Jump to content
Black Widow

Ποιούς κεράσατε και ποιοι σας κέρασαν ΤΣΑΪ; ΜΕΡΟΣ 2ο!

Recommended Posts

Να αναφερω προχθες το μεσημερι 1 κερασμενο τσαι σε gti vi ο καημενος δεν μπορουσε να με φτασει και ειχε και 38 βαθμους και οταν ειδες πισω τα αυτοκολητακι του tsi σιγουρα θα ανεβηκε και αλλο η θερμοκρασια του.Δεν μου λες andain εσυ που εχεις 200 αλογα σε τιμη οχι ευκαιριας πως νιωθεις που πληρωνεις τα ιδια τελη κυκλοφοριας με ενα evo ?

Και δν μου λες ρε φιλε εσυ..αν βαλει και ενα προγραμματακι το gti οπως φανταζομαι θα εχεις και συ..ξερεις τι ξυλο εχεις να φας..?και γω Gt(170ps) εχω..αν βαλω προγραμμα και παω 200αλογα και περασω ενα Gti δεν θα χαρω π το περασα αλλα θα χαρω και θα πω οτι εχει γινει καλυτερο απο πριν κ εχω φτασει επειπεδα gti περιπου μαμα.... Και το ξαναλεω..εκει που τελιωνουμε το tunning εμεις(κοντα 200-220) αρχιζει το διλιτρο..με προγραμματακι περιπου 250..και απλα δν υπαρχει επαφη κ με 40βαθμους να εχει εξω..να ξερουμε κ λιγο που ειμαστε κ τι λεμε,φιλικα.

Link to comment
Share on other sites

...Εχω επισης την εντυπωση οτι προκειται για ενα φαινομενο που εβλεπες προ 10-15ετιας με τα μικρα ιταλικα-γαλλικα αυτοκινητα που ηταν ελαφρα και ιδιαιτερα νευρικα και τωρα εχει μεταφερθει στους ts(ai)des...

Εδώ είναι το νόημα που ψάχνεις. Όλοι εκείνοι οι saxo-rallo-pountakides παίζουν με tsi-gt πλέον ...μιας και είναι προσιτά στον νεαρό καταναλωτή.

Ας κάνουμε λοιπόν λίγο υπομονή μέχρι να βγάλει κάποια άλλη εταιρεία (αν βγάλει) κάτι νέο και καλύτερο από τα tsi και τότε θα μείνουν πάλι μόνο οι γνήσιοι VWκηδες!!!

Πάντως χαίρομαι που το σκέφτηκες κι εσύ γιατί νόμιζα οτι μόνο εγώ ήμουν κακός!

Α, υπάρχουν πάντα οι εξαιρέσεις, μην αρχίσετε οι θιγμένοι... tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει συγκριση φυσικα απλα οτι και να κανουμε στα 14αρια μας θα ειναι 14αρια

Οχι στα λεω..γτ αρχησες παραπανω κτ για καημενους π δν μπορουσαν να σε φτασουν..κ οτι ανεβασανε θερμοκρασιες..και κτ γ τελη..

Link to comment
Share on other sites

Να αναφερω προχθες το μεσημερι 1 κερασμενο τσαι σε gti vi ο καημενος δεν μπορουσε να με φτασει και ειχε και 38 βαθμους και οταν ειδες πισω τα αυτοκολητακι του tsi σιγουρα θα ανεβηκε και αλλο η θερμοκρασια του.Δεν μου λες andain εσυ που εχεις 200 αλογα σε τιμη οχι ευκαιριας πως νιωθεις που πληρωνεις τα ιδια τελη κυκλοφοριας με ενα evo ?

Εγω παντως παληκαρι, ειμαι πολυ καλα,και ας πληρωνω τα ιδια με ενα evo, οταν στα 400 μ ειμαι μπροστα δυο κενα. κατι που τα TSI ουτε σε ονειρο. ασε που τον ρωτησες αν ηθελε να ασχοληθη !!

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως παληκαρι, ειμαι πολυ καλα,και ας πληρωνω τα ιδια με ενα evo, οταν στα 400 μ ειμαι μπροστα δυο κενα. κατι που τα TSI ουτε σε ονειρο. ασε που τον ρωτησες αν ηθελε να ασχοληθη !!

