Jump to content
N_Emo

Ηλεκτρικά Αναδιπλούμενοι Καθρέπτες

Recommended Posts

Διαβάζοντας το manual του Scirocco, διαπίστωσα οτι υπάρχει λειτουργία, όπου ο δεξιός καθρέπτης κατά τη διάρκεια του παρκαρίσματος και βάζοντας την όπισθεν, κατεβαίνει για να βλέπεις το κράσπεδο.. Η λειτουργία αυτή είναι πολύ χρήσιμη, μια που την κάνω πολύ συχνά όταν παρκάρω manual.. Δυστυχώς όμως, και παρότι το αυτοκίνητό μου έχει πακέτο καθρεπτών, δεν μπορώ να το ενεργοποιήσω.. Ξέρει κανείς τίποτα;

Edited by N_Emo
Link to comment
Share on other sites

τον διακοπτη των καθρεπτων τον εχεις βαλει στην θεση R για δεξι καθρεπτη;για τσεκαρε το γιατι μονο σε αυτη την θεση ενεργοποιηται η δυνατοτητα βυθισης.

Edited by joop.
Link to comment
Share on other sites

τον διακοπτη των καθρεπτων τον εχεις βαλει στην θεση R για δεξι καθρεπτη;για τσεκαρε το γιατι μονο σε αυτη την θεση ενεργοποιηται η δυνατοτητα βυθισης.

Ναι.. Συνεχώς εκεί είναι εξάλλου, το πρώτο μετά την αναδίπλωση. tongue.gif

Μήπως θέλει ALARM ή κάτι τέτοιο;

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν θελει τιποτα τετοιο,μονο να βρισκεται στην σωστη θεση.

δες την φωτο,εκει που ειναι το κοκκινο τετραγωνο ειναι λειτουργια βυθισης μολις επιλεγει η οπισθεν.

εκει που ειναι το κοκκινο βελος ειναι η λειτουργια αναδιπλωσης(δεν φαινεται στην φωτο)

ειναι σε αυτη την θεση ο διακοπτης σου;

67031220.jpg

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι λειτουργει μονο με το πακετο καθρεπτων PLB και οχι το PLA.Δεν ειμαι 100% σιγουρος ας το επιβεβαιωσει καποιος...

Ναι ,μονο με το πακετο PLB λειτουργει !!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι ,μονο με το πακετο PLB λειτουργει !!!

Είσαι σίγουρος??το έχεις κάνει...??κάποια παιδιά απο άλλο club με πακέτο PLB το προσπαθήσανε και σύμφωνα και με το manual αλλά.. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, το χω το πακέτο Καθρεπτών...

joop το δοκίμασα σε όλες τις θέσεις, γυρίζοντας το διακόπτη και βάζοντας όπισθεν... Δεν...

Edited by N_Emo
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος νομίζω ότι πρέπει να το ρυθμίσεις για να γίνεται. Δηλαδή να έχεις το διακοπτη στη θέση που σου είπε ο joop, να βάλεις οπισθεν, να ρυθμίσεις τον καθρέπτη εκέι που θέλεις εσύ, μετά πρώτη(λογικά ο καθρέπτης θα επανέλθει στην αρχική του θέση) και μετά κάθε φορά που θα βάζεις όπισθεν αυτό θα γίνεται αυτόματα (απλα συνέχεια πρέπει να βρίσκεται o διακόπτης στη θέση που σου έιπε ο joop). Όπως είπα και στην αρχή δεν είμαι σίγουρος, σε ένα άλλο forum το διάβασα.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος νομίζω ότι πρέπει να το ρυθμίσεις για να γίνεται. Δηλαδή να έχεις το διακοπτη στη θέση που σου είπε ο joop, να βάλεις οπισθεν, να ρυθμίσεις τον καθρέπτη εκέι που θέλεις εσύ, μετά πρώτη(λογικά ο καθρέπτης θα επανέλθει στην αρχική του θέση) και μετά κάθε φορά που θα βάζεις όπισθεν αυτό θα γίνεται αυτόματα (απλα συνέχεια πρέπει να βρίσκεται o διακόπτης στη θέση που σου έιπε ο joop). Όπως είπα και στην αρχή δεν είμαι σίγουρος, σε ένα άλλο forum το διάβασα.

