Jump to content
nikos_100ps

Bluetooth?

Recommended Posts

Καλησπέρα σε ολους!!!!!

Μόλις πριν μερικές μέρες παραλάβαμε το αμαξάκι με την οθόνη αφής (RCD510 νομίζω λέγεται...)

και διαπίστωσα ότι το πλήκτρο του τηλεφώνου λειτουργεί σαν mute ενώ στις οδηγίες λέει ότι συνδέει το τηλέφωνο με το αυτοκίνητο μέσω bluetooth με κάποια ειδική προετοιμασία. Αυτη η ειδική προετοιμασία τι ακριβώς περιλαμβάνει;

Μήπως κάποιος φίλος που παρελαβε με οθόνη αφής μπορεί να με διαφωτίσει ως προς τη λειτουργία του πλήκτρου phone???

Ευχαριστώ προκαταβολικά!!

Link to comment
Share on other sites

Πήρες το πακέτο για bluetooth?

Αν το έχεις πάρει συνδεσε το κινητό σου και...

Είναι όλα στο μανουαλ του αυτοκινήτου. :D

Link to comment
Share on other sites

Πήρες το πακέτο για bluetooth?

Αν το έχεις πάρει συνδεσε το κινητό σου και...

Είναι όλα στο μανουαλ του αυτοκινήτου. :D

Θεωρούσα ότι θα υπάρχει. Μπορώ να το βάλω τωρα?Αν έχεις υπόψιν τιμή πες μου σε παρακάλώ

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον πρέπει να κάνω πιο σαφή την ερώτησή μου.

Υπάρχει κάποιος που έχει παραλάβει έχοντας μέσα Bluetooth ή έπρεπε να το είχα παραγγείλει εξαρχής με αυτό;

Γιατί τώρα να μπει φαντάζομαι θα γίνεται..

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον πρέπει να κάνω πιο σαφή την ερώτησή μου.

Υπάρχει κάποιος που έχει παραλάβει έχοντας μέσα Bluetooth ή έπρεπε να το είχα παραγγείλει εξαρχής με αυτό;

Γιατί τώρα να μπει φαντάζομαι θα γίνεται..

Οπως τα λες .....έπρεπε.

Μπορεις να το βαλεις και τώρα

Edited by nikoskallithea
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ. ΠΗΡΑ ΠΡΙΝ 2-3 ΜΕΡΕΣ ΤΟ SCIROCCO ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΜΙΑ ΡΥΘΜΙΣΗ ΓΙΑ BLUETOOTH ΜΕΣΑ ΣΤΟ SETUP ΤΗΣ ΣΥΣΚΕΥΗΣ! ΑΛΛΑ ΠΩΣ ΤΟ ΡΥΘΜΙΖΟΥΜΕ? :ο

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ. ΠΗΡΑ ΠΡΙΝ 2-3 ΜΕΡΕΣ ΤΟ SCIROCCO ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΜΙΑ ΡΥΘΜΙΣΗ ΓΙΑ BLUETOOTH ΜΕΣΑ ΣΤΟ SETUP ΤΗΣ ΣΥΣΚΕΥΗΣ! ΑΛΛΑ ΠΩΣ ΤΟ ΡΥΘΜΙΖΟΥΜΕ? :ο

 

καινούργιο το πήρες?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Αν το κουμπί δουλεύει σαν mute τότε μάλλον δεν έχεις το bluetooth module εγκατεστημένο. χρειάζεται να τοποθετηθεί το module και τα απαραίτητα καλώδια- μικρόφωνο + ο προγραμματισμός για να δουλεύει το κουμπί σωστά. Έγω τοποθέτησα πρόσφατα την μονάδα 9wz μαζί με τα καλώδια.( η τοποθέτηση πανευκολη μπαίνει κάτω από το κάθισμα του συνοδηγού) Η αγορά έγινε από ebay και η τοποθέτηση  - προγραμματισμός από εμένα. Κόστος γύρω στα 300 ευρώ. υπάρχουν και φθηνότερες μονάδες. Η 9wz υποστηρίζει το προτόκολλο rsap το οποίο , αν το υποστηρίζει το κινητό σου, χρισημοποιεί μόνο την sim του κινητού και η μοναδα bluetooth γίνεται στην ουσία κινητό.(γιαυτό έχει και την κεραία). Το όφελος είναι ότι δεν πέφτει η μπαταρία του κινητου όσο ίσε στο αμάξι και έχεις και καλύτερο σήμα. Η αμέσως προηγούμενη μονάδα η 9w7 χωρίς το rsap κάνει κάπου 60ευρώ λιγότερα. Η φωνητική κλήση δουλεύει πολύ καλά αν και μπορείς να ηχογραφείς και μόνος σου τα ονόματα με την δική σου φωνή. 

Ελπίζω να βοήθησα σε κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος αν αυτό (http://item.mobileweb.ebay.com/viewitem?itemId=281175528532&cmd=VIDESC) θα δουλέψει σε golf vi με rcd 510?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Καλησπέρα.

 

Με ενδιαφέρει και εμένα φίλε. Εάν το βάλεις αυτό και δουλέψει ενημέρωσε με γιατί θέλω και εγώ να βάλω bluetooth. Αλλά όσα είχα βρεί κόστιζαν μεταξύ 269~400ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

εδώ οι διαφορές μεταξύ των μονάδων και το που μπορεί να δουλέψει η κάθε μία.

http://www.myturbodiesel.com/1000q/a5/VW-bluetooth-FAQ.htm

Πολυ κατατοπιστικό να είσαι καλα!!!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Καλησπέρα.

Με ενδιαφέρει και εμένα φίλε. Εάν το βάλεις αυτό και δουλέψει ενημέρωσε με γιατί θέλω και εγώ να βάλω bluetooth. Αλλά όσα είχα βρεί κόστιζαν μεταξύ 269~400ευρώ.

Θα σε ενημερώσω όταν το βάλω μόνο που θα άργησω λίγο γιατί στερεψαν τα €€€€

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειράζει. Και εγώ μια απο τα ίδια!!

 

Απλά μην μας ξεχάσεις..... :thumbsu:

Edited by aris22gr
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι νέο μέλος του φορουμ . Ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς αν γίνεται εγκατάσταση bluetooth ( το αμάξι έχει την RCD510) καθώς και επίσης  πόσο θα κοστίσει από την αντιπροσωπεία.

Link to comment
Share on other sites

Γινεται. Για κοστος (δεν ειναι και μικρο) τηλ. στην αντιπροσωπεια.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.