Jump to content
solaris2k7

Λεβιές Ταχυτήτων από Golf 6 Gti

Recommended Posts

Είδα χτες στον Gratsia της Αγίας Παρασκευής το καινούργιο GTi...

Μπορώ να πω ότι μου άρεσε πάρα πολύ... αν και συνηθισμένος πλέον στο coupe Scirocco... μου φάνηκε λίγο "κουβάς" και ότι χανόμουν μέσα στο αμάξι

Όχι ότι είναι... ίσα ίσα... είναι απίστευτο.... απλά τα χαμηλά τζάμια του Scirocco και την coupe αίσθηση δεν μπορεί να στην δώσει το GOLF...

Στο θέμα μου.... Μου άρεσε πάρα πολύ ο λεβιές ταχυτήτων που έχουν βάλει στο GTi... Και πιστεύω ότι θα ταίριαζε πάρα πολύ και με το Scirocco

Ξέρει κανείς αν έχει βγει σαν ανταλλακτικό στο ΕΤΚΑ? και αν ναι πόσο???? ¶ραγε θα μπορεί κάποιος να αγοράσει μόνο το KNOB ή θα πρέπει να το πάρει ολόκληρο με το δέρμα?

Παραθέτω και φωτογραφία

gl2647_2009_gti-m3.jpg

Link to comment
Share on other sites

αν και συνηθισμένος πλέον στο coupe Scirocco... μου φάνηκε λίγο "κουβάς" και ότι χανόμουν μέσα στο αμάξι

Όχι ότι είναι... ίσα ίσα... είναι απίστευτο.... απλά τα χαμηλά τζάμια του Scirocco και την coupe αίσθηση δεν μπορεί να στην δώσει το GOLF...

Tι να την κανεις την coupe αισθηση οταν το αυτοκινητο χανει την πρακτικοτητα του....

καταρχας δεν εχεις ορατοτητα καλη, δε μπορεις να παρκαρεις ευκολα μεσα στη πολη και εισαι συνεχεια στο σηκωσε τα καθισματα αν ειναι να μπει καποιος πισω, οπου και νιωθει σαν φυλακισμενος.

Φυσικα θα μου πεις οτι χανεις τα παραπανω, αλλα κερδιζεις μια αισθηση γκαζιαρικη...οτι εισαι χωμενος μεσα στο αμαξι χαμηλα και νιωθεις διαφορετικα. σιγουρα...

τα ξερω καλα αυτα, καθως επι 3 χρονια εζησα με κουπε αμαξι πριν το δωσω για το Golf.

εχοντας ζησει επι καμποσο καιρο την 'κουπε' αισθηση μπορω να πω οτι προτιμαω εν τελει την πρακτικοτητα απο αυτη την αισθηση.

Γι αυτο και πηρα και 5πορτο Γκολφακι, το οποιο με εχει βολεψει πολυ. εχω καλη ορατοτητα πισω να παρκαρω στην πολη, εχει σωστα σχεδιασμενους κ μεγαλους χωρους και μεταφερω ατομα με απολυτη ανεση. Θυσιασα την κουπε αισθηση, αλλα τι να κανουμε, δε μπορουμε να τα εχουμε ολα....κ δεδομενου οτι χρειαζομαι ενα αμαξι για ολες τις χρησεις κατεληξα στο Γκολφακι.

αν παντως μπορουσα να ειχα και δευτερο αμαξι θα επαιρνα κουπε φυσικα, αλλα σε περιπτωση που εχει καποιος ενα αμαξι δε νομιζω οτι θα βολευε για τις καθημερινες μετακινησεις και δραστηριοτητες.

Link to comment
Share on other sites

το scirocco δεν ειναι coupe αλλα hot hatch,ενω το golf ειναι σκετο hatchback.εκτος κ αν το scirocco εχει την ιδια κλιση στον οπισθιο υαλοπινακα κ το προεξεχον καλυμμα του χωρου αποσκευων (που χαρακτηριζει τα coupe αυτοκινητα κ τα διαφοροποιει απο τα hatchbacks) με τα audi tt,hyundai coupe,fiat coupe,mercedes clk,b.m.w. 1series coupe(κ οχι 3θυρη η οποια ειναι hatchback).αν ειναι ιδια τοτε παω πασο.αν ειναι ετσι τοτε κ το mini ειναι coupe..μιας κ ειναι ενα μικροτερο scirocco..

