Jump to content
Panozd

πλατος 1810 χλστ

Recommended Posts

σκεφτομουν οτι το πλατος του σιροκο ειναι λιγο πιο μεγαλο απο τα περισσοτερα αμαξια και βλεποντας δρομους που εχουν παρκαρισμενα αυτοκινητα και απο τις δυο μεριες αναρωτιεμαι αν χωραει το σιροκο...

πχ στην σαλονικη εχει τυχει πολλες φορες να ειμαι στο αμαξι ενος φιλου (πεζο 207) και να χωραει ισα-ισα στους στενους δρομους του κεντρου οπως και ολα τα αμαξια πανω κατω.

θα ηθελα να ρωτησω αν οι κατοχοι του σιροκο εχετε αντιμετωπισει τετοιου ειδους προβλημα.

ευχαριστω

Edited by Panozd
Link to comment
Share on other sites

αν δεν χωρας καπου μπορεις να κλεισεις για λιγο τον καθρεπτη/ες και ετσι δεν θα εχεις προβλημα. :o

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να μην τους κλείνεις.

Αν ειναι να βρεί κάτι ας βρεί ο καθρέπτης και με χαμηλή ταχύτητα.Δεν θα πάθει κατι ,θα διπλώσει και θα σε προειδοποιήσει οτι το παράκανες....

Αν είναι κλειστός θα βρεί κατευθείαν η λαμαρίνα η οποία δεν συγχωρεί τα λάθη.....

Y.Γ.Ολοι κάπου εκεί είναι στο πλάτος.Μην τρελένεσαι.

Golf 1779

Eos 1790

κτλ

Edited by rallakias
Link to comment
Share on other sites

τι να προειδοποιει ρε παιδια;οτι θα τον μαζευει απο κατω;ξερετε φυσικα ποσο παει το μαλλι μετα!αν βρει λαμαρινα με κλειστο καθρεπτη τοτε καλυτερα να παραδωσει τι διπλωμα του γιατι θα μιλαμε για ασχετο πλεον αφου δεν μπορει να υπολογισει τον ογκο του αυτοκινητου του :lol:

και στην τελικη αν βρει και με κλειστους καθρεπτες,ε!αυτος δεν ειναι δρομος αλλα σοκακι για γαιδουρακια οπως σε μερικα νησια.ας παει απ'αλλου καλυτερα...

Link to comment
Share on other sites

αν αυτο ειναι προβλημα παρε Smartακι!

στο δρομο αυτο ειναι πλεονεκτημα με το απιστευτο κρατημα που σου προσφερει!!!!!

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομουν οτι το πλατος του σιροκο ειναι λιγο πιο μεγαλο απο τα περισσοτερα αμαξια και βλεποντας δρομους που εχουν παρκαρισμενα αυτοκινητα και απο τις δυο μεριες αναρωτιεμαι αν χωραει το σιροκο...

πχ στην σαλονικη εχει τυχει πολλες φορες να ειμαι στο αμαξι ενος φιλου (πεζο 207) και να χωραει ισα-ισα στους στενους δρομους του κεντρου οπως και ολα τα αμαξια πανω κατω.

θα ηθελα να ρωτησω αν οι κατοχοι του σιροκο εχετε αντιμετωπισει τετοιου ειδους προβλημα.

ευχαριστω

Καταρχάς, θεωρώ ότι θα το συνηθήσεις με τον καιρό και δεν θα έχεις πρόβλημα. Τους καθρέπτες καλό είναι να μήν τους κλείνεις, αρκεί βέβαια να προσέχεις και να πηγαίνεις σιγά γιατί διαφορετικά σίγουρα όχι μόνο θα γίνει αυτό που λέει ο joop αλλά θα πάρεις αμπάριζα κ κάνα παρκαρισμένο αν δεν σφηνώσεις κιόλας :lol::lol: . Από τους καθρέπτες βλέπεις τον όγκο του αυτοκινήτου, ρύθμισε τους έτσι ώστε να βλέπεις ελαφρώς το πίσω μέρος του.

