Jump to content
Black Widow

Golf 6 Gti - Tuning [Βελτίωση 1ου και 2ου Σταδίου στο νέο Tsi μοτέρ]

Recommended Posts

xaxa οτι καυσιμο εχεις μεσα τοσο παει..αρε κηροζινη...η μαλλον με προπανιο θα παω εκει 110 οκτανια++++και θα του πω φτιαξτο για 117++ γιατι τα φτερα τα εχω στο τελωνειο και απο βδομαδα γινεται αεροπλανο....

Link to comment
Share on other sites

μιας και ημουν μπροστα.

το προγραμμα ειναι απλα decat σεταρισμενο για 100αρα. απλα στο ραν αυτο που ηταν το λαστ εβαλε τα "ζουμια" στο καυσιμο.

χωρις τα ζουμια ειναι 7 αλογα κατω. εχει απλα αλλο dp και decat με μαμα catback και φοραει twintake forge εισαγωγη

που ειναι το xtream????

στο decat??? μεχρι και μεγαλες εταιριες βγαζουν decat files.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα να δεις.. εσύ καλά το λές "απλά", αλλά εγω τουλάχιστον δεν έχω δεί κάπου αλλού το GTI με την IHI να φτάνει 310. Όπου έχω δει τόσα άλογα είναι με K04.

Αλλά απο την άλλη δεν είναι και για πολλά χιλιόμετρα μέχρι να παραδώσει η τουρμίνα μετά απο ενα τέτοιο πρόγραμμα..

Link to comment
Share on other sites

τι λεμε τωρα RESPECT.....εντυπωση μου εκανε ομως οτι βρισκω το 5 πλεον φουλ πρωτο σταδιο απο 270 στα 285...

Link to comment
Share on other sites

μιας και ημουν μπροστα.

το προγραμμα ειναι απλα decat σεταρισμενο για 100αρα. απλα στο ραν αυτο που ηταν το λαστ εβαλε τα "ζουμια" στο καυσιμο.

χωρις τα ζουμια ειναι 7 αλογα κατω. εχει απλα αλλο dp και decat με μαμα catback και φοραει twintake forge εισαγωγη

που ειναι το xtream????

στο decat??? μεχρι και μεγαλες εταιριες βγαζουν decat files.

To extreme δεν ειναι μονο στο decat (που για εμενα ειναι το απόλυτο καφριλικι) ,αλλα στο συνδυασμο decat+106 οκτανια.

Ε ναι πώς να το κάνουμε ,αυτη η δυναμομετρηση ειναι μια ασκηση επι χάρτου,μια δοκιμη,ενα πείραμα!Δεν ειναι για να την πάρεις σοβαρα υπόψιν.

Δεν πιστεύω οτι υπάρχει λογικος ανθρωπος που θα εβαζε τέτοιο προγραμμα για να κυκλοφορεί το αμαξι του καθημερινα και με τους πιο πάνω περιορισμους.

Link to comment
Share on other sites

ναι βρε στελιο μικρο να κραταω συμφωνω απλα πλεον ειναι της μοδος....ολοι σε λιγο αυτα νουμερα θα εχουν...και οχι οτι με ενδιαφερει ακομη αλλα κουβεντα να γινεται να ενημερωνομσστε ..μπαινω σε σαιτ εταιρειων και δινουν 280+ για 5 σε μαμα τουρμπινα και εχω εντωπιση δυο μια καστομ και μια κονσερβα

θα μου πεις επιτηδες τα κανουν γαι να τραβηξουν πελατεια...οκ αλλα εδω εχουν και διαγραμματα απο σεβαστα δυναμομετρα της πιατσας....και παμε παντα με το ναειναι πραγματικα τα νουμερα....τελοςπαντων καλο ειναι να εξελεσιται το τουνικ και να προχωραμε μπροστα βεβαια..

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

Ξενερωσα απιστευτα τωρα....Στο δικο μου το μπο@@@@λο δεν βγαινει τελειως το ESP...growl.gif

Αν βγάλεις την καταλληλη ασφάλεια απο το ασφαλειοκιβωτιο ,ολα βγαίνουν....

Link to comment
Share on other sites

προφανως δεν βλεπεις τι γραφω.

το file ειναι για 100αρα. απλα σε αυτο το πατημα εβαλε ζουμια. χωρις αυτο ειναι 7 αλογα κατω.

ΔΕΝ ειναι σεταρισμενο να δουλευει μονο με αυτο.

Link to comment
Share on other sites

:whistling: καμια ομαδικαη αγορα απο overloaded δεν γινεται να κανουμε να πεσει η τιμη 600 πηγε!!! στα ουρανια διπλα απτο φεγγαρι...
Link to comment
Share on other sites

προφανως δεν βλεπεις τι γραφω.

το file ειναι για 100αρα. απλα σε αυτο το πατημα εβαλε ζουμια. χωρις αυτο ειναι 7 αλογα κατω.

ΔΕΝ ειναι σεταρισμενο να δουλευει μονο με αυτο.

Σαφως και βλέπω τι γράφεις και αυτο που γράφεις ειναι επιβεβαιωση των λεγομενων μου , οτι η δυναμομετρηση αυτη ειναι χωρις λόγο ύπαρξης μιας και δεν ειναι κατι εφαρμοσιμο για καθε μερα!