Edited by kwnstantinos
Link to comment
Share on other sites

το scirocco δεν ειναι coupe αλλα hot hatch,ενω το golf ειναι σκετο hatchback.εκτος κ αν το scirocco εχει την ιδια κλιση στον οπισθιο υαλοπινακα κ το προεξεχον καλυμμα του χωρου αποσκευων (που χαρακτηριζει τα coupe αυτοκινητα κ τα διαφοροποιει απο τα hatchbacks) με τα audi tt,hyundai coupe,fiat coupe,mercedes clk,b.m.w. 1series coupe(κ οχι 3θυρη η οποια ειναι hatchback).αν ειναι ιδια τοτε παω πασο.αν ειναι ετσι τοτε κ το mini ειναι coupe..μιας κ ειναι ενα μικροτερο scirocco..

το scirocco ειναι κλασσικοτατο coupe αμαξι. χαρακτηριζεται απο οτι εχει ενα κουπε. εμφαση στην εμφανιση...θυσιαζονται χωροι... μεγαλες πορτες, μεγαλο καπο, χαμηλο, τζαμια χαμηλα χωρις πλαστικο γυρω γυρω, τζαμι παρμπριζ με κλιση κ.ο.κ.

Link to comment
Share on other sites

καταρχας εχουμε ξεφυγει απο το θεμα και συγνωμη που ξεφευγω και εγω....οι χωροι του scirocco ειναι το ιδιο ανετοι με ενα τριπορτο golf! τελος!

οσο γιατον λεβιε...πολυ θα ηθελα να τον αγορασω!!!! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

redgolf τοτε κ το mini να φανταστω οτι το θεωρεις coupe?επειδη εχει τα ''χαρακτηριστικα των coupe'' στα οποια αναφερεσαι.τεσπα,οντως ειμαστε εκτος θεματος.δεν εχω σκοπο να πεισω κανεναν.ο καθεις κρινει οπως θελει.

υ.γ. κ το impreza εχει τα χαρακτηριστικα που αναφερεις..μηπως κ αυτο ειναι coupe?θα σου προτεινα να δεις φωτογραφεις του scirocco,audi tt,mercedes clk,b.m.w. 1series coupe απο τα πλαγια κ να δεις τις διαφορες.αν δεν βρεις διαφορες τοτε οκ.ειμαι παραλογος.

συγνωμη για το εκτος θεματος

Link to comment
Share on other sites

redgolf τοτε κ το mini να φανταστω οτι το θεωρεις coupe?επειδη εχει τα ''χαρακτηριστικα των coupe'' στα οποια αναφερεσαι.τεσπα,οντως ειμαστε εκτος θεματος.δεν εχω σκοπο να πεισω κανεναν.ο καθεις κρινει οπως θελει.

υ.γ. κ το impreza εχει τα χαρακτηριστικα που αναφερεις..μηπως κ αυτο ειναι coupe?θα σου προτεινα να δεις φωτογραφεις του scirocco,audi tt,mercedes clk,b.m.w. 1series coupe απο τα πλαγια κ να δεις τις διαφορες.αν δεν βρεις διαφορες τοτε οκ.ειμαι παραλογος.

συγνωμη για το εκτος θεματος

τοτε γιατι ολα τα περιοδικα το βαζουν στην κατηγορια των κουπε και το συγκρινουν με αντιστοιχα κουπε μοντελα οπως το RX8 και το TT ??

ακομα και λογικα αν το σκεφτεις γιατι να το εβγαλε η VW? για να καλυψει το κενο που εχει στα κουπε...Για hot hatch εχει ηδη το Golf GTI....

Το Μινι φυσικα και δεν ειναι κουπε...δεν εχει ολα τα χαρακτηριστικα που ανεφερα πριν...ειναι ενα μικρο αμαξι με μια ιδιαιτερη σχεδιαση κι εμφανιση, την οποια δεν εχει καποιο αλλο. Το Μινι ειναι μικρο αμαξι...τα κουπε ειναι μεγαλα σε μηκος συνηθως...

Link to comment
Share on other sites

τα περιοδικα λενε επισης οτι εχει μικρη καταναλωση(δηλαδη τα εργοστασιακα νουμερα),ενω στην πραγματικοτητα τα πραγματα δεν ειναι ετσι,συμφωνα παντα με τα δεδομενα που συλλεγω απο αλλους κατοχους του αυτοκινητου.τελος παντων,εχεις δικιο,ειναι coupe,μη σου πω κ stationwagon.δεν υπαρχει λογος να συνεχιζουμε το offtopic.coupe.τελειωσε.να το εχουμε να το χαιρομαστε.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δεν έχω καταλάβει στα forums...είναι πως είναι δυνατόν... να πετάς απλά μία γνώμη για το GOLF και να εμφανίζεται κάποιος να το υπερασπιστεί χωρίς λόγο και αιτία και ... ανεξαρτήτως αν βγαίνει εκτός θέματος ή όχι...

