Jump to content
Black Widow

Golf 6 Gti - Tuning [Βελτίωση 1ου και 2ου Σταδίου στο νέο Tsi μοτέρ]

Recommended Posts

εννοειται οτι εινια υποψηφιο για αγορα αλλα δεν ξερω πως θα το ρυμθισει ο κριτωνας μιας και λεει οτι το αμαξι μετα θελει επαναπρογραμματισμο....??????

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να θελει προγραματισμο η κρυα εκκινηση κ τα μισογκαζα οπου θα ρουφαει περισσοτερο αερα....

Δεν νομιζω οτι ειναι τοσο προβλημα.

Ξερω πολλους ομως που τα εχουν βγαλει χωρις να βαλουν τα προσθετα της Apr χωρις να δημιουργηθει προβλημα.Αρκει να ξερει ο μηχανικος να τα βγαλει σωστα κ να μην τα σπασει,,,,,

Edited by chrisnik
Link to comment
Share on other sites

Η LOBA Motorsport GmbH μολις σηκωσε το παρακατω....

Spiros Roc R

[Scirocco R

LOBA LO4XX Turbochargeρ

APR high pressure fuel pump

APR Intercooler

APR full exhaust

APR/VW racing intake kit

RS4 injectors

RS4 fpr

Okada coil packs

custom low pressure fuel pump

custom intake pipe and turbo pipe

1.6 bar boost constant, overboost 1.9 bar

(no water or meth injection used , straight pump gas used)

Attached Thumbnails

post-7953-0-07174700-1354658944_thumb.jpg

περιμενω σχολια

η εμεις πεθαναμε η πχ το audi κλαμπ ζει και βασιλευει στις βελτιωσεις....εκει εχουν κο4 450 αλογαααααα και τελικα υπαρχουνκαι υβριδικες κο4 στα 460 οπως λενε!...εχουμε μελλον!!!!!

444 αλογα σ3 τετρακινητο και 65 κιλα ροπη με κλειστο μοτεεερ!!!!βεββαια με μεθανολες!

το S3 K04 ειχε και watermeth kit με 19ο αβανς / 0.8 λ ,με την Κ04 τερματισμενη ( AVCR 90% με κοκκινο ελατηριο και 1.75bar εκει) , ενω το Scirocco , 1.6bar με 0.5bar WG , με 16 μοιρες / 0.78 λ χωρις watermeth .

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

βρηκα αυτο εδω ,το ειδα οτι το εβαλε και ενα γτι5 στο audi club το ξερει κανεις???λενε οτι δινει κατι και αυτο!

http://www.neuspeed.com/136/0/0/1617/480269-hi-flo-k04-turbo-discharge-conversion.html

και εδω το παιδι που τοι εβαλε

http://forum.audisportsclub.gr/index.php?/topic/13491-golf-edition-30-giac-stage-2/page__st__20

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Η LOBA Motorsport GmbH μολις σηκωσε το παρακατω....

Spiros Roc R

[Scirocco R

LOBA LO4XX Turbochargeρ

APR high pressure fuel pump

APR Intercooler

APR full exhaust

APR/VW racing intake kit

RS4 injectors

RS4 fpr

Okada coil packs

custom low pressure fuel pump

custom intake pipe and turbo pipe

1.6 bar boost constant, overboost 1.9 bar

(no water or meth injection used , straight pump gas used)

Attached Thumbnails

post-7953-0-07174700-1354658944_thumb.jpg

περιμενω σχολια

η εμεις πεθαναμε η πχ το audi κλαμπ ζει και βασιλευει στις βελτιωσεις....εκει εχουν κο4 450 αλογαααααα και τελικα υπαρχουνκαι υβριδικες κο4 στα 460 οπως λενε!...εχουμε μελλον!!!!!

444 αλογα σ3 τετρακινητο και 65 κιλα ροπη με κλειστο μοτεεερ!!!!βεββαια με μεθανολες!

το S3 K04 ειχε και watermeth kit με 19ο αβανς / 0.8 λ ,με την Κ04 τερματισμενη ( AVCR 90% με κοκκινο ελατηριο και 1.75bar εκει) , ενω το Scirocco , 1.6bar με 0.5bar WG , με 16 μοιρες / 0.78 λ χωρις watermeth .

Audi S3 8P 444HP : http://www.etuners.gr/index.php?s=13&t=405

Με το turbo της LOBA , το potential ειναι για +40-50ΗΡ αλογα σε σχεση με την Κ04 .

