Jump to content
xaros

Tpms - Tire Pressure Monitoring

Recommended Posts

Εγώ για το μόνο που ανησυχώ είναι να μην αδειάζει την μπαταρία γρήγορα η οθόνη που θα έχει ρευμα συνέχεια....Δηλαδή όταν πάω διακοπές π.χ. μην γυρίσω μετά από 10 μέρες και έχει ξεφορτίσει η μπαταρία....Λίγο ο συναγερμός, λίγο η οθονίτσα, μη γίνει κανα χαζό.

Να το συνδέσω στον αναπτήρα δε ψήνομαι θα είναι αντιαισθητικό να έχω συνέχεια ανοιχτό το τασάκι....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ για το μόνο που ανησυχώ είναι να μην αδειάζει την μπαταρία γρήγορα η οθόνη που θα έχει ρευμα συνέχεια....Δηλαδή όταν πάω διακοπές π.χ. μην γυρίσω μετά από 10 μέρες και έχει ξεφορτίσει η μπαταρία....Λίγο ο συναγερμός, λίγο η οθονίτσα, μη γίνει κανα χαζό.

Να το συνδέσω στον αναπτήρα δε ψήνομαι θα είναι αντιαισθητικό να έχω συνέχεια ανοιχτό το τασάκι....

μακαρι να γινεται καπως να σταματαει μολις κλινει το αμαξι!

ενας στο gti forum το χει βαλει με συνδεση απο μπαταρια μεσα στο τασακι!χωρις αναπτηρα και οποτε θελει να το δει ανοιγει τασακι!!!καλο ε?

Link to comment
Share on other sites

μακαρι να γινεται καπως να σταματαει μολις κλινει το αμαξι!

ενας στο gti forum το χει βαλει με συνδεση απο μπαταρια μεσα στο τασακι!χωρις αναπτηρα και οποτε θελει να το δει ανοιγει τασακι!!!καλο ε?

δεν γνωριζω ποση καταναλωση εχει αλλα υποθετω οτι εχει μικρη,ειναι δοκιμασμενο και δεν αποφορτιζει την μπαταρια εστω και αν μεινει για πολυ καιρο το αμαξι στασιμο.αλλωστε ο συναγερμος εχει μεγαλυτερη καταναλωση...

Link to comment
Share on other sites

δεν γνωριζω ποση καταναλωση εχει αλλα υποθετω οτι εχει μικρη,ειναι δοκιμασμενο και δεν αποφορτιζει την μπαταρια εστω και αν μεινει για πολυ καιρο το αμαξι στασιμο.αλλωστε ο συναγερμος εχει μεγαλυτερη καταναλωση...

σιγουρα πρεπει να φινεται να σβηνει μολις κλινει το αμαξι!

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζω για τα συστήματα που αναφέρεις απλά αυτά είναι αρκετά πιο ακριβά, γι'αυτό λέω μπας και καταφύγω σην λύση του εργοστασίου.

..

Ρίξτε και μια ματιά και στην εργοστασιακή λύση. Δεν είναι κακή.

VW TPMS SYSTEM

Costas

Link to comment
Share on other sites

costa Λες γινεται να μπει το αλλο και να σβηνει οταν σβηνει ο κινητηρας?

εγω joop αμα γινει αυτο ειμαι 100%μεσα οπως και αλλη αμα μπορουν να κανουν τιμουλα φυγαμε παμε για ομαδικη τοποθετηση

Edited by Playmaker
Link to comment
Share on other sites

φιλε joop δεν κανεις ενα groupbuy?

δυστυχως δεν εχω ουτε τον χρονο ουτε την διαθεση να αναλαβω κατι τετοιο.

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως δεν εχω ουτε τον χρονο ουτε την διαθεση να αναλαβω κατι τετοιο.

<_< κριμα ειμαι σιγουρος θα ενδιαφεροντουσαν πολυ..