Ως κάτοχος Golf GT και Scirocco... Μπορώ να πω ότι και το Scirocco είναι το ίδιο πρακτικό με το GOLF... το golf και το scirocco από την θέση οδηγού-συνοδηγού έχουν τον ίδιο πρακτικό χώρο... με την διαφορά ότι το GOLF έχει πολύ χώρο από πάνω.... (άχρηστος χώρος..... απλά να κυκλοφορεί αέρας.. εκτός και να θες να οδηγάς όρθιος) Στο Scirocco πάντως ο αδερφός μου που είναι 2.03μ χωράει άνετα... μπορεί ΟΧΙ πίσω....αλλά δεν νομίζω αν είχα GOLF να τον έβαζα να κάτσει πίσω έτσι και αλλιώς

Στις πίσω θέσεις μπορεί να χωράει το scirocco μόνο 2 άτομα... αλλά οι θέσεις και η άνεση σε ταξίδι είναι μακράν καλύτερη από το GOLF λόγο της πλευρικής στήριξης... και των χωστών με κλίση καθισμάτων

¶λλωστε μην ξεχνάμε το GTI 5 που αν ήσουν λιγάκι υπέρβαρος...δεν χωρούσες να κάτσεις στα μπάκετ...

Το θέμα πρακτικότητας είναι σχετικό!!!!! ανάλογα με τις ανάγκες του ενδιαφερόμενου.... Στο τέλος θα βγει κάποιος και θα πει... ΤΟ SCIROCCO δεν είναι πρακτικό!!!!!! γιατί δεν χωράει τα 7 παιδιά μου μέσα... να ζήσεις να τα χαίρεσαι ... αλλά μην πας να μας πεις οτι το βανάκι που πήρες είναι καλύτερο σε πρακτικότητα από το Scirocco

Όσον αφορά το παρκάρισμα και την ορατότητα ... ποτέ μου δεν είχα και δεν έχω πρόβλημα να παρκάρω... μια χαρά βλέπω... και με τους μεγάλους καθρέφτες που έχει... γίνεται παιχνίδι..... Αν το κατέχεις το άθλημα το κατέχεις... δεν σε σώζει η λίγο καλύτερη ορατότητα του GOLF.. βάλε αισθητήρες παρκαρίσματος...

Όσον αφορά το ότι σηκώνεις κάθισμα για να κάτσει ο πίσω.... γιατί στο 3-πορτο Golf τι κάνεις?..... Ναι θα μου πεις... υπάρχει και 4-πορτο... αλλά το Scirocco δεν το παίρνει κάποιος που θέλει να βάζει πίσω συνέχεια άτομα...άρα για αυτόν δεν είναι κάτι μείον στο θέμα της πρακτικότητας.... εμένα π.χ δεν μου αρέσει ΚΑΝΕΝΑ hatchback με 4-πόρτες....

Αν ήθελα 4 πόρτες θα έπαιρνα ένα PASSAT ή ένα A4

To Θέμα είναι απλό.... Αν δεν έχεις οικογένεια... και δεν μεταφέρεις 5 άτομα στο αμάξι ...ΕΧΟΥΝ ΑΚΡΙΒΩΣ την ίδια πρακτικότητα

Η αλήθεια είναι ότι το GOLF ταιριάζει σε μεγαλύτερο εύρος κοινού.... αλλά αυτοί που διάλεξαν το scirocco δεν έκαναν κανένα περιορισμό... γιατί τα εξτρά της πρακτικότητας του GOLF ή και ακόμα του 4-πορτου GOLF ΔΕΝ τους ενδιέφεραν και ΔΕΝ θα τα εκμεταλλευόντουσαν

Όσον αφορά τώρα την κατηγορία του Scirocco και γιατί το συγκρίνουν με RX-8 και ΤΤ ....είναι γιατί απλά... δεν υπάρχει άλλο αμάξι στην κατηγορία του Scirocco... θυμίζει λιγάκι προς coupe... για αυτό και γίνεται σύγκριση με αυτά... ΤΕΛΟΣ

Ας έρθουμε στο θέμα μας...!!!!!