Στο L04XX , η ουσιαστικη διαφορα ειναι οτι το μαντεμι ειναι διαφοτερικο . Οποια αλλη υβριδικη εχω δει , με φτερωτες reprofilling κελυφων κλπ , δεν εχει νοημα γιατι στα 440-445ΗΡ δεν μπορει να βγει αλλο καυσαεριο απο το μαντεμι .

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα κιτ εισαγωγης που σε μαμά gti δουλευε αψογα και σε εμένα με εριχνε σε λαθος "υπερβαση οριου ροπης:" και safe mode....Το κιτ της revo στα 450€...ελεος...Υπαρχει κατι δοκιμασμένο που να δουλευει ?? 

Link to comment
Share on other sites

Revo 1 = μαμά εισαγωγή

After market εισαγωγή πας σε Stage 2 μόλις βάλεις και την εξάτμιση.

Το ίδιο έκανε και σε 1.8 Tsi.

 

Βάλε ένα πανελ, προσωρινά αν θες.

 

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Αφού με την συγκεκριμένη εισαγωγή στο στάδιο που βρίσκεσαι είχες σφάλμα ενώ με το πάνελ δεν έχεις καλά έκανες και την έβγαλες. Πάντως ξέρω αμέτρητα και κυριολεκτώ με την λέξη MK6 GTI stage 1 με εισαγωγή που δεν έχουν κανένα θέμα. Τα περισσότερα με Revo και APR. Μόνη διαφορά με σένα είναι ότι δεν φοράνε revo εισαγωγή, αλλά κυρίως p-flo, injen, evoms και carbonio. Και γω που βέβαια φοράω εντελώς άλλο μοτέρ, εισαγωγή φορούσα και όταν ήμουν stage 1 και ούτε γω είχα θέμα, εισαγωγή itg maxogen. Τα συμπεράσματα δικά σου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σε όλους μόλις απέκτησα σήμερα το Golfaki μου και εγώ ...Gti Mk6 με 90.000 χλμ σε ποια σημεία χρειάζεται πιο πολύ προσοχή...και επίσης για αρχή θα λέγατε προγραμμα ή εξάτμιση ολόσωμη ;;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σε όλους μόλις απέκτησα σήμερα το Golfaki μου και εγώ ...Gti Mk6 με 90.000 χλμ σε ποια σημεία χρειάζεται πιο πολύ προσοχή...και επίσης για αρχή θα λέγατε προγραμμα ή εξάτμιση ολόσωμη ;;

Για αρχη οδηγησε αρκετες χιλιαδες χιλιομετρα το αμαξι και μετα αν δε σου κανει ξεκινα με προγραμμα
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται τι θέλεις φασαρία ή να πηγαίνει πιο γρήγορα; Εγώ θα ξεκίναγα με ένα πρόγραμμα που πάει χοντρικά στα 270 για να πάρει λίγο τα πόδια του.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago , Zanis73 said:

Παιδιά καλησπέρα σε όλους μόλις απέκτησα σήμερα το Golfaki μου και εγώ ...Gti Mk6 με 90.000 χλμ σε ποια σημεία χρειάζεται πιο πολύ προσοχή...και επίσης για αρχή θα λέγατε προγραμμα ή εξάτμιση ολόσωμη ;;

Βάλε ένα πρόγραμμα μαζί μ΄ενα απλό πάνελ και θα είσαι 280ps. Θα δεις άλλο αμάξι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους σήμερα το πρωί μικησα με Revo για τοποθέτηση εισαγωγής αέρα και μου είπανε κατόπιν παραγγελίας και η τιμή του είναι 530€

Για πείτε γνώμες γιατί είναι η πρώτη φορά που ασχολούμαι με αναβάθμιση αυτοκινήτου..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρά πολλά μου φαίνονται. Αν θέλεις κάτι κορυφαίο δες για APR πρέπει να είναι γύρω στα 380€. Υπάρχουν επίσης πλέον πολλά kit εισαγωγής.


Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βαλε μια evoms v flow.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.. έχω ένα golf 6 GTI 2.0 tsi... και το κανό update σε σφυρήλατο με έμβολα cp και K1 μπιελες... όμως οι μπιελες δεν κάνουνε θέλουνε φαγομα να γίνουν κονικες... θα έχω κάποιο θέμα;; Η αν υπάρχουν κάποιες άλλες να ταιριάζουν;;;;;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.