Αν ενοοεις οτι εισαι 2 κενα απο το evo εδω γελαμε , αν εννοεις απο 1 tsi big deal απλα περασες ενα 14αρι αναμενομενο , αλλα οταν εγω περναω μαμα gti (παντα με προγραμμα )ειναι αξιοσημειωτο πιστευω , επισης στο μελλον θα τριβουμε ολοι τα ματια μας με τους μικρους παιδικους οπως λετε τουρμπο-κινητηρες , εδω θα ημαστε .. Α επισης για πειτε μου ξερετε ποσοι εδωσαν το gti τους για να παρουν ενα gt - tsi λογω φορολογιας , βενζινης και γενικως εξοδων ?

Link to comment
Share on other sites

Αν ενοοεις οτι εισαι 2 κενα απο το evo εδω γελαμε , αν εννοεις απο 1 tsi big deal απλα περασες ενα 14αρι αναμενομενο , αλλα οταν εγω περναω μαμα gti (παντα με προγραμμα )ειναι αξιοσημειωτο πιστευω , επισης στο μελλον θα τριβουμε ολοι τα ματια μας με τους μικρους παιδικους οπως λετε τουρμπο-κινητηρες , εδω θα ημαστε .. Α επισης για πειτε μου ξερετε ποσοι εδωσαν το gti τους για να παρουν ενα gt - tsi λογω φορολογιας , βενζινης και γενικως εξοδων ?

Αυτός με το EVO να δείς κάτι γέλια που έβαλε, το συγκεκριμένο GTi είναι 400+.

Στο δεύτερο ερώτημα από αυτούς που γνωρίζω και γνωρίζω αρκετούς ΚΑΝΕΝΑΣ.

Υ.Γ. Μην αρχίζουμε πάλι να συγκρίνουμε ανόμοια πράγματα είναι εντελώς αδιέξοδο, κάποιοι δεν έχουν την οικονομική ευχέρεια να πάνε στα δίλιτρα όπως και αυτοί με τα δίλιτρα δεν έχουν την οικονομική εύχερεια να πάνε στα τρίλιτρα και ο κύκλος συνεχίζεται.

Να αγαπάς αυτό που έχεις και να το χαίρεσαι μόνο αυτό μετράει, όλα τα άλλα είναι για να περνάει ευχάριστα η ώρα λέγοντας μαλακίες.

Edited by JDL9
Link to comment
Share on other sites

Αυτός με το EVO να δείς κάτι γέλια που έβαλε, το συγκεκριμένο GTi είναι 400+.

Στο δεύτερο ερώτημα από αυτούς που γνωρίζω και γνωρίζω αρκετούς ΚΑΝΕΝΑΣ.

Υ.Γ. Μην αρχίζουμε πάλι να συγκρίνουμε ανόμοια πράγματα είναι εντελώς αδιέξοδο, κάποιοι δεν έχουν την οικονομική ευχέρεια να πάνε στα δίλιτρα όπως και αυτοί με τα δίλιτρα δεν έχουν την οικονομική εύχερεια να πάνε στα τρίλιτρα και ο κύκλος συνεχίζεται.

Να αγαπάς αυτό που έχεις και να το χαίρεσαι μόνο αυτό μετράει, όλα τα άλλα είναι για να περνάει ευχάριστα η ώρα λέγοντας μαλακίες.

Η κοντρα με το EVO ηταν μιλημενη, με ραντεβου κι ετσι, η τυχαια? Το EVO μαμα?

Link to comment
Share on other sites

ειναι αξιοσημειωτο οταν ενα 1.4 stage 1 εχει χρονους ομοιους με ενα 2.0lt μαμα

κ επειδη ειναι ισως το καλυτερο μετρο συγκρισης γιαυτο μερικα tsi κοντραρουν τα gti απλα για να τα συγκρινουν οι κατοχοι τους ως προς τους χρονους κ οχι πιο ειναι καλυτερα στημενο πιο σταματαει καλυτερα κ.ο.κ

δεν πρεπει νομιζω να παρερμηνευουμε τα αυτονοητα...

εγω δεν εχω κανενα κολημα αν με κοντραρει GTI / TSI η οτιδηποτε tjet turbo κ παει λεγοντας.. αν εχω ορεξη θα το κανω διαφορετικα θα τον "γραψω"

Link to comment
Share on other sites

Η κοντρα με το EVO ηταν μιλημενη, με ραντεβου κι ετσι, η τυχαια? Το EVO μαμα?