Έχει ένα νόημα αυτό που λες.. Λογικά θέλει καλιμπράρισμα, διότι καθένας θέλει να κατεβαίνει λιγότερο.. Θα δοκιμάσω και θα σας πω

Link to comment
Share on other sites

Το κατέβασμα του καθρέπτη γίνεται μόνο αν εχεις και εργοστασιακους αισθητήρες παρκαρίσματος.Το ξέρω είναι κουφό αλλά έτσι ειναι .....

Edited by rallakias
Link to comment
Share on other sites

οι ηλεκτρικα αναδιπλουμενοι καθρεπτες κλεινουν κ μετο χερι, η μονο ηλεκτρικα?ρωταω γιατι αν τυχον κ βρει πουθενα ο καθρεφτης μη σπασει αντι να διπλωσει οπως θα γινοταν στουσ κανονικους

Link to comment
Share on other sites

εγω σε gt που το εχω το βαζω στην επιλογη R και με το που μπαινει η οπισθεν ενργοποιειται, για δικιμαστε να το βαλετε στο R να βαλετε οπισθεν και να τον κατεβασετε μηπως ειναι ψηλα ρυθμισμενος...

Edited by panos18
Link to comment
Share on other sites

Το κατέβασμα του καθρέπτη γίνεται μόνο αν εχεις και εργοστασιακους αισθητήρες παρκαρίσματος.Το ξέρω είναι κουφό αλλά έτσι ειναι .....

οχι δν ισχθυει κατι τετοιο γτ εγω εχω το πακετο και δουλευει κανονικα χωρις τους αισθητηρες...

Link to comment
Share on other sites

οχι δν ισχθυει κατι τετοιο γτ εγω εχω το πακετο και δουλευει κανονικα χωρις τους αισθητηρες...

Πώς το κατάφερες?Το ενεργοποίησες μετά με vag com?

Αυτό που είπα μου, το είπαν στην αντιπροσωπεία όταν ρώτησα για τα εξτρα που θα έβαζα στο αυτοκινητό μου.... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τελικα διαβασα καπου οτι λειτουργει το συστημα αυτο οταν βαζουμε οπισθεν μονο με το πακετο καθρεπτων PLB αλλα για αυτοκινητα που παραχθηκαν μετα το 12-2008.(κατι ειχε γινει και δεν ειχε μπει το συστημα , μαλλον λαθος).

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τελικα διαβασα καπου οτι λειτουργει το συστημα αυτο οταν βαζουμε οπισθεν μονο με το πακετο καθρεπτων PLB αλλα για αυτοκινητα που παραχθηκαν μετα το 12-2008.(κατι ειχε γινει και δεν ειχε μπει το συστημα , μαλλον λαθος).

Ξέρεις μήπως αν γίνεται να "ενεργοποιηθεί" και στα προγενέστερα;

thnx!

Link to comment
Share on other sites

παίδες οι καθρέφτες κλείνουν όταν κλειδώνεται το αμάξι από μονοι τους?Αν όχι γίνετε μέσω vag-com κτλ?

Οφείλω να ομολογήσω οτι αυτό θα ήταν πολύ έξυπνο..

Τώρα αυτό δεν υπάρχει.. Αν γίνεται μέσω του προγράμματος, δεν ξέρω..

Link to comment
Share on other sites

παιδια γνωριζει κανεις αν μπορει και εκ των υστερων να τοποθετηθει το συστημα με την ηλεκτρικη αναδιπλωση και αν ναι,τι απαιτειται?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.