Jump to content
Black Widow

Ποιούς κεράσατε και ποιοι σας κέρασαν ΤΣΑΪ; ΜΕΡΟΣ 2ο!

Recommended Posts

και μετα μου λες να παμε μαζι σου στις στροφες

ασε νικολακη βρες αλλο θυμα tongue.gif;)

Για του λογου το αληθες να και το σχετικο βιντεο. Ο καλος γυρος ειναι ο δευτερος.

Link to comment
Share on other sites

MTM GTI Edition 30 (285 hp 38.5 kgrm) VS Porche 911 S (387hp 42 Kgm)

Απο τρίτες 4000 στροφες περίπου ανογμα στην εθνικη. Καλα το μαντέψατε! με Ξε- κο- λια-σε!!!!

Παταγε γκάζι και βίδωνε κάτω. Μεχρι τα τελιώματα της τρίτης μισό αυτοκίνητο εγω. Στην αλλαγή για τετάρτη ενα αυτοκινητο η Porche μεχρι να μπει πεμπτη 4-5 αυτοκινητα μπροστα και ανοιγε κιαλο μεχρι που τα παρατησα.

Το ανοιγμα φιλικο με porche φίλου.

Απιστευτο αυτοκινητο!

Οσο να'ναι ανικει στη κατηγωρια τον supercars ασχετο που τα περισοτερα που βλεπουμε στο δρομο ειναι σαν EVO το ψευτικο (ναι για το lancer λεω)

Εδω ενας φιλος μου με rally φπε, ροηκη εξελιξη περασε μια porche με τα 200 αλογα η 220 δε ξερω ποσα ειναι, τρελαθηκε ο αλλος (ηταν κ με το γιο του μεσα) κ οταν σταματησανε ειχε γινει κοκινος απ'τα νευρα κ ρωταει το φιλο μου ποσα αλογα εισαι ρε? περασες εμενα με porche??

K οχι οτι φοβομασταν αλλα αφου ειδαμε τι κομπλεξικος ανθροπος ηταν δε θελαμε να ασχολουμαστε μαζι του και του λεμε 300.

Φωναζε μετα στον γιο του: ειδες ρε το δικο μας ειναι 200 γιαυτο μας περασε!

Κατσε τωρα εσυ κ εξηγησε του οτι παιζει ρολο το βαρος οι αλλαγες και και...

Edited by attnos
Link to comment
Share on other sites

Για του λογου το αληθες να και το σχετικο βιντεο. Ο καλος γυρος ειναι ο δευτερος.

Σε ευχαριστώ φίλε για το vidaki… και για τον χρόνο που διέθεσες . ελπίζω κάποια στιγμή να οργανωθούμε να παμε Σέρρες για track day , θα είμαι με το golfaki μου .. ( λίγο καλύτερο από μοτέρ & ανάρτηση ) .. οποίος θέλει να έρθει να δει..trackday-special.gr

Μέσα στον Νοέμβριο θα γίνει το tuners day .. θα τρέξω και με to golf & s3 … θα τα τελειώσω τα mitumbischi .. να οργανωθούμε οποίος θέλει να παμε παρέα , είναι καλά Θεσσαλονίκη λεμε ..

Link to comment
Share on other sites

σημερα ημουν σερρες στην πιστα ετρεχε ενας φιλος (μηχανες κ φυσικα πηραμε την 1 θεση)

αν πεταχτειτε ενημερωστε με

Link to comment
Share on other sites

Ετσαγιάσθει μετα λύπης το απογευματάκι με την δροσούλα :thumbsup: ενα passat μοντέλο του 2003 ή 2004 νομίζω!!Από στάση σε φανάρια πάω δίπλα του και είχε τέρμα μουσική!! :D !!Καθώς κάθομαι δίπλα του αρχίζει τις ξερογκαζιές :D !!Βγάζω το ASR εκτός και περιμένουμε και οι δυο το φανάρι!!Να μην τα πολυλογώ μέσα σε 10 δεύτερα ήμουν κοντά στα 3 με 4 αυτοκίνητα!!!Κάπου εκεί!!Να πω επίσης πως το είχε σε καλή κατάσταση και με τα φιμέ έδενε πολύ στο όλο σύνολο!!!

