ΟΜΩΣ ΧΑΜΗΛΕΣ ΣΤΡΟΦΕΣ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΣΕΡΝΕΤΕ ΛΟΓΩ ΚΑΙ ΒΑΡΟΥΣ.

Γ)ΠΡΕΠΕΙ ΛΕΕΙ ΝΑ ΒΑΖΩ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΒΕΝΖΙΝΗ 100 ΟΚΤΑΝΙΩΝ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥΡΜΠΟ ΚΑΙ ΘΑ ΜΟΥ ΚΟΣΤΙΖΕΙ Ο ΚΟΥΚΟΣ ΑΗΔΟΝΙ ΣΤΑ ΓΕΜΙΣΜΑΤΑ.

Δ)ΠΟΛΥ ΑΚΡΙΒΗ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΚΑΙ ΣΕΡΒΙΣ ΑΠΟ VW.ΚΑΙ Η ΕΓΓΥΗΣΗ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΔΩΣΑΝΕ ΕΙΝΑΙ ΛΕΕΙ ΣΑΝ ΝΑ ΜΟΥ ΠΙΑΣΑΝΕ ΤΟΝ Κ...Ο.

Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΖΗΤΑΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ GOLF 5 EINAI ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΜΟΥ (GOLF) EΓΙΝΕ ΕΦΙΑΛΤΗΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΠΕΣΑ ΣΕ ΜΕΓΑΛΗ ΠΙΚΡΑ.

ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ, ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΑ ΠΡΟΑΝΑΦΕΡΘΕΝΤΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΚΑΙΡΟ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΝΑ ΑΚΥΡΩΣΩ ΤΗΝ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ΜΟΥ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

ΜΑΝΩΛΗΣ

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟY VWCLUB.EIMAI NEO MEΛΟΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΕΝΑ ΘΕΜΑ.

ΑΓΟΡΑΣΑ ΕΝΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ GOLF 5 GT SPORT ΤΟΥ 2008. 18689 EYΡΩ ΜΕ ΕΠΙΤΟΚΙΟ 6,9% ΓΙΑ 4 ΧΡΟΝΙΑ.

ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΑ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΣΩΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΜΕ ΕΚΑΝΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΤΑΝΙΩΣΑ ΗΔΗ.

Α)ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΕΔΩΣΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΠΩΣ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΤΟ ΒΡΩ ΜΤΧ ΜΕ 16000 ΚΑΙ ΟΧΙ 18689 ΜΕ ΔΟΣΗ 214 ΓΙΑ 4 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΚΛΑΨΕ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΑΦΟΥ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΜΕΡΟΚΑΜΑΤΙΑΡΗΣ (30 ΕΥΡΩ/ΜΕΡΑ).

Β)ΜΟΥ ΛΕΝΕ Ο ΤSI 1.4 ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΟΤΑΝ ΑΛΛΑΖΕΙ ΑΠΟ ΚΟΜΠΡΕΣΣΟΡΑ ΣΕ ΤΟΥΡΜΠΟ ΚΑΙ ΟΤΙ ΚΡΕΜΑΕΙ.ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΠΑΙΖΕΙ Ο ΚΟΜΠΡΕΣΣΟΡΑΣ ΟΜΩΣ ΧΑΜΗΛΕΣ ΣΤΡΟΦΕΣ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΣΕΡΝΕΤΕ ΛΟΓΩ ΚΑΙ ΒΑΡΟΥΣ.

Γ)ΠΡΕΠΕΙ ΛΕΕΙ ΝΑ ΒΑΖΩ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΒΕΝΖΙΝΗ 100 ΟΚΤΑΝΙΩΝ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥΡΜΠΟ ΚΑΙ ΘΑ ΜΟΥ ΚΟΣΤΙΖΕΙ Ο ΚΟΥΚΟΣ ΑΗΔΟΝΙ ΣΤΑ ΓΕΜΙΣΜΑΤΑ.

Δ)ΠΟΛΥ ΑΚΡΙΒΗ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΚΑΙ ΣΕΡΒΙΣ ΑΠΟ VW.ΚΑΙ Η ΕΓΓΥΗΣΗ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΔΩΣΑΝΕ ΕΙΝΑΙ ΛΕΕΙ ΣΑΝ ΝΑ ΜΟΥ ΠΙΑΣΑΝΕ ΤΟΝ Κ...Ο.

Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΖΗΤΑΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ GOLF 5 EINAI ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΜΟΥ (GOLF) EΓΙΝΕ ΕΦΙΑΛΤΗΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΠΕΣΑ ΣΕ ΜΕΓΑΛΗ ΠΙΚΡΑ.

ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ, ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΑ ΠΡΟΑΝΑΦΕΡΘΕΝΤΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΚΑΙΡΟ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΝΑ ΑΚΥΡΩΣΩ ΤΗΝ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ΜΟΥ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

ΜΑΝΩΛΗΣ

να δεις εμενα τι μου ελεγαν οι φιλοι μου αλλα μετα απο 1.5χρονο τουμπεκι

να ηταν η ζηλια ψωρα....... :huh::lol:

Link to comment
Share on other sites

¶σε ρε φίλε Μανώλη, άμα ήταν να ακούμε τους άλλους θα είχαμε τρελαθεί. Η τιμή που το πήρες είναι εξαιρετική, εγώ αγόρασα πριν 1.5 χρόνο το TSI 140 βασική έκδοση trendline 18.900, έβαλα και ζαντολάστιχα και μου πήγε 20 χιλιάρικα :lol: Δηλαδή σύμφωνα με τους φίλους σου τι πρέπει να κάνω, να φουντάρω στον γκρεμό; Το αμάξι ούτε κρεμάει κατά την αλλαγή κομπρέσσορα σε τούρμπο ούτε καν καταλαβαίνεις την αλλαγή και για 1.400 κυβικά είνα εντυπωσιακό το ότι μπορεί να επιταχύνει με οποιαδήποτε σχέση από τις 1000 στροφές. Στις χαμηλές στροφές κι αν δεν σέρνεται... βρες άλλο 1.400άρι να μπορεί να το κάνει αυτό :lol: Βενζίνη καίει και 95άρα χωρίς προβλήματα αλλά καλό είναι να του βάζεις 100άρα. Με 5 ευρώ διαφορά ανά γέμισμα μπορώ να σου υπογράψω ότι δεν πέφτουν έξω τα καράβια σου tongue.gif Η συντήρηση δεν παίζει πρόβλημα καθώς μπορείς να κάνεις τις αλλαγές λαδιών πάμφθηνα σε εξωτερικό συνεργείο και να πηγαίνεις αντιπροσωπεία/εξουσιοδοτημένο μόνο για το σέρβις κάθε 2 χρόνια με περίπου 260 ευρώ, τόσο τραγικό είναι πια;

Γράψτους εκεί που ξέρεις :lol: αλλά σε εμάς γράφε με μικρά γράμματα γιατί είναι σαν να μας έχεις βάλει τις φωνές τα κεφαλαία :huh:

Καλοτάξιδος!

Edited by Nismo
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ για τις αποψεις σας και οκ για τα κεφαλαια...δεν το ήξερα :huh:

Μαλλον καλό θα μου βγει, με το θεμα της διετους εγγυησης να με προβληματιζει λιγακι παραπανω

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟY VWCLUB.EIMAI NEO MEΛΟΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΕΝΑ ΘΕΜΑ.

ΑΓΟΡΑΣΑ ΕΝΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ GOLF 5 GT SPORT ΤΟΥ 2008. 18689 EYΡΩ ΜΕ ΕΠΙΤΟΚΙΟ 6,9% ΓΙΑ 4 ΧΡΟΝΙΑ.

ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΑ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΣΩΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΜΕ ΕΚΑΝΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΤΑΝΙΩΣΑ ΗΔΗ.

Α)ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΕΔΩΣΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΠΩΣ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΤΟ ΒΡΩ ΜΤΧ ΜΕ 16000 ΚΑΙ ΟΧΙ 18689 ΜΕ ΔΟΣΗ 214 ΓΙΑ 4 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΚΛΑΨΕ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΑΦΟΥ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΜΕΡΟΚΑΜΑΤΙΑΡΗΣ (30 ΕΥΡΩ/ΜΕΡΑ).

Β)ΜΟΥ ΛΕΝΕ Ο ΤSI 1.4 ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΟΤΑΝ ΑΛΛΑΖΕΙ ΑΠΟ ΚΟΜΠΡΕΣΣΟΡΑ ΣΕ ΤΟΥΡΜΠΟ ΚΑΙ ΟΤΙ ΚΡΕΜΑΕΙ.ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΠΑΙΖΕΙ Ο ΚΟΜΠΡΕΣΣΟΡΑΣ ΟΜΩΣ ΧΑΜΗΛΕΣ ΣΤΡΟΦΕΣ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΣΕΡΝΕΤΕ ΛΟΓΩ ΚΑΙ ΒΑΡΟΥΣ.

