Jump to content
cherouvim13

ΣΩΣΤΗ ΕΠΙΛΟΓΗ? ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΗΘΙΚΟΥ..

Recommended Posts

Αν έχεις τέτοιους φίλους τί τους θέλεις τους εχθρούς!

Ότι δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια!

Σου μιλάει ένας απόλυτα ευχαριστημένος κάτοχος ενός Golf TSI 140 hp sportline απο το Σεπτέμβριο του 2006 και ξόδεψα 22,000 ευρώ γιατι το πήρα πρώτος πρώτος μόλις ξεκίνησε το TSI και ήταν ακόμη ακριβά. Εκτός απο το συγχρονιζέ και μια σκάστρα δεν έχει κανένα άλλο σημαντικό πρόβλημα εδώ και 50,000 χιλίομετρα!

Edited by ta6ape
Link to comment
Share on other sites

GT Sport 140 , 07ος 2007 ,42000Km ,βενζίνη 95 οκτανίων ΕΚΟ+ και Shell V-power 95 με πρόσθετα και κανένα σοβαρό πρόβλημα μέχρι τώρα.

Ακόμη και η βαλβίδα Ν75 (αλλαγής από κομπρέσσορα στο τούρμπο) να σου χαλάσει κάποτε-που είναι η πιο συχνή βλάβη-δεν είναι κάτι τραγικό.

Περίπου 100€ με τα εργατικά στην αντιπροσωπεία όταν πια βρεθείς εκτός εγγύησης...

Απόλαυσέ το λοιπόν!

Link to comment
Share on other sites

GT Sport 140 , 07ος 2007 ,42000Km ,βενζίνη 95 οκτανίων ΕΚΟ+ και Shell V-power 95 με πρόσθετα και κανένα σοβαρό πρόβλημα μέχρι τώρα.

Ακόμη και η βαλβίδα Ν75 (αλλαγής από κομπρέσσορα στο τούρμπο) να σου χαλάσει κάποτε-που είναι η πιο συχνή βλάβη-δεν είναι κάτι τραγικό.

Περίπου 100¤ με τα εργατικά στην αντιπροσωπεία όταν πια βρεθείς εκτός εγγύησης...

Απόλαυσέ το λοιπόν!

Σωστος. παρτο και απλα λιωσε το να το χαρεις.....με το ΑΝ χαλασει και να φοβασαι συνεχεια δε το ευχαριστιεσαι το αμαξι.

Link to comment
Share on other sites

Το αμάξι είναι διαμάντι. Έχει προβληματάκια αλλά έγω δεν το έχω μετανιώσει ΚΑΘΟΛΟΥ για την αγορά του. Όλα τα λεφτά φίλε μου δεν είναι το τούρμπο αλλά ο ΚΟΜΠΡΕΣΣΟΡΑΣ. Αυτός σου δίνει τη ροπή από πολύ χαμηλά, κάτι που πολύ λίγα αμάξια στην κατηγορία του Golf σου δίνουν (πείτε κανένα γιατί δε μου έρχεται στο μυαλό).

Link to comment
Share on other sites

Εγω το εχω 2,5 χρονια και εχω ερωτα με το Γκολφακι μου και αυτο τα λεει ολα.Επειδη ηταν απο τις πρωτες παρτιδες TSI το μονο προβλημα που μου παρουσιαστηκε ειναι η αλλαγη συνχρονιζε, που ομως απο οσο γνωριζω μετα το διορθωσαν στα επομενα μοντελα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου πω μόνο αυτό...

Μέχρι πριν λίγο καιρό κατηγορούσα και κοιτούσα στραβά τα Golf.

Ώσπου... μια μέρα έτυχε και οδήγησα ένα 1,4 Tsi 140ps.

Τι κινητήρας!!!!!!!!!! <_<

Τώρα ΕΧΩ Golf. <_<

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Μην ακούς κανέναν φίλε, εγώ δεν πήγα σε καμία άλλη αντιπροσωπία για να δω αμαξια, να δω προσφορές κλπ κλπ.