Εγώ περιμένω να βγει ο λεβιές σαν ανταλλακτικό και τον έχω τσιμπήσει αμέσως

Edited by solaris
Link to comment
Share on other sites

+ 1000 εγω ειμαι 1,97 και ειμαι ανετα μεσα! εναξει εχει μικροτερο πορτμπαγκαζ λογω του οτι ειναι κατα πολυ κοντυτερο αυτοκινητο σε σχεση με το golf!

θελω τον λεβιεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

Edited by Scirocco08
Link to comment
Share on other sites

Βρε παίδες και τα δύο αυτοκίνητα είναι μια χαρά και έχουν το κοινό τους αλλά μην λέμε ότι έχουν τους ίδιους xώρους...Έχω 3πορτο και κάθομαι πίσω από το κάθισμά μου άνετα (1.95). Όταν μπήκα στο Scirocco πίσω στράβωνα τον λαιμό μου για να μην ακουμπάω πάνω...

¶λλες οι χάρες του ενός και άλλες του άλλου..όσο για το θέμα μας..καλή η φούσκα αλλα ο λεβιές μου θυμίζει seat...

Edited by Black V GTi
Link to comment
Share on other sites

Βρε παίδες και τα δύο αυτοκίνητα είναι μια χαρά και έχουν το κοινό τους αλλά μην λέμε ότι έχουν τους ίδιους xώρους...Έχω 3πορτο και κάθομαι πίσω από το κάθισμά μου άνετα (1.95). Όταν μπήκα στο Scirocco πίσω στράβωνα τον λαιμό μου για να μην ακουμπάω πάνω...

¶λλες οι χάρες του ενός και άλλες του άλλου..όσο για το θέμα μας..καλή η φούσκα αλλα ο λεβιές μου θυμίζει seat...

και να κάτσει να έρθει στην παρέα ένας πάνω από 1.90.... δεν νομίζω να τον έβαζα να κάτσει πίσω... και ας είχα και GOLF.... Τώρα αν και οι 4 μέσα στο αμάξι είναι πάνω από 1,90... πάρτε ένα GOLF και πηγαίνετε για μπάσκετ :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Μανια το golf με το scirocco...Ωραια κοινο πατωμα αλλα εως εκει...Να συγκρινουμε πατημα-κρατημα?Ουτε λογως...Ειναι σα να συγκρινεις 147 Αλφα Ρομεο με την Brera.Ειναι το ιδιο?Οχι.Γιατι?Γιατι δεν γινεται.Γιατι ειναι το πιο σπορ οχημα απ την ιδια εταιρεια γι αυτο.Αλλο το ενα αλλο το αλλο.Ωραιο το golf θα το αγοραζα σε 5 χρονια και με κανενα κουτσουβελο.Ειναι αυτοκινητο για ανησυχο οικογενειαρχη ενω το scirocco ειναι ΣΠΟΡ ΚΟΥΠΕ.

Edited by ted33
Link to comment
Share on other sites

εγω πιστευω ολη αυτη ιστορια γινεται επειδη ολοι θελουν να παρουν το scirocco που ειναι πιο ομορφο και πιο σπορ, αλλα δεν μπορουν να το παρουν λογω οικογενειακων αναγκων και πανε σε λυση golf.

το 6αρι ειναι ασχημο ΤΕΛΟΣ.

τωρα για τον λεβιε αφου το σκευτηκα μια μερα φανταζομαι οτι θα χρειαζεται και τιμονακι με κοκκινα διακοσμητικα!!!!γιατι μονος του ο λεβιες θα δειχνει ξεμπαρκος!

Link to comment
Share on other sites

και να κάτσει να έρθει στην παρέα ένας πάνω από 1.90.... δεν νομίζω να τον έβαζα να κάτσει πίσω... και ας είχα και GOLF.... Τώρα αν και οι 4 μέσα στο αμάξι είναι πάνω από 1,90... πάρτε ένα GOLF και πηγαίνετε για μπάσκετ :lol:

Από πού νομίζεις το πήρα το ύψος...πατέρας 1.90, μητέρα 1,75.....και αδερφός δίμετρος :lol: :lol:

Μανια το golf με το scirocco...Ωραια κοινο πατωμα αλλα εως εκει...Να συγκρινουμε πατημα-κρατημα?Ουτε λογως...Ειναι σα να συγκρινεις 147 Αλφα Ρομεο με την Brera.Ειναι το ιδιο?Οχι.Γιατι?Γιατι δεν γινεται.Γιατι ειναι το πιο σπορ οχημα απ την ιδια εταιρεια γι αυτο.Αλλο το ενα αλλο το αλλο.Ωραιο το golf θα το αγοραζα σε 5 χρονια και με κανενα κουτσουβελο.Ειναι αυτοκινητο για ανησυχο οικογενειαρχη ενω το scirocco ειναι ΣΠΟΡ ΚΟΥΠΕ.