Γ)ΠΡΕΠΕΙ ΛΕΕΙ ΝΑ ΒΑΖΩ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΒΕΝΖΙΝΗ 100 ΟΚΤΑΝΙΩΝ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥΡΜΠΟ ΚΑΙ ΘΑ ΜΟΥ ΚΟΣΤΙΖΕΙ Ο ΚΟΥΚΟΣ ΑΗΔΟΝΙ ΣΤΑ ΓΕΜΙΣΜΑΤΑ.

Δ)ΠΟΛΥ ΑΚΡΙΒΗ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΚΑΙ ΣΕΡΒΙΣ ΑΠΟ VW.ΚΑΙ Η ΕΓΓΥΗΣΗ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΔΩΣΑΝΕ ΕΙΝΑΙ ΛΕΕΙ ΣΑΝ ΝΑ ΜΟΥ ΠΙΑΣΑΝΕ ΤΟΝ Κ...Ο.

Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΖΗΤΑΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ GOLF 5 EINAI ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΜΟΥ (GOLF) EΓΙΝΕ ΕΦΙΑΛΤΗΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΠΕΣΑ ΣΕ ΜΕΓΑΛΗ ΠΙΚΡΑ.

ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ, ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΑ ΠΡΟΑΝΑΦΕΡΘΕΝΤΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΚΑΙΡΟ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΝΑ ΑΚΥΡΩΣΩ ΤΗΝ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ΜΟΥ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

ΜΑΝΩΛΗΣ

Ειχα παλιότερα gt golf 5 και μπορώ να σου πω τα παρακάτω

Α. Εγω πριν απο έξι μήνες το έδωσα 17500 ευρώ δυο χρόνια το είχα με 55000km.

Β. Χαμηλά με τον compressora είναι πολύ δυνατο. όντως έχει ένα μικρό κρέμασμα απο τις 3500 μέχρι τις5500 περίπου αλλα μετά απο εκεί και πάνω δίνει πολύ δυνατα.

Γ. Ναι μόνο κατοστάρα. Κατανάλωση 10lt/100km με οδήγηση όχι πολυ συντηρητικη.

Δ. λαδια περίπου 180 με 200 €

Βγάζει προβληματα αν κοιτάξεις τα αντίστοιχα topic θα τα διαπιστώσεις. Για άλλουσ είναι σημαντικά για αλλους οχι τοσο πολυ. Σαν αυτοκίνητο το λες σβέλτο. Σαν κράτημα νορμαλ και σαν φρένα θέλουν λιγο να τα συνηθίσεις.

Παντωσ στα λεφτά του είναι απο τα πιο γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

Με 18700 δεν παιρνεις ουτε bravo αυτη τη στιγμη.Ολα οσα σου ειπαν ειναι υπερβολες, στο μονο που πλησιαζουν λιγο την αληθεια ειναι στο κρεμασμα που λενε και αυτο δεν γινεται συνεχεια αλλα μια φορα θα συμβει θα αλλαξεις κανα δυο βαλβιδες στην εγγυηση και θα εισαι ετοιμος. 95αρα να βαζεις, η 100αρα ειναι πεταμενα λεφτα.

Παντους μια βολτα οταν το στρωσεις να δουμε αν θα αλλαξουν γνωμη..

ΥΓ. Σημερα ειχα τη "τυχη" να οδηγησω ενα focus (το προηγουμενο) 1.4, προσπαθουσα συνηθισμενος απο το golf να επιταχυνω με 3η και 1000 στροφες και ο ιδιοκτητης του αυτοκινητου απορουσε γιατι το κανω...η συνηθεια βλεπεις!

Edited by Nrgakos3
Link to comment
Share on other sites

95αρα να βαζεις, η 100αρα ειναι πεταμενα λεφτα.

98 γραφει στο πορτακι της βενζίνης.

Το κρεμασμα το κανει οταν ειναι οκ το αυτοκίνητο.

Οταν έχει προβλημα με την βαλβίδα δεν το λες κρεμασμα τότε είναι σαν να πατας φρένο. Το καταλαβαίνεις πολύ εντονα γάτι κόβει το αυτοκίνητο.

