Jump to content
Black Widow

Ποιούς κεράσατε και ποιοι σας κέρασαν ΤΣΑΪ; ΜΕΡΟΣ 2ο!

Recommended Posts

Νίκο μήπως θυμάσαι πόσο γύρνουσες στο καρτόδρομο με το αγωνιστικό polo; Ρωτάω από καθαρή περιέργεια.

απο stop & go 57. 4 και roling 55.1

με το golf 3stage roling 56. 4 σε ενα gtcc

Link to comment
Share on other sites

Εχθές το απογευματάκι γυρίζοντας από κρεμαστό λαγό με το 6 αρι ( κάποια στιγμή θα σηκωθεί vidaki ) .. πέφτουμε Βουλιαγμένης και σε golf 5 gti του ερχόμαστε δίπλα, και του λεει ο capamaru….. normal… ο τύπος γελάει και μας λεει stage 2 .. ανοίξαμε ρολαριστά με 50 χιλιόμετρα μέχρι τα 160 περίπου, ήμασταν μισό αμάξι πίσω.. μου θυμίζει βελτιωμένο gt … και οι οι διάφορες σε τεχνικό κλειστό κομμάτι σε σχέση με το προηγούμενο μοντέλο ... λίγο χειρότερο ως προς τα ηλεκτρονικά βοηθήματα και την ανάρτηση , δεν είναι μαλακό , νομίζεις ότι η διαδρομή της ανάρτησης είναι μεγαλύτερη από όσο πρέπει .. στο απότομο φρενάρισμα η μετατόπιση φορτίου είναι εμφανή σε σχέση με το 5 .. αλλά μάλλον σε εθνικό δίκτυο θα είναι πολύ πιο ξεκούραστο ... καλύτερο σε εργονομία και αισθητική.

Link to comment
Share on other sites

GEO ... εντελώς φιλικά .. μην αρχίσουμε τις χαζομάρες παμε να τα δούμε άμα δεν φόρας πρόγραμμα , και αν ο κάτοχος του δεν έχει πρόβλημα το παμε να το στρίψουμε παρέα... να δούμε και τι κάνει

Πρόγραμμα δεν φοράω! Μόνο εξάτμιση έχει το αμάξι. Για πάτημα είμαι μέσα, για στρίψιμο δεν έχω λάστιχα και φρένα :D

Link to comment
Share on other sites

Πρόγραμμα δεν φοράω! Μόνο εξάτμιση έχει το αμάξι. Για πάτημα είμαι μέσα, για στρίψιμο δεν έχω λάστιχα και φρένα :D

Χωρις να θελω να σε προσβαλω και λαστιχα φρενα να ειχες δεν νομιζω πως θα ηθελες να στριψεις με τον Νικο :huh: .

Link to comment
Share on other sites

Χωρις να θελω να σε προσβαλω και λαστιχα φρενα να ειχες δεν νομιζω πως θα ηθελες να στριψεις με τον Νικο -_- .

:D:huh::blink: τι προτοτυπο tongue.gif

νομιζω καποιος το εχει ξαναπει αυτο εδω μεσα ''νικολακη βρες αλλο θυμα'' :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Πρόγραμμα δεν φοράω! Μόνο εξάτμιση έχει το αμάξι. Για πάτημα είμαι μέσα, για στρίψιμο δεν έχω λάστιχα και φρένα :D

Geo μην τους συνερίζεσαι... πλάκα κάνουν.. να παμε να στρίψουμε παρέα εννοούσα με το ίδιο αυτοκίνητο .. . να δούμε τι κάνει ... παντός για να μην υπάρξουν παρεξηγήσεις βάζω το αμάξι μου και παμε να στίζουμε στα μέγαρα τουλάχιστον να μην σκοτώσουμε κανέναν άνθρωπο... λάστιχα έχω προφυλακτήρες έχω , μετόπη έχω intercooler έχω. Ουρανό δεν έχω ... λες να το δω και ανάσκελα :huh::blink:

Link to comment
Share on other sites

Είδα στο you tube 2.0 scirocco μαμά να περνάει Astra OPC !

Γράφει στο scirocco club ως sciroccer.