Γιατί το Golf GTi τι είναι?

τωρα για τον λεβιε αφου το σκευτηκα μια μερα φανταζομαι οτι θα χρειαζεται και τιμονακι με κοκκινα διακοσμητικα!!!!γιατι μονος του ο λεβιες θα δειχνει ξεμπαρκος!

¶ν θες κοίτα ένα MKV Gti που έχει κόκκινο φωτισμό από την πλαφονιέρα...δεν είναι και άσχημο..

Edited by Black V GTi
Link to comment
Share on other sites

Γιατί το Golf GTi τι είναι?

To Golf GTi είναι σαν να λέμε Alfa Romeo GTA ..... όχι Βrera

Αν ενοοείς για το Sport Coupe.... το GTi είναι Sport Hatchback.... Ούτε το scirocco έιναι καθαρό coupe.. αλλά φέρνει περισσότερο σε coupe παρά σε hachback

¶ν θες κοίτα ένα MKV Gti που έχει κόκκινο φωτισμό από την πλαφονιέρα...δεν είναι και άσχημο..

Και το scirocco κόκκινο φωτισμό έχει από την πλαφονιέρα

Edited by solaris
Link to comment
Share on other sites

το 6αρι είναι άσχημο ΤΕΛΟΣ.

Συμφωνώ μαζί σου... αλλά όχι για το 6άρι GTi ...το είδα από κοντά και είναι πολύ όμορφο... βέβαια δεν έχει αυτό το extreme αεροδυναμικό design του Scirocco.

Link to comment
Share on other sites

To Golf GTi είναι σαν να λέμε Alfa Romeo GTA ..... όχι Βrera

Αν ενοοείς για το Sport Coupe.... το GTi είναι Sport Hatchback.... Ούτε το scirocco έιναι καθαρό coupe.. αλλά φέρνει περισσότερο σε coupe παρά σε hachback

Και το scirocco κόκκινο φωτισμό έχει από την πλαφονιέρα

+1000000000000000 συμφωνω με τον Κων/νο ετσι ακριβως ειναι.Το ιδιο ποστ θα εκανα.Με προλαβες!!!

Link to comment
Share on other sites

εγω πιστευω ολη αυτη ιστορια γινεται επειδη ολοι θελουν να παρουν το scirocco που ειναι πιο ομορφο και πιο σπορ, αλλα δεν μπορουν να το παρουν λογω οικογενειακων αναγκων και πανε σε λυση golf.

το 6αρι ειναι ασχημο ΤΕΛΟΣ.

Φιλε μου μη νομιζεις οτι οσοι αγοραζουν Golf το αγοραζουν επειδη εχουν κουτσουβελα....Αν ηταν ετσι θα ειχαμε λυσει το προβλημα υπογεννητικοτητας στην Ελλαδα!! :lol: :lol: :lol: δες ποσα Γκολφακια υπαρχουν εξω...

Το Golf το αγοραζει καποιος γιατι ειναι fine all around performer και μπορει να κανει τα παντα σε αρκετα καλο βαθμο. μετακινησεις με ανεση, χωροι, γκαζι και ποιοτητα. Αν εχεις ενα αυτοκινητο που θες να σε εξυπηρετει στα παντα προτιμας Γκολφακι.

Ο δευτερος σημαντικος λογος που το αγοραζουν ειναι το ονομα που εχει φτιαξει και φυσικα η εξαιρετικη του μεταπωληση.

Οτι το Scirocco ειναι πιο ομορφο και πιο σπορτιφ αυτοκινητο φυσικα και ειναι, αλλα για να ειναι αυτο επιφερει και μερικα μειονεκτηματα.

Link to comment
Share on other sites

ανεση-χωροι και ξανα ανεση χωροι...ξαπλωτος κανεις τα ταξιδια? η θεση οδηγησης ειναι το ιδιο ανετη και στα δυο αυτοκινητα! εγω το αυτοκινητο παιρνω για εμενα και οχι για τους φιλους και δεν με ενδιαφερει αν χωρανε ή αν κανουν καποιες υποχωρησεις(ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ) στα κεφαλια τους και μονο! αν θελουν οι φιλοι μου ας πανε ταξιδι με κτελ ή με το δικο τους ανετο αυτοκινητο!