Αυτα μη μου τα λες εμενα-πες τα σε αυτον που είδε τα νουμερα της δυναμομετρησης και ενθουσιαστηκε!Ειδε το τυράκι αλλα δεν ειδε τη φάκα.

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχχαχα οκ.

δεν βγαζω ακρη.

χαχαχα

το γραφει ΞΕΚΑΘΑΡΑ οτι ειναι με octane booster. το κρατησε κανεις κρυφο;;;

Υπαρχει πατημα χωρις αυτο ,αφου το file ΔΕΝ ειναι στεαρισμενο να δουλευει μονο με booster και σου λεω πως αντι για 317 ειναι 310 http://www.overload-performance.gr/forum/viewtopic.php?f=56&t=623&sid=c8d64dae03f838d62aab2d58f5269220

απο το ιδιο αμαξι.

τι ποιο απλο;;;;

ο φιλος μας που εχει το αμαξι μπορει να κανει καριερα στα στεκια και να θελει να ξερει τι μπορει να παρει απο booster.

και η APR εχει τετοια file. ΚΑΙ;

υπαρχουν αωρατες σκοτεινες δυναμεις πισω απο ολα και θεωριες συνομοσιας!!!!!

δεν βλεπω καποια φακα ουτε κατι περιεργο, εσυ φυσικα μπορει να βλεπεις.

οπως το βλεπει ο καθενας

λεει ξεκαθαρα το τοπικ τι φοραει το αμαξι ξαι πως ειναι σεταρισμενο.

στοπ εδω απο εμενα γιατι εχει αρχισει να ειναι καπως αυτη η κατασταση και δεν μου αρεσει

Edited by Dynamite
Link to comment
Share on other sites

για σας παιδια sorry αν ειμαι ακυρος αλλα εσεις θα ξερετε...το gti v και το gti vi εχουν ιδια πισω φρενα?δηλαδη ιδιους κωδικους?

Link to comment
Share on other sites

για σας παιδια sorry αν ειμαι ακυρος αλλα εσεις θα ξερετε...το gti v και το gti vi εχουν ιδια πισω φρενα?δηλαδη ιδιους κωδικους?

Απο οτι εχει δει εμφανισιακα ειναι ακριβως ιδια τα φρενα...Τωρα αν εχουν τους ιδιους κωδικους αυτο δεν το γνωριζω....

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι εχει δει εμφανισιακα ειναι ακριβως ιδια τα φρενα...Τωρα αν εχουν τους ιδιους κωδικους αυτο δεν το γνωριζω....

εψαξα σε site και ειδα οτι παιρνουν ιδιο κωδικο δισκο ιδια σωληνακια και ιδιο τακακι...αρα μαλλον εχεις δικιο αν μαθει καποιος ας πει :sleep:

Link to comment
Share on other sites

εψαξα σε site και ειδα οτι παιρνουν ιδιο κωδικο δισκο ιδια σωληνακια και ιδιο τακακι...αρα μαλλον εχεις δικιο αν μαθει καποιος ας πει :D

To Golf 6 GTI έχει πίσω μικρότερα φρένα από το Golf 5 GTI.

Link to comment
Share on other sites

To Golf 6 GTI έχει πίσω μικρότερα φρένα από το Golf 5 GTI.

www.ecstuning.com Και πως σολα τα site εχουν ιδιο κωδικο σε τακακι και μεγεθος δισκοπλακας?αλλα και σωληνακια?

Link to comment
Share on other sites

To Golf 6 GTI έχει πίσω μικρότερα φρένα από το Golf 5 GTI.

Φιλε μου ιδια εχουν....Σε καμια περιπτωση δεν θα εβαζαν μικροτερα φρενα απο το 5αρι....rolleyes.gif

Link to comment
Share on other sites

To Golf 6 GTI έχει πίσω μικρότερα φρένα από το Golf 5 GTI.

www.ecstuning.com Και πως σολα τα site εχουν ιδιο κωδικο σε τακακι και μεγεθος δισκοπλακας?αλλα και σωληνακια?

Φιλε μου ιδια εχουν....Σε καμια περιπτωση δεν θα εβαζαν μικροτερα φρενα απο το 5αρι....rolleyes.gif

MK5-> 286 mm

MK6-> 282 mm

Link to comment
Share on other sites

και πως εχουν ιδια ανταλλακτικα ρε speedy...Μηπως αμερικη ειναι αλλιως?παντως σε 5αρι μπαινουν κανονικα?

στα ξενα site αλλα λενε....

Edited by Speedy
ενωση 2 ποστ
Link to comment
Share on other sites

και πως εχουν ιδια ανταλλακτικα ρε speedy...Μηπως αμερικη ειναι αλλιως?παντως σε 5αρι μπαινουν κανονικα?

στα ξενα site αλλα λενε....

δλδ σαν τι λενε ?

Link to comment
Share on other sites

δλδ σαν τι λενε ?

οτι ειναι 286 στο αντιστοιχο του www.golfmkv.com gia ta vi

και πως γινετε πχ www.ecstuning.com να εχουν ιδιους κωδικους σε τακακια κ δισκους?εχεις ετκα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.