Jump to content
sw6jin

Μεταφορά Κλιματισμού

Recommended Posts

Μήπως γνωρίζει κάποιος αν γίνεται να μεταφερθεί ολόκληρο το όργανο που είναι ο κλιματισμός από Golf IV στην πάνω ππάνω κενή θήκη του ταμπλώ ή στην μεσαία και να μετακίνηθεί το στερεο στην κάτω κάτω ή εκεί που είναι και τώρα? Εμένα μου φαίνεται πολύ δυσανάγνωστο εκεί κάτω που βρίσκεται το όργανο για τον κλιματισμό και όταν έχει ήλιο είναι δύσκολο να τσεκάρεις θερμοκρασίες κλπ.

:):D:thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου δε γνωριζω αν μπορεις να κανεις κατι τετιο, αν και δε βλεπω το λογο να μη γινετε...

αλλα σκεφτηκες το γεγονος οτι ειναι τοποθετημενο εκει για να περνουν οι θερμοστατες τη σωστη θερμοκρασια απο το σωστο σημειο της καμπινας..(ειναι μακρια απο τους αεραγωγους) και συν της αλλης αν μπορεσεις να το βαλεις εκει πανω σκψου μονο πως οταν ανοιγεις την ποτηροθηκη θα κριβεις το clima....

χωρια οτι μπορει να σταξει κατι πανω στο clima και μετα... :)

το σκεφτηκα και γω αυτο που λες και μαλιστα για τους ιδιους λογους...

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου δε γνωριζω αν μπορεις να κανεις κατι τετιο, αν και δε βλεπω το λογο να μη γινετε...

αλλα σκεφτηκες το γεγονος οτι ειναι τοποθετημενο εκει για να περνουν οι θερμοστατες τη σωστη θερμοκρασια απο το σωστο σημειο της καμπινας..(ειναι μακρια απο τους αεραγωγους) και συν της αλλης αν μπορεσεις να το βαλεις εκει πανω σκψου μονο πως οταν ανοιγεις την ποτηροθηκη θα κριβεις το clima....

χωρια οτι μπορει να σταξει κατι πανω στο clima και μετα... :)

το σκεφτηκα και γω αυτο που λες και μαλιστα για τους ιδιους λογους...

Εάν είναι να στάξει θα γίνει και στο πίσω κάθισμα αν το βάλω, αλλά προτιμώ να το διαβάζω εύκολα παρά να αναγκάζομαι να ανάβω τα φώτα για να το κάνω.

Πάντος στο Passat που έχω δεν τα έχει με αυτή τη σειρά οπότε δεν τίθεται θέμα θερμοστατών για να λαμβάνει ενδείξεις. Για κάποιο άλλο λόγο τα έχει έτσι που δεν τον ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Guest Scorpio

Κοίτα, καλή η ιδέα αλλά δεν ξέρω αν είναι πραγματοποιήσιμη.

Αν δείς στην παρακάτω φώτο υπάρχει ένα Radio Cage. Αυτό στηρίζει το RCD και την απο πάνω κενή θέση.

Dash4.JPG

Το κλίμα έχει δικιά του ξεχωριστή θέση πάνω στην κονσόλα και είναι εκτός του Radio Cage.

Dash5.JPG

¶ρα οι αλλαγές που μπορούμε να κάνουμε είναι μόνο εναλλαγή του RCD και της κενής θήκης! Και επειδή όταν θα ανοίγεις την ποτηριέρα θα σου κρύβει το RCD καλύτερα είναι όπως είναι τώρα! :D

Ελπίζω να βοήθησα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.