Jump to content
nikoslg

Ανύψωση παραθύρων με τηλεχειρισμό

Recommended Posts

Δηλαδή αμα έχεις το αυτοκίνητο χωρίς συναγερμό δεν γίνεται;

με το συναγερμό ( με εξτρα πλακέτα βέβαια ) γίνεται....

από εκει και πέρα γίνεται κρατώντας πατημένο το πλήκτρο μέχρι να ανέβουν.... tongue.gif

ας δώσουν τα παιδιά που προσπάθησαν την κωδικοποίηση του S3 ένα feedback.... :mellow: για να δούμε αν δουλεύει....

ακόμα υπάρχει αυτό το οποίο έχει λίγη δουλίτσα από πλευράς καλωδίωσης και αυτό το οποίο φλασάρει και περνάει ένα πρόγραμμα μέσω της θύρας OBD....αλλά δεν δουλεύει για όλα τα αυτοκίνητα.....

Edited by chp
Link to comment
Share on other sites

με το συναγερμό ( με εξτρα πλακέτα βέβαια ) γίνεται....

από εκει και πέρα γίνεται κρατώντας πατημένο το πλήκτρο μέχρι να ανέβουν.... tongue.gif

ας δώσουν τα παιδιά που προσπάθησαν την κωδικοποίηση του S3 ένα feedback.... :) για να δούμε αν δουλεύει....

ακόμα υπάρχει αυτό το οποίο έχει λίγη δουλίτσα από πλευράς καλωδίωσης και αυτό το οποίο φλασάρει και περνάει ένα πρόγραμμα μέσω της θύρας OBD....αλλά δεν δουλεύει για όλα τα αυτοκίνητα.....

πλακετα δεν νομιζω να θελει golf4 kai golf 5 εχουν πλακετα ολες οι εκδοσεις αρα και το 6 θα εχει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Εχω ένα Tiguan 2008 μερικές φορές το κόλπο με τα παράθυρα δουλεύει κάποιες άλλες όχι. Το έχει συναντήσει κανείς άλλος;

Link to comment
Share on other sites

Πήγα στο Ρώρρη με την κωδικοποίηση τυπωμένη και ρώτησα αν μπορούν να μου την κάνουν και μου είπαν πως δεν ξέρουν! Πως το πρόγραμμά τους είναι διαφορετικό και δεν ξέρουν να κάνουν κάτι αντίστοιχο με αυτό του VAG-COM. Πόσο άσχετοι είναι πια; Έχει κάνει κανείς αυτήν την κωδικοποίηση σε κάποια αντιπροσωπεία;

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα έχω το jetta 1.4 tsi

εμένα τα παράθυρα κλείνουν κρατώντας τον συναγερμό πατημένο και ανοίγουν με τον ίδιο τρόπο.

ο κολλητός μου είχε ένα polo 2002 1000cc νομίζω, και με ένα πάτημα κλέιναν χώρις να χρειάζεται να το κρατάς κα ινα περιμένεις.

αυτό γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα σε passat b7 highline δουλευουν με παρατεταμένο πάτημα αλλά θα ηθελα να ξέρω αν γίνεται χωρίς παρατεταμένο οχ με διπλό πάτημα

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago , allucard said:

Εμένα σε passat b7 highline δουλευουν με παρατεταμένο πάτημα αλλά θα ηθελα να ξέρω αν γίνεται χωρίς παρατεταμένο οχ με διπλό πάτημα

Και στο comfortline έτσι δουλεύει.

 

Άλλη λύση είναι ανάλογα με τον συναγερμό που έχεις μπαίνει έξτρα μια πλακέτα η οποία κλείνει τα παράθυρα όταν κλειδώσεις το αμάξι.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται με Vag Com ή με το VCDS

Εγώ στο δικό μου, 2008 μοντέλο, έτσι το έχω αλλά μόνο για το κλείσιμο.

Εννοώ, ότι αφού πατήσουμε το κλείδωμα για λίγο παρατεταμένα, μόλις αρχίζουν να κλείνουν τα παράθυρα κτλ., δεν χρειάζεται να το κρατάμε άλλο πατημένο. Τα κλείνει όλα.

Απαιτεί προσοχή για να μη βάλει κανένας κανένα χέρι!!!

Στο άνοιγμα όμως δεν βρήκα σχετική κωδικοποίηση κι έτσι πρέπει να το κρατάς μέχρι να ανοίξουν.

Link to comment
Share on other sites

Στα μοντέλα μετά το 2018 γνωρίζει κανείς γιατί η αντιπροσωπεία που βάζει το συναγερμό δεν προσθέτει την πλακέτα και άρα την δυνατότητα να κλείνουν τα παράθυρα όλα με όπλιση του συναγερμού; Υπάρχει πρόβλημα στη λειτουργία;

Link to comment
Share on other sites

Τα παράθυρα με πατημένο το κουμπί του κλειδιού γίνονται με κωδικοποίηση όχι από τον συναγερμό.

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το αυτόματο κλείσιμο με την όπλιση συναγερμού εννοούσα, χωρίς να απαιτείται παρατεταμένο πάτημα στο χειριστήριο/κλειδί. Δηλαδή με το που πατηθεί μία φορά στο κλειδί "κλείδωμα" (όπλιση συναγερμού), να κλείνει τυχόν όποιο παράθυρο είναι ανοιχτό.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.