Ποιός είναι ο πιο μικρός κινητήρας που βγαίνει για το παραπάνω μοντέλο???Γτ μου έκανε εντύπωση η διαφορά!!Να πω ότι φοράω εξάτμιση(χειροποίητη) απο turbina μέχρι τέρμα!!Και φίλτρο Κ&Ν!!....

Ρε τουρμπατε ολο κοντρες εισαι, δεν θα ανοιγει κανενας μαζι σου σε λιγο καιρο, με ρεγουλα το τσαϊ... tongue.gif

Υ.Γ. Που να πολυλογουσες κιολας!!! :D :D :D :D

Μέσα στον Νοέμβριο θα γίνει το tuners day .. θα τρέξω και με to golf & s3 ? θα τα τελειώσω τα mitumbischi .. να οργανωθούμε οποίος θέλει να παμε παρέα , είναι καλά Θεσσαλονίκη λεμε ..

Σαν ημερομηνια παντως καλη φαινεται...

Edited by Gpap
Link to comment
Share on other sites

Μισο να θυμηθω...Ααααα, ηπια δροσιστικο τσαγακι βραδυ στην Εθνικη απο S3 δευτερο σταδιο 330 + μου ειπε ο τυπος απο τα 210 και μετα εφυγε καπνος...Ομως ηπιε συναδελφικο τσαγακι ανυποψιαστος κατοχος passat cc , τι ηπιε δλδ ουτε καν με εβλεπε απο ενα σημειο και μετα, ο οποιος εκανε ανοιγματα και σφηνες στην Εθνικη να εντυπωσιασει το γκομενακι που ειχε διπλα...Δε θυμαμαι τωρα 2-3 τσαγακια μοιραστηκαν ακομα σε ολων των ειδων τα Mazda, και σε ενα Hammer που πηγαινε μαλλιοκουβαρα αλλα στην ανηφορα τα εφτυσε...Τελος να συμπληρωσω την επιθετικοτητα των οδηγων Agguris τωρα τελευταια, εχουν δικιο ομως ειναι οι πιο γρηγοροι 1.6 ριδες ατμοσφαιρες..Παντως με εναν επαιξα λιγο αλλα ξεχασα να κατεβασω πεμπτη και τους εδωσα ελπιδες για λιγο...Ατιμη ζωη...Αgguri.. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Αυτα τα αγγουρις μας εχουν γινει εφιαλτες, ειδα κ εγω εχτες για πρωτη φορα εναν στην ηλικια μου (γιατι ολο ηλικιομενους εβλεπα μεχρι τωρα :) ) κ οδιγουσε πολυ αγρια αλλα δεν ασχολιθηκα :lol:

Κερασα ενα τσαγακι σε slk 200 (to kainoyrgio) poly drosero :)

Link to comment
Share on other sites

Δροσερο τσαγακι κεραστηκε αποψε βραδυ στην Κατεχακη σε ενα Alfa Romeo GT, καθως επεστρεφα σπιτι.

Πρωτο ανοιγμα ρολλαριστες. Εχω τριτη και 2000 στροφες και ερχεται διπλα μου...αυτος κατεβαζει δευτερα για να με περασει και εγω απλα παταω γερα την τριτη και σανιδωνω για να σηκωσω πιεση. ΔΕΝ μπορουσε να με περασει ουτε ελαχιστα...μετα απο λιγα δευτερολεπτα που πηγαιναμε μαζι με ειδε με κυαλια.

Μετα απο λιγα λεπτα με πετυχαινει ξανα σε φαναρι κι ανοιγουμε απο σταση. βιασμος και παλι...

Link to comment
Share on other sites

Ποιός πάτησε χθές και δέ τον είδα??? Ααααα, δέν πάμε καλά.... Αφού εκεί ήμουνα, πώς μου ξέφυγε?

Τίποτα δεν έγινε ?? αβ είχε εκδήλωση και στις γέφυρες μέχρι τις μια ... νέκρα , μιλήσαμε με τα παιδία με τα astra , αλλά βγήκαμε γνωστή από kart , και μέχρι να παμε κόντρα με ένα 10 ρι και μετά με το δικό μου ήρθαν τα στρουμφάκια ,,

Μόνο κάτι Peugeot , vs Honda ..