Link to comment
Share on other sites

ας μαζευτουν λοιπον συμμετοχες να δουμε ποσοι ειναι.αυτο που μπορω να κανω ειναι να στειλω email με τις συμμετοχες και να μαθουμε αν και ποση εκπτωση μπορει να δωθει.μεχρι εκει ομως.απο εκει και περα θα πρεπει ο καθενας να το αγορασει μονος του.

Link to comment
Share on other sites

ας μαζευτουν λοιπον συμμετοχες να δουμε ποσοι ειναι.αυτο που μπορω να κανω ειναι να στειλω email με τις συμμετοχες και να μαθουμε αν και ποση εκπτωση μπορει να δωθει.μεχρι εκει ομως.απο εκει και περα θα πρεπει ο καθενας να το αγορασει μονος του.

κατι τετοιο ελεγα και εγω ωρεα

+1

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια εγω ειχα ψαξει στο παρελθον για τετοιο συστημα γιατι το εργοστασιακο που εχω στο GTI , δεν λεει... και μαλιστα μια φορα ενω επεσα σε λακουβα και στραβωσε η ζαντα, δεν αναψε.

λοιπον εγω τελικα δεν αγορασα πριν 2 χρονια αλλα τωρα μια που θα αλαλξω τα λαστιχα θα βαλω και το συστημα που τοτε ειχα ψαξει και θεωρω το πλεον αξιοπιστο και ευκολο.

BAOLONG ειναι η εταιρια

εικονες μπορω να στειλω σε οποιον θελει μεσω εμαιλ

drikfn@otenet.gr ειναι το εμαιλ μου οποιος θελει.

ειναι 107 ευρω εκτος αν μαζευτουμε 20 οποτε μπορει να πεσει. επειδη το αποκλειω να μαζευτουν 20, και επεειδη δεν προκειται να περιμενω αιωνια, εγω προσωπικα θα το αγορασω σε καμια εβδομαδα το πολυ.

βεβαια για να στειλω τα λεφτα θα μου παρουν αλλα 30 ευρω μεσω τραπεζας αν τα στειλω ή 5-10 αν τα στειλω με western union.

απο εκει και περα θα ερθει κατευθειαν σπιτι μου.

αν θελει καποιος μπορουμε να μειωσουμε τα εξοδα και να παραγγειλουμε μαζι. αν και καλυτερα ο καθενας μονος του γιατι δεν εχω την διαθεση να νομιζεται πως βγαζω και λεφτα.

οποιος θελει μπορω να τον βοηθησω σε οτι θελησει.

Link to comment
Share on other sites

τρελα πουλας;

μα τι ενοεις πως αυτο που βρηκες ειναι καλυτερο;

το ELECTRON E-102W4 και καλα, ειναι το ιδιο με αυτο που αγορασα εγω!!!

μονο που εγω εδωσα 107 ευρω και οχι 200+

και θεωρω πως ειναι πολυ καλυτερο απο το ORANGE E-109S

κλασεις ανωτερο.

το ξαναλεω εγω δεν εχω κανενα προσωπικο οφελος, οποιος θελει μπορω να τον βοηθησω με οσα ξερω για το πω να γορασει απο κινα κατευθειαν κτλ.

τελος τα μαγαζακια στην Ελλαδα που θελουν να βγαλουν λεφτα ανεβαζοντας τις τιμες.

και τα 107 που ζητανε ειναι για δειγμα, για χονδρικη ζητανε 60 ευρω....

Link to comment
Share on other sites

και προταση μου ,να μαζευτειτε αν μπορειτε μερικα ατομα , και να αγορασετε κατευθειαν απο το εργοστασιο.

εχω κανει πολλες αγορες απο κινα κατευθειαν και ειναι πολυ ευκολο και ποτε ΠΟΤΕ δε με εκλεψαν.

Link to comment
Share on other sites

τοποθετησα το συστημα και μαλιστα χωρις την εξτρα κεραια και λαμβανει καλα το σημα απο τα λαστιχα. ειναι εντυπωσιακο πως αλλαζει η πιεση ακι η θερμοκρασια αναλογα με την οδηγηση και ποσο διαφορετικη συμπεριφορα βλεπω σε μπροστινα και πισω λαστιχα.