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΜEΛΛΟΝ ΣΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΕΊΝΑΙ ΤΑ ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ VW KAI AUDI ΑΣΕ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΝΑ ΒΑΡΑΝΕ ΤΟΝ ΠΙΣΙΝΟ ΤΟΥΣ ΚΑΤΩ.ΤΟ ΞΕΡΟΥΝ ΑΛΑ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΠΟΥΝΕ

Edited by vampire4
Link to comment
Share on other sites

Φιλτατε μαλλον τα φιλαρακια σου απ αυτα που λες εκδηλωνουν μια παραξενη και κακοηθης ''ζηλια''.

Δε μπορει καποιος να δινει τοσα λεφτα και να σου λεει ο αλλος αυτες τις μ@λ@κιες. Εγω θα ντρεπομουνα να τα ελεγα αυτα σε φιλο και ας μη μου αρεζε το αμαξι του.

Τελος παντων οπως και να χει ολα τα αυτοκινητα βγαζουν ψιλοπροβληματα. Μην ακους αυτα που λενε για τα golf γενικως. Εχω βαρεθει να τα ακουω. Και πιστεψε με κατα βαθος σχεδον ολοι θα γουσταραν να εχουν ενα golf gt. Κοιτα μολις το στρωσεις, να τους παρεις μια βολτουλα να δουν τι σημαινει αμαξι.

Εκανες πολυ καλη επιλογη για μενα!!

Καλοριζικο!!!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ για τις αποψεις σας και οκ για τα κεφαλαια...δεν το ήξερα :D

Μαλλον καλό θα μου βγει, με το θεμα της διετους εγγυησης να με προβληματιζει λιγακι παραπανω

Ειμαι σιγουρος οτι δεν θα το μετανιωσεις καθολου και θα πεις το αυτοκινητο τα σπαει. Εσυ , γιατι τα φιλαρακια σου θα το μετανιωσουν και θα αλλαξουν γρηγορα αποψη μολις μπουν μεσα.

Και οσο για την εγγυηση που αναφερεις για δυο χρονια εχεις κομπλε για τα παντα. Οχι οπως αλλες εταιριες που λενε εξι και τελικα ισχυει μηχανικα δυο, βλεπε opel.Και φυσικα υπαρχει και η επεκταση στα τεσσερα.

Edited by geok100
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σιγουρος οτι δεν θα το μετανιωσεις καθολου και θα πεις το αυτοκινητο τα σπαει. Εσυ , γιατι τα φιλαρακια σου θα το μετανιωσουν και θα αλλαξουν γρηγορα αποψη μολις μπουν μεσα.

Και οσο για την εγγυηση που αναφερεις για δυο χρονια εχεις κομπλε για τα παντα. Οχι οπως αλλες εταιριες που λενε εξι και τελικα ισχυει μηχανικα δυο, βλεπε opel.Και φυσικα υπαρχει και η επεκταση στα τεσσερα.

Σορρυ για το διπλο ποστ.

Edited by geok100
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟY VWCLUB.EIMAI NEO MEΛΟΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΕΝΑ ΘΕΜΑ.

ΑΓΟΡΑΣΑ ΕΝΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ GOLF 5 GT SPORT ΤΟΥ 2008. 18689 EYΡΩ ΜΕ ΕΠΙΤΟΚΙΟ 6,9% ΓΙΑ 4 ΧΡΟΝΙΑ.

ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΑ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΣΩΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΜΕ ΕΚΑΝΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΤΑΝΙΩΣΑ ΗΔΗ.

Α)ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΕΔΩΣΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΠΩΣ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΤΟ ΒΡΩ ΜΤΧ ΜΕ 16000 ΚΑΙ ΟΧΙ 18689 ΜΕ ΔΟΣΗ 214 ΓΙΑ 4 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΚΛΑΨΕ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΑΦΟΥ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΜΕΡΟΚΑΜΑΤΙΑΡΗΣ (30 ΕΥΡΩ/ΜΕΡΑ).

Β)ΜΟΥ ΛΕΝΕ Ο ΤSI 1.4 ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΟΤΑΝ ΑΛΛΑΖΕΙ ΑΠΟ ΚΟΜΠΡΕΣΣΟΡΑ ΣΕ ΤΟΥΡΜΠΟ ΚΑΙ ΟΤΙ ΚΡΕΜΑΕΙ.ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΠΑΙΖΕΙ Ο ΚΟΜΠΡΕΣΣΟΡΑΣ ΟΜΩΣ ΧΑΜΗΛΕΣ ΣΤΡΟΦΕΣ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΣΕΡΝΕΤΕ ΛΟΓΩ ΚΑΙ ΒΑΡΟΥΣ.