Link to comment
Share on other sites

Δροσερο τσαγακι κεραστηκε αποψε βραδυ στην Κατεχακη σε ενα Alfa Romeo GT, καθως επεστρεφα σπιτι.

Πρωτο ανοιγμα ρολλαριστες. Εχω τριτη και 2000 στροφες και ερχεται διπλα μου...αυτος κατεβαζει δευτερα για να με περασει και εγω απλα παταω γερα την τριτη και σανιδωνω για να σηκωσω πιεση. ΔΕΝ μπορουσε να με περασει ουτε ελαχιστα...μετα απο λιγα δευτερολεπτα που πηγαιναμε μαζι με ειδε με κυαλια.

Μετα απο λιγα λεπτα με πετυχαινει ξανα σε φαναρι κι ανοιγουμε απο σταση. βιασμος και παλι...

Αν και αναμενομενο, δεν τον χαλασε καθολου..!

Link to comment
Share on other sites

το παραδεχονται και οι ιδιοι κατοχοι των alfa gt στο φορουμ τους οτι δεν πιανονται τα tsi και τσαγιαζονται παντα απο αυτα.πως φαινεται παντως η ανωτεροτητα των συγκεκριμενων ιδιοκτητων σε σχεση με κατι αλλα φορα γιαπωνεζικου ενδιαφεροντος... <_<

Link to comment
Share on other sites

TSI Rulez :whistling:

Τι να λεμε τωρα...απλα τελειο μοτερ. πιστευω κανενας οταν εβγαινε ο κινητηρας αυτος πριν 3 χρονια τον περιμενε τοσο αποτελεσματικο.

Ενας καλα δουλεμενος TSI με 100σταρα βενζινη μπορει να κανει θαυματα ειδικα αφου στρωσει μετα απο καμποσα χιλιομετρα. το μονο κακο που βρισκω ειναι οτι χανει αποδοση με ψηλες θερμοκρασιες.

Δε πειραζει.... τα περισσοτερα τσαγακια εξαλλου πινονται βραδακι με δροσουλα... <_<-_-

Link to comment
Share on other sites

Τι να λεμε τωρα...απλα τελειο μοτερ. πιστευω κανενας οταν εβγαινε ο κινητηρας αυτος πριν 3 χρονια τον περιμενε τοσο αποτελεσματικο.

Ενας καλα δουλεμενος TSI με 100σταρα βενζινη μπορει να κανει θαυματα ειδικα αφου στρωσει μετα απο καμποσα χιλιομετρα. το μονο κακο που βρισκω ειναι οτι χανει αποδοση με ψηλες θερμοκρασιες.

Δε πειραζει.... τα περισσοτερα τσαγακια εξαλλου πινονται βραδακι με δροσουλα... <_<-_-

Ήμουν και εγώ ένας από αυτούς και ειδικά για το gt αλλά παίρνω πίσω κάθε λέξη που είπα!!Πλέον αποτελεί θαυμασμό τι κάνουν αυτοί οι 1.4αριδες ενάντια σε κάτι πιο μεγάλους!!! :whistling: :whistling:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τι εγινε ρε παιδες, δε κεραστηκε κανενα τσαγακι αυτο το weekend? :lol:

Εγω πατησα με ενα vitara :lol: επι τις ροδου-λινδου προχθες, εφαγε πολυ ξυλο, 4+ κολωνες

Link to comment
Share on other sites

Τσαγακια κεραστηκαν πολλα αυτο το weekend δεδομενου οτι εγιναν και καμια 500ρια χιλιομετρα. :thumbsup: αυτα αφορουν μικρομεσαιους οπως κατι Focus, C4 coupe, Megane, RAV4 και τοσα αλλα που δε θυμαμαι καν, γιατι απλα δε μου εκανε κανεις εντυπωση και δεν αξιζει περαιτερω σχολιασμο.

