Jump to content
harryal

ΠΕΤΤΑΣ - Επισκευές ζαντών - προσωπική εμπειρία

Recommended Posts

Εγώ πάντως που τις είχα βάψει στο Πέττα μου είχε κάνει καλή δουλειά

αλλά τις είχε στείλει ο "ζαντάς" μου.. Ωστόσο δεν ξέρω αν φταίει ο

Πέττας ή το πληντύριο που το είχα πάει (λόγω χημικών που ρίχνουν στις

ζάντες) και με ένα πλύσιμο από γυαλιστερές έγιναν ματ. :tongue:

και γω μονος μου πλενω το αμαξι χωρις πιεση,και εφυγε το βερνικι.... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Που στα κομμάτια είναι αυτός ο Στέργιος? Ένα Site, ένα τηλέφωνο?

Ο Στεργιος που επισκευαζει ζαντες ειναι στη Λ. Αθηνων ρευμα προς Αθηνα πριν βγεις Θηβων πανω απ την υπογεια γεφυρα δεξια . Το μαγαζι δεν φαινεται απ τον δρομο , θα το καταλαβεις γιατι απ εξω εχει εναν καδο σκουπιδιων κ ενα ασπρο φορτηγακι . Διπλα εχει συνεργειο ταξι . Εκει φτιαχνω τις δικες μου κ κανει αψογη δουλεια . Ειχα παει μια ζαντα στον Πεττα κ το μετανοιωσα ,επεσα σε παραξενη μερα μαλλον.

ΣΤΕΡΓΙΟΣ ΓΚΑΒΟΥΔΗΣ λεγετε .

Το μαγαζι που σου ειπαν στο Περιστερι δεν ειναι ο Στεργιος.

Αν θες πριν πας στειλε μου πμ να βρεθουμε τον ξερω πολυ καλα ....

Link to comment
Share on other sites

Ο Στεργιος που επισκευαζει ζαντες ειναι στη Λ. Αθηνων ρευμα προς Αθηνα πριν βγεις Θηβων πανω απ την υπογεια γεφυρα δεξια . Το μαγαζι δεν φαινεται απ τον δρομο , θα το καταλαβεις γιατι απ εξω εχει εναν καδο σκουπιδιων κ ενα ασπρο φορτηγακι . Διπλα εχει συνεργειο ταξι . Εκει φτιαχνω τις δικες μου κ κανει αψογη δουλεια . Ειχα παει μια ζαντα στον Πεττα κ το μετανοιωσα ,επεσα σε παραξενη μερα μαλλον.

ΣΤΕΡΓΙΟΣ ΓΚΑΒΟΥΔΗΣ λεγετε .

Το μαγαζι που σου ειπαν στο Περιστερι δεν ειναι ο Στεργιος.

Αν θες πριν πας στειλε μου πμ να βρεθουμε τον ξερω πολυ καλα ....

πριν ποσο καιρο πηγες;εχει κλεισει το καταστημα που λες,στο σημειο που λες,εδω και κατι χρονια. :sword:

Link to comment
Share on other sites

Έχει βάψει κάποιος ζάντες και γνωρίζει τιμή και αποτέλεσμα? Οι δικές μου έχουν γρατζουνιές από πεζοδρόμια. Gloss black χρώμα team dynamics pro race 1.2 18''.

Link to comment
Share on other sites

πριν ποσο καιρο πηγες;εχει κλεισει το καταστημα που λες,στο σημειο που λες,εδω και κατι χρονια. :laugh:

Το εχει ανοιξει παλι στο ιδιο σημειο !!!!!!!!! Προχθες μου εβαψε τις δαγκανες κ πριν 2 μηνες επισκευασα τις ζαντες μου..

Και το μεσημερι θα του παω το αμαξι της δουλειας να μου φτιαξει τις ζαντες ....

Link to comment
Share on other sites

Το εχει ανοιξει παλι στο ιδιο σημειο !!!!!!!!! Προχθες μου εβαψε τις δαγκανες κ πριν 2 μηνες επισκευασα τις ζαντες μου..

Και το μεσημερι θα του παω το αμαξι της δουλειας να μου φτιαξει τις ζαντες ....

παω πασο! :roadrage: ευχαριστω. :roadrage:

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να ξεθάβω θέματα αλλα χαζεύοντας στο φόρουμ είδα το όνομα Πέττας και μου σηκώθηκε η τρίχα.

Εμένα πέρσι μου στοίχησε ενα 500αρικο χωρίς λόγο ο τύπος.

Του έστειλα τις ζάντες απο τη μηχανή (ενα gsxr 600 k9) που είχαν στραβώσει απο πτώση (πτώση οχι τρακάρισμα)

Με διαβεβαίωσε τηλεφωνικα οτι δεν θα πειράξει το χρώμα μιας και είχαν ενα παράξενο χρώμα τιτανίου και δεν ήταν εύκολο να βγεί.Τις έστειλα απο Ρέθυμνο με μεταφορική.Μου πήρε λίγα, ενα 50αρικο και οταν παρέλαβα τις ζάντες τις είχε βάψει γκρί ματ με σπρέι και είχε κόψει τις τσιμούχες για να τις βάλει στον τόρνο.