το μονο μειονεκτημα του αυτοκινητου απενταντι στο golf ειναι το πορτμπαγκαζ, στο οτι δεν ανοιγει μεχρο τον προφυλακτηρα. και το εσωτερικο που ειναι πιο ομορφο και πιο νεο του golf!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου μη νομιζεις οτι οσοι αγοραζουν Golf το αγοραζουν επειδη εχουν κουτσουβελα....Αν ηταν ετσι θα ειχαμε λυσει το προβλημα υπογεννητικοτητας στην Ελλαδα!! :lol: :lol: :lol: δες ποσα Γκολφακια υπαρχουν εξω...

Το Golf το αγοραζει καποιος γιατι ειναι fine all around performer και μπορει να κανει τα παντα σε αρκετα καλο βαθμο. μετακινησεις με ανεση, χωροι, γκαζι και ποιοτητα. Αν εχεις ενα αυτοκινητο που θες να σε εξυπηρετει στα παντα προτιμας Γκολφακι.

Ο δευτερος σημαντικος λογος που το αγοραζουν ειναι το ονομα που εχει φτιαξει και φυσικα η εξαιρετικη του μεταπωληση.

Οτι το Scirocco ειναι πιο ομορφο και πιο σπορτιφ αυτοκινητο φυσικα και ειναι, αλλα για να ειναι αυτο επιφερει και μερικα μειονεκτηματα.

Διαβάζω τόση ώρα κ παραλίγο να ξεχάσω το topic, έχουμε βγεί εντελλώς εκτός θέματος.

Ο λεβιές είναι πανέμορφος στη σχεδίαση αλλά με χαλάει λίγο το κόκκινο χρώμα. Βέβαια όπως πολύ σωστά αναφέρθηκε ταιριάζει με τον κόκκινο φωτισμό.......τι γίνεται όμως την ημέρα που ο φωτισμός ουσιαστικά είτε δεν φαίνεται, είτε δεν τον χρησιμοποιείς???? :lol::huh: και το βράδυ, οκ ταιριάζει αλλά δεν νομίζω να φαίνεται το κόκκινο χρώμα του λεβιέ, εκτός αν κάποιος οδηγεί με τις πλαφονιέρες αναμένες. Τώρα το τί χρώμα θα του ταίριαζε???? πραγματικά δεν ξέρω :wacko:

Τέλος για να κάνω κ εγώ την παρατυπία μου. Φίλε RedGolfGT εννοείται ότι το Golf είναι fine all around player, συμφωνώ κ επαυξάνω, άλλωστε αυτή και η δουλειά του, να κάνει τα πάντα κ να συμφέρει. Το Scirocco όμως δεν απευθύνεται (θεωριτικά τουλάχιστον) στο ίδιο κοινό. Τα μειονεκτήματα που μπορεί να επιφέρει η σπόρ σχεδίαση ενός οποιουδήποτε αυτοκινήτου είναι λίγο πολύ γνωστά πρίν το αγοράσει κάποιος. Προφανώς όσοι αγοράζουν το Scirocco τους ενδιαφέρει να έχουν σπόρ σχεδίαση με σπόρ κινητήρα και όχι σπορ κινητήρα με all around σχεδίαση. Εγώ πχ. όταν εγκατέλειψα το Opel Astra G Sport που είχα για το Scirocco ήξερα ότι δεν θα μπορέσω να φορτώσω μέσα 5 άτομα με αποσκευές και να πάμε ταξίδι, αλλά στα 7 χρόνια που είχα το Astra αυτό έγινε μία άντε δύο φορές οπότε καταλαβαίνεις και το λόγο της απόφασής μου.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά υπάρχει κανείς που να έχει βάλει την τελευταία έκδοση του ΕΤΚΑ να μας πει αν υπάρχει σαν ανανταλλακτικό από το GOLF 6 GTi.....και αν ναι.. πόσο κάνει?

Link to comment
Share on other sites

Πατε καλα ολοι σας?? Την επικεφαλιδα του θεματος την εχετε διαβασει?? Μου θυμιζετε τις διαφημισεις..Ενας παππους κλαδευει τον κηπο, μια γιαγια πλεκει στον καναπε, ενα περιστερι απογειωνεται..το κεφαλι ψηλα..ΠΙΕΣ ΜΙΛΚΟ!! tongue.giftongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.