Αυτό που παραπλανεί και πρέπει να προσέχεις είναι η σφηνοειδής σχεδίαση του Scirocco, το αντιμετώπισα και εγώ στα στενά δρομάκια του Πειραιά που μένω. Η μούρη χωράει....μετά τη μέση όμως το αμάξι φαρδαίνει αρκετά οπότε εκεί πρέπει να έχεις το νού σου ειδικά όταν στρίβεις για να μπείς σε στενάκι.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ παιδιά..δεν το έχω πάρει ακόμα το αμάξι απλά ήθελα να δω αν αντιμετωπίσατε πρόβλημα γενικότερα

thanks

Edited by mourh
Link to comment
Share on other sites

eyxaristw paidia..den to exw parei akoma to amaksi apla ithela na dw an antimetwpisate provlima genikotera

thanks

¶ντε με το καλό να το παραλάβεις, καλοτάξιδο να είναι. Μην ανυσηχείς πάντως για το πλάτος του, απλά στην αρχή μέχρι να μάθεις τον όγκο του έχε λίγο περισσότερο το νού σου στο πίσω μέρος του αυτοκινήτου, Μετά απο κανα δύο μέρες θα το έχεις συνηθήσει. ;)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το μόνο που με ανησυχεί με το πλάτος του είναι αν θα χωράει στο γκαράζ μου καθώς η είσοδός του είναι μόλις 2,2m πλάτος. Ακόμα και αν χωράει οριακά, πολύ εύκολα μπορεί να γίνει καμία στραβή και να βρεί.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το μόνο που με ανησυχεί με το πλάτος του είναι αν θα χωράει στο γκαράζ μου καθώς η είσοδός του είναι μόλις 2,2m πλάτος. Ακόμα και αν χωράει οριακά, πολύ εύκολα μπορεί να γίνει καμία στραβή και να βρεί.

Να παραγγείλεις το αμάξι με ηλεκτρικά αναδιπλούμενους καθρέφτες....

Link to comment
Share on other sites

Να παραγγείλεις το αμάξι με ηλεκτρικά αναδιπλούμενους καθρέφτες....

Δυστυχώς η παραγγελία έχει γίνει ήδη χωρίς τους ηλεκτρικους καθρέφτες και δεν αλλάζει. Ελπίζω τουλάχιστο να χωράει όταν αναδιπλώνω χειτοκίνητα μόνο του οδηγού.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς η παραγγελία έχει γίνει ήδη χωρίς τους ηλεκτρικους καθρέφτες και δεν αλλάζει. Ελπίζω τουλάχιστο να χωράει όταν αναδιπλώνω χειτοκίνητα μόνο του οδηγού.

μαλ....α δεν είναι να μήν μπαίνει μετά. Λογικό βέβαια απο τη στιγμή που αλλάζει όλος ο μηχανισμός του καθρέπτη. Τέλος πάντων.

Φιλαράκο σε κόβω να παρκάρεις απ'έξω, είσαι πολύ στο όριο. Καμία πατέντα να μεγαλώσεις λίγο την είσοδο του χώρου σου????

Link to comment
Share on other sites

Μπα η είσοδος του γκαράς δεν μεγαλώνει με τίποτα. Είναι υπόγειο και έχει τοιχο δεξιά και αριστερά. Το αυτοκίνητο που έχω τώρα BMW 316 είναι 1.7μ πλάτος και χωράει με ανοιχτούς τους καθρέφτες αλλά με προσοχή. Δεν έχω πρόβλημα να κλείνω στο Scirocco τους καθρέφτες και χειροκίνητα αρκεί να χωράει. Ελπίζω να μην κάνω καμία γραντζουνιά στο Scirocco με το καλημέρα...

Link to comment
Share on other sites

Μπα η είσοδος του γκαράς δεν μεγαλώνει με τίποτα. Είναι υπόγειο και έχει τοιχο δεξιά και αριστερά. Το αυτοκίνητο που έχω τώρα BMW 316 είναι 1.7μ πλάτος και χωράει με ανοιχτούς τους καθρέφτες αλλά με προσοχή. Δεν έχω πρόβλημα να κλείνω στο Scirocco τους καθρέφτες και χειροκίνητα αρκεί να χωράει. Ελπίζω να μην κάνω καμία γραντζουνιά στο Scirocco με το καλημέρα...

Να έρθω με μια βαριά να το στρώσουμε το γκαράζ;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.