ΜΟΝΟ στην VW πήγα και μετά από καμιά βδομάδα το έκλεισα, περίμενα 4 μήνες και τώρα που μου ήρθε τι να πω...

Πάντως ένα θα σου πω που θα το λένε και άλλοι αυτό: ΑΜΑ ΠΑΡΕΙΣ ΜΙΑ ΦΟΡΑ GOLF ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΟΔΗΓΑΣ ΑΛΛΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ, ΙΣΩΣ ΚΑΝΑ AUDI...

Να το παρεις και να το χαρει η ψυχή σου.

Link to comment
Share on other sites

Μην ακούς κανέναν φίλε, εγώ δεν πήγα σε καμία άλλη αντιπροσωπία για να δω αμαξια, να δω προσφορές κλπ κλπ.

ΜΟΝΟ στην VW πήγα και μετά από καμιά βδομάδα το έκλεισα, περίμενα 4 μήνες και τώρα που μου ήρθε τι να πω...

Πάντως ένα θα σου πω που θα το λένε και άλλοι αυτό: ΑΜΑ ΠΑΡΕΙΣ ΜΙΑ ΦΟΡΑ GOLF ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΟΔΗΓΑΣ ΑΛΛΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ, ΙΣΩΣ ΚΑΝΑ AUDI...

Να το παρεις και να το χαρει η ψυχή σου.

.......άντε και καμιά Ferrari ή καμιά Porsche :D:heart:

Link to comment
Share on other sites

κατοχος κ εγω ενος tsi 140 !!!πρωτο μου αμαξι και το πηρα χωρις να κανω μαλιστα ουτε test drive ουτε ειχα ξανα ιδεα απο golf !!!!

Με κερδισε η διαφιμηση με τον βατραχο και το κουνουπι !!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΓΕΙΑ ΣΟΥ. ΕΧΩ GOLF GT 170 08/2006. ΜΟΥ ΕΒΓΑΛΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΟΠΩΣ ΤΡΟΜΠΑ ΒΕΝΖΙΝΗΣ, ΑΛΛΑ ΗΤΑΝ ΣΤΗΝ ΕΓΓΥΗΣΗ. ΑΛΛΑΞΑ ΣΥΓΧΡΟΝΙΖΕ ΠΡΟΑΙΡΕΤΙΚΑ ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΛΗΞΕΙ Η ΕΓΓΥΗΣΗ. ΣΠΑΣΤΙΚΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΗ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΠΟΥ ΚΑΝΑΝΕ ΚΑΙ ΕΡΙΞΑΝ ΤΟΝ ΚΟΜΠΡΕΣΟΡΑ(ΕΧΩ ΑΝΑΦΕΡΘΕΙ ΣΕ ΤΟΠΙΚ), ΑΛΛΑ ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ. ΕΧΩ 38000ΧΛΜ. ΑΜΟΛΥΒΔΗ 2-3 ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΣΟΥΠΕΡ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΤΑ 2 ΠΡΩΤΑ ΣΕΡΒΙΣ ΤΑ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ, ΜΕΤΑ ΚΑΠΟΥ ΑΛΛΟΥ. ΤΟ ΠΗΡΑ 25000 ΕΥΡΩ ΜΕ ΕΧΤΡΑ 1000 ΕΥΡΩ ΔΩΡΟ. ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ ΚΑΙ ΜΗΝ ΑΚΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ. ΤΑ ΙΔΙΑ ΕΛΕΓΑΝ ΚΑΙ ΣΕ ΜΕΝΑ ΓΙΑ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΜΑΜΑ ΕΧΕΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΠΟ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟ. ΤΟ ΛΕΝΕ ΠΑΝΤΑ ΑΥΤΟ ΟΣΟΙ ΠΕΡΝΟΥΝ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΟΤΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΧΑΝ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ. ΑΥΤΑ ΕΙΧΑ ΝΑ ΠΩ. ΜΗΝ ΑΚΟΥΣ ΚΑΝΕΝΑΝ.