εβαλα και καινουργια λαστιχα και τωρα ειμαι στην φαση που απλα παρακολουθω τις πληροφοριες που μου δινει το συστημα. παντως αξιζε συγουρα. αν μη τι αλλο ειναι καλη η επιπλεον πληροφορηση

Edited by DrYannisK
Link to comment
Share on other sites

Εγώ για το μόνο που ανησυχώ είναι να μην αδειάζει την μπαταρία γρήγορα η οθόνη που θα έχει ρευμα συνέχεια....Δηλαδή όταν πάω διακοπές π.χ. μην γυρίσω μετά από 10 μέρες και έχει ξεφορτίσει η μπαταρία....Λίγο ο συναγερμός, λίγο η οθονίτσα, μη γίνει κανα χαζό.

Να το συνδέσω στον αναπτήρα δε ψήνομαι θα είναι αντιαισθητικό να έχω συνέχεια ανοιχτό το τασάκι....

εχει κουμπακι on off

Link to comment
Share on other sites

ψάχνοντας στο play247 έπεσε το μάτι μου σε αυτή την εταιρεία...link

το αναφέρω σαν μία εναλλακτική....!

καλό φαίνεται πάντως....και έχει το πλεονέκτημα ότι τοποθετείτε εξωτερικά του ελαστικού....

Link to comment
Share on other sites

ψάχνοντας στο play247 έπεσε το μάτι μου σε αυτή την εταιρεία...link

το αναφέρω σαν μία εναλλακτική....!

καλό φαίνεται πάντως....και έχει το πλεονέκτημα ότι τοποθετείτε εξωτερικά του ελαστικού....

Πολυ καλο φαινεται, ψαχνω και εγω να βάλω... η vw ξερεις ποσα θα ζηταει? ή θα μου πει εξτρα δεν μπαινει?

Link to comment
Share on other sites

ψάχνοντας στο play247 έπεσε το μάτι μου σε αυτή την εταιρεία...link

το αναφέρω σαν μία εναλλακτική....!

καλό φαίνεται πάντως....και έχει το πλεονέκτημα ότι τοποθετείτε εξωτερικά του ελαστικού....

με τιποτα τετοιο συστημα που τοποθετειται εξωτερικα!!!

γιατι

1ον στην ουσια ειναι παντα ανοιχτη η βαλβιδα και το μονο που εμποδιζει να βγει ο αερας εινα ιτο συστημα που βαζεις εσυ, θα ηθελες να τρεχεις με 240 με ανοιχτες τις βαλβιδες;;;

2ον κλεβουν ευκολα για πλακα πιτσιρικια τα "περιεργα" αυτα καπακια.

Link to comment
Share on other sites

τοποθετησα το συστημα και μαλιστα χωρις την εξτρα κεραια και λαμβανει καλα το σημα απο τα λαστιχα. ειναι εντυπωσιακο πως αλλαζει η πιεση ακι η θερμοκρασια αναλογα με την οδηγηση και ποσο διαφορετικη συμπεριφορα βλεπω σε μπροστινα και πισω λαστιχα.

εβαλα και καινουργια λαστιχα και τωρα ειμαι στην φαση που απλα παρακολουθω τις πληροφοριες που μου δινει το συστημα. παντως αξιζε συγουρα. αν μη τι αλλο ειναι καλη η επιπλεον πληροφορηση

Εχεις καμία φωτογραφία ή έστω κάτι για να δούμε και κάνουμε και εμείς κίνηση;

Αν έχεις χρόνο και διάθεση βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Βρήκα το orange 109s στο ebay απο αμερική μόνο 110¤ , αλλά δεν ξέρω πως να το αγοράσω μιας και όταν προσπαθώ να γραφτω στο paypal μου βγαίνουν όλα αλαμπουρνέζικα .

Μήπως ξέρει κάποιος κάτι ώστε να μπορέσω να το αγοράσω ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.