Γ)ΠΡΕΠΕΙ ΛΕΕΙ ΝΑ ΒΑΖΩ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΒΕΝΖΙΝΗ 100 ΟΚΤΑΝΙΩΝ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥΡΜΠΟ ΚΑΙ ΘΑ ΜΟΥ ΚΟΣΤΙΖΕΙ Ο ΚΟΥΚΟΣ ΑΗΔΟΝΙ ΣΤΑ ΓΕΜΙΣΜΑΤΑ.

Δ)ΠΟΛΥ ΑΚΡΙΒΗ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΚΑΙ ΣΕΡΒΙΣ ΑΠΟ VW.ΚΑΙ Η ΕΓΓΥΗΣΗ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΔΩΣΑΝΕ ΕΙΝΑΙ ΛΕΕΙ ΣΑΝ ΝΑ ΜΟΥ ΠΙΑΣΑΝΕ ΤΟΝ Κ...Ο.

Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΖΗΤΑΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ GOLF 5 EINAI ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΜΟΥ (GOLF) EΓΙΝΕ ΕΦΙΑΛΤΗΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΠΕΣΑ ΣΕ ΜΕΓΑΛΗ ΠΙΚΡΑ.

ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ, ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΑ ΠΡΟΑΝΑΦΕΡΘΕΝΤΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΚΑΙΡΟ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΝΑ ΑΚΥΡΩΣΩ ΤΗΝ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ΜΟΥ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

ΜΑΝΩΛΗΣ

Φίλε μου καταρχήν πήρες από τα καλύτερα αυτοκίνητα της κατηγορίας των μικρομεσαίων με τον πιο εξελιμένο τεχνολογικά κινητήρα. (Και γω αυτό έχω tongue.gif +)

Λοιπόν

Α) Η τιμή που το πήρες είναι πολύ καλή (εμένα πριν 14 μήνες μου βγήκε 23500 με ηλιοροφή,5πορτο,ζάντες,κ.α.)

Προσωπική μου γνώμη είναι ότι ότι δε συγκρίνεις ένα μεταχειρισμένο αμάξι (που το έστρωσε ΑΛΛΟΣ και δεν μυρίζει στην τελική ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ!!!), με ένα του κουτιού

Β)Το έχει οδηγήσει κανένας "φίλος" σου? Η αλλαγή από κομπρέσσορα σε τούρμπο δε κρεμάει το κινητήρα σου, ίσα- ίσα εκεί αρχίζει και σπινιάρει το δικό μου(και όλα φαντάζομαι). Ο κομπρέσσορας κάνει φανταστική δουλεία αφού και από τις 1000 στροφές πατάς γκάζι χωρίς να κατεβάζεις ταχύτητες και επιταχύνει το αμάξι. (Ομαλά, μη φαντάζεσαι ξεσπάσματα)

Και μην ακούω χαζά για το βάρος (σχεδόν το ίδιο βάρος έχουν και οι συμφορουμίτες μας με τα 1.4 FSi).

Γ) Αυτή είναι καινούργια θεωρία? (Τα τούρμπο καίνε μόνο 100αρα). Ήμαρτον ρε παιδιά εδώ η Overload έχει αποδεδειγμένα φτιάξει πρόγραμμα που δουλεύει με 95αρα μια χαρά, θα έχεις πρόβλημα εσύ που θα είσαι νορμάλ?

Και η τάπα στο TSi 140 λέει 95 οκτάνια ελάχιστο- άρα είσαι μια χαρά. Τέλοσπάντων και εγώ 95αρα βάζω,αλλά πες έχω ακόμα λίγα χιλιόμετρα (22.000)και δεν χάλασε, ο κολλητός έχει το ίδιο (από τα πρώτα του 2006) με 85.000 και δεν έχει προβλήματα με το αμάξι και την 95αρα.....

Δ)Η συντήρηση θα γίνεται όσο έχεις την εγγύηση στην αντιπροσωπεία (αν ψάξεις στο forum θα δεις κάποιες τιμές και ποιοί είναι φθηνότεροι- π.χ. επαρχία), και μετά τα 2 χρόνια πας σε όποιον επιλέξεις εσύ(άμα θες πάνε να σου αλλάξει λάδια ο αρχιμηχανικός της ΚΙΑ :D )

Να χαίρεσαι το αμάξι σου λοιπόν και μην ακούς από εδώ και από εκεί, χαλάνε- σπάνε και τα συναφή.