Link to comment
Share on other sites

Μην ακούς κανέναν φίλε, εγώ δεν πήγα σε καμία άλλη αντιπροσωπία για να δω αμαξια, να δω προσφορές κλπ κλπ.

ΜΟΝΟ στην VW πήγα και μετά από καμιά βδομάδα το έκλεισα, περίμενα 4 μήνες και τώρα που μου ήρθε τι να πω...

Πάντως ένα θα σου πω που θα το λένε και άλλοι αυτό: ΑΜΑ ΠΑΡΕΙΣ ΜΙΑ ΦΟΡΑ GOLF ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΟΔΗΓΑΣ ΑΛΛΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ, ΙΣΩΣ ΚΑΝΑ AUDI...

Να το παρεις και να το χαρει η ψυχή σου.

ειχα golf3, το εδωσα και πηρα το 5. το εχω απο 10-01-05 ειναι το 1.4 fsi sportline, μακαρι να ηταν tsi αλλα τοτε δεν ειχε δυστηχως! ενα πραγμα θα πω μονο! δεν εχω αλλαξει ουτε βιδα απο προβλημα! φιλος μου με πεζο 206 στα 3000χλμ αλλαγη καποιας βασης μοτερ, μηχανισμος ηλ. παραθυρου και... εγκεφαλου! φιλος με almera 1 μηνος αλλλαγη κοντερ! και αλλα πολλα μπορω να πω αλλα....

αν το θες εσυ, ολα τα αλλα ειναι μπουρδες

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟY VWCLUB.EIMAI NEO MEΛΟΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΕΝΑ ΘΕΜΑ.

ΑΓΟΡΑΣΑ ΕΝΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ GOLF 5 GT SPORT ΤΟΥ 2008. 18689 EYΡΩ ΜΕ ΕΠΙΤΟΚΙΟ 6,9% ΓΙΑ 4 ΧΡΟΝΙΑ.

ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΑ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΣΩΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΜΕ ΕΚΑΝΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΤΑΝΙΩΣΑ ΗΔΗ.

Α)ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΕΔΩΣΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΠΩΣ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΤΟ ΒΡΩ ΜΤΧ ΜΕ 16000 ΚΑΙ ΟΧΙ 18689 ΜΕ ΔΟΣΗ 214 ΓΙΑ 4 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΚΛΑΨΕ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΑΦΟΥ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΜΕΡΟΚΑΜΑΤΙΑΡΗΣ (30 ΕΥΡΩ/ΜΕΡΑ).

Β)ΜΟΥ ΛΕΝΕ Ο ΤSI 1.4 ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΟΤΑΝ ΑΛΛΑΖΕΙ ΑΠΟ ΚΟΜΠΡΕΣΣΟΡΑ ΣΕ ΤΟΥΡΜΠΟ ΚΑΙ ΟΤΙ ΚΡΕΜΑΕΙ.ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΠΑΙΖΕΙ Ο ΚΟΜΠΡΕΣΣΟΡΑΣ ΟΜΩΣ ΧΑΜΗΛΕΣ ΣΤΡΟΦΕΣ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΣΕΡΝΕΤΕ ΛΟΓΩ ΚΑΙ ΒΑΡΟΥΣ.

Γ)ΠΡΕΠΕΙ ΛΕΕΙ ΝΑ ΒΑΖΩ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΒΕΝΖΙΝΗ 100 ΟΚΤΑΝΙΩΝ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥΡΜΠΟ ΚΑΙ ΘΑ ΜΟΥ ΚΟΣΤΙΖΕΙ Ο ΚΟΥΚΟΣ ΑΗΔΟΝΙ ΣΤΑ ΓΕΜΙΣΜΑΤΑ.