Αυτο που ομως θυμαμαι ειναι 2 τσαγακια που ηπια. το ενα απο Opel GT στην ευθεια Αττικης οδου προς Ελευσινα, το οποιο ανοιγε τερμα στην αριστερη και εκανα περα να περασει αφου με κυνηγησε λιγο κ με εφτασε, γιατι θα με περναγε απο πανω. γρηγορο αμαξι φαινεται...αλλα πολυ θορυβο το μοτερ του εκανε σαν να ζοριζεται....εχει μονο 5 ταχυτητες και καλα για καλυτερη ροπη !!! γι αυτο μαλλον!! :lol: :lol: απαραδεκτο παντως για τετοιο αμαξι.

Το δευτερο τσαγακι ηταν απο καποια μεγαλη BMW αγνωστων στοιχειων (νομιζω σειρα 5) οταν και ημουν με 160 και ηρθε πατημενη απο πισω και μου κολλησε προφυλακτηρα. ειχα μεσα 3 ατομα και απλα σανιδωσα 6η αλλα δε μπορουσα να ξεκολλησω οποτε τον ηπια. επρεπε να κατεβασω.....ειπαμε επιταχυνουν ολες οι σχεσεις αρκετα καλα, αλλα υπαρχουν και καποια ορια. ;)

Link to comment
Share on other sites

μεχρη να βαλεις προγραμμα θα εισαι στην καρπαζια αρχηγος-εισπρακτορας !!!!!Αλλα οχι οτι δεν θα τρως κ μετα αλλα πιο λιγες :huh:

ασε ρε χρηστο που το GT ειναι κ καρπαζο εισπρακτορας.

εσυ οτι κ να κανεις οταν βρεθουμε απο κοντα θα σου δωσω μια καρπαζια για να μαθεις

Link to comment
Share on other sites

μεχρη να βαλεις προγραμμα θα εισαι στην καρπαζια αρχηγος-εισπρακτορας !!!!!Αλλα οχι οτι δεν θα τρως κ μετα αλλα πιο λιγες :huh:

Με η χωρις προγραμμα, δεν ειναι τεραστιες οι διαφορες... παντως καρπαζο-εισπρακτορας δε θα ελεγα οτι ειμαι. ακομα και μαμα περισσοτερα τσαγακια κερναω απο οσα πινω και φυσικα οσα εχω πιει ειναι συνηθως αναμενομενα απο αμαξια δυνατα.

Εξαλλου οτι και να κανεις τσαγακια παντα θα πινεις. το θεμα ειναι να ειναι καποιος ευχαριστημενος απο τις επιδοσεις που προσφερει το αμαξι του κι οχι αν ειναι γρηγοροτερο απο αλλους.

Link to comment
Share on other sites

Εξαλλου οτι και να κανεις τσαγακια παντα θα πινεις. το θεμα ειναι να ειναι καποιος ευχαριστημενος απο τις επιδοσεις που προσφερει το αμαξι του κι οχι αν ειναι γρηγοροτερο απο αλλους.

+100000000000 :huh:

Link to comment
Share on other sites

δυο φίλοι έχουν τα ίδια αυτοκίνητα group vag ο ένας φοράει πρόγραμμα και ο άλλος μαμά ... και ο μαμά ρίχνει μισό αυτοκίνητο συνεχεία στον chiparismeno ,, ;):D ( btm ) η c- flash obd.. για να λεμε τα πράματα ως έχουν.. πόλοι που γνωρίζουμε τι γίνετε καταλάβαμε τι παίζει και δεν ασχοληθήκαμε ?? το μαμά έβγαζε μαύρο καπνό σε κάθε αλλαγή . ενώ κάποιο είπαν ότι το chiparismeno δεν είναι καλό το πρόγραμμα ... :D

αφού είπαμε πολλά και ο μαμά γέλαγε εκνευριστικά… :D ένας από την παρέα είδε ότι είχε ανάψει η ρεζέρβα.. και η ιστορία έχει ως εξής .. βαλε βενζίνη και θα φας 1 αυτοκίνητο standard .. και ο μαμά μας είπε ότι χρησιμοποιούσε μείγμα μεθανόλης & τουλιόλης ..

καλό το μείγμα αλλά κρατάει λίγο ... αρε panoramix...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.