Jump to content
Black Widow

Ποιούς κεράσατε και ποιοι σας κέρασαν ΤΣΑΪ; ΜΕΡΟΣ 2ο!

Recommended Posts

γεια σου νικο!!!!!!σε λιγο θα ειμαι εντελως ετοιμος!!!!!!!και θα ξαναπατησουμε!!!!και που σε κραταω μεχρι και τεταρτες γεματες ειναι επιτυχια.ετοιμασου για επαναλυπτικο πατημα <_< και αυτη την φορα δεν θα περασεις μποροστα!!!!!! tongue.gif

Φίλε θα σου πω την πικρή αλήθεια … έφτιαξα ένα scirocco 2000 cc τρίτο στάδιο skn χωρίς intercooler down pipe και 76 ,μέχρι πίσω όχι milltek ,και φίλτρο

Τα πήγαμε και τρωω από 2 μέχρι τέταρτες 3 αυτοκίνητα και τον μαζεύω μετά 180

Και των περνάω μ,ετα τα 230

Link to comment
Share on other sites

τo 6N άνετα το έχει το 9Ν <_<

Καλά, άντε γεια !!!!

Έτσι όπως το διάβασα νόμισα οτι έλεγε 6η (ταχύτητα), γι'αυτό και απόρησα.

καμία σχέση δλδ!

Παρεξήγησις λοιπόν tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Κεράστηκε τσάι σε 2003 Renault Clio II 1.6 ή 1.4 Sport. Το αμάξι φαινόταν πολυξηλωμένο (του είχε βάλει άλλο προφυλακτήρα εμπρός , πίσω και φαινόταν η διαφορά από ένα κανονικό Sport . Επίσης είχε βάλει ψευτομπούκα πίσω , φιμέ κλπ ) . Ξεκινήσαμε σχετικά μαζί στην εκκίνηση και όσο ανεβάζαμε σχέσεις τόσο έμενε πίσω . Έφτασα μέχρι μισή 4η όπου και έκοψα μετά στο φανάρι και είχαμε διαφορά γύρω στα 1,5 με 2 αμάξια . Και οι δυο δικάβαλοι .

Link to comment
Share on other sites

σιγα παιδια να τα παρουμε ενα ενα να μην παρεξηγηθουμε, μην νομιζετε οτι ειμαι και κανενας φαντασμενος που εχει το πολακι και νομιζει οτι ειναι πυραυλος

εγω το πηγα στον μηχανικο του εβαλα φιλτρο και προγραμμα

ο ανθρωπος μου ειπε οτι το εχει ξαναβαλει αυτο το προγραμμα και εχει δωσει 15 αλογακια

μου ειπε επισης οτι με παρα πολυ ζορι να εχει παρει 20 πραγμα που δεν το πιστευω ουτε εγω

αυτα τα αλογα που σου ειπε απλα δεν γινετε να τα παρεις.

με φουλ πρωτο σταδιο περνει καπου στα 10......

τωρα το δικο σου ειναι σιγουρα κατω απο αυτο το νουμερο που ανεφερα.....!

Link to comment
Share on other sites

ΝΙΚΟ ΔΥΑΜΩΣΑ(φερτο για φιλικο πατημα)3 σταδιο=τουρμπινααν δεν κανω λαθος!!!!!φιλικο πατημα με σκοντα 5ρς φπε προγραμμα κριτωνας απο 2ερες ρολαριστες μεχρι 5ες 1.5 κολωνες μπροστα εγω.

Edited by PARTEO
Link to comment
Share on other sites

ΝΙΚΟ ΔΥΑΜΩΣΑ(φερτο για φιλικο πατημα)3 σταδιο=τουρμπινααν δεν κανω λαθος!!!!!φιλικο πατημα με σκοντα 5ρς φπε προγραμμα κριτωνας απο 2ερες ρολαριστες μεχρι 5ες 1.5 κολωνες μπροστα εγω.

Φίλε μου βλέπω ότι έχεις ένα scirocco 2,0 με πρόγραμμα, εκτός του προγράμματος έχεις και κάτι άλλο??

Αυτό το τρίτο στάδιο που λές το έχεις εσύ??

Link to comment
Share on other sites

Πολύ περίεργο το αποτέλεσμά σου με την octavia.... Θεωρητικά τα αμάξια είναι πάνω κάτω στα ίδια άλογα ( με μικροδιαφορές ανάλογα το πρόγραμμα και τα περιφερειακά)... μήπως μπερδεύτηκες και δέν ήταν κολώνα αλλά 1,5 αμάξι??

Link to comment
Share on other sites

Το σιρόκο έχει άλλη κεφαλή, τουρμπίνα, μεγαλύτερα μπεκ και ένα καλό 1ο στάδιο, φτάνει 300-310! Είναι και ελαφρύτερο, οπότε μια χαρά ξηγήθηκε...

Kαι εγώ απόψε τον ήπια από corsa opc ( 1ο στάδιο :lol:, μονοκάβαλος εγώ, 4 άτομα εκείνος. Ανοιξα 5η, εκείνος λογικά 4η και βοηθούμενος από το drag και τη κατηφόρα, με πέρασε άνετα... Αυτά είναι, είχαμε τα Astra, τώρα έχουμε και τα κουβαδάκια...

Edited by Geopan
Link to comment
Share on other sites

Του παιδιου το Scirocco αν δεν κανω λαθος το εχει μετρησει κοντα στα 290 αλογα και 41 ροπη, οποτε αν βαλεις και την διαφορα κιλων ειναι φυσιολογικο το αποτελεσμα.

Link to comment
Share on other sites

4.3 τον ιπο το rocco … 5 το skoda … με υπερσυμπιεστή ανώτερο από κ03 ... απ σαμάν δεν ξέρω... αν είναι εφάμιλλο με του cupra … τότε και λίγο έφαγα από το rocco μέχρι τα 180

Link to comment
Share on other sites

κόντρα χθες βράδυ με c200, slk new one, slk old one. Δεν ξέρω είχα την εντύπωση ότι είχαν μαζευτεί όλοι οι μερσεντακιδες. Τα δύο πρώτα ήπιαν ζεστό τσαγάκι ενώ από το τελευταίο ήπια κρύο. Με το c200 ημουν 2 τουτου πίσω, μάζεψα και του έκανα 1 διαφορά μέχρι τα 160, με το slk ξεκινήσαμε κανονικά αλλά έφυγα αρκετά, Το παιδί είπε ότι ήταν αυτόματο. Με την παλία slk από 0 έφευγε 2 αυτοκίνητα μέχρι τα 140 και άνοιγε κι άλλο μετά (192 έχει) αλλά 3ες, 4ες πηγαίναμε μαζί. Περίεργο. Έχω golf tsi me ta 140ps.

Πάντως λόγω καιρού άνοιγε πολύ καλύτερα...

Link to comment
Share on other sites

φίλε apollon γιατί δεν τα βάζεις όλα σε ένα Post (φιλικά το λέω) χωρής παρεξίγηση... απλά τόσα πολλά πόστ είναι ανούσια :D

Link to comment
Share on other sites

Καλό θα ήταν να μπουν στο Links on the internet !!!!Εκτός και αν το μαύρο scirocco είναι του φίλου apollon!!! :D

Edited by turbomakis
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.