Δ)ΠΟΛΥ ΑΚΡΙΒΗ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΚΑΙ ΣΕΡΒΙΣ ΑΠΟ VW.ΚΑΙ Η ΕΓΓΥΗΣΗ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΔΩΣΑΝΕ ΕΙΝΑΙ ΛΕΕΙ ΣΑΝ ΝΑ ΜΟΥ ΠΙΑΣΑΝΕ ΤΟΝ Κ...Ο.

Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΖΗΤΑΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ GOLF 5 EINAI ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΜΟΥ (GOLF) EΓΙΝΕ ΕΦΙΑΛΤΗΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΠΕΣΑ ΣΕ ΜΕΓΑΛΗ ΠΙΚΡΑ.

ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ, ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΑ ΠΡΟΑΝΑΦΕΡΘΕΝΤΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΚΑΙΡΟ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΝΑ ΑΚΥΡΩΣΩ ΤΗΝ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ΜΟΥ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

ΜΑΝΩΛΗΣ

φιλε μου αποτι καταλαβαινεις συμφωνα με το forum και τα φιλαρακια σου η επιλογη σου ειναι για τα μπαζα.ποιο golf ρε προβληματικα αυτοκινητα πανε παρε το ι30. εγω παντως αγορασα το vi dsg160 σε λευκο χρωμα με οροφη και ειναι πολυ κουκλα :lol: τωρα εσεις δεν παναλετε(οσα δεν φτανει η αλεπου................) rocket.gif

Link to comment
Share on other sites

μακάρι να μπορούσα να συμφωνήσω μαζί σας http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=29170

Αυτό που περιγράφεις φίλε είναι απλά μια περίπτωση εξαιρετικής γκαντεμιάς που μπορεί να τύχει σε οποιαδήποτε μάρκα αυτοκινήτων.....

Μην ανησυχείς θα σου το επισκευάσουν και θα το χαρείς... απλά ξενέρωσες...

Link to comment
Share on other sites

Αισίως μετά απο 1 μηνα που εχω το αμαξι που πηρα (παρα αυτα που ακουγα) εχω να πω τα εξης

α.Τι απιστευτο αμάξι ειναι αυτο? (1.4 tsi gt sport 140ps) :baby:

b.τι ηχος θεικος ειναι αυτός στις 2500 με 3000 στροφες! βββββββββββββττττττττττττττςςςςςςςςς :whistling:

c.Ti χώροι αεροδρομιο ειναι τουτοι! B)

δ.μεγαλη γκομενοπαγιδα (εκτος συζητησης bmw porsche mercedes κτλ) :thumbsup:

ε.θεικο εσωτερικο, εξωτερικο (τι θεικα μουτρα :rolleyes: )

ζ.καιει λίγο παραπανω αλλα οκ (1 ποτο στο villa αντε 2 :D )

η.τι auris, mx5, astra ,corsa και λοιπα μου λέγανε να παρω χαχαχαχαχαχαχα.......εδωσα 2.000 χιλιαρικα παραπανω και πηρα ΑΜΑΞΑΡΑ

ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ.......29 χρονων βοιδι ειμαι καλυτερη αγορα δεν εχω κανει....cheers :D

Ευχαριστω τα παιδια που εκαναν ποστ και ηταν το αορατο χερι που με εσπρωξε στην αντιπροσωπεια worthy.gif

Link to comment
Share on other sites

τιποτα δεν καιει...για βρες 140 αλογα αλλου και δες καταναλωση!μαλλνο εσυ το πατας πολυ γιατι βρισκεισ το γκαζι του γλυκοtongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο και καλοταξιδο να ειναι.

Θα ηθελα να μαθω τι θα λενε οι φιλοι σου μετα απο λιγο καιρο που θα ζηλευουν.

Τι να πουν, αφου θα τους εχει κοπει η ομιλια :lol: Και απο μεσα θα λενε.....................θελω και εγω ουα :lol: :cry

Edited by svouras
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.