Τον ξέρει κανείς μήπως να κάνουμε μια δοκιμή μαζί μου από Δευτέρες ρολ ;

Είμαι πρώτο στάδιο και είχα πατήσει με μαμά scirocco παλιά και του είχα κάνει 3 αμάξια χαλαρά

Edited by TwoFaCe
Link to comment
Share on other sites

Geo μην τους συνερίζεσαι... πλάκα κάνουν.. να παμε να στρίψουμε παρέα εννοούσα με το ίδιο αυτοκίνητο .. . να δούμε τι κάνει ... παντός για να μην υπάρξουν παρεξηγήσεις βάζω το αμάξι μου και παμε να στίζουμε στα μέγαρα τουλάχιστον να μην σκοτώσουμε κανέναν άνθρωπο... λάστιχα έχω προφυλακτήρες έχω , μετόπη έχω intercooler έχω. Ουρανό δεν έχω ... λες να το δω και ανάσκελα :wacko:<_<

Από Σεμπτέβρη όλα θα γίνουν :huh:

Link to comment
Share on other sites

Είδα στο you tube 2.0 scirocco μαμά να περνάει Astra OPC !

Γράφει στο scirocco club ως sciroccer.

Τον ξέρει κανείς μήπως να κάνουμε μια δοκιμή μαζί μου από Δευτέρες ρολ ;

Είμαι πρώτο στάδιο και είχα πατήσει με μαμά scirocco παλιά και του είχα κάνει 3 αμάξια χαλαρά

Αυτά τα Scirroco πρέπει να είναι πολύ γρήγορα... :huh:

Link to comment
Share on other sites

Από Σεμπτέβρη όλα θα γίνουν :wacko:

Μακάρι να βρεθούμε σε πιστά όλοι μαζί .. και σαν club γιατί όχι υπάρχουν οδηγοί που έχουν κάνει καλούς χρόνους σε διάφορα event.. με 5αρια.. ονόματα δεν λεω γιατί μπορεί ο άνθρωπος να μην θέλει να τον εκθέσω. Στις κόντρες είναι βαρετά και δεν έχει τίποτα να κερδίσεις ενώ σε πιστά 70 % παίζουν ρόλο τα ξερά σου και 30% οι γνώσεις σου .. εγώ αν είμαι Ελλάδα θα κάνω time attack δεν έχει και τίποτα άλλο να κάνω.. οι εποχές με τις δραχμές τελειώσανε με το euro για να κανείς πρωτάθλημα θες 70. 000 χωρίς ζημίες :huh:

Link to comment
Share on other sites

παιδια τα 207 τα rc ποσο πανε πρωτο σταδιο? σαν τα μινι δν ειναι ο κινητηρας? ακομα προσφατα εμαθα πως τα 207 gt-rally φορανε μικροτερη τουρμπινα απο το rc και το cooper s, εχουν διαφορα 1ο σταδιο??

Link to comment
Share on other sites

παιδια τα 207 τα rc ποσο πανε πρωτο σταδιο? σαν τα μινι δν ειναι ο κινητηρας? ακομα προσφατα εμαθα πως τα 207 gt-rally φορανε μικροτερη τουρμπινα απο το rc και το cooper s, εχουν διαφορα 1ο σταδιο??

Ένα RC full πρώτο στάδιο μπορεί να βγάλει 36 κιλά ροπή και 240hp.

Τα GT- Rally κάπου στα 210 με 30 κιλά λόγο μικρότερης τουρμπίνας

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να βρεθούμε σε πιστά όλοι μαζί .. και σαν club γιατί όχι.......

Κάποτε το κάναμε κι αυτό..........

:D:o :o :o:whistling:

Εγώ πάντως συνεχίζω τα 2 τελευταία χρόνια να συμμετάσχω στα track days που διοργανώνει

το honda-tech........

Μάλλον, οι περισσότεροι από εμάς προτιμούν να ασχολούνται με τα τσουβάλια ροπής

και τις ορδές ιπποδύναμης......

Κρίμα...........................

Link to comment
Share on other sites

Κάποτε το κάναμε κι αυτό..........

:D :D <_<:o:lol:

Εγώ πάντως συνεχίζω τα 2 τελευταία χρόνια να συμμετάσχω στα track days που διοργανώνει

το honda-tech........

Μάλλον, οι περισσότεροι από εμάς προτιμούν να ασχολούνται με τα τσουβάλια ροπής

και τις ορδές ιπποδύναμης......

Κρίμα...........................

Δεν μπορεί όλοι να έχουμε τα ίδια θέλω .. πόλοι γουστάρουν μόνο την ευθεία... εγώ θέλω πιστά .. αλλά και σε κάθε είδους κόντρα μέσα είμαι... τουλάχιστον να υπήρχε μια πιστά dragster στην Αττική να μην μας κυνηγούσαν οι μπάτσοι . και να μην κινδύνευε ο άμαχος πληθυσμός... για αυτό την κάνω 17 Ιουλίου παω να δω wtcc brands hats .. και να οδηγήσουμε για το motor show το περιοδικό το r8 της abt

Link to comment
Share on other sites

Είδα στο you tube 2.0 scirocco μαμά να περνάει Astra OPC !