Πλήρωσα ενα 100αρικο για βάψιμο στο Ρέθυμνο ενα 40αρι για τις τσιμούχες και πάω για λάστιχα και ζυγοστάθμιση. Στην ζυγοστάθμιση μου δείχνει ο λαστιχάς τις ζάντες που τώρα ενώ ίσιωσε τα μάγουλα τις έκανε έκκεντρες και πηγαίναν πάνω κάτω.

Τηλέφωνο στον Πέττα ,μπινελίκι και μου λέει ξαναστείλ' τες. Αφού με διαβεβαίωσε οτι δεν θα πειράξει το χρώμα και τις τσιμούχες μιας και ήταν φρεσκοβαμμένες τις έστειλα . 3 μερες μετα παρέλαβα τις ζάντες βαμμένες  στα μάγουλα με χρυσό αυτη τη φορά σπρέι !!Την πίσω την ψιλοέφερε αφήνοντας μονο μια μικρή εκκεντρότητα την δε μπροστά την γ@μησε. Εκεί που την είχε κάνει έκκεντρη έριξε απο την μιά σφυριές που έκαναν την καμπύλη ευθεία και απο την άλλη την κατέβασε τοσο πολύ ο τόρνος του που αν την μετρούσες με παχύμετρο πάθαινες πλάκα, άσε που φαινόντουσαν οι νυχιές απο τον τόρνο.

Στο τέλος μετα απο πολύ μπινελίκι στον "επαγγελματία" και επειδή δεν μπορούσα να την χρησιμοποιήσω, αγόρασα μια μεταχειρισμένη μπροστινη στα 300€ τις ξαναέβαψα και τον έβριζα κάθε φορά που οδηγούσα τη μηχανή.

Εχω κρατήσει και βιντεάκια φωτογραφίες κτλ γιατί είχα πεί οτι θα τον έτρεχα στα δικαστήρια.

Επαγγελματίας οχι αστεία !!!

Edited by kapnias
Link to comment
Share on other sites

Στέργιος....απέναντι από τα "ψυγεία" στη Λ.Καβάλας(νυν Media Markt ελληνιστί).....210-5900621

Σωστος !! Απενατι απο τα παλια ψυγεια αποστολου ειναι ...

 

Στο μαγαζι ειναι πλεον τα παιδια του Δημητρης και Βασιλης , ο Στεργιος κανει διακοπες !!!! Λατρεις ολοι τους με την τελειοτητα...

Link to comment
Share on other sites

Αποφάσισα να φρεσκαρω και εγώ τις ζάντες μου... Έτσι μετά από τις 2 σελίδες με σχόλια πήγα στον Στέργιο πολύ ευγενικός και μου έβαλε μια τετράδα 17αρες μέχρι να πάρω το αμάξι μου(είδα πως είναι και με 17αρες)εντυπώσεις για την δουλειά του θα ξαναμπω να γράψω σε δύο μέρες....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έτοιμες οι ζάντες.... Από δουλειά αρκετά καλή αλλά όχι τέλεια είμαι πολύ ψείρας είδα κάτι μπιμπικια ανάμεσα στα μικρά κενά του μπράτσου τις ζάντας τώρα δεν ξέρω αν είναι υπερβολή αυτό αλλά έπρεπε να το πω....από τιμή πολύ καλή μιας και βρήκε την μια ζάντα λίγο στραβωμενη.... Εμφανισιακά εκτός από αυτό που σας είπα πιο πάνω όλα καλά...και σε κανά δύο βδομάδες που θα πάω για καινούργια λάστιχα θα δούμε και τι λένε από ευθυγράμμιση...αυτά ότι νεότερο τα ξανά λέμε...

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να σας πώ...το πήγα για λάστιχα βαλανε να φτιάξουν τις ζάντες στο μηχανικά και τα αποτελέσματα ήταν.....όλες ισιες και από τον λάστιχα που δεν ήξερε που πήγα μου είπε πολύ καλή δουλειά στο βάψιμο... Οπότε Στέργιος και πάλι Στέργιος....όταν μου περισσέψει χρήμα θα πάω και το polo

Edited by kosigal
Link to comment
Share on other sites

και σιγα το μονοπωλειο....αλλοι 300 υπαρχουν στην α8ηνα!!!

εγω στον ΣΤΕΡΓΙΟ εμεινα οχι απλα ικανοποιημενος αλλα οτι καλυτερο μπορουσε να κανει πανω στην δουλεια του!!!

βαψιμο ισιωμα και ζυγοστα8μιση χωρις να το ζητησω 240 ευρο κομπλε,δωρο φρεσκαρισμα (βαψιμο) δαγκανες και περιμετρικα τις δισκοπλακες!!!

αξιζει την καλυτερη διαφημηση ο αν8ρωπος!!!

8 χρονια μετα και οι ζαντες ειναι αστερι....απο θεμα βαψιματος!!!

Στάλθηκε από το GT-I8262 μου

Link to comment
Share on other sites

8 χρονια μετα και οι ζαντες ειναι αστερι....απο θεμα βαψιματος!!!