Το EVO δήλωνε 365 ρόδα! Και πάτησαν κανονικά, συμφωνημένα και με έπαθλο... σουβλάκια B)

Link to comment
Share on other sites

βαλε μπλόκε .. βαλε μπαλόνια... και να έρθω με έναν ιάπωνα τετρακίνητο με cuscho .. χωρις μπαλόνια ... με 215- 40-17 .. και με als στις 7000 rpm...

γιατί γράφεις ... να δω ποιος ανοίγει μαζί μου... θα σε πετύχει κανένα yugo με μοτέρ Deltona ,,, και θα χαθεί με την ταχύτητα της σκέψης, κάτι τέτοια έλεγα και εγώ όταν είχα ένα VR6 TURBO .. και μου έριξε νεκροφόρα AMG ... στην εθνική προς Χαλκίδα ... και ηρέμησα ,

Υ.Γ. τρεικαβαλη η νεκροφόρα ήταν ... είχε αργήσει να τον παει

Νίκο, πιστεύω ότι κατάλαβες τι ήθελα να πω.

Link to comment
Share on other sites

Νίκο, πιστεύω ότι κατάλαβες τι ήθελα να πω.

Ναι ότι εάν φτιάξεις σωστά ένα μπροστοκίνητο με μακριά πρώτη για να μην σπινάρει.. (λεω εγώ καμία *μη επιτρεπόμενη λέξη*)... και υπάρχει βοήθεια από ένα σωστό ελαστικό .. το μπροστοκινητο είναι εφάμιλλο με ένα καλό τετρακίνητο ... εάν κάνω λάθος sorry.

Όσο για το .. οποίος θέλει να ανοίξει μαζί μου ,,, που έγραψες ..τι να κάνω δεν βάζω μυαλό γουστάρω κάθε είδους πρόκληση & κόντρα…. Είναι αυτό που λενε κα@@@@ α περίσσευμα

Link to comment
Share on other sites

Το EVO δήλωνε 365 ρόδα! Και πάτησαν κανονικά, συμφωνημένα και με έπαθλο... σουβλάκια B)

Το επαθλο ηταν το πιο σωστο που παίζει B). Τωρα με το EVO να δηλωνει 365 ροδα παλι βγηκε αχρηστο το δυναμομετρο στο οποιο παει το EVO και ο βελτιωτης του απατεωνας.... Εγω εχω καταλληξει πως οι συμφωνημενες κοντρες ειναι οι χειροτερες, τα καλυτερα γινονται οταν πετυχαινεις τον αλλον στο ακυρο με γεματα-αδεια ρεζερβουαρ, με ή χωρις ρεβερβες και ανοιγεται. Οταν τον πιανεις "στον υπνο" και σου λεει παμε. Τεσπα περαστικα στον τυπο με το EVO και ενα well done στον Jimmako.

Edited by Capamaru
Link to comment
Share on other sites

Ναι ότι εάν φτιάξεις σωστά ένα μπροστοκίνητο με μακριά πρώτη για να μην σπινάρει.. (λεω εγώ καμία *μη επιτρεπόμενη λέξη*)... και υπάρχει βοήθεια από ένα σωστό ελαστικό .. το μπροστοκινητο είναι εφάμιλλο με ένα καλό τετρακίνητο ... εάν κάνω λάθος sorry.

Όσο για το .. οποίος θέλει να ανοίξει μαζί μου ,,, που έγραψες ..τι να κάνω δεν βάζω μυαλό γουστάρω κάθε είδους πρόκληση & κόντρα…. Είναι αυτό που λενε κα@@@@ α περίσσευμα

Ωραία, θέλεις να σου κανονίσω πάτημα με ένα Impreza μιας και που ασχολεισε με 4χ4; Αλλά στο λέω από τώρα ότι το συγκεκριμένο αμάξι παίζει στο 1.93 Kg/ίππο

Το επαθλο ηταν το πιο σωστο που παίζει B). Τωρα με το EVO να δηλωνει 365 ροδα παλι βγηκε αχρηστο το δυναμομετρο στο οποιο παει το EVO και ο βελτιωτης του απατεωνας.... Εγω εχω καταλληξει πως οι συμφωνημενες κοντρες ειναι οι χειροτερες, τα καλυτερα γινονται οταν πετυχαινεις τον αλλον στο ακυρο με γεματα-αδεια ρεζερβουαρ, με ή χωρις ρεβερβες και ανοιγεται. Οταν τον πιανεις "στον υπνο" και σου λεει παμε. Τεσπα περαστικα στον τυπο με το EVO και ενα well done στον Jimmako.

