Jump to content
foxy42

*Διαβάστε Παρακαλώ* - Προσοχή.

Recommended Posts

Γεια σας παιδιά, και πρώτα ένα συγγνώμη στους moderators αν είναι σε λάθος μέρος αυτό το topic. Σας παρακαλώ να το μετακομίσετε όπως πρέπει, thanks. Αααα, και συγγνώμη για τα ελληνικά μου, άγγλος είμαι. :rolleyes:

Εγώ είμαι παλιός μέλος του VWclub gr, δεν έχω πια κανένα VW, αλλά τα τελευταία 5 αυτοκίνητα πριν από το S2000 που οδηγώ πρόσφατα, ήταν Golf και Polo. Λατρεύω τα VW ακόμα, αλλά γουστάρω πισωκίνητο roadster δυστυχώς... τελοσπάντων... τι κάνω πάλι εδώ...? Ήρθα να σας ενημερώσω τι συνέβη πρόσφατα σε ένα μέλος μας στο S2000 club of Greece. Όλοι προσπαθούμε να κάνουμε 'spread the word' σε όλα τα car foum, μην πάθετε κι εσείς τέτοιες ζημιές στα μωρά σας.

Παρακαλώ διαβάστε το topic, και πόσταρε το όπου είστε μέλη. Thanks, happy dubbing! :lol:

http://www.s2ki.com/forums/index.php?showt...699835&st=0

Edited by Speedy
Greeklish
Link to comment
Share on other sites

Αll time classic ο θεος να μας φυλαει απο παρκαδορους,εγω οπου μπορω προσπαθω να το παρκαρω μονος και δεν δινω τα κλειδια σε κανενα οταν δεν μπορω πηγαινω με το twingo 15ετιας :rolleyes:tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Ταξακι παιδια και αγιος ο θεος....

Ταξακι ειδικα αν εχεις γινει λιωμα και κανεις παντιλικια περπατωντας <_< ειναι οτι πρεπει. Και δεν κινδυνευει το αμαξι σου ( η τσεπη δλδ ) και το....διπλωμα, ποσο μαλιστα 1 δωρεαν διανυκτερευση στο......hotel police. ( αυτοφωρο δλδ ).

Link to comment
Share on other sites

Ταξακι ειδικα αν εχεις γινει λιωμα και κανεις παντιλικια περπατωντας :lol: ειναι οτι πρεπει. Και δεν κινδυνευει το αμαξι σου ( η τσεπη δλδ ) και το....διπλωμα, ποσο μαλιστα 1 δωρεαν διανυκτερευση στο......hotel police. ( αυτοφωρο δλδ ).

Σωστοοοοςςςς..... :D

Link to comment
Share on other sites

apla pas me tin maska na kremete bgazis mia karampina giomati xontro alati kai tous kanis na min mporoun na girison miza gia 2 mines me ta m......la

θα σε παρακαλουσα να γραφεις με ελληνικους χαρακτηρες βαση των ορων χρησεις!

σε ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως εχω φυγει απο μαγαζι γιατι ο τυπος ηθελε να μπει στο πολακι.

ρε ουστ που θα τον αφηνα οχι κλειδια να παρει, αλλα ουτε να δει πως ειναι μεσα.

Link to comment
Share on other sites

Eμενα στα μπουζουκια πριν 1-2 χρονια περιπου συγκεκριμενα στο ποσειδονιο μου ειχαν γδαρει τον πισω προφυλακτηρα σε τοιχο σαγρε(ασοβατιστο μαλλον)!αλλα αντε να το αποδειξεις μετα...απο τοτε δεν αφηνω κανενα μεσα-προτιμω να το αφηνω εξω ή το βαζω εγω και τους δινω τα κλειδια αν το δεχτουν(γιατι ειναι και βλακες το παιζουν ιστορια και ειναι ατομα που δεν βρισκουν δουλεια και για 40-50 ευρω καθονται εκει ολο το βραδυ)!Παντως φιλος μου που καποιο διαστημα ηταν παρκαδορος και μου ελεγε οτι τα καλα αμαξια οι πιο παλιοι παρκαδοροι τα σκιζουν και πχ αν το παρκινκ δεν ειναι διπλα και ειναι 500μ πιο περα τα λιωνουν..

Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ όταν είχα πάει στο Ακάνθους πριν μια τριετία με το Ε30 της οικογένειας(πριν μας αφήσει χρόνους από μια στούκα-θαύμα που δεν επαθε κανεις τπτ) παίρνοντας το αμάξι απο το παρκινγκ μου έμεινε ο λεβιές ταχυτητων στο χέρι.. new_grrrr.giffire.gif Ο λούλης που το πήρε να το παρκάρει προφανώς δεν ήξερε πώς να βάλει την όπισθεν, άσε που άκουγα τους παρκαδόρους να κάνουν πατηλίκια στο χαλίκι με τα αμάξια που πήγαιναν να παρκάρουν.

Edited by Gmis
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα.

Και σε μένα έχει συμβεί σε γνωστό club στα Χανιά να παρκάρω στο parking και να βρίσκω τον πίσω προφυλακτήρα γδαρμένο από τη μια άκρη μέχρι την άλλη.

Εκεί βέβαια δεν άφηνες κλειδιά, απλά σου έλεγε ένας βλάκας παρκαδώρος πώς και που να παρκάρεις. Και εγώ το είδα αφού γύρισα σπίτι αλλά και μόνο για το γ@@το το επόμενο βράδυ πήγα εκεί και έγινε χαμός. Δεν κέρδια κάτι απλά μια μικρή εκτόνωση.

Εδώ στην Αθήνα πάντως την έχουν δει όλοι νταβάδες. Στο Ποσειδώνιο πήγα να παρκάρω 2 τετράγωνα δίπλα και ήρθε ένα τσουτσέκι και ήθελε λέει 6¤. Έβγαλα το κιν να πάρω ΣΔΟΕ και αστυνομία αλλά άρχισε την κλάψα ο άχρηστος και έμεινε εκεί το θέμα.

Γενικά η δική μου γνώμη είναι ποτέ και για κανέναν λόγο το αυτοκίνητο σε παρκαδώρο και όσο είναι εφικτό βέβαια παρκάρισμα μακριά από νυχτερινό μαγαζί...

:wacko::rolleyes::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Δε φταίει κανείς άλλος εκτός από εμάς.

Ή θα παρκάρουμε μακριά (...έλληνες είμαστε, είναι δυνατόν να μην παρκάρουμε ΜΠΡΟΣΤΑ από το μαγαζί:pardon: ή taxi.

Αφού δεν υπάρχει υπεύθυνος να ελέγξει τους "παρκαδόρους" που καταχράζονται το δημόσιο χώρο, τότε γιατί να τους βοηθάμε και στο τέλος να την πληρώνουμε όταν μάς χαλάσουν το αμάξι;

Link to comment
Share on other sites

Δε φταίει κανείς άλλος εκτός από εμάς.

Ή θα παρκάρουμε μακριά (...έλληνες είμαστε, είναι δυνατόν να μην παρκάρουμε ΜΠΡΟΣΤΑ από το μαγαζί:pardon: ή taxi.

Αφού δεν υπάρχει υπεύθυνος να ελέγξει τους "παρκαδόρους" που καταχράζονται το δημόσιο χώρο, τότε γιατί να τους βοηθάμε και στο τέλος να την πληρώνουμε όταν μάς χαλάσουν το αμάξι;

Μακρυά από παρκαδόρους και ας περπατήσουμε και 500 μέτρα, κακό δεν κάνει. Για παράδειγμα στο Ποσειδώνιο με τόσα άφθονα στενά που έχει πάνω από το μαγαζί παρκάρουμε μια χαρά! Το ίδιο και στο Dekko στην Βούλα, άφθονα τα στενά από την πάνω μεριά της Ποσειδώνος, ούτε πεζοδρόμια να καβαλάς ούτε στον κάθε κανίβαλο παρκαδόρο να αφήνεις τα κλειδιά από το αμάξι.

Link to comment
Share on other sites

Μακρυά από παρκαδόρους και ας περπατήσουμε και 500 μέτρα, κακό δεν κάνει. Για παράδειγμα στο Ποσειδώνιο με τόσα άφθονα στενά που έχει πάνω από το μαγαζί παρκάρουμε μια χαρά! Το ίδιο και στο Dekko στην Βούλα, άφθονα τα στενά από την πάνω μεριά της Ποσειδώνος, ούτε πεζοδρόμια να καβαλάς ούτε στον κάθε κανίβαλο παρκαδόρο να αφήνεις τα κλειδιά από το αμάξι.

Έτσι.

Μιας κι αναφέραμε τα μαγαζιά, τι κρίση και κουραφέξαλα; Πέρασα πριν λίγο από την Πειραιώς και γινόταν το έλα να δεις έξω από τα σκυλάδικα!

Πεινάει ρε ο έλληνας.. χαχαχαχαχαχαχ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.