Γράφει στο scirocco club ως sciroccer.

Τον ξέρει κανείς μήπως να κάνουμε μια δοκιμή μαζί μου από Δευτέρες ρολ ;

Είμαι πρώτο στάδιο και είχα πατήσει με μαμά scirocco παλιά και του είχα κάνει 3 αμάξια χαλαρά

Οι υπολοιποι fast & furious του club tous δεν σου κανουν? Αφου ολοι τους κερνανε απο Ferrari και πανω :D

Link to comment
Share on other sites

Χθές το βράδυ στο γνωστό μας Ο.Χ. άνοιξα με το καινούριο scirocco 2.0Lt + φίλτρο - revo - εξάτμιση αυτός ( είχε και αυτοκόλλητα scirocco club, ένα ασημί ήταν ), απο δευτέρες με 60χαω μέχρι τετάρτη στις 6000rpm πηγαίναμε κοπίο, σφαγή κανονική μιλάμε, μετά όμως μέχρι το τέλος τετάρτης του είχα ανοίξει ένα προφυλακτήρα και στην πέμπτη άρχιζα να ανοίγω κι άλλο αλλά φρέναρα λόγω εμποδίων μπροστά μου.....

Σύντομα θα μπεί και το βίντεο....

Υ.Γ. twoface μήπως είναι αυτός που ψάχνεις????? ¶ν είναι αυτός τότε έλα να ανοίξουμε μαζί, πάλι θα βγάλεις συμπέρασμα αφού πηγαίναμε κοπίο μέχρι τα ψηλά της τετάρτης :D

Edited by Fistikas
Link to comment
Share on other sites

Χθές το βράδυ στο γνωστό μας Ο.Χ. άνοιξα με το καινούριο scirocco 2.0Lt + φίλτρο - revo - εξάτμιση αυτός ( είχε και αυτοκόλλητα scirocco club, ένα ασημί ήταν ), απο δευτέρες με 60χαω μέχρι τετάρτη στις 6000rpm πηγαίναμε κοπίο, σφαγή κανονική μιλάμε, μετά όμως μέχρι το τέλος τετάρτης του είχα ανοίξει ένα προφυλακτήρα και στην πέμπτη άρχιζα να ανοίγω κι άλλο αλλά φρέναρα λόγω εμποδίων μπροστά μου.....

Σύντομα θα μπεί και το βίντεο....

Υ.Γ. twoface μήπως είναι αυτός που ψάχνεις????? ¶ν είναι αυτός τότε έλα να ανοίξουμε μαζί, πάλι θα βγάλεις συμπέρασμα αφού πηγαίναμε κοπίο μέχρι τα ψηλά της τετάρτης :D

Για μαμα TSI Scirocco ελεγε...Οχι για 1ο σταδιο!Μαζι σου δν υπαρχει νοημα...Κηδεια πολυτελειας θα τους κανεις! tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Απλά διάβαζα στο scirocco club και όπως λέει και το παλικάρι απο Ferrari και πάνω !

Δεν υπάρχει νόημα να πατήσουμε μαζί fistika , θα είσαι πολύ μπροστά.

¶λλωστε εγώ μιλούσα για μαμά 2.0l άντε εξάτμιση.

ότι 2.0Λ νάνε με πρόγραμμα με ξετρυπάει δεν υπάρχει λόγος .

Link to comment
Share on other sites

Χθές το βράδυ στο γνωστό μας Ο.Χ. άνοιξα με το καινούριο scirocco 2.0Lt + φίλτρο - revo - εξάτμιση αυτός ( είχε και αυτοκόλλητα scirocco club, ένα ασημί ήταν ), απο δευτέρες με 60χαω μέχρι τετάρτη στις 6000rpm πηγαίναμε κοπίο, σφαγή κανονική μιλάμε, μετά όμως μέχρι το τέλος τετάρτης του είχα ανοίξει ένα προφυλακτήρα και στην πέμπτη άρχιζα να ανοίγω κι άλλο αλλά φρέναρα λόγω εμποδίων μπροστά μου.....

Σύντομα θα μπεί και το βίντεο....