Συμφωνώ σε όλα! Πάντως το EVO ήταν καλό, αλλά το golfaki δυνατότερο

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, θέλεις να σου κανονίσω πάτημα με ένα Impreza μιας και που ασχολεισε με 4χ4; Αλλά στο λέω από τώρα ότι το συγκεκριμένο αμάξι παίζει στο 1.93 Kg/ίππο

Ρε μ@λ@κισμένο σε βλέπω μέχρι να πάρεις το SUBARU να αλλάζεις στο Golf το μπροστινό σήμα της VW με αυτό το πλειάδων.

Αι στα διάλα που λέει και ο βρυκόλακας.

B) B) :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Το EVO δήλωνε 365 ρόδα! Και πάτησαν κανονικά, συμφωνημένα και με έπαθλο... σουβλάκια B)

Εάν το evo φοράει την 16 d ... δεν την παλεύει κανένα δικήνητο .. εκτός εάν από πρόγραμμα δεν τσουλάει .

Δεν αμφισβητώ το golf του τζιμακου . σε καμία περίπτωση.. αλλά εγώ στη θέση του evo δεν θα άνοιγα με το golf … τον φοβάμαι τον τζιμακο στο φαγητό

Link to comment
Share on other sites

Να αναφερω προχθες το μεσημερι 1 κερασμενο τσαι σε gti vi ο καημενος δεν μπορουσε να με φτασει και ειχε και 38 βαθμους και οταν ειδες πισω τα αυτοκολητακι του tsi σιγουρα θα ανεβηκε και αλλο η θερμοκρασια του.Δεν μου λες andain εσυ που εχεις 200 αλογα σε τιμη οχι ευκαιριας πως νιωθεις που πληρωνεις τα ιδια τελη κυκλοφοριας με ενα evo ?

Μαλλον εσυ πρεπει να ησουν ενας απ αυτους, ετσι εξηγειται...Ετσι πεστο...Οσον αφορα τα τελη που ρωτας νιωθω υπεροχα και να ξερεις οτι εκει που ησουν ημουνα κι εκει που ειμαι θα ΄ρθεις....Οποτε μη σε κανει χαρουμενο αυτο...Τα ειπε ολα ομως ο TAZ οποτε δεν εχω κατι να προσθεσω tongue.giftongue.gif

Αααα, γραφε και τα τσαγακια που πινεις ομως ετσι..???? Η' δεν προλαβαινεις να τα μετρας??? B)

Ειπες 200 αλογα??? Last year...

Edited by andain
Link to comment
Share on other sites

Ωραία, θέλεις να σου κανονίσω πάτημα με ένα Impreza μιας και που ασχολεισε με 4χ4; Αλλά στο λέω από τώρα ότι το συγκεκριμένο αμάξι παίζει στο 1.93 Kg/ίππο

Έχεις αργήσει από χθες έπρεπε να το έχεις κάνει ,,, το Subaru είναι dragseradiko και το άλλο βολτισιο ... για κανόνισε

Ίσως οι 2 ιάπωνες γνωρίζονται μεταξύ τους το Toyota είναι του λιαρωμάτη ...

Που καταντήσαμε να μιλάμε για ιάπωνες ,,,

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ειμαστε σοβαροι?εδω κανουμε αμαν και τι να ανεβουμε σε οτιδηποτε υλικο η και ψυχολιγικο παραγοντα το οποιο μπορει να μας δωσει καποια δοση ευτυχιας και θα τα πουλησουμε?δεν εχω gti ενα leon fr εχω πραγματικα αν και δεν εχω καποιο ιδιατερο προβλημα με τελη συντηρηση βενζινες κλπ αν φτασω ποτε στο σημειο να στριμωχτω οικονομικα ολα θα τα πουλησω το αμαξι μου ποτε για να παρω κατι μικροτερο σε κυβικα....για κανενα porsche ισως B)

Link to comment
Share on other sites

Εάν το evo φοράει την 16 d ... δεν την παλεύει κανένα δικήνητο .. εκτός εάν από πρόγραμμα δεν τσουλάει .