Εγώ το έχω ευχαριστηθεί ιδίως επειδή όταν πάω νορμάλ καίει σχεδόν σαν απλό 1.4 και όταν το πατάω πηγαίνει σαν να έχω ατμοσφαιρικό 1.800 και 2.000 κυβικών. (Ιδίως η ροπή του)

Αφού είναι και το δικό σου όνειρο λοιπόν, ΠΑΡΤΟ

Link to comment
Share on other sites

Αυτον που σου ειπε οτι σερνεται στην περιοχη του κομπρεσσορα στη θεση σου θα τον εβαζα να το οδηγησει για να νιωσει την αισθηση της επιταχυνσης αλλα και την συνολικη αισθηση του αυτοκινητου (αφου πρωτα το στρωσεις).Εγω μετα απο δυο χρονια μαζι του, οχι μονο δεν το εχω βαρεθει αλλα ακομα απολαμβανω να το οδηγω.Αυτο τα λεει ολα.

Edited by NASOS_ea
Link to comment
Share on other sites

πετα το το χρεπι και παρε ενα lada killer να βρεις την υγεια σου , τι την θελεις αυτη την λαλακια το golf. απο δυναμη ψοφιο απο παθητικη ασφαλεια χαλια απο ποιοτητα κατασκευης τριζει σαν σουμιες. εναλλακτικα μπορεις να παρεις ενα dacia αλλα οχι και ποτε ξανα γκολφ

p.s βαζω στοιχημα οτι οι φιλοι σου την εχουν μικρη( και εννοω βεβαια την εξατμιση) tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Εδω ταιριάζει μια απάντηση και θα την πω δεν κρατιέμαι

ΜΑΛΑΚΙΕΣ σου λενε οι φιλοι σου :D;):lol:

Link to comment
Share on other sites

Εδω ταιριάζει μια απάντηση και θα την πω δεν κρατιέμαι

ΜΑΛΑΚΙΕΣ σου λενε οι φιλοι σου ;):D:lol:

:lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια γιατι το παραμυθιαζετε το παιδι οτι εκανε καλη επιλογη??? tongue.gif

αφου τα Golf σπανε, χαλανε, καινε πολυ βενζινη, ειναι ασχημα, με συντηρητικη σχεδιαση, ειναι βαρια και δε πανε βημα κι εχουν και πανακριβα σερβις.

Φιλε μου παρε ενα Kia Ceed να βρεις την υγεια σου, να εχεις 30 χρονια εγγυηση και δωρεαν σερβις για παντα, αλλα και να τα εχεις και καλα με τους φιλους σου. ;):D:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια γιατι το παραμυθιαζετε το παιδι οτι εκανε καλη επιλογη??? tongue.gif

αφου τα Golf σπανε, χαλανε, καινε πολυ βενζινη, ειναι ασχημα, με συντηρητικη σχεδιαση, ειναι βαρια και δε πανε βημα κι εχουν και πανακριβα σερβις.

Φιλε μου παρε ενα Kia Ceed να βρεις την υγεια σου, να εχεις 30 χρονια εγγυηση και δωρεαν σερβις για παντα, αλλα και να τα εχεις και καλα με τους φιλους σου. -_-;):lol:

+ οτι οι γκομενες ακουνε γκολφ και στριβουν επιτοπου :lol: και την κανουν με ελαφρα πηδηματακια. :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγω φίλε θα σου πρότεινα να κάνεις οτι σε γεμίζει και σου αρέσει εσένα από την στιγμή που είναι δικά σου τα χρήματα. Εγω από την μέρα που παρήγγειλα το scirocco (06/11/08) εχω τσακωθει με τον πατέρα μου γιατι δεν πήρα το SLK 350. Εμένα δεν μου άρεσε και την άλλη μέρα παρήγγειλα το Scirocco.

Η απόφαση είναι δικιά σου

Link to comment
Share on other sites

εχω το gt sport απο τον 9 του 08

δεν εχει βγαλει κανενα προβλημα προς το παρον (χτυπα ξυλο)

ειναι απο τα πιο δυνατα 1400αρια που παιζουν και δεν το αλαζω με τπτ!