Στάλθηκε από το GT-I8262 μου

BILIRIS στο περιστερι.

 

εγω και φιλοι βαφουμε τις ζαντες μας εκει χρονια τωρα. Παντα εξαιρετικη δουλεια και με μεγαλη διαρκεια.

Link to comment
Share on other sites

 παιδια εφαγα την ζαντα στο πεζοδρομιο.. τραγικο υστερα απο τοσα χρονια....

μπορω να διορθωσω την γρατζουνια μονος η θα πρεπει να παρω το χρωμα να το παω σε φανοποιο να το βαψει? τον κωδικο τον εχω του χρωματος.

 

αλλα λεω αν ειναι να δωσω 20 για το χρωμα και 20  στον φανοποιο (40 για ενα τοπικο βαψιμο) να περιμενω το καλοκαιρακι να δωσω 100 να τις βαψω ολες μαυρες.

αν και δεν φαινεται πολυ

Link to comment
Share on other sites

160€ έχει το βάψιμο για τις 4 ζάντες.

εκει που τις εβαψες εσυ. εγω θα τις παω αλλου σε γνωστο μου.

παντως δεν ξερω τι μεθοδους χρησιμοποιουν αθηνα αν εχουν δηλαδη καποιον τροπο αλλο αλλα εμεις επαρχια παιζουμε στα 80-120 αναλογα τι ζημια εχει η ζαντα.

αν δεν εχει τιποτα και θελει μονο βαψιμο τοτε με 80 εως 100 τις βαφουμε (οχι ηλεκτροστατικη)

σκεψου οτι γυαλισα ολο το αμαξι με 120 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

εκει που τις εβαψες εσυ. εγω θα τις παω αλλου σε γνωστο μου.

παντως δεν ξερω τι μεθοδους χρησιμοποιουν αθηνα αν εχουν δηλαδη καποιον τροπο αλλο αλλα εμεις επαρχια παιζουμε στα 80-120 αναλογα τι ζημια εχει η ζαντα.

αν δεν εχει τιποτα και θελει μονο βαψιμο τοτε με 80 εως 100 τις βαφουμε (οχι ηλεκτροστατικη)

σκεψου οτι γυαλισα ολο το αμαξι με 120 ευρω.

εδω το γυαλιζουμε με 50 ευρο και στο χωρο σου!!!!εχει και τα καλα της η αθηνα με ολες τις αλοιφες της 3μ.τουλαχιστον το παληκαρι που περνω εγω

Link to comment
Share on other sites

εκει που τις εβαψες εσυ. εγω θα τις παω αλλου σε γνωστο μου.

παντως δεν ξερω τι μεθοδους χρησιμοποιουν αθηνα αν εχουν δηλαδη καποιον τροπο αλλο αλλα εμεις επαρχια παιζουμε στα 80-120 αναλογα τι ζημια εχει η ζαντα.

αν δεν εχει τιποτα και θελει μονο βαψιμο τοτε με 80 εως 100 τις βαφουμε (οχι ηλεκτροστατικη)

σκεψου οτι γυαλισα ολο το αμαξι με 120 ευρω.

 

ΝΑ είναι να στις βάψει με plasti dip, μπορεί να σου πάρει και 10€ τη ζάντα που λέει ο λόγος, και μετά από 10 πλυσίματα να αρχίζουν να φεύγουν κομμάτια το χρώμα. Στην Αθήνα έχει και γυάλισμα με 50€, άσχετα που μπορεί να σου κάνουν σαν οπίσθια το αμάξι μετά....

 

Αυτός ο ισοπέδωτισμός, όπου τσάμπα και καλό και είμαι ο πρώτος μάγκας που το έκανα και εσείς είστε κορόϊδα είναι τρομερό.... Κανένας όμως δεν έρχεται να μας δείξει πόσο φόλα έφαγε με το τσάμπα που βρήκε.... 

 

Δες βάψιμο με ηλεκτροστατική που έγινε στον Πέττα...

 

New_color_front.jpg

Edited by redchampion
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν ειπα οτι δεν σας κανουν καλη δουλεια. Ειπα οτι για βαψιμο οχι με ηλεκτροστατικη με κανα 100αρικο καθαριζεις. Οχι με plasti dip

ΝΑ είναι να στις βάψει με plasti dip, μπορεί να σου πάρει και 10€ τη ζάντα που λέει ο λόγος, και μετά από 10 πλυσίματα να αρχίζουν να φεύγουν κομμάτια το χρώμα. Στην Αθήνα έχει και γυάλισμα με 50€, άσχετα που μπορεί να σου κάνουν σαν οπίσθια το αμάξι μετά....

Αυτός ο ισοπέδωτισμός, όπου τσάμπα και καλό και είμαι ο πρώτος μάγκας που το έκανα και εσείς είστε κορόϊδα είναι τρομερό.... Κανένας όμως δεν έρχεται να μας δείξει πόσο φόλα έφαγε με το τσάμπα που βρήκε....

Δες βάψιμο με ηλεκτροστατική που έγινε στον Πέττα...

New_color_front.jpg

Τι χρωμα εινα αυτο? Gold?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.