Υ.Γ. twoface μήπως είναι αυτός που ψάχνεις????? ¶ν είναι αυτός τότε έλα να ανοίξουμε μαζί, πάλι θα βγάλεις συμπέρασμα αφού πηγαίναμε κοπίο μέχρι τα ψηλά της τετάρτης ;)

Δεν τα είπατε μετά με τον φίλο με το scirocco? Πόσα άλογα δηλώνει? Νομίζω εσύ είσαι 225hp Maha.

Βαλε το video θα έχει πολύ ενδιαφέρον. Γιατί ένας προφυλακτήρας είναι πολύ μικρή διαφορά και τις περισσότερες φορές δεν είναι και σωστά μετρήσιμη.

Link to comment
Share on other sites

Δεν τα είπατε μετά με τον φίλο με το scirocco? Πόσα άλογα δηλώνει? Νομίζω εσύ είσαι 225hp Maha.

Βαλε το video θα έχει πολύ ενδιαφέρον. Γιατί ένας προφυλακτήρας είναι πολύ μικρή διαφορά και τις περισσότερες φορές δεν είναι και σωστά μετρήσιμη.

Δέν προλάβαμε να τα πούμε με το παλικάρι γιατί σκάσανε στρούμφ και την κάναμε.

Το παιδί δέν έχει μετρήσει και δέν ήξερε πόσα είναι, εγώ μετρημένα στο ΜΑΗΑ 221 και βασικά τον ένα προφυλακτήρα εγώ δέ τον είδα, οι θεατές στη γέφυρα το είδαν και επειδή το είδαν πολλά άτομα θεώρησα ότι είδαν καλύτερα απο μένα.... Εγώ κοπίο το έβλεπα και στα τελειώματα τετάρτης άρχισα να του σκάω λίγο μπροστά, απλά άν συνεχίζαμε κανονικά και πέμπτες θα έφευγα κι άλλο όπως έδειχνε.

To βίντεο βρίσκεται

το πρώτο πάτημα είναι άκυρο γιατί δέν πατήσαμε κανονικά, το δεύτερο είναι κανονικό.
Link to comment
Share on other sites

προχθες ειδα ενα rc στο δρομο(φιλτρο-εξατμηση σιγουρα το παλικαρι) και ειπα να του κολλησω για πλκ απο πισω(μονοκαβαλος αυτος, δικαβαλος εγω με τυπα 100κιλα)... οποτε ανοιγει ο τυπος και αρχιζει να μου φευγει, κατεβαζω και ξεκιναω να ακολουθω και να μαζευω συνεχεια... μου εκανε εντυπωση γτ περιμενα και μαμα ακομα να μου φευγει λογω βαρους! εγω tsi μονο προγραμμα, αυτα!!!

Link to comment
Share on other sites

προχθες ειδα ενα rc στο δρομο(φιλτρο-εξατμηση σιγουρα το παλικαρι) και ειπα να του κολλησω για πλκ απο πισω(μονοκαβαλος αυτος, δικαβαλος εγω με τυπα 100κιλα)... οποτε ανοιγει ο τυπος και αρχιζει να μου φευγει, κατεβαζω και ξεκιναω να ακολουθω και να μαζευω συνεχεια... μου εκανε εντυπωση γτ περιμενα και μαμα ακομα να μου φευγει λογω βαρους! εγω tsi μονο προγραμμα, αυτα!!!

Γαλλικές μπαγκέτες... Κατάλληλες μόνο για τυρί γαλοπούλα μαρούλι μαγιονέζα, κι όχι για φίλτρο πρόγραμμα εξάτμιση ιντερκούλερ.

Οσο για το πιο ελαφρύ... Τα ζύγισες ποτέ, εσύ κι όσοι άλλοι το λέτε πιο ελαφρύ το RC; Γιατί πολύ το ακούω και λίγο το πιστεύω αυτό το πιο ελαφρύ για το Peugeot.. :D

Link to comment
Share on other sites

Tσαγακι σε toyota RAV4 (εμεις με passat) επι ενα χιλιομετρο μας ειχε κολλημενο προφυλακτηρα απο πισω και μετα ανοιξαμε στην εκκινηση περασε μπροστα αλλα μετα τα 160 εμεινε πισω ειδικα στα 190 μας εβλεπε με κυαλια....

δειτε και το βιντεο

http://www.youtube.com/watch?v=HPDpdupqne4

Edited by CHRISPASSAT
Link to comment
Share on other sites

σας έφυγε απο στάση RAV4? και έως τα 160 είσασταν πίσω του?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.