εχει πολυ καλη οδικη συμπεριφορα..

Τελος θα ηθελα να σου πω για το θεμα 100αρας 95αρας που αναφερεται να κανεις ενα πειραμα.

ασε να αδιασει και με το που σου αναψει λαμπακι βαλε 20 ευρο 95αρα

ασε παλι να αδιασει και μολις αναψει λαμπακι βαλε 20 ευρο 100αρα

θα δεις οτι με την 100αρα θα εχεις παραπανω χιλιομετρα λογο καλυτερης καυσης που γινεται στον κηντηρα..

ΑΡΑ

ΜΙΑ Η ΑΛΛΗ B)

Link to comment
Share on other sites

Να πω κ εγω το story μου!

Εχω εναμιση χρονο το Gt sport 140 k εχω 12000 χλμ!

1.δεν το μετανιωσα στιγμη μεχρι τωρα,μετα δεν ξερω

2.εχει χωρους που δεν εχει κανενα στην κατηγρια του

3.απο προβληματα τιποτα

4.για κρεμασματα εγω δεν ξερω,δεν το πολυ παταω,αλλα με βγαζει ανετα ολες τις προσπερασεις

5.καταναλωση πολυ καλη κ ελεγχομενη!

ΜΗΝ ΑΚΟΥΣ ΚΑΝΕΝΑΝ ,ΤΑ ΙΔΙΑ ΜΟΥ ΛΕΓΑΝΕ Κ ΕΜΕΝΑ ΟΤΑΝ ΗΤΑΝ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΚΑΡΟ,ΕΙΔΙΚΑ ΚΑΤΙ 'ΓΑΛΛΑΚΙΑ',

ΣΚΕΨΟΥ ΜΟΝΟ ΟΤΙ ΜΕ 18000 ΕΧΕΙΣ ΕΠΙΔΟΣΕΙΣ,ΑΦΑΛΕΙΑ ,ΓΕΡΜΑΝΙΚΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ B)

Link to comment
Share on other sites

εχω το gt sport απο τον 9 του 08

δεν εχει βγαλει κανενα προβλημα προς το παρον (χτυπα ξυλο)

ειναι απο τα πιο δυνατα 1400αρια που παιζουν και δεν το αλαζω με τπτ!

εχει πολυ καλη οδικη συμπεριφορα..

Τελος θα ηθελα να σου πω για το θεμα 100αρας 95αρας που αναφερεται να κανεις ενα πειραμα.

ασε να αδιασει και με το που σου αναψει λαμπακι βαλε 20 ευρο 95αρα

ασε παλι να αδιασει και μολις αναψει λαμπακι βαλε 20 ευρο 100αρα

θα δεις οτι με την 100αρα θα εχεις παραπανω χιλιομετρα λογο καλυτερης καυσης που γινεται στον κηντηρα..

ΑΡΑ

ΜΙΑ Η ΑΛΛΗ :rolleyes:

Σιγουρα καλυτερη η (καλη) 100αρα, γιατι οι νοθειες ειναι ο κανονας στην χωρα που ζουμε.

Παντως δεν προκειται να βγαλεις 20% παραπανω χιλιομετρα με την 100αρα αναλογικα με την κατα 20% ακριβοτερη τιμη της. Αντε ενα 5%.

Το μεγαλυτερο προβλημα παντως οπως και προειπα ειναι να βρεις ανοθευτη 100αρα, γι'αυτο και οι πιο πολλοι το αφηνουν με την 95αρα, που ειναι και η συνιστωμενη γαι τα 122αρια,140αρια και η οποια δεν ειναι και τοσο επικερδες να νοθευτει.

Για τα 170αρια μονο 100αρα, για τα 160αρια δεν ξερω αλλα μπορει και εκει πλεον λογω ηπιοτερων ρυθμισεων να

προτεινεται καταρχην 95αρα.

Link to comment
Share on other sites

Φϊλε μου έχω ένα GT 170 HP από τον 5/06 χωρίς προβλήματα εκτός από το συγχρονιζέ της 2ας το οποίο σε εσένα μπορεί να μην το παρουσιάσει.Εγω είμαι πολύ ευχαριστημένος απο το αυτοκίνητο. Τι να σου πώ.

Εσενα σε ευχαριστεί? αυτό είναι το ζητούμενο. Τώρα τι λένε οι άλλοι γραφτους στα παλιά σου τα παπούτσια, για να μην χρησιμοποιήσω κάτι πιο βαρύ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.