Δεν αμφισβητώ το golf του τζιμακου . σε καμία περίπτωση.. αλλά εγώ στη θέση του evo δεν θα άνοιγα με το golf … τον φοβάμαι τον τζιμακο στο φαγητό

Φιλε νικολα τα σουβλακια τα κερασα, γιατι ειμαι σε διαιτα.την αλη φορα που θα πατησω παλι, το επαθλο θα ειναι 10 πιτσες, και θα τις κερασω παλι σε ολους στο ΑΒ ομως αυτη τη φορα, γιατι 350 μ ειναι λιγα εκει που πατησα.

Link to comment
Share on other sites

Το επαθλο ηταν το πιο σωστο που παίζει -_-. Τωρα με το EVO να δηλωνει 365 ροδα παλι βγηκε αχρηστο το δυναμομετρο στο οποιο παει το EVO και ο βελτιωτης του απατεωνας.... Εγω εχω καταλληξει πως οι συμφωνημενες κοντρες ειναι οι χειροτερες, τα καλυτερα γινονται οταν πετυχαινεις τον αλλον στο ακυρο με γεματα-αδεια ρεζερβουαρ, με ή χωρις ρεβερβες και ανοιγεται. Οταν τον πιανεις "στον υπνο" και σου λεει παμε. Τεσπα περαστικα στον τυπο με το EVO και ενα well done στον Jimmako.

Ευχαριστω φιλαρακο, αλα εγω δεν βγαζω τιποτα απο το αυτ/το ποτε. και το ρεζερβουαρ παντα ειναι γεματο. δεν θελω να πιασω στον υπνο κανεναν. μου αρεσουν τα αντρικια πατηματα.εκτος αυτου, δεν προκαλεσα εγω κανενα, η προταση ηρθε απο αλου. εγω πηγα να δω ποσο θα μου ριξη στα 350μ. παντως το evo ειναι full πρωτο σταδιο, γυρω στα 400+ στροφαλο. ο GEOPAN τον ξερη εχουν μιλησει, τεσπα. απο τελη σεμπτεμβριου παλι τα αλα πατηματα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλαρακο, αλα εγω δεν βγαζω τιποτα απο το αυτ/το ποτε. και το ρεζερβουαρ παντα ειναι γεματο. δεν θελω να πιασω στον υπνο κανεναν. μου αρεσουν τα αντρικια πατηματα.εκτος αυτου, δεν προκαλεσα εγω κανενα, η προταση ηρθε απο αλου. εγω πηγα να δω ποσο θα μου ριξη στα 350μ. παντως το evo ειναι full πρωτο σταδιο, γυρω στα 400+ στροφαλο. ο GEOPAN τον ξερη εχουν μιλησει, τεσπα. απο τελη σεμπτεμβριου παλι τα αλα πατηματα.

Ντροπή σου κανίβαλε...

Ντροπή... ;):lol: :lol: B):D

Link to comment
Share on other sites

. Α επισης για πειτε μου ξερετε ποσοι εδωσαν το gti τους για να παρουν ενα gt - tsi λογω φορολογιας , βενζινης και γενικως εξοδων ?

εγώ κανέναν , εσύ ???

Ξέρω όμως αρκετους που το έδωσαν και πήραν s3 , 335 ακόμα και porsche...

ακόμα και πολλούς κατόχους GTI που το έχουν σαν 2ο αυτοκινητο (κάτι σαν να λέμε για να πηγαίνουν στη δουλειά τους ή στο Super market)

και μάλλον αυτούς θα έχεις περάσει αφού δεν τους νοιάζει να το βελτιώσουν .... :D

Link to comment
Share on other sites

2 πατηματακια ειχα προχθες με Astra Gtc(180 ps) με φιλτρο απο τι λεει το παιδι.Aπο ρολλ 2ερες και 50 χιλ.Στο 1ο 2 αμαξια μπροστα ημουνα περιπου και στο 2ο 1 αμαξι..

Videos:

Edited by GIANNIS_KAN
Link to comment
Share on other sites

Πες στο παιδί ότι δεν το κατέχει. Όχι τίποτα άλλο , αλλά επειδή είδα και ένα video να πατάει και με ένα Golf 4 GTi μαμά (150hp) (kaloburn ) και πηγαίνανε μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.