Jump to content
Nikos_Passat_2.0T

Vw Rear Emblem Camera.

Recommended Posts

Λοιπόν, τις προάλλες έριχνα μια ματιά στην εταιρεία Kufatec, η οποία πουλάει ΟΕΜ (και όχι μόνο) εξοπλισμούς από VAG και γενικότερα γερμανικά αυτοκίνητα. Βρήκα λοιπόν ότι πουλάνε kit με τα ΟΕΜ εξαρτήματα για τοποθέτηση πίσω κάμερας σε Passat. Επίσης, έμαθα από το μαγαζί στο οποίο πηγαίνω εγώ για στερεοφωνικά κλπ, ότι έχει πάρε-δώσε με την Kufatec, οπότε ζήτησα να τσεκάρει αν μπορεί να κάνει την εγκατάσταση της κάμερας.

Το κόστος της κάμερας (και όλου του εξοπλισμού) είναι 500€ + την τοποθέτηση, για την οποία θα μάθω τιμή όταν ενημερωθεί για το τι χρειάζεται ο γνωστός μου. Η κάμερα αυτή μπορεί να τοποθετηθεί στις ΟΕΜ οθόνες της VW (MFD2, RNS510, RCD510) όπως επίσης και σε aftermarket (εγώ τουλάχιστον πήρα επιβεβαίωση για την Pioneer AVIC F900BT).

Εγώ αν μου πει το ΟΚ ο δικός μου, ότι μπορεί να την περάσει, θα την αγοράσω. Είναι κανείς που ψήνεται για να ζητήσουμε καμιά τιμή group-buy?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, τις προάλλες έριχνα μια ματιά στην εταιρεία Kufatec, η οποία πουλάει ΟΕΜ (και όχι μόνο) εξοπλισμούς από VAG και γενικότερα γερμανικά αυτοκίνητα. Βρήκα λοιπόν ότι πουλάνε kit με τα ΟΕΜ εξαρτήματα για τοποθέτηση πίσω κάμερας σε Passat. Επίσης, έμαθα από το μαγαζί στο οποίο πηγαίνω εγώ για στερεοφωνικά κλπ, ότι έχει πάρε-δώσε με την Kufatec, οπότε ζήτησα να τσεκάρει αν μπορεί να κάνει την εγκατάσταση της κάμερας.

Το κόστος της κάμερας (και όλου του εξοπλισμού) είναι 500¤ + την τοποθέτηση, για την οποία θα μάθω τιμή όταν ενημερωθεί για το τι χρειάζεται ο γνωστός μου. Η κάμερα αυτή μπορεί να τοποθετηθεί στις ΟΕΜ οθόνες της VW (MFD2, RNS510, RCD510) όπως επίσης και σε aftermarket (εγώ τουλάχιστον πήρα επιβεβαίωση για την Pioneer AVIC F900BT).

Εγώ αν μου πει το ΟΚ ο δικός μου, ότι μπορεί να την περάσει, θα την αγοράσω. Είναι κανείς που ψήνεται για να ζητήσουμε καμιά τιμή group-buy?

Καλά μιλάμε πρόεδρε δεν σε προλαβαίνουμε με τίποτα... ^_^ Μήπως έπιασες το τζόκερ και μας το κρατάς κρυφό? tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλά μιλάμε πρόεδρε δεν σε προλαβαίνουμε με τίποτα... B) Μήπως έπιασες το τζόκερ και μας το κρατάς κρυφό? tongue.gif

Αν είχα το πιάσει το τζόκερ, θα κυκλοφορούσα με ένα AUDI RS6!!!! ^_^:D:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Εάν δεν προχωρήσει το θέμα με τα πίσω φώτα (VWvortex) είμαι μέσα ....

Αλλά το θέμα είναι ποιο τσακάλι θα κάνει την εγκατάσταση εδώ στην Αθήνα και αν είναι συμβατό με το KENWOOD 7200 ...

Link to comment
Share on other sites

Εάν δεν προχωρήσει το θέμα με τα πίσω φώτα (VWvortex) είμαι μέσα ....

Αλλά το θέμα είναι ποιο τσακάλι θα κάνει την εγκατάσταση εδώ στην Αθήνα και αν είναι συμβατό με το KENWOOD 7200 ...

Νίκος:"Γιάννη το θέμα με τα πίσω φώτα δεν βλέπω να προχωράει. Αποσύρθηκε και ο Κώστας (anastos) από την αγορά..."

ΔΙΟΡΘΩΣΗ: Τελικά μαζεύονται οι συμμετοχές. Είμαστε ήδη στις 6 (θα ρωτήσω και τον Κώστα μήπως το μετάνιωσε - και θέλει να ξαναπμπεί στη λίστα).

Όσον αφορά την κάμερα, πιστεύω ότι είναι συμβατή με όλες τις aftermarket συσκευές. Κάνε μια ερώτηση αν θέλεις με ένα e-mail. Όσο για την τοποθέτηση, λένε ότι παρέχουν οδηγίες και από την στιγμή που είναι τα ΟΕΜ υλικά, θα είναι όλα plug n play. Οπότε ένα επαγγελματίας θα μπορεί να την κάνει εύκολα (λογικά)... Ο Καλογερόπουλος από όσο ξέρω, φέρνει προϊόντα Kufatec. Κάνε κι εκεί μια ερώτηση...

Edited by Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.