Jump to content
N_Emo

Προβληματικό κάθισμα?

Recommended Posts

Τελευταία το κάθισμα του οδηγού, σε επιτάχυνση, κάνει ένα τακ από τη βάση.. Υποψιάζομαι οτι κάτι έσπασε... Μετακίνησα θέση-κλίση αλλά παραμένει..

Είχε ποτέ κάποιος ανάλογη εμπειρία; Είμαι μέσος Έλληνας υποθέτω, 85+ κάτι κιλά.

Δεν έχω μιλήσει ακόμα με την αντιπροσωπία, αλλά ελπίζω οτι καλύπτεται απ την εγγύηση..

ΟΜΩΣ μήπως επειδή είναι σχετικά περίεργη διαδικασία (ή τέτοια μου φαίνεται) τελικά αν τους το πάω, αργότερα έχω ένα κάθισμα που θα κάνει σαν παλιά ξύλινη καρέκλα;

Link to comment
Share on other sites

Οι παλιές ξύλινες καρέκλες κάνουν "ιιινκι, ιιινκι, ιιινκι" tongue.gif (δες σκίτσα του Ιωάννου με την γιαγιά να καταλάβεις)

Μήπως δεν έχει κουμπώσει το κάθισμα στη θέση του και αυτό που καταλαβαίνεις είναι το κούμπωμα στην επιτάχυνση όταν το σώμα σου μετακινείται προς τα πίσω?

Link to comment
Share on other sites

Οι παλιές ξύλινες καρέκλες κάνουν "ιιινκι, ιιινκι, ιιινκι" tongue.gif (δες σκίτσα του Ιωάννου με την γιαγιά να καταλάβεις)

Μήπως δεν έχει κουμπώσει το κάθισμα στη θέση του και αυτό που καταλαβαίνεις είναι το κούμπωμα στην επιτάχυνση όταν το σώμα σου μετακινείται προς τα πίσω?

Όχι... Αν ήταν το κούμπωμα θα γινόταν μόνο μια φορά...

Edited by N_Emo
Link to comment
Share on other sites

Όχι... Αν ήταν το κούμπωμα θα γινόταν μόνο μια φορά...

και εμένα το έκανε στις αρχές.. αλλά το κούμπωσα σε άλλη θέση και σταμάτησε...

Link to comment
Share on other sites

Το μετακίνησα, και πλάτη και βάση, αλλά ο τριγμός συνεχίζει...

Μάλλον σίγουρα έχει σπάσει κάτι.. Το ερώτημα μου είναι αν ξέρετε αν γίνεται καλή δουλειά στις επισκευές, ή αν τελικά θα το μετανιώσω που το πήγα..

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι πρόβλημα.Και σε μένα το έχει κάνει 2-3 φορές.Δείχνει σαν να κουπώνει απο τη μια μεριά και αν κουνειθεί μερικά χιλιοστά κουμπώνει και απο την άλλη.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι πρόβλημα.Και σε μένα το έχει κάνει 2-3 φορές.Δείχνει σαν να κουπώνει απο τη μια μεριά και αν κουνειθεί μερικά χιλιοστά κουμπώνει και απο την άλλη.

και σε έμενα το κάνει αλλά μόνο μια φορά και μόνο αν για κάποιο λόγο έχω μετακινήσει το κάθισμά μου για να μπει κάποιος. Βέβαια δεν είναι σωστό αυτό γιατί φοβάμαι ότι μετά απο κάποια χρόνια θα "παίζει" πολύ, ίσως να μήν είναι θέμα κουμπώματος του καθίσματος αλλά του Easy Entry :D:)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν..

Τελικά όντως, μετά απο μετακίνηση του καθίσματος προς όλες τις δυνατές κατευθύνσεις ο θόρυβος σταμάτησε...

Μάλλον όντως είναι το easy entry.. Ελπίζω να μην επανέλθει